آموزش زبان انگلیسی

اسپیکینگ دولینگو روش های نوین کسب نمره بالای Speaking Duolingo

اسپیکینگ دولینگو Speaking DUOLINGO

 

آزمون اسپیکینگ دولینگو ترکیبی از سوالات مختلف برای سنجش و توانایی سطح مکالمه داوطلب می باشد. در قسمت اسپیکینگ شما باید تمام مهارت هایی که در ریدینگ، لیسنینگ و گرامر کسب کرده اید را با هم تلفیق کنید و قالب گفتار روان و صحیح به examiner عرضه کنید.

بخش گفتاری می تواند یکی از استرس زا ترین بخش دولینگو برای داوطلبان باشد، زیرا هم زمان با اینکه باید منظور سوال و موضوع اسپیکینگ را متوجه شوند، در آن واحد بتوانند پاسخی مناسب با رعایت تمام گرامر و تلفظ صحیح و لهجه مناسب و به صورت fluent (سلیس) و باآرامش را در کوتاه ترین زمان در ذهن خود بچینند و به زبان بیاورند.

در بخش گفتاری دولینگو که شامل انواع مختلفی از سوالات می شود، اگر بتوانید با آرامش و دقت و سرعت عمل، بهترین گفتار را ارائه دهید، بی شک می توان گفت که نمره over all  شما در آزمون دولینگو جهش بسیاری خواهید یافت.

بخش گفتاری آزمون دولینگو شامل ۲ قسمت بسیار مهم و ضروری آزمون دولینگو که ۲۵ درصد نمره کلی داوطلب را تایین میکند. پس یکی از بخش های مهم این آزمون به حساب می رود.

 

 

 

فهرست مطالب

بررسی سوالات اسپسکینگ آزمون دولینگو

 

بخش اول سوالات اسپیکینگ

 

در بخش اول سوالات اسپیکینگ دولینگو ارائه Q_CARD که دقیقا شبیه آزمون اصلی آیلتس می باشد انجام خواهد شد. در این بخش داوطلب ۳۰ ثانیه زمان برای تفکر و خواندن سوال و ۲ دقیقه زمان برای صحبت کردن درباره موضوع مورد نظر خواهد داشت.

 

تکنیک های توصیه شده برای این بخش توسط اساتید برجسته زبان انگلیسی و مرکز زبان ایارن بریتانیا این است که از آنجایی که داوطلب زمان زیادی را برای تفکر نخواهد داشت ( برخلاف آزمون آیلتس که ۱ دقیقه زمان تفکر خواهید داشت ) به طور حتم  باید یک قالب کاملا حرفه ای و آماده شده از قبل را تهیه کنید و کلمات کلیدی مورد نظر را در این قالب جایگزاری کنید.

 

نکته دوم درباه این بخش از آزمون دولینگو استفاده از تنوع لغات، گرامر و ساختار زبان می باشد تا اگزمینر (داور آزمون) قانع سازید که تمامی بخش های زبانی شما حرفه ای  می باشد. از این رو دانستن این که در بخش کلمات چه کلماتی و گرامر چه گرامری را استفاده کنید بسیار حائز اهیمت می باشد.

 

از این رو مرکز زبان ایران بریتانیا برای اولین بار در ایران تمامی این نکات طلایی و همراه تکنیک های اسپیکینگ دولینگو را در قالب منابع آزمون دولینگو تهیه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی منابع آزمون دولینگو کلیک کنید.

 

 

نمونه رایتینگ دولینگو در مرکز ایران بریتانیا

 

بخش دوم اسپسکینگ دولینگو

 

 در این بخش که داوطلب ۳۰ ثانیه حداقل و حداکثر ۱ دقیقه زمان برای صحبت کردن پیدا خواهد کرد. یک ویس حرفه ای با لهجه های مختلف (امریکایی_بریتانیایی و یا کانادایی و حتی اخیرا مشاهده شده که لهجه استرالیایی را نیز در این بخش استفاده کرده اند) پخش می شود و داوطلب باید به سوالی که از او پرسیده شده است با دقت گوش دهد و پاسخ کامل و جامعی را درباره سوال به اگزمینر بدهد.

این قسمت هم لیسینیگ و هم اسپیکینگ داوطلب را مورد ارزیابی قرار می دهد. سوال به صورت خودکار یک بار پرسیده خواهد شد و برای داوطلبی که بخواهد دوبار به متن گوش بدهد  دوبار دیگر نیز  امکان تکرار را دارد.

برای سوال های طولانی امکان پخش دوباره سوال وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید اینگونه سوال دومرتبه در آزمون می آید که یک مرتبه بعد از رایتینگ ۵۰ کلمه ای و بار دوم قبل از پخش INTERVIEW خواهد بود.

این سوال از سوال بخش اول سخت تر خواهد بود و این قسمت به سوالات چالش برانگیز معروف است چون که از داوطلب سوالی پرسیده خواهد شد که داوطلب را در موقعیتی قرار خواهد داد که تا به حال در این موقعیت نبوده است.

استفاده از تکنیک طلایی گام به گام یک روش موثر برای پاسخ دهی به این سبک سوالات خواهد بود. از این رو مرکز ایران بریتانیا برای پاسخ به این نوع سوالات روش های موثر و حرفه ای را تهیه کرده است  که همه داوطلبین عزیز می توانند با شرکت در کلاس های بی نظیر این مجموعه (کلاس های ۵ جلسه ای اختصاصی دولینگو) نمره بالایی در این آزمون کسب کنند.

برای اطلاع از نحوه برگزاری کلاس های دولینگو اینحا کلیک کنید.

 

 

قسمت های دیگری که با بخش اسپیکینگ در آزمون دولینگو ادغام شده اند را می توان به حالات زیر اشاره کرد:

 

 ۱_خواندن یک جمله با صدای بلند

 

این بخش ادغام خواندن (READING)  و اسپیکینگ در آزمون دولینگو می باشد.  در این قسمت  ۲۰ ثانیه به داوطلب زمان داده خواهد شد تا متن داخل تصویر را باصدای بلند و با تلفظ درست و با استرس دقیق خوانده و ضبط و ارسال کند.

داشتن نمونه سوالات این بخش برای مطالعه می تواند کمک شایانی به تمامی داوطلبین عزیز برای کسب نمره بالا در این قسمت کند. برای کسب اطلاعات درباره نمونه سوالات این بخش به صفحه پکیج خودآموز دولینگو مراجعه کنید.

 

تذکر: در این قسمت ۵ ثانیه وقت برای خواندن متن بگذارید تا در زمان خواندن متن دچار مکث و لکنت نشوید که از نمره شما کاسته شود و این کلمات ۵ مرتبه تکرا خواهند شد.

 

 

اسپیکینگ دولینگو

 

 

۲_توصیف یک عکس به صورت کلامی

این بخش توصیف تصویر به صورت کلامی می باشد. حداقل زمان مشخص ۳۰ ثانیه و حداکثر ۱دقیقه و ۳۰ ثانیه می باشد. این بخش ادغام بخش صحبت کردن و توصیف تصویر می باشد. تکنیک این بخش توصیف قسمت های مختلف تصویر و استفاده از صفات برجسته و مهم هر جسم و فرد و شیئی می باشد. به کاربردن لغات مهم و گرمر توصیفی بسیار مهم می باشد.

 

برای کسب نمره بالا در این قسمت ۳ نکته کلیدی مهم می باشد:

 

  • روان و فصیح صحبت کردن
  • ارتباط معانی و کلامی جملات به هم
  • استفاده از جملات توصیفی برای توصیف افراد و اشیاء

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه حرفه ای توصیف شده تصویر در آزمون دولینگو به بخش توصیف تصاویر دولینگو مراجعه فرمایید.

 

نکته کلیدی توصیف تصویر:

همیشه به این نکته دقت شود که ۲۰ ثانیه از زمان خود را برای فکر کردن در مورد مطلب و یا موضوع داده شده داده شده فکر کنید و بعد شروع به حرف زدن کنید این کار باعث بهتر انتخاب درست کلمات و گرامر مورد نظر و انسجام کلمات خواهد شد.

 

 افزایش نمره بخش گفتاری آزمون دولینگو 

 

بسته آموزشی دولینگو تهیه شده مرکز ایران بریتانیا

۱_خرید بسته خودآموز دولینگو

مرکز زبان ایران بریتانیا برای تمامی داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون مهم دولینگو را دارند پکیج خودآموز دولینگو را تهیه کرده که به صورت کاملا خودخوان و بدون نیاز به استاد می باشد و نمره داوطلب را بسیار افزایش خواهد داد.

همچنین این پکیج شامل منابع امتحانی سالهای گذشته و تدریس بی نظیر استاد رحمانی عزیز یکی از بزرگترین مدرسین دولینگو می باشد.

این پکیج باعث بالا بردن سطح زبانی و آشنایی با تکنیک های اسپیکینگ دولینگو و مصاحبه و قدرت گرامری و ترکیب کلمات داوطلب خواهد شد.

یکی از راه ها برای افزایش بالابرده نمره اسپیکینگ استفاده از واژگان متعدد در جملات پیچیده است. که در این پکیج ها گنجاده شده است.

کلاس دولینگو در مرکز ایران بریتانیا

۲_شرکت در کلاس های تخصصی دولینگو

شرکت در کلاس های تخصصی تهیه شده برای آزمون دولینگو یکی از را کارهای کارآمد برای افزایش نمره دولینگو خواهد بود. مرکز زبان ایران بریتانیا برای اولین بار کلاس های تخصصی دولینگو به مدیریت استاد رحمانی برای افزایش نمره در همه بخش های اسپیکینگ دولینگو و دیگر بخش های آزمون را کرده است که برای اطلاع از نحوه برگزاری کلاس ها و شرایط کلاس ها با مرکز زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمایید.

 

۳_مطالعه نمونه سوالات سالهای گذشته دولینگو

نمونه سوالات سالهای گذشته یکی از راه های کارآمد در رسیدن به نمره بالای دولینگو می باشد. از این رو مرکز زبان ایران بریتانیا با تهیه نمونه سوالات ۷ سال گذشته دولینگو و دسته بندی آنها بر اساس اهمیت توانسته است کمک شایان ذکری به تمامی داوطلبین عزیز کند. این نمونه سوالات بی نظیر می باشد و به صورت اختصاصی برای این آزمون تهیه و تدارک دیده شده است. برای کسب اطلاعات کافی درباره این بسته به بخش پکیج خودآموز دولینگو مراجعه فرمائید.

 

برخی از نمونه سوالات دولینگو را در قسمت زیر مشاهده می کنید:

 

۱٫Describe a performance you have watched. Please say

– Where was it?

– What kind of performance was it?

– What did you like the most about it?

۲٫Talk about a challenge you encountered. Please say

– What was the challenge?

– When and where was the challenge?

– How did you overcome it?

– What made it unforgettable?

۳٫Talk about a special, memorable moment. Please say

– When it was

– What happened

– Why it was special

– How you felt at the time.

۴٫Talk about a time when you have visited a crowded place. Please say

– What the place was

– Why you went there

– With whom you went there

– And whether or not you enjoyed your visit.

 

۵٫Talk about an article you read online that was about healthy living. Please say

– When you read it

– What in particular it was about

– What you learnt from it

 

۶٫ Talk about an occasion when you couldn’t use your mobile phone. Please say

– when it happened

– what happened to your phone

– how it made you feel

 

۷٫ Talk about an occasion when you were forced to change your plans because of the weather. Please say

– When did this happen?

– Where were you?

– What kind of weather was?

– Explain why you had to change your plans

۸٫ Talk about something you bought that was difficult to use at first. Please say

– What is it?

– When did you buy it?

– What does it do?

 

از عواملی که در کسب نمره بالا به داوطلبان کمک خواهد کرد:

 

۱_ سرعت صحبت کردن یا همان FLOW SPEAKING

۲_مدت مکث و لکنت

۳_صدا و لهجه

مرکز زبان ایران بریتانیا برای اولین بار در ایران برای بالا بردن قدرت لهجه زبانی داوطلبان آزمون دولینگو پکیج آموزش لهجه زبان انگلیسی را ارائه کرده است که به راحتی لهجه های بریتانیایی استرالیایی و آمریکایی و کانادایی در آن گنجانده شده است.

 

تقویت اسپیکینگ دولینگو

 

۵ راه افزایش تقویت و بهتر صحبت کردن در آزمون دولینگو:

 

۱_مطاله نمونه سوالات اسپیکینگ

سالهای گذشته آزمون و تمرکز روی نحوه بیان کردن آنها تاثیر بسیار زیادی بر روی آشنایی داوطلب می گذارد همچنین اکثر سوالات که در آزمون دولینگو طراحی شده است تکرای میباشد و از این رو دانستن سوالات کمک بسیار زیادی به داوطلب خواهد کرد.

 

۲_تنظیم زمان

یکی از نکات اصلی و اساسی مهم در آزمون دولینگو محاسبه زمان برای مکالمه و تنظیم به اندازه آن می باشد که در یک قسمت زمان را کم نیاورید.

 

۳_تسلط بر کلام

برای تسلط بر کلام و مکالمه داوطلب باید در باره یک موضوع چندین بار و به چندین روش مختلف صحبت کند تا فلو بودن صحبت خود را افزایش دهد یکی از نکات اصلی که در اسپیکینگ دولینگو مورد نظر قرار می گیرد این است که حتما داوطلب نباید بدون مکث و من و من صحبت کند یعنی flow  بودن صحبت نمره بالای دارد.

 

۴_تقویت لهجه

در آزمون دولینگو مهم نیست از چه لهجه ای بریتانیایی و یا امریکایی و استرالیایی و یا کانادایی استفاده می کنید مهم این است که از لهجه های درهم استفاده نشود یعنی اینکه بعضی از کلمات با لهجه بریتانیایی و بعضی دیگر با لهجه آمریکایی بیان شود پس لطفا در بیان لهجه حتما دقت بفرمایید. مرکز زبان ایران بریتانیا برای تقویت لهجه زبان دولینگو یک بسته بی نظیر تقویت لهجه را تهیه کرده و در اختیار داوطلبین قرار می دهد.

 

۵_سرعت صحبت کردن

هرچقدر اوطلب مسلط تر و دقیق تر و با بیان روان تر صحبت کند از ۲۵% نمره که برای او در قسمت اسپیکینگ طرایجی شده است بیشتر مهرمند خواهد شد. از این شاید سوال اکثر داوطلبی این است که چطور می توان روانتر و سریع تر صحبت کرد؟ صحبت با پارتنر زبان انگلیسی می تواند تاثیر بسیار زیادی در مکالمه شما داشته باشد مرکز زبان ایرن بریتانیا با برنامه ریزی بر روی تقویت صحبت کردن شما این قول را به شما میدهد که با قرار دادن پارتنر حرفه ای زبان انگلیسی که روزی یک ساعت با شما صحبت میکند و تقویت زبانی شما را شامل خواهد شد.

 

برای اطلاع از چگونگی برگزاری کلاس های دولینگو و نحوه تدریس استاد با شماره تماس  ۴۴۳۶۰۳۷۸ تماس حاصل فرمایید.

 

Students can contact me for online training, Duolingo questions material. Contact me at WhatsApp  for admission with this test. You can also send me message in WhatsApp  on +989355800444 for more information.

ارسال دیدگاه