آموزش زبان انگلیسی

منابع آزمون دولینگو Duolingo

منابع آزمون دولینگو Duolingo

آزمون دولینگو یک آزمون تطبیقی است که مبتنی بر کامپیوتر توانایی داوطلبان را در زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می دهد. این آزمون در دسته آزمون هایی است که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده و بیش از ۵۰۰ دانشگاه در سراسردنیا  مدرک آزمون دولینگو را به عنوان مدرک معتبر مورد پذیرش برای ادامه تحصیل و یا مهاجرت مورد ارزیابی قرار می دهند.

 

 

 

 

 

آزمون دولینگو در ۶ بخش مهم سطح زبان داوطلبین این آزمون را مورد ارزیابی قرار می دهد 

بخش های مختلف آزمون دولینگو 

نمونه لسپیکینگ دولینگو در مرکز ایران بریتانیا

۱_بخش اسپیکینگ

این بخش شامل ۲ قسمت مجزا می باشد:

قسمت اول

کیو کارت حرفه ای آزمون دولینگو می باشد. که یک سوال اصلی با ۳ سوال زیر مجموعه از داوطلب پرسیده خواهد شد هدف این بخش بررسی ساختار گرامری نحوه جمله سازی داوطلب می باشد.

قسمت دوم

سوال این قسمت از نوع challenging qoustion  می باشد. یعنی یک ویس پخش میشود و داوطلب باید درباره ویس مورد نظر یک دقیقه صحبت کند. سوال از نوع قرار دادن داوطلب در موقعیت غیر ممکن می باشد که داوطلب در این موقعیت ها هرگز قرار نگرفته است.

این دو قسمت دارای منابع گسترده ای می باشد که بهترین منابع Duolingo speaking test  می باشد که تمامی نمونه سوالات این قسمت را دارا می باشد. برای تهیه منبع اسپیکینگ دولینگو اینجا کلیک کنید.

 

۲_بخش لیسنینگ

این بخش آزمون دولینگو یک ویس حرفه ای برای داوطلب پخش خواهد شد و داوطلب باید هر آنچه که درباره این ویس شنیده است کاملا بدون کم و کاست بنویسد. 

لهجه پخش ویس های انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی و حتی کانادایی می باشد که بسیار جذاب می باشد. حتی برای برخی صحبت های slang (خیابانی یا کوچه بازاری) پخش خواهد شد. لذا دانستن منبع لیسینیگ دولینگو بسیار مهم می باشد.

منابع توصیه شده برای این بخش listening Duolingo test_padcast Duolingo_English in Duolingo_ مکالمه روزمره دولینگو و کتاب صوتی دکتر رحمانی توصیه می شود که نتیجه عالی داشته است. لذا برای دست رسی به همه

منابع لیسنینگ دولینگو به این بخش مراجعه کنید.

 

۳_بخس ریدینگ 

این بخش که یکی از امتیاز بیار ترین و راحت ترین بخش دولینگو می باشد داوطلب باید یک متن را که اگزمینر برای او انتخاب کرده است با لهجه درست و تنیشن مناسب بیان کند. کتاب DUOLINGO ENGLISH TEST برای این بخش توصیه شده است و همچنین کتاب ریدینگ استاد رحمانی تهیه شده مرکز زبان ایران بریتانیا برای این بخش توصیه می شود. 

برای دسترسی به منابع ریدینگ دولینگو اینجا کلیک کنید.

نمونه رایتینگ دولینگو در مرکز ایران بریتانیا

 

 

۴_بخش رایتینگ

این بخش یک سوال مطر شده و داوطلب باید حداقل ۵۰ کلمه درباره موضوع ارائه شده در مدت زمان ۵ دقیقه تایپ کند. نکات این بخش:

نوشتن متن مابین ۷۰ الی ۹۰ کلمه تجربه نشان داده است که داوطلبینی که متن حداقل ۵۰ کلمه یا ۶۰ کلمه را تایپ میکنند نمره پایین تری نسب به داوطلبینی که متن بیشتری تایپ کرده ان کسب میکنند.

قوانین گرامری و لغات و ساختاری آزمون دولینگو نیز یکی از مهم ترین قسمت های بخش رایتینگ می باشد که داوطلب باید آنها را رعایت کند. برای قسمت رایتینگ دولینگو نیز کتاب های GRAMER IN ENGLISH DUOLINGO و گرامر های اساسی دکتر رحمانی توصیه می شود که نتیجه عالی داشته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع رایتینگ دولینگو اینجا کلیک کنید.

c_test در مرکز زبان ایران بریتانیا

 

۵_بخش C_TEST

این بخش یکی از بخش های چالش برانگیز آزمون دولینگو می باشد که در هیچ آزمون بین المللی دیگری موجود نبوده است و فقط در آزمون دولینگو یافت می شود. پرکردن جاهای خالی و انتخاب کلمات مناسب این بخش برای همه داوطلبین مشکل اساس بوده است.

مرکز زبان ایران بریتانیا با تهیه فیلم آموزشی از نحوه پاسخ به انواع سوالات این بخش و نحوه و توضیح کامل استاد رحمانی برای این بخش توانسته اکثر سوالات داوطلبین عزیز را برطرف کند. برای اطلاع از این ببخش به قسمت پکیج بی نظیر دولینگو مراجعه کنید.

 

۶_کلمات واقعی انگلیسی

کلمات واقعی انگلیسی و یا اینکه کلمات ساختگی انگلیسی را چطور تشخیص دهیم؟ این سوالی است که برای تمامی داوطلبین برای تست های آزمون دولینگو پیش خواهد آمد و جواب این بخش را در فیلم آموزشی دولینگو تهیه شده استاد رحمانی و همچنین حل کردن نمونه سوالات سالهای گذشته و ارائه راه حل منطقی برای این سبک سوال را خواهید یافت.

برای اطلاع این دسترسی به این منابع و تدریس استاد به بخش پکیج بی نطیر دولینگو مراجعه فرمایید.

توصیف تصویر در آزمون دولینگو در ایران بریتانیا

 

۷_توصیف تصویر

توصیف تصویر ۲۵ درصد نمره آزمون دولینگو را به خود اختصاص خواهد داده است. تصاویر این بخش شامل ۳ بخش تصویر واقعی_تصاویر ساختگی_ و تصاویر نقاشی می باشد. این بخش شامل ۲ قسمت می باشد.

قسمت اول صحبت کردن:

صحبت کردن درباره تصویر مورد نظر حداقل ۳۰ ثاینه و حداکثر ۱٫۳۰ ثانیه می باشد. به کاربردن تنوع گرامری و تنوع لغات و تنوع ساختاری در جملات توصیه می شود.

قسمت دوم نوشتن:

در قسمت دوم توصیف مربوط به نوشتن متن یک کلمه ای یا نهایتا ۲ کلمه ای در ۲۰ ثاینه می باشد. در نوشتن این قسمت حتما نوشتن جملات پیچیده با ساختار موصولی و ارتباط دهنده ها فراموش نشود.

مرکز زبان ایران بریتانیا فیلم آموزشی مربوط به این بخش و نمونه سوالات چندین سال گذشته را تهیه کرده که در قسمت پکیج دولینگو میتوان تهیه کرد. 

 

منابع دولینگو Duolingo

منابع آزمون دولینگو Duolingo می تواند به داوطلبان برای کسب نمره بالا کمک زیادی بکند پس شناسایی منابع  آزمون بسیار مهم است.

یکی از این منابع کتاب GRAMMR  IN USE  است که برای افزایش سطح گرامر بسیار به داوطلبان کمک خواهد کرد.

گوش دادن به داستان های کوتاه زبان آنگلیسی که از کتاب های داستان می توان FAR FROM MADDING CROWD و یا MOONSTONE نام برد. برای تقویت اسپیکینگ خود نیز می توانید از کتاب اسپیکینگ دکتر رحمانی استفاده کنید.

برای اولین بار در ایران مرکز آموزشی ایران بریتانیا اقدام به تهیه پکیج بی نظیر آزمون دولینگو کرده است که تمامی منابع دولینگو چه قدیمی و چه جدید در این پکیج گنجانده شده است.

نمونه سوالات دولینگو در مرکز ایران بریتانیا

 

نمونه سوالات آزمون دولینگو

نمونه سوال دولینگو به صورت ۱۵۰ دوره آزمون های گذشته می باشد که در داوطلبین با حفظ کردن و نگاهی به تمامی سوالات سالهای گذشته به راحتی و با اطمینان زیاد نمره بالای ۹۰ را کسب خواهند کرد.

از این رو یک سری تکنیک های پاسخ دهی به سوالات و همچنین روش های نوین اسپکینگ در آزمون دولینگو و رایتینگ عالی در این آزمون وجود دارد که توسط استاد بزرگ ایرانی استاد رحمانی عزیز مطرح شده است و به راحتی تمامی داوطلبین عزیز نمره بالایی را در این آزمون  کسب خواهند کرد.

 

 

نمونه آزمون دولینگو

شاید سوال تمامی دوستان عزیز و ایرانیان عزیز داخل و خارج ایران باشد که چگونه می توانند در آزمون دولینگو آزمایشی شرکت کرده و یا نمره خود را بسنجند. آزمون دولینگو آزمایشی طراحی شده در وب سایت دولینگو 

داوطلبین عزیز را دچار اشتباه و گمراه میکند به خاطر اینکه این آزمون آزمایشی فقط شامل ریدینگ و پاسخ به سوالاتی است که توسط کامپیوتر تصحیح خواهد شد ولی اسپکینگ و رایتینگ به دلیل پولی بودن آزمون آزمایشی نمره به این قسمت ها تعلق نمی گیرد و نمره داوطلب را بالا تر از حد معمول نشان میدهد.

به خاطر تمامی این مشکلات مرکز ایران بریتانیا برای اولین بار در یران اقد ام به برگزاری یک آزمون کاملا استاندارد و کاملا کامپیوتری و آنلاین دولینگو کرده است که توسط تیم بریتانیایی طراحی شده و کاملا مطابق با آزمون اصلی می باشد. لذا داوطلب با اطمینان خاطر و ۱۰۰ درصد می تواند در این آزمون شرکت کرده و نمره بالایی را کسب نماید.

برای شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو در این قسمت کلیک کنید.

 

 

منابع رایگان دولینگو

کتاب های معروف duolingo gramer و همچنین duolingo vocab و duolingo test  را مرکز ایران بریتانیا برای اولین بار در ایران خریداری کرده و در اختیار داوطلبین عزیز در قالب پکیج آموزشی دولینگو قرار خواهد داد.

این کتاب ها به دلیل قیمت بالای دلاری و همچنین محدودیت های چاپ در ایران وجود نداشته ولی مرکز ایرن بریتانیا برای اولین بار این منابع آزمون دولینگو Duolingo را تهیه کرده و در قالب یک بسته آموزشی با کمترین هزینه در اختیار داوطبین عزیز قرار داده است. لذا ۱۰۰ درصد شما هم مانند تمامی داوطلبان دیگر دولینگو موفق خواهید شد.

 

 

مدرک دولینگو

تعدادی از مدارک دولینگو را در قسمت زیر مشاهده می فرمایید اگر چه مدرک دولینگو بسیار ساده به نظر می رسد ولی کاملا اختصاصی و قابل ارائه با ۱۴۰۰ موسسه و دانشگاه بین المللی می باشد شایان ذکر است که در ایران نیز ۱۴ مرکز دانشگاهی به تازگی مدرک دولینگو را مورد پذیرش برای دانشگاه خود قرار داده اند.

بیش از ۴۰۰۰ دانشجو در کلاس های خصوصی و آنلاین مرکز زبان ایرن بریتانیا حضور پدا کردند و مدرک بالای ۱۱۰ را کسب نموده اند که در اینجا برخی از مدارک را مشاهده بفرمایید.

نمونه مدرک دولینگو

 

تست رایگان دولینگو

مرکز زبان ایران بریتانیا برای اولین بار در ایران اقدام به برگزاری آزمون کاملا منطبق با آزمون اصلی و کاملا رایگان دولینگو کرده است که با کلیک بر روی این قسمت می توانید به این آزمون آزمایشی دست پیدا کنید.

این آزمون آزمایشی، دقیقا تمامی شرایط حاکم بر آزمون واقعی دولینگو را برایتان تداعی می کند. با شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو می توانید ارزیابی از وضعیت دانش و مهارت هایتان را به دست بیاورید.

سایر منابع مفید برای آمادگی آزمون دولینگو

در این قسمت به چند روش و منابع رایگانی که می توانید برای افزایش آمادگی آزمون دولینگو استفاده بفرمایید و قطعا موثر نیز خواهند بود، اشاره می کنیم:

۱٫دیکشنری مناسب که همیشه در دسترستان باشد

اپلیکیشن دیکشنری های زیر گزینه های مناسبی هستند که همیشه در دسترستان هستند و می توانند دامنه لغات شما را گسترش دهند.

*دیکشنری google translate:

بله دیکشنری google translate!  شاید باورتان نشود ولی در دسترس ترین اپلیکیشن برای گسترش دامنه لغاتتان همین دیکشنری google translateاست. زیرا شامل تمامی موارد مهم از جمله مترادف و متضاد های لغات، مثال هایی از کاربردشان در جملات و … می باشد. توجه بفرمایید اولین و مهم ترین نکته برای کسب نمره بالا در آزمون دولینگو، افزایش دامنه لغات است.

*Oxford dictionary:

دیکشنری آکسفورد یکی دیگر از قدیمی ترین و محبوب ترین دیکشنری های دیگری است که کمک شایانی در افزایش دامنه لغات شما خواهد کرد. دیکشنری آکسفورد در دو دسته Oxford Essential Dictionary و Oxford Advanced Learner’s Dictionary ارائه شده که اپلیکیشن آن ها قابل نصب است. اپلیکیشن Oxford Essential Dictionary با زبانی ساده برای همه سطوح زبان آموزان تمامی لغات ضروری از جمله معنی، مترادف و متضاد و مثال های کاربردی آن را آموزش می دهد.

۲٫  وب سایت های مفید برای تقویت گرامر

همان طور که می دانید بعد از تقویت دامنه لغات، یکی از موارد مهم دیگری که برای قبولی در آزمون دولینگو موثر است، تقویت گرامرتان است. وب سایت آموزشی ایران بریتانیا یکی از بهترین منابع تقویت مهارت گرامری شما عزیزان است که با جستجو در صفحه خانه می توانید بخش های مختلف طبقه بندی شده و مرتبی از گرامر را مطالعه بفرمایید.

۳٫ ویدئوهای آموزشی مفید در رابطه با دولینگو

استاد رحمانی در وب سایت ایران بریتانیا در بخش بسته های آموزشی و تدریس قسمت های مختلف، اقدام به توضیح مباحث و نکات کلیدی که برای آمادگی در آزمون دولینگو مهم هستند، نموده اند. در این ویدئوها تمام نکات ضروری برای تقویت گرامر و لیسنینگ، چگونگی ثبت نام در آزمون دولینگو و… را به صورت دسته بنده شده در اختیارتان قرار می گیرد.

۴٫موسیقی انگلیسی

گوش دادن به موزیک انگلیسی به این صورت که بار اول به همراه متن شعر گوش دهید و دفعات بعدی بدون دیدن زیرنویس متن، سعی کنید آن را تکرار کنید، یکی از راه های بسیار مفید برای یادگیری لغات جدید و به خصوص مهارت لیسنینگ به شمار می رود. علاوه بر این گوش کردن پادکست و کتاب های انگلیسی صوتی نیز بسیار مفید هستند. شما می توانید از پادکست هایی که داخل وب سایت ایران بریتانیا برای شما عزیزان گذاشته شده است، استفاده بفرمایید.

ارسال دیدگاه