سبد خرید
آزمون سلپیپ با 12 متد

آزمون سلپیپ با 12 متد

5/5 - (1 امتیاز)

آزمون سلپیپ یک تست سنجش زبان انگلیسی توسط موسسه معروف آراگون که یکی از بزرگترین زیرمجموعه های دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشد در سال 2015 میلادی انحصارا برای تمامی داوطلبینی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند در یک پلتفرم آنلاین طراحی شد. این آزمون در در 2 بخش جنرال و LS برگزار می شود و تفاوت های زیادی در این دو بخش وجود دارد.

تاریخچه آزمون سلپیپ

این مدرک زبان انگلیسی انحصارا برای داوطلبینی که قصد مهاجرت و اقامت در کشور کانادا را دارند ارائه می شود و مورد پذیرش دیگر کشورها نمی باشد. بنابراین تمامی داوطلبانی که آزمون سلپیپ را به عنوان آزمون زبان خود انتخاب کرده اند حتما قصد مهاجرت به کانادا را دارند.

خرید پکیج سلپیپ
خرید پکیج سلپیپ

آزمون سلپیپ جنرال

آزمون جنرال هر چهار بخش زبان انگلیسی که شامل بخش های مختلف صحبت کردن، نوشتاری، گوش دادن و خواندن می باشد سطح زبان کاربر را مورد ارزیابی قرار میدهد. آزمون جنرال سلپیپ یکی از کامل ترین آزمون های بین المللی می باشد.

 • SPEAKING
 • WRITING
 • READNG
 • LISTENING

را در بخش های مختلفی مورد ارزیابی قرار می دهد که برای تمامی عزیزانی که قصد مهاجرت دائمی به کشور کانادا را دارند زبان آنها را مورد سنجش قرار می دهد.

آزمون سلپیپ LS

 • SPEAKING
 • LISTENING

تنها در 2 بخش زبان داوطلب را مورد ارزیابی قرار می دهد. که برای بخش پناهندگی و افراد که شهروندان درجه دوم کانادا می باشند و قصد دائمی کردن اقامت خود را دارند مورد استفاده قرار می گیرد. این آزمون بسیار ساده تر از آزمون جنرال می باشد لذا تنها با مرور منابع و مشاوره با استاد می توان نمره خوبی در این آزمون کسب کرد.

آزمون سلپیپ کانادا

کانادا برای اولین بار برای رقابت با آزمون های بین المللی مانند تافل و آیلتس آزمونی را طراحی کرد که بسیار ساده تر از دیگر آزمون ها باشد و انحصارا برای کانادا باشد و قابل رقابت با دیگر آزمون های بین المللی از نظر کیفیت و سنجش زبان باشد که سلپیپ طراحی شد.

آزمون سلپیپ کانادا
آزمون سلپیپ کانادا

این آزمون بر پایه آزمون آنلاین برای کاربران تمامی نقاط جهان می باشد اما کاربران حتما باید در مراکز تعیین شده این آزمون شرکت کنند. مراکز مختلفی در آسیا برای این آزمون طراحی شده است که در ایران متاسفانه مرکز وجود ندارد و تمامی داوطلبین ایرانی باید به کشور امارات متحده عربی و شهر دبی مسافرت کنند و در آزمون سلپیپ شرکت کنند.

 آزمون سلپیپ برای چه کاربران مناسب است؟

آزمون سلپیپ برای تمامی کاربرانی مناسب است که توانایی کسب نمره بالا در آزمون های مانند آیلتس و تافل را ندارند به سمت سلپیپ کشانده می شوند. اما این توصیه به تمامی کاربرانی که مدت 1 الی 2 سال زمان صرف کسب نمره بالا برای آیلتس و یا تافل می کنند ولی متاسفانه نمره مناسبی در این آزمون ها نمیتوانند کسب کنند می شود که با گذراندن زمان بسیار کوتاه 1 الی 3 ماه می توانند در سلپیپ نمره بالایی کسب کنند.

برای شرکت در آزمون بین المللی سلپیپ باید مشخص شود که کاربر چه نمره را نیاز به کسب کردن دارد. دسته بندی نمره برای کسب کردن در 3 بخش تقسیم می شود.

نمره 5 آزمون سلپیپ

این نمره برای کاربرانی مناسب است از طریق مهارت کاری یا SKILL WORLING قصد مهاجرت را دارند. نمره تقریبا نرمالی می باشد و کسب این نمره برای کاربران تقریبا ممکن می باشد.

نمره 7 آزمون سلپیپ

این نمره معادل 6 یا 6.5 آیلتس می باشد که تقریبا کسب این نمره برای کاربرانی که سطح زبان متوسط به خوبی دارند کار بسیار آسانی است. کسب نمره 7 این آزمون نیاز به تکنیک های خاص دارد که توسط استاد در کلاس ها بیان می شود.

نمره 9 و یا بالاتر آزمون سلپیپ

نمره 9 و یا بالاتر این آزمون نیاز به داشتن مهارت بالایی در تست زدن، درک مطلب، و مکالمه و نوشتار دارد که علاوه تقویت زبان عمومی داوطلب نیاز به تقویت تست زدن کاربر نیز دارد. مرکز زبان ایران بریتانیا با تهیه بسته خودآموز طلایی و همچنین برگزاری کلاس های فوق العاده توانسته است کمک شایانی در کسب نمره بالا برای داوطلبین عزیز بکند.

دانستن این که کاربر چه نمره را میخواهد کسب کند کمک شایانی به برنامه ریزی و تعیین مسیر راه خواهد کرد.

آزمون سلپیپ در ایران

در ایران به دلیل برخی از مشکلات و متاسفانه سلیقه ای شدن آیلتس و کسب نکردن نمره بالا در این آزمون داوطلبین به سمت آزمون سلپیپ برای مهاجرت به کانادا روی آورده اند ولی از بزرگترین مشکل این آزمون نداشتن مرکز برگزاری آزمون در ایران می باشد ولی با همه این شرایط باز هم آزمون سلپیپ اولویت و برتری خاصی از نظر کیفیت و خاص بودن و آسانی سوالات دارد که باعث شرکت کاربران ایرانی در آزمون سلپیپ می شود.

آزمون سلپیپ در ایران
آزمون سلپیپ در ایران

تفاوت این که کدام آزمون مناسب کاربران می باشد آزمون سلپیپ و یا آزمون آیلتس باید یک مقایسه کوتاهی مابین آزمون های انجام شود. مهمترین تفاوت آزمون سلپیپ و آیلتس در برگزاری این 2 آزمون می باشد. آزمون آیلتس به صورت کاغذی برگزار می شود ولی آزمون بین المللی سلپیپ به صورت کاملا آنلاین و توسط یک هوش مصنوعی برگزار میگردد. آزمون سلپیپ در ایران مطالب بسیار مفیدی دارد که حتما آن را مطالعه نمایید.

مقایسه نمره آزمون سلپیپ با آزمون آیلتس طبق معادل سازی ها

در مقایسه نمره آیلتس و آزمون سلپیپ میتوان بیان کرد که آیلتس از صفر تا 9 نمره می باشد ولی آزمون سلپیپ از صفر تا 12 می باشد. مرکز آزمون سلپیپ برای معادل سازی نمرات آزمون سلپیپ با سایر آزمون های بین المللی سیستم CLB را راه اندازی کرده است که با توجه به یک جدول مشخص تمامی معیارهای نمره و مقایسه ای نمره بیان شده است که جدول زیر را مشاهده میفرمایید.

آزمون تافل آزمون آیلتس آزمون سلپیپ
40 2 1-3
50 3 4-5
60 4 5-6
70 5 6-7
80 6 7-8
95 7 8-9

 آزمون آیلتس یا سلپیپ

در مقایسه سختی این 2 آزمون میتوان بیان کرد که آزمون بین المللی سلپیپ بسیار ساده تر آزآزمون آیلتس می باشد دلیل این امر هم به اینترنتی بودن این آزمون است که تمامی استرس های و نگرانی های مربوط به حضور در مقابل اگزمینر را از بین می برد و سوالات این آزمون نسب به آزمون آیلتس بسیار روانتر و منطقی تر می باشد.

تفاوت اساسی آزمون سلپیپ کانادا با آیلتس و یا تافل
تفاوت اساسی آزمون سلپیپ کانادا با آیلتس و یا تافل

در مقایسه ساختار آزمون آیلتس و تافل در قسمت های رایتینگ و ریدینگ تقریبا شباهت بالایی به یکدیگر دارند ولی در قسمت های اسپیکینگ و لیسنینگ آزمون سلپیپ تعداد سوالات بیشتر دارد که این امر خود باعث بالا رفتن نمره کاربر در آزمون بین المللی سلپیپ اصلی خواهد شد. در ساختار کلی آزمون نمره آزمون بین المللی سلپیپ دسته بندی شده می باشد و به صورت یکسان مابین تمامی قسمت های تقسیم شده است. آزمون سلپیپ یا آیلتس مطالب کامل و مفیدی را در این خصوص بیان می کند.

برتری آزمون سلپیپ نسبت به آیلتس

اگر بخواهیم برتری آزمون سلپیپ نسبت آیلتس را در حد چند جمله بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد که طبق نظر اکثر کاربران و همچنین اکثر اساتید مدرس آزمون سلپیپ می باشد.

 • حساسیت کمتر نسبت به نمره دهی
 • نمره دهی طبق استاندارد مشخص
 • استفاده از سوالات تکراری سال های گذشته
 • استرس کمتر
 • کسب نمره بالا توسط اکثر داوطلبین آزمون سلپیپ

آموزش سلپیپ

برای آموزش سلپیپ در ایران مرکز زبان ایران بریتانیا به عنوان اولین مرکز زبان ایرانی که با استفاده از اساتید مجرب و با سابقه و منابع جدید و به روز که در کمتر مرکز آموزش زبان انگلیسی در ایران مشاهده می شود توانسته است متد های جدید کسب نمره بالا در این آزمون را به داوطلبین عزیز آموزش دهد. لذا انتخاب یک مرکز مناسب با استاد باتجربه یکی از نیازهای آزمون سلپیپ می باشد.

مرکز ایران بریتانیا با توجه به سیستم آموزشی CLB در توسط دانشگاه بریتیش کلیمبیا ارائه شده است توانسته تعداد داوطلبینی که نمره بالای در آزمون بین المللی سلپیپ کسب می کنند را به بیش از 3000 هزار نفر در ایران و کانا برساند که این خود یک رکورد مابین تمامی مراکز آموزشی زبان به حساب می آید. برای مشاهده تمامی کارنامه های داوطلبین عزیزی که در نمره بالای 7 را در آزمون سلپیپ کسب کرده اند می توانید به بخش کارنامه های داوطلبین وارد شوید.

لهجه آزمون سلپیپ
لهجه آزمون سلپیپ

لهجه آزمون سلپیپ

به دلیل اینکه این آزمون یک آزمون کانادایی می باشد لهجه مورد نظر آزمون نیز کانادایی می باشد اما در بخش های از بخش گوش دادن(لیسنینگ) لهجه های بریتیش و لهجه آمریکایی نیز شنیده می شود تا نحوه درک مطلب برای کاربران مختلف در آزمون سلپیپ مورد ارزیابی قرار بگیرد.

البته داوطلب آزمون میتواند از هر لهجه ای که مورد نظر خودش است (آمریکایی، بریتانیایی و یا استرالیایی ) صحبت کند و این مشکل خاصی در نمره دهی آزمون به وجود نمی آورد.

ثبت نام آزمون سلپیپ

برای ثبت نام آزمون وارد سایت سلپیپ می شود CELPIP.CO و در بخش ریجستر یک اکانت جدید برای خود ایجاد می کنید و می توانید در تمامی مراحل ابتدا تا انتهای ثبت نام را در بخش ثبت نام آزمون سلپیپ از صفر تا 100 مشاهده کنید. نکته مهم و اساسی داشتن کارت اعتباری برای پرداخت مبلغ در آزمون است که در صورتی که کارت اعتباری برای پرداخت بین المللی ندارید با مرکز زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمائید. ثبت نام آزمون سلپیپ مطالب کاملی در این خصوص دارد.

منابع آزمون سلپیپ

از انجایی که آزمون بین المللی سلپیپ مانند آیلتس و تافل در ایران منابع قابل فروش ندارد و همچنین متاسفانه نمی تواند به منابع گسترده سایت سلپیپ در ایران نمی توان دسترسی داشته باشند به تمامی کاربران عزیزی که قصد شرکت در این آزمون را دارند توصیه می شود که در با مرکز زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمایند.

منابع آزمون سلپیپ سامل چند بخش می باشد :

 • نمونه سولات سال های گذشته
 • تست های آزمایشی آزمون سلپیپ
 • کتاب های آموزشی آزمون سلپیپ
 • تست های تالیفی آزمون سلپیپ

تمامی این بخش های اشاره شده در ایران به صورت کتاب فیزیکی وجود ندارد.

منابع آزمون سلپیپ در 10 سال
منابع آزمون سلپیپ در 10 سال

مرکز زبان ایران بریتانیا تمامی منابع جدید آزمون سلپیپ را خریداری کرده است به همره اپلیکیشن آزمون آزمایشی که در سایت آمازون 180 دلار قیمت دارد که به صورت کاملا رایگان تقدیم داوطلبین کلاس های سلپیپ مرکز زبان ایران بریتانیا خواهد شد همچنین تمامی داوطلبین عزیز میتوانند با خرید بسته خودآموز آزمون تمامی فایل های را به صورت کامل دسترسی داشته باشند.

منابع آزمون سلپیپ کاملترین منابع را برای آزمون سلپیپ به شما عزیزان ارایه می نماید. حتما این مقاله را کامل مطالعه نمایید.

دانلود رایگان منابع سلپیپ

3 دسته از منابع آزمون سلپیپ که در اینترنت و یا شبکه های اجتماعی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد به صورت زیر می باشد که به صورت کامل توضیح داده شده است.

 • توضیحات آزمون سلپیپ

تمامی این کتاب ها که اشاره شد فقط توضیح نحوه برگزاری آزمون سلپیپ می باشند و درباره سوالات و یا تست های سال های گذشته توضیحی داده نشده است. این نوع کتاب ها به دلیل تغییر هر ساله آزمون سلپیپ تغییر نکرده و ساختار گذشته را دارند که متاسفانه کاربران را گمراه خواهند کرد.

 • کتاب های متفرقه

تمامی کتاب های که توسط افراد متفرقه برای آزمون سلپیپ تهیه و توضیع شده است که با استانداردهای آزمون سلپیپ مغایرت دارد لذا از مطالعه منابع غیر از منابعی که توسط خود مرکز سلپیپ ارائه شده است پرهیز کنید چون ممکن است مسیر طولانی را طی کنید و نتیجه کمی از زحمات خود بگیرید.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ

نمونه سوالات آزمون سلپیپ در 7 دوره گذشته توسط مرکز زبان ایران بریتانیا تهیه شده و به صورت رایگان در اختیار تمامی کاربران آزمون سلپیپ مرکز زبان ایران بریتانیا قرار داده خواهد شد. لذا کسب نمره بالای در آزمون سلپیپ برای شما داوطلب گرامی افتخار ما می باشد.

 • منابع آزمون سلپیپ در یوتیوپ

تمامی منابع آزمون سلپیپ در یوتیوپ هستند در سایت های خارجی رایگان ارئه می شوند لذا تبلیغات یوتیوپ یا برای جلب مشتری برای بالا بردن فالوور می باشد یا برای اینکه محصولات خود را به فروش برسانند. بنابراین از خرید منابع متفرقه پرهیز کنید.

دوره سلپیپ
دوره سلپیپ

مرکز آموزش زبان انگلیسی ایران بریتانیا نمونه سوالات آزمون سلپیپ را برای شما عزیزان قرار داده است. لطفا این مقاله را کامل مطالعه نمایید تا اطلاعات بی نظیری را در خصوص این آزمون مشاهده نمایید.

دوره سلپیپ

مرکز زبان ایران بریتانیا 3 دوره فشرده برای کاربران عزیز برگزار می کند که توسط اساتید برجسته و با سابقه آزمون سلپیپ در ایران و خارج از ایران را دارند برگزار می شود. این دوره ها با برگزاری آزمون های آزمایشی آنلاین آزمون سلپیپ، ارائه کتاب ها و منابع

 • دوره مقدماتی آشنایی با گرامرها و تقویت زبان آزمون بین المللی سلپیپ
 • دوره تخصصی و فشرده آزمون سلپیپ
 • دوره گروهی و تخصصی آزمون بین المللی سلپیپ

دوره های تخصصی و مقدماتی 1 الی 2 نفره می باشد و مدت زمان آموزش 1 الی 2 ماه می باشد. اما دوره های گروهی سلپیپ 3 الی 5 نفره می باشد. تمامی دوره های هم به صوررت آنلاین که قابلیت ضبط کلاس ها موجود می باشد و هم به صورت حضوری در مرکز تخصصی آزمون ایران بریتانیا برگزار می گردد.

هزینه آزمون سلپیپ

هزینه آزمون بین المللی سلپیپ در گذشته تا به امروز 3 بار تغییر کرده است. در ابتدا هزینه این آزمون 180 دلار بود که بعد از 2 سال این هزینه به 280 دلار افزایش پیدا کرد ولی در حال حاضر هزینه آزمون سلپیپ همراه با مالیات 320 دلار آمریکا می باشد.

مشکلات پرداخت هزینه آزمون سلپیپ در ایران
مشکلات پرداخت هزینه آزمون سلپیپ در ایران

پرداخت هزینه از ایران مستلزم داشتن کارت اعتباری بین المللی می باشد که درصورتی که کارت اعتباری برای پرداخت ندارید با مرکز زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمائید. هزینه آزمون سلپیپ یک مقاله کامل در خصوص این آزمون بین المللی است. حتما این مقاله را کامل مطالعه نمایید.

چه دانشگاه های و مراکزی آزمون سلپیپ را قبول دارند؟

از آنجایی که این آزمون توسط دانشگاه معروف بریتیش کلمبیا طراحی و اجرا می شود تمامی مراکز مهاجرتی کانادا و مرکز اقامت کانادا مدرک این آزمون را به عنوان اولویت اول قرار می دهند و همچنین اکثر دانشگاه های معروف و به نام کانادا مدرک این آزمون را مورد قبول دارند.

در لیست زیر برخی از دانشگاه های مهم و مراکز به صورت کلی اشاره شده است که برخی دیگر از دانشگاه های که به تازگی به این لیست اضافه شده اند در سایت آزمون سلپیپ موجود است و قابل سرچ می باشد.

 • Permanent Resident Status
 • Canadian Citizenship
 • Canadian Experience Class (CEC)
 • Federal Skilled Trades Program (FSTP)
 • Federal Skilled Worker Program (FSWP)
 • Start-up Visa Program
 • Various Provincial Nominee Programs
 • College of Physicians and Surgeons of Alberta
 • College of Physicians and Surgeons of British Columbia
 • College of Physicians and Surgeons of Manitoba
 • College of Physicians and Surgeons of Newfoundland
 • College of Physicians and Surgeons of Saskatchewan

راه های ارتباطی با مراکز برگزار کنند سلپیپ

درصورتی که به نتیجه آزمون و نحوه نمره دهی آزمون اعتراض داشته باشید باید به سایت سلپیپ دات کو رفته و در بخش تماس با ما بخش پشتیبانی آزمون ایمیلی موجود است که میتوانید از طریق ایمیل با مرکز زبان در ارتباط باشید و اعتراض خود را بیان کنید.

تجربه کاربران آزمون سلپیپ در سال های گذشته

تجربه کاربرانی که در سال های گذشته در آزمون بین المللی سلپیپ شرکت کرده اند می توان راه گشای بسیار از افرادی که  در آزمون در سال های آینده شرکت میکنند باشد لذا مرکز زبان ایران بریتانیا با ایجاد کانالی تلگرامی و یا در اینستاگرام تجربیات کاربران سال های گذشته را به اشتراک گذاشته است.

از آنجایی که این آزمون به صورت آنلاین می باشد و داده ها به این آزمون از قبل داده شده است و هر هفته یا ماه تغییر پیدا نمی کند احتمال اینکه سوالات سال های گذشته در آزمون های بعدی بیایند بسیار زیاد است لذا با داشتن نمونه سوالات به خصوص در بخش اسپیکینگ و ریدینگ بسیار به داوطلب کمک میکند.

لذا مرکز زبان ایران بریتانیا با تهیه نمونه سوالات سال های گذشته توانسته است کمک بسیاری به تمامی داوطلبین آزمون بین المللی سلپیپ کند. حتما قبل از ثبت نام آزمون بین المللی سلپیپ و یا حتی تصمیم به شرکت در این آزمون را دارد در ابتدا یک مشاوره کامل و رایگان مرکز ایران بریتانیا استفاده کنید.

نمونه سوالات متداول در آزمون سلپیپ

برای کسب اطلاعات درباره نمونه سوالات متداول سال های گذشته سلپیپ می توانید به مقاله تمامی نمونه سوالات آزمون بین المللی سلپیپ در 7 سال گذشته مراجعه کنید و تمامی سوالات را با تمامی حل تمرین های انجام شده تهیه کنید. بهترین منابع منابعی هستند که توسط خود مرجع آزمون ارپه شده باشند لذا مرکز زبان ایران بریتانیا توانسته است به تهیه تمامی منابع جدید این سلپیپ کمک شایانی به کاربران عزیز آزمون کند.

مراکز برگزار کننده سلپیپ چه کشورهای هستند؟

برای اطلاعات دقیق از کشورهای که برگزار کنند آزمون بین المللی سلپیپ می باشند باید به وب سایت سلپیپ دات کو بروید سپس در قسمت بالای صفحه در قسمت مراکز برگزاری آزمون کشورهای مختلف را مشاهده کنید به طور کلی در اطراف ایران تنها نماینده خاورمیانه کشور امارات متحده عربی می باشد.

کشورهای دیگر مانند هندوستان، چین، سنگاپور و ژاپن نیز داری چندین سنتر می باشند. همچنین کشورهای ایالات متحده و کشورهای اروپایی نیز دارای مراکز متعدد می باشند.

آیا در ترکیه یا ارمنستان مرکز سلپیپ وجود دارد؟

خیر متاسفانه تنها مرکز اطراف ایران امارات متحده عربی شهر دبی است. کمی دورتر از ایران در کشور هندوستان 7 مرکز مختلف آزمون سلپیپ موجود است و کشور های دیگری همچون سنگاپور، چین و ژاپن نیز دارای مراکز متعدد می باشند.

حداقل نمره در آزمون سلپیپ برای اقامت چند است؟

بسته به نحوه مهاجرت داوطلب سه نمره مشخص شده است برخی از کاربران باید نمره 5 سلپیپ و برخی باید نمره 7  و برخی دیگر باید نمره 9 و بالاتر از آن را کسب نمایند.

زمان برگزاری سلپیپ چطور است؟

زمان برگزاری سلپیپ هر هفته در 2 نوبت صبح و عصر برگزار می شود. نوبی صبح سریع تر پر می شود نسبت به عصر.

آیا با روش های خودخوان و یا مطالعه بدون نیاز به استاد میتوان نمره بالایی در آزمون سلپیپ کسب کرد؟

برای کسب نمره 5 میتوانید بدون نیاز به استاد و با تهیه منابع کامل از مرکز زبان ایران بریتانیا آماده آزمون شوید. اما برای کسب نمره بالا  برای مثال 7 یا 9 باید حتما یک استاد تمامی تکنیک های به روز آزمون را با توجه به دانش زبانی به شما آموزش دهد.

نتیجه سلپیپ چند روز کاری اعلام می شود؟

3 روز کاری نتیجه آزمون سلپیپ اعلام می شود و طی پیامکی برای کاربر اطلاع راسانی خواهد شد.(اگر گزینه ارسال پاسخ با پیامک را در هنگام ثبت نام تکمیل کرده باشید).

مدت زمان آزمون سلپیپ جنرال و LS  چند دقیقه است؟

آزمون جنرال که در هر 4 بخش برگزار می شود در مدت زمان 180 دقیقه معادل 3 ساعت می باشد اما آزمون LS در مدت زمان 1 ساعت می باشد.

تاریخ انقضا مدرک سلپیپ چند سال است؟

سلپیپ مانند تمامی آزمون های بین المللی 2 سال معتبر می باشد و از همه مهمتر مدرک این آزمون را میتوان به چند مرکز یا کمپانی ارائه کرد و محدودیت ارائه ندارد.

آنالیز نمره آزمن سلپیپ

آزمون CELPIP شامل چهار بخش اساسی، یعنی شنیداری، خواندن، نوشتاری و صحبت کردن است. هر بخش یک نمره جداگانه دارد و نمره کل آزمون CELPIP از مجموع نمرات این چهار بخش تشکیل می‌شود. نمره‌های آزمون CELPIP بین ۱ تا ۱۲ است و هر یک از بخش‌ها به صورت نمره‌دهی ۱۲-گانه ارزیابی می‌شوند.

برای دستیابی به نمره مورد نظر در آزمون CELPIP، باید برای هر یک از بخش‌ها نمره حداقل ۴ به دست آورد. به عنوان مثال، اگر یک داوطلب در بخش شنیداری نمره ۴ و در بخش خواندن نمره ۵ و در بخش نوشتاری نمره ۴ و در بخش صحبت کردن نمره ۴ را کسب کند، نمره کل آزمون CELPIP او ۴ خواهد بود.

نمره‌های آزمون CELPIP بر اساس معیارهای مشخصی ارزیابی می‌شوند، این معیارها شامل دقت در استفاده از زبان، دقت در فهم مطلب، توانایی در بیان و پاسخ به سوالات، توانایی در استفاده از دستور زبان، و توانایی در تولید متن به صورت تصویری و گفتاری می‌شود.

بنابراین، برای داوطلبانی که می‌خواهند در آزمون CELPIP موفق شوند، توصیه می‌شود که برای هر یک از بخش‌های آزمون، تمرین‌های فراوانی را انجام دهند و با معیارهای ارزیابی هر بخش آشنا شوند. همچنین، مطالعه منابع آموزشی مناسب و رعایت نکات آزمون نیز می‌تواند به داوطلبان در دستیابی به نمره مطلوب در آزمون CELPIP کمک کند.

نکات کلیدی برای کسب نمره بالا در آزمون سلپیپ

10 نکته طلایی برایکسب نمره بالا که تمامی داوطلبین باید رعایت کنند به صورت خلاصه اشاره شده است. در ادامه به برخی از این نکات اشاره می‌کنم:

 1. آشنایی با ساختار آزمون: برای موفقیت در آزمون CELPIP، ابتدا باید با ساختار و نحوه برگزاری آزمون آشنا شوید. آزمون CELPIP شامل چهار بخش اساسی است که شامل شنیداری، خواندن، نوشتاری و صحبت کردن می‌باشد. برای هر یک از این بخش‌ها، نمره‌دهی ۱۲-گانه انجام می‌شود.
 2. تمرین: تمرین و تمرین مجدد برای آزمون CELPIP بسیار مهم است. قبل از شرکت در آزمون، حداقل باید یک بار یا دو بار آزمون شبیه‌سازی شده انجام دهید تا با نحوه برگزاری آزمون و ساختار سوالات آشنا شوید.
 3. ساختار سوالات: سوالات آزمون CELPIP شامل نوع‌های مختلفی از جمله چندگزینه‌ای، تشریحی، انتخابی و … است. برای موفقیت در آزمون، باید با ساختار هر نوع سوال آشنا شوید و روش‌های حل آن‌ها را یاد بگیرید.
 4. دستور زبان: در آزمون CELPIP دقت در استفاده از دستور زبان بسیار مهم است. برای موفقیت در آزمون باید با دستور زبان انگلیسی آشنا شوید و قواعد دستوری را به صورت کامل یاد بگیرید. کتاب گرامر های ضروری آزمون سلپیپ نوشته استاد رحمانی را مطالعه کنید.
 5. پایبندی به زمان: در هر یک از بخش‌های آزمون CELPIP، زمان محدودی برای پاسخ دادن به سوالات در نظر گرفته شده است. برای موفقیت در آزمون باید به زمان بندی مطلوب پایبندی کنید و سعی کنید تمام سوالات را در زمان محدود پاسخ دهید. شرکت در آزمون های آزمایشی زیاد بسیار کمک می کند زمان بندی آزمون سلپیپ را رعایت کنید.
 6. واژگان: در آزمون CELPIP، دانش واژگان بسیار مهم است. برای موفقیت در آزمون باید با واژگان انگلیسی آشنا شوید و واژگان مهم را به خاطر بسپارید. حتما کتاب ضروری آزمون سلپیپ را مطالعه کنید.
 7. خلاصه نویسی: در بخش نوشتاری آزمون CELPIP، خلاصه نویسی بسیار مهم است. برای موفقیت در این بخش، باید بتوانید مطالب را به صورت خلاصه و مفید بیان کنید. تکنیک خلاصه نویسی استاد رحمانی در رایتینگ و ریدینگ و حتی لیسنینگ مطالعه کنید.
 8. تمرکز: در هنگام شرکت در آزمون CELPIP، باید به تمرکز کامل بر روی سوالات و مطالب باشید و توجه کافی به جزئیات داشته باشید. همچنین، باید سعی کنید تا حد امکان از نگرانی و استرس کاسته و با آرامش و اعتماد به نفس به آزمون برسید.
 9. مطالعه منابع آموزشی: برای آمادگی بهتر برای آزمون CELPIP، می‌توانید از منابع آموزشی مختلفی مانند کتاب‌ها، وب‌سایت‌ها و دوره‌های آموزشی استفاده کنید. این منابع می‌توانند به شما کمک کنند تا با ساختار آزمون و نوع سوالات آشنا شوید و مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشید.
 10. بررسی نمره‌دهی: قبل از شرکت در آزمون CELPIP، باید با روش نمره‌دهی آشنا شوید و بدانید که برای دستیابی به نمره مورد نظر، باید چه میزان نمره برای هر بخش را کسب کنید. همچنین، باید به این نکته توجه کنید که هر بخش از آزمون CELPIP به صورت جداگانه نمره‌دهی می‌شود و برای دستیابی به نمره کل، باید نمرات این بخش‌ها را با هم جمع کنید.

با رعایت این نکات و تلاش و تمرین مداوم، می‌توانید به موفقیت در آزمون CELPIP دست یابید.

سخن پایانی با داوطلبان آزمون سلپیپ

سخن پایانی به تمامی داوطلبین عزیز که قصد شرکت در این آزمون را دارند این است که اگر به تازگی با این آزمون آشنا شده اند حتما تمامی منابع آین آزمون را به صورت کامل و به روز تهیه کنند و تمامی تکنیک های آزمون را به درستی بیاموزند.

از توصیه های اساتید برجسته زبان ایران بریتانیا جهت مشاوره استفاده کنند و دانش زبانی خود را ارتقاء دهند تا نمره بسیار خوبی در آزمون کسب نمایند.

شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. همچنین حتما از مقاله های موجود برای آزمون سلپیپ استفاده کنید. مجموعه ایران بریتانیا بهترین امکانات و مجموعه های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان تدارک دیده است. حتما از فروشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی هم دیدن نمایید. در ادامه شما عزیزان همچنین می توانید پکیج خودآموز آزمون بین المللی سلپیپ را برای آموزش خود خوان آزمون بین المللی سلپیپ را تهیه نمایید.

14 comments

 1. مهشید شالی

  من بسته شما خریداری کردم. منابع کامل جامعی داشت.

 2. مریم احمدزاده

  مطلب مفیدی برام بود مرسی از سایت شما.

 3. الناز قریبی

  من از ترکیه سایت شما دنبال میکنم مطالب آموزشی و گرامر های خوبی دارین مرسی که رایگان مطالب برای همه قرار میدین.

 4. فریبا احمدزاده

  تو کانال تلگرامی شما عضو هستم مطالب خوب آموزشی میزارین مرسی

  1. درود با تشکر از همراهی شما

 5. ملیحه کرمانی

  من میخوام تو آزمون سلپیپ شرکت کنم لطفا راهنماییم کنید.

  1. با درود به شما. لطفا برای مشاوره رایگان با مرکز ایران بریتانیا در تماس باشید.

 6. bande aztajikestan sit shoma donbal mikonam

  1. درود به شما کاربر گرامی. با تشکر از همراهی شما

 7. مائده طلوعی

  سلپیپ خیلی بهتره از آیلتس من تصمیم گرفتم مرسی

 8. آرمین فتوحی

  سلپیپ خیلی بهتر از آزمون آیلتس هست. من یک بار شرکت کردم 9 شدم.

 9. SLM. MAN MIKHAM TI CELPIP SHERKAT KONAM. LOTFAN KOMAK KONID.

  1. درود به شما. حتما با ما در ارتباط باشید.

 10. سهیلا مهدوی

  مرسی از مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *