آموزش زبان انگلیسی

ریدینگ دولینگو Reading DUOLINGO

ریدینگ  READING آزمون دولینگو

 در آزمون دولینگو برخلاف آزمونهای دیگر بین المللی مانند آیلتس و تافل و یا PTE و … که ساختار آنها از یک ترتیب خاصی پیروی می کند در دولینگو قسمت های ساختاری سوال مثل ریدینگ , رایتینگ  , اسپیکینگ و لیستنینگ به صورت ترتیبی نخواهد بود . سوالات به شکل تصادفی توسط کامپیوتر و هوش مصنوعی انتخاب خواهند شد.

 

ساختار ریدینگ

در ریدینگ آزمون دولینگو متنی از ادبیات انگلیسی که به صورت نثر بوده و بسیار دشوار است به داوطلب داده خواهد شد. این متن برای بسیاری از داوطلبان به دلیل آشنا نبودن به ساختار ادبی انگلیسی نمره این بخش DUOLINGO را از دست خواهند داد. اما این نکته مثبت نیز وجود خواهد داشت که اگر داوطلب چند سوال را به درستی جواب ندهد متن سوال بعدی آسان تر خواهد شد.

مرکز زبان ایرن بریتانیا برای حل این مشکل بسته خودآموز دولینگو را طراحی کرده است و در آن ریدینگ های پرتکرار ادروار گذشته را قرار داده است و داوطلبان عزیز با خریداری پکیج خودآموز دولینگو علاوه بر اینکه به ساختار ریدینگ دولینگو آشنا خواهند شد و به راحتی به سوالات پاسخ خواهند داد به دیگر قسمت های آزمون نیز پاسخ درست و اصولی خواهند داد.

نوع دوم سوالات ریدینگ دولینگو یک سری متن داده  خواهد شد و  در متن جاهای خالی وجود دارد  که تعداد کلمات پیشنهادی نیز به داوطلبان ارائه خواهد شد تا بین این کلمات پیشنهادی گزینه مناسب را انتخاب نمایند.

در سوال بعد جمله ای ظاهر خواهد شد که داوطلب باید با صدای بلند متن را با تلفظ صحیح خوانده و ضبط کند. در این بخش خواند سوالات با تلفظ و دقت بالا از اهمیت زیادی برخوردار است لذا به شما داوطلبان عزیز برای تقویت تلفظ درست کلمات و همچنین آشنایی با لهجه های مختلف زبانی پکیج لهجه زبان انگلیسی در ایران بریتانیا به شما پیشنهاد می شود.

 

به طور کلی reading  آزمون دولینگو شامل سه بخش می شود:

۱_ read aloud

۲_ dictation

۳_ real word

 

که در توضیحات زیر به بررسی هریک از آن ها می پردازیم.

 

۱- بخش read aloud

دراین قسمت می بایست صدایتان را ضبط کنید و جملاتی که به شما نمایش داده می شود را با صدای بلند و رسا تلفظ کنید. در این بخش شما ۲۰ ثانیه فرصت دارید.

معمولا پیشنهاد می شود در ۱۰ ثانیه اول کل جملات را نگاهی بیندازید و در ذهن خود آن ها را تلفظ کنید تا بتوانید در ۱۰ ثانیه دوم با تلفظی صحیح و بدون تپق و اشتباه، آن ها را تلفظ کنید.

اگر همان لحظه ابتدا و بدون آمادگی، جملات را بخوانید احتمال اشتباه تلفظی زیاد است و ممکن است نمره کافی را در این بخش کسب نکنید.

 

۲- dictation  یا بخش املایی

این قسمت یکی از سخت ترین موارد آزمون دولینگو محسوب می شود. در این پارت یک یا چند حرف از یک کلمه حذف شده و شما باید دیکته آن ها را کامل کنید. این بخش ۳ دقیقه فرصت دارید و ۶ یا ۷ مرتبه تکرار خواهد شد. 

نکته حائز اهمیت اینجاست که قبل از پاسخگویی سعی کنید موضوع متن را متوجه بشوید و سپس اقدام به پر کردن لغات حذف شده بفرمایید. زیرا بدون درک موضوع آن نوشته، احتمال تشخیص اشتباه کلمه بسیار بالاست.

نکته مهم دیگر اینست که بسیاری از کلمات همچون “those” و “these” تعداد حروفشان یکسان است ولی معنی را عوض می کنند. دقت بفرمایید که حتما قبل از پر کردن حروف حذف شده، به صرف اینکه تعداد حروف با تعداد جای خالی یکسان است، بسنده نکنید و حتما به معنی آن کلمه توجه لازم را داشته باشید.

 

۳- real word

در این بخش با عبارت Select the real English words مواجه خواهید شد. در این قسمت باید سرعت عمل و دقت بالایی داشته باشید تا لغاتی را که از نظر املایی و ریشه ای و ساختار انگلیسی صحیح هستند را انتخاب کنید. شما ۱ دقیقه وقت برای پاسخگویی دارید و ۶ یا ۷ مرتبه سوالات متفاوت این بخش تکرار خواهند شد. 

بسیاری از کلمات هم خانواده هستند و ممکن است در تکرار های بعدی مجدد بیایند. بنابراین باید دقت بسیار بفرمایید که کلمات درست را انتخاب کنید. ممکن است در یک پارت اکثر کلمات صحیح باشند و در پارت بعدی اکثر کلمات اشتباه باشند. هیچ قاعده خاصی در این رابطه وجود ندارد. 

 

 

تفاوت ریدینگ آزمون دولینگو با آزمون های معتبر دنیا ( مثل تافل یا آیلتس)

تفاوت سوالات ریدینگ دولینگو با دیگر آزمون ها مانند آیلتس در نوع سوالات است یعنی سوالات متفاوت بود و فقط به یک موضوع خاص توجه نداشته است. همچنین تنوع در قسمت ها ریدینگ در این آزمون مشهود است ببرای مثال در آزمون READING DUOLINGO  از تنوع متن ها از قبیل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری استفاده خواهد شد.

ارسال دیدگاه