سبد خرید
آزمون دولینگو با ۱۰ روش تضمینی

آزمون دولینگو با 10 روش تضمینی

4.1/5 - (9 امتیاز)

در این صفحه صفر تا 100 آزمون دولینگو و تمامی باید نباید هایی که در این آزمون باید رعایت شود بیان شده است. نکاتی کلیدی درباره نحوه پرداخت و قوانین آزمون دولینگو و همچنین استفاده از تجربه دیگران در آزمون بیان شده است.

شروع برگزاری آزمون دولینگو

وب سایت آزمون دولینگو برای اولین بار در سال  2017 شروع به برگزاری آزمونی آنلاین با پلتفرم جدید که کاملا متفاوت با آزمون های قبلی همچون آیلتس و یا تافل کرد. تفاوت این آزمون نسبت به دیگر آزمون ها که بسیار قابل ملاحضه نیز می باشد، برگزار آزمون با لب تاب شخصی داوطلب و بدون نیاز به شرکت در مرکز آزمون است.

خرید پکیج دولینگو
خرید پکیج دولینگو

لذا هر داوطلب می تواند در هر ساعتی از شبانه روز بدون محدودیت مکان و زمان در این آزمون شرکت کند که این به نحوه خود یک تحول بزرگ در برگزاری آزمون می باشد. پس از شیوع گستره کرونا و محدودیت های برگزاری آزمون های بین المللی، آزمون دولینگو به سرعت به عنوان آزمون محبوب و جایگزین در تمامی دانشگاه ها و مرکز آموزشی معرفی و بسیار فراگیر شد.

راهنمای آزمون دولینگو

این آزمون دقیقا مانند دیگر آزمون بین المللی در 4 بخش مختلف سطح زبان کاربر را مورد ارزیابی قرار میدهد. اما در آزمون دولینگو مواری در بخش های اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ اضافه شده است که در آزمون های دیگر مشاهده نمی شود. مجموعه ایران بریتانیا مقاله کامل راهنمای آزمون دولینگو را برای شما عزیزان گردآوری کرده است. حتما این مقاله را کامل مطالعه نمایید.

بخش اسپیکینگ آزمون دولینگو

شامل 3 بخش مهم و کاربردی آزمون دولینگو به صورت زیر می باشد. در توضیح زیر به صورت کاملا مختصر و مفید تمامی قسمت های آزمون دولینگو به صورت جزئی و تشریحی بیان شده است و نکات کلیدی برای آزمون دولینگو نیز در این قسمت ذکر شده است.

 • مکالمه کوتاه 2 دقیقه ای
 • توصیح و تشریح سوالات چند قسمتی
 • توصیف تصویر واقعی

بخش رایتنگ آزمون دولینگو یکی از بخش های مهم و نمره بیار این آزمون می باشد. تقریبا 27 درصد نمره آزمون دولینگو به بخش رایتینگ تخصص داده شده است اما کاملا منحصر به فرد و کاربردی است و رایتینگ تمامی آزمون های مختلف متفاوت می باشد. این بخش خود دارای 2 بخش مهم می باشد که در متن زیر توشیح داده شده است.

 • نوشتن متن 50 کلمه ای
 • توصیف یک یا دوجمله ای از یک تصویر شاخص

ریدینگ آزمون دولینگو شامل 4 بخش مهم و اساسی است و کمی با آزمون های دیگر مقاوت است. بخشی نیز به تازگی به این آزمون اضافه شده است که به ریدینگ 8 دقیقه ای معروف است که بسیار شبیه به آزمون آنلاین کانادا می باشد.

 • خواندن یک متن کوتاه با لهجه و تلفظ درست انگلیسی
 • بخش C-TEST پر کردن جای خالی
 • انتخاب درست کلمات واقعی انگلیسی به صورت دقیق
 • پاسخ به نمونه سوالات 8 دقیقه ای

بخش لیسنیگ آزمون دولینگو به 2 بخش مهم تقسیم می شودیکی از بخش ها مربوط به نحوه گوش دادن کاربر به یک ویس که برای او پخش می شود می باشد و دیگر کاربردش ویس های که کاربر در مدت زمان 1 دقیقه میشنود باید بیان کند که انگلیسی واقعی است یا خیر.

 • نوشتن متن که در ویس برای داوطلب پخش میگردد
 • انتخاب کلمات واقعی انگلیسی که برای داوطلب پخش می گردد.

در گذشته 2 بخش اسپینگ مصاحبه و رایتینگ مصاحبه هیچ نمره را شامل نمی شود و فقط به همراه کارنامه برای استاد مربوطه و یا دانشگاه ارسال می شد اما از 25 فروردین امسال این 2 بخش هم در آزمون اصلی دارای نمره می باشند و بسیار مهم هستند.

مقایسه ساختاری آزمون آیلتس و تافل با آزمون دولینگو

تمامی قوانین کلیدی درباره دولینگو اینجا قرار گرفته شده است. برای مقایسه کلی دولینگو با سایر آزمون ها اینجا مطالعه کنید.

 • سهولت آزمون

فرمت برگزاری آزمون دولینگو بسیار ساده تر از آزمون های بین المللی مانند تافل و یا آیلتس می باشد.

 • منابع مشخص

آزمون دولینگو  دارای منابع محدودی می باشد که خود مرکز DOULINGO  معرفی کرده است در مقایسه با آزمون های دیگر که گستردگی منابع زیادی دارند.

 • قیمت ارزان

قیمت آزمون دولینگو 49 دلار آمریکا می باشد که در حدودا 1400 هزار تومان می باشد. در مقایسه با آزمون آیلتس و یا تافل بسیار ناچیز است.

 • اعلان سریع نمره

هر داوطب در 24 ساعت شبانه روز می تواند در این آزمون شرکت کرده و نمره خود را بعد از 48 ساعت دریافت کند که خود تحولی بسیار در اعلان نتایج است در مقایسه با آیلتس 13 روز و یا تافل 18 روز کاری بسیار سریع می باشد.

 • زمان آزمون ها دیگر با آزمون دولینگو

مدت زمان آزمون دولینگو تنها 1 ساعت می باشد که در مقایسه با 3 ساعت آیلتس و تافل 4 ساعت بسیار ناچیز است.

 • بدون نیاز به شرکت در مرکز آزمون

هر داوطلب می تواند بدون نیاز به شرکت در مرکز آزمون تنها با لب تاب منزل خود که حداقل سیستم مورد نیاز برگزاری آزمون را داشته باشد میتواند با کمترین محدودیت در این آزمون شرکت کند.

 • تعداد کارنامه های صادر شده

تعداد کارنامه ها صادره برای آزمون آیلتس و تافل 1 الی 2 عدد می باشد ولی  با شرکت در آزمون دولینگو و اختصاص یک دیجیتال کد اختصاصی شما می توانید این مدرک را به بی نهایت مرکز یا دانشگاه و یا سفارت مورد نظر ارائه دهید.

 • سوالات تکراری در آزمون

سوالات آزمون دولینگو بسیار محدود می باشد مرکز زبان ایران بریتانیا با تهیه و خریداری 4000 هزار نمونه سوالات بسیار جدید سالهای گذشته در کسب نمره بالا برای داوطلبین کمک شایانی نماید.

مراکز آموزشی و دانشگاهی که مدرک دولینگو را می پذیرند

بیش از 3500 مرکز آموزشی و دانشگاهی در سرتاسر دنیا دی کشورهای کانادا، آمریکا و اکثر کشورهای اروپایی و استرالیا و حتی نیوزیلند مدرک زبان دولینگو را مورد پذیرش خود دارند. همچنین بیش از 1000 سفارت خانه اروپایی مدرک دولینگو را به عنوان پذیرش تحصیلی می پذیرند.

به تازگی برخی از مراکز آموزشی و دانشگاهی ایران نیز برای پذیرش دانشجو در مقاطع دکتری و فوق لیسانس از مدرک زبان DOULINGO  برای پذیرش دانشجو استفاده می کنند.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون دولینگو

برای شرکت در آزمون دولینگو موارد زیر مورد نیاز است.

 • داشتن پاسپورتی

که حداقل 6 ماه از تاریخ پایان آن مانده باشد( در صورتی که پاسپورت ندارید و یا دسترسی به پاسپورت خود ندارید میتوانید از گواهی نامه بین المللی و یا مدرک بین المللی معتبری که مورد پذیرش مرکز آزمون دولینگو می باشد استفاده نمائید.

 • کیفیت بالا لپ تاب و یا کامپیوتر

که دارای وب کم باکیفیتی باشد

 • کارت اعتباری برای پرداخت مبلغ

(در صورتی که کارت اعتباری بین المللی ندارید میتوانید از شرکت های پرداخت آنلاین برای پرداخت مبلغ استفاده کنید.)

ایجاد فضای آرام و پرنور مانند اتاق کوچک بدون سرو صدا

کلیه قوانین شرکت در آزمون دولینگو

به دلیل اینکه داوطلب در مرکز آزمون دولینگو  شرکت نمی کند و آزمون به صورت آنلاین در منزل برگزار می شود بنابراین قوانین بسیار محکم و سفت و سختی برای برگزاری این آزمون حاکم است که باید تمامی این قوانین با دقت رعایت شود.

 • LOOK AWAY

نگاه به اطراف حتی برای چند ثانیه ممنوع می باشد حتی اگر چشمان شما به اطراف منحرفش ود بدون اینکه سر شما چرخش داشته باشد آزمون کنسل می شود و برگه شما تصحیح نخواهد شد.

 • فضای ساکت و آرام

در صورتی که از محیط صدای منتشر شود مانند صدای افراد و صدای تلفن و غیره آزمون برای شما کنسل می شود.

 • روشنایی محیط

حتما باید محیطی که داوطلب در آنجا قرار میگیرد کاملا روشن باشد و صورت داوطلب به صورت کاملا واضح نمایان باشد بدون سایه روشن لذا زوشن کردن یک لامپ بالای سر داوطلب که نور را به صورت ملایم پخش کند بسیار مهم می باشد.

 • استفاده از هدفن

ایرپاد و یا میکروفن ممنوع است و در صورت شاهده تقلب محصوب می گردد.

 • تصویر داوطلب

مشخص بودن کل صورت و گوش ها به خصوصی برای خانم ها، تمامی خانم ها باید در آزمون به صورتی روی صندلی بنشینند که تمامی صورت آنها مشخص باید و همچنین موهای خود را جمع کرده که گوش های آنها کاملا مشخص باشد که چیزی در آن قرا ر نگرفته است.

 • نت برداری

در هنگام آزمون استفاده از خودکار کاغذ ممنوع است و داوطلب اجازه ندارد نت برداری کند و همچنین داوطلب اجازه ندارد از تلفن همراه خود هیم آزمون استفاده کند.

 • جابه جابی

ورود افراد دیگر به اتاق امتحان ممنوع است و در صورتی که داوطلب در حال برگزاری آزمون می باشد کسی از کنار و یا پشت سرش رد شود آزمون برای داوطلب تصحیح نمی شود.

تعداد شرکت در آزمون دولینگو

هر داوطلب برای تعداد نامحدود می تواند در آزمون شرکت کند اما تعداد شرکت در آزمون دولینگو در هر ماه میلادی 2 مرتبه می باشد و اگر داوطلب تمایل بسیتری برای شرکت در این آزمون را داشته باشد باید یک ایمیلی به مرکز آزمون دولینگو ارسال کرده و دلیل شرکت در آزمون بیش از 2 مرتبه را اعلام نماید.

مقایسه نمره آزمون دولینگو با آزمون های آیلتس و تافل

TOEFL IELTS DOULINGO
44_49 1.5 10
56_61 2 15
62_67 2.5 20_25
68_73 3 30_40
74_79 3.5 45_50
80_85 4 55_60
86_91 4.5 65_70
92_96 5 75_80
97_102 5.5 85_90
103_107 6.5 95_110
108_112 7 115_120
113_115 7.5 125_130
116_118 8 135_140
119 8.5 145_150
120 9 155_160

این جدول تفاوت نمره آیلتس و تافل با آزمون دولینگو را نمایش می دهد و دوطلب به راحتی می تواند نمره مورد نظر پذیرش دانشگاه با موسسه مورد نظر را با آزمون دولینگو تطبیق دهد.

سختی و آسانی آزمون دولینگو نسبت به آزمون تافل و یا آیلتس

آزمون تافل و یا آیلتس از یک ساختار مشخصی پیروی می کنند و ساختار سوالات از قبل مشخص است و طراح بر اساسا این ساختار سوالات را طرح میکند اما در آزمون دولینگو طراحی و اجراء سوالات بر اساس یک هوش مصنوعی که وظیفه برگزاری آزمون را دارد می باشد یعنی اینکه اگر 3 دسته سوال وجود دارد در مرحله اول سوال آسان به داوطلب داده می شود اگر داوطلب سوال را به درستی حل کند سوالات بعدی متوسط و رو به سختی می رود.

اگر داوطلب نتواند سوالات سخت پاسخ دهد سوالات رو به آسان شدن می روند و این روند نمیتواند برای داطلب مناسب باشد چونکه از نمره کلی آزمون کاسته خواهد شد.

نمره در آزمون دولینگو

نمره داوطلب در 2 بخش تصحیح میگردد.

بخش اول توسط سیستم

بخش دوم توسط استاد

در بخش اول شامل سوالات C_TEST  و REAL WORD می باشد و نمره آن مشخص میگردد و در بخش دوم نیز سوالات توسط استاد در هر چهار بخش به صورت مجزار مورد ارزیابی قرار میگیرد و نمره کلی در غالب جدول به داوطلب ارائه می شود.

جدول تعیین نمره آزمون دولینگو

توانایی داوطلب سطح آمادگی نمره آزمون دولینگو
درک مفهم متوسط و ضعیف

سطح انقال داده ها متوسط

A1/A2 10_55

درک و توانایی انتقال مفاهیم متوسط

قادر به گوش دادن سخنرانی و انتقال آن متوسط

B1 65_85
انتقال مفاهیم خوب/ درک ساختار های گرامری و نوشتاری خوب B2 90_115
درک و فهم موضوعات انگلیسی و صحبت کردن عالی

گوش دادن عالی

نحوه نگارش و خواند موتون انگلیسی عالی

C1/C2 120_160

با توجه به جدول بالا سطح زبانی یک کاربر با توجه به بازه نمره مشخص شده می باشد و نشان میدهد که در کدام بخش نیاز به تمرین بیشتر و تمرکز کافی دارد.

آمادگی برای آزمون دولینگو

برای آمادگی شرکت در آزمون دولینگو چندین راه وجود دارد

 • مطالعه خودخوان
 • شرکت در کلاس های تخصصی دولینگو
 • تهیه بسته خودآموز دولینگو

برای هر یک از موارد بالا توضیحات کاملی به شرح زیر می باشد.

مطالعه خود خوان برای افرادی مناسب می باشد که زمان زیادی برای شرکت در آزمون دولینگو را دارند و اصلا عجله ای برای شرکت در آزمون دولینگو را ندارند لذا بررسی منابع کتاب ها و نمونه و سوالات سال های گذشته بسیار به داوطلب کمک می کند تا در کسب نمره بالایی را تجربه کند.

شرکت در کلاس های تخصصی آزمون دولینگو می تواند یک معجزه بسیار عالی برای داوطلب باشد چون که در مدت زمان بسیار اندک تمامی تکنیک ها و مفهموم های که باید در مدت زمان یک سال یا شاید بیشتر تجربه کند توسط استاد در مدت زمان بسیار کمی می آموزد.

تهیه بسته خودآموز زبان انگلیسی برای داوطلبانی که قبلا کلاس های تخصصی را گذرانده باشند و نیازی به شرکت در کلاس ها ندارند میتواند مرور کافی و جامع بر تمامی موارد آزمون در مدت زمان کم باشد.

قیمت آزمون دولینگو

هزینه آزمون دولینگو از ابتدا تا به امروز ثابت بوده و 59 دلار آمریکا می باشد که با توجه به نوسان دلار تقریبا 4 میلیون تومان در موقع نوشتن مقاله می باشد که در مقایسه با آزمون های دیگر تقریبا ناچیز است.

قیمت آزمون دولینگو
قیمت آزمون دولینگو

درباره قیمت آزمون دولینگو مطلب بسیار کامل تهیه کرده ایم که شما عزیزان می توانید تحت عنوان قیمت آزمون دولینگو مطالعه نمایید. تمامی اطلاعاتی که می بایست درباره قیمت آزمون دولینگو بدانید را در این مقاله گردآوری کرده ایم.

منابع آزمون دولینگو

برای شرکت در آزمون بین المللی دولینگو داوطلب باید بخش های زیر را در زبان انگلیسی خود تقویت کند که با توجه به کتاب های که مرکز زبان دولینگو معرفی کرده است به ترتیب زیر می باشد.

 • کتاب دولینگو انگلیش تست (DOULINGO ENLISH TEST)
 • کتاب 2000 لغات ضروری دولینگو
 • کتاب GRAMA FOR DOULING
 • پادکست معروف ENGLISH FOR DUOLINGO
 • 4000 هزار نمونه سالات سا ل های گذشته مرکز زبان ایران بریتانیا

این کتاب ها معرفی مرکز زبان دولینگو برای این آزمون می باشند اما با توجه به اینکه سوالات آزمون دولینگو کاملا آنلاین می باشد و تکراری بودن سوالات بسیار محتمل است لذا 4000 هزار نمونه سوالات سوال های گذشته بسیار کمک شایانی به داوطلبان عزیز در کسب نمره خواهد کرد.

منابع آزمون دولینگو در ایران
منابع آزمون دولینگو در ایران

منابع آزمون دولینگو را می توانید در مقاله کامل خود مطالعه نمایید. مجموعه ایران بریتانیا مقاله کامل منابع آزمون دولینگو را در سایت قرار داده ایم تا شما عزیزان بتوانید اطلاعات کامل و مفید آن را داشته باشید. اگر شما هم از شرکت کنندگان این آزمون هستید حتما این مقاله کامل را مطالعه نمایید.

برگزاری آزمون دولینگو در ایران

آزمون دولینگو در ایران از سال 1399 با شیوع گسترده کرونا بیشتر شناخته شد و بسیار از کاربران برای کسب نمره این آزمون به منابع محدودی که در دسترس بود روی آوردند.

برگزاری آزمون دولینگو در ایران 100 درصد تضمینی
برگزاری آزمون دولینگو در ایران 100 درصد تضمینی

همچنین متاسفانه به دلیل نداشتن تجربه کافی مدرسین زبان در آزمون دولینگو برخی از مدرسین آزمون آیلتس و یا تافل شروع به تدریس آزمون دولینگو کردند که این خود یک نقطه ضعف این آزمون بود. مرکز زبان ایران بریتانیا با بهره گیری از اساتید مجرب و حرفه ای که سابقه چندین سال تدریس زبان دولینگو را دارند و با ساختار این آزمون و روند تغییرات این آزمون آشنا هستند، داوطلبان را برای کسب نمره بالا راهنمایی کند.

مجموعه ایران بریتانیا مقاله برگزاری آزمون دولینگو در ایران را برای شما عزیزان تهیه کرده است. شما با مطالعه این مقاله می توانید اطلاعات بسیار کاملتری را در اینخصوص بدست آورید.

تجربه آزمون دولینگو

در برگزاری آزمون دولینگو سوالات متنوعی درباره برگزاری آزمون و نحوه برگزاری، دلیل رد شدن نمره آزمون، و بسیاری از تجربیان کاربران در این آزمون را در غالب پرسش و پاسخی به صورت زیر آورده شده است که اشاره می شود.

تجربه آزمون دولینگو از کاربران خارج از ایران
تجربه آزمون دولینگو از کاربران خارج از ایران
 • چرا در آزمون اصلی دولینگو 3 بار شرکت کردم و هر 3 بار نمره من رد شده؟

یکی از دلایل اصلی که آزمون شما رد شده است به دلیل LOOK AWAY  کردن است که مرکز آزمون بر روی این گذینه به دلیل بالا بودن تقلب ها حساس می باشد و سریعا آزمون را رد میکند.

همچنین شاید داوطلب به دوربین لب تاب خیره شده به دلیل اینکه دوربین لب تاب در بالاترین قسمت لب تاب قرار دارد چون که نگاه داوطلب به پشت سر لپ تاب معطوف می شود مرکز دولینگو این عمل را تقلب فرض میکند. حتما مقاله تجربه آزمون دولینگو را کامل مطالعه نمایید.

 • چرا نمره کسب شده در آزمون از نمره آزمون آزمایشی کمتر شده؟

به دلیل اینکه در آزمون آزمایشی برخی از امکانات آزمون اصلی وجود ندارد. برای مثال در آزمون اصلی نمره هر 4 بخش تصحیح می شود ولی در آزمون آزمایشی به دلیل اینکه در آزمون کاملا رایگان است بخش های اسپیکینگ و رایتینگ که نیاز به تصحیح اگزمینر دارند تصحیح نمی شود.

 تقلب در آزمون دولینگو

درباره تقلب در آزمون دولینگو در مقاله دیگر به صورت کامل درباره روش های و نحوه تقلب و روش تشخیص تقلب در آزمون توسط سیستم به صورت کامل توضیح داده شده است اما به صورت مختصر اینکه در آزمون دولینگو روش های تقلبی وجود دارد که سیستم کاربر برای دیگر افراد به اشتراک گذاشته شود.

تقلب در آزمون دولینگو با 10 روش ساده
تقلب در آزمون دولینگو با 10 روش ساده

اما در صورتی که تقلب توسط سیستم و یا اگزمینر شناسایی شود کاربر برای همیشه محروم می شود و هم اینکه ایمیلی از جانب مرکز آزمون دولینگو برای سفارت ودانشگاه ارسال می شود و کاربر به عنوان فرد متقلب معرفی می شود. مجموعه ایران بریتانیا مقاله ای با عنوان تقلب در آزمون دولینگو تهیه کرده است تا بینظیر ترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

مشکلات آزمون دولینگو

در یک مقاله کامل مشکلات این آزمون در ایران و خارج از ایران پرداخته شده است. این آزمون بهترین آزمون آنلاین معرفی شده از سمت کاربران اینترنتی در سال های ۲۰۲۰ الی ۲۰۲۲ می باشد این آزمون برپایه پلت فرم آنلاین با هزینه ۴۹ دلاری و حداقل قیمت دارای شرایط بی نظیر برای کاربر شامل قیمت مناسب، سهولت در شرکت در آزمون و همچنین سادگی ساختار آزمون و فرندلی بودن می باشد. البته تمامی موارد اشاره شده بسیار بی نظیر می باشد اما برای بسیاری از کاربران در قبل آزمون، مابین آزمون و پس از دچار مشکلات می شوند که در اینجا به برخی از مشکلات این آزمون اشاره می شود.

مشکلات آزمون دولینگو
مشکلات آزمون دولینگو

1-پرداخت

2-ندانستن قوانین

3-منابع محدود این آزمون

4-اساتید محدود مدرس این آزمون

مرکز زبان ایران بریتانیا تمامی مشکلات را برای داوطلبین آزمون دولینگو برطرف کرده و با استفاده از اساتید برجسته و با خرید منابع به روز و آبدیت و کتاب های مهم به روز توانسته است تمامی محدودیت های آزمون دولینگو در ایران را برطرف نماید. مقاله کامل مشکلات آزمون دولینگو را می توانید در اینجا مطالعه نمایید.

نمونه سوالات آزمون دولینگو

یکی دیگر از مطالب بسیار مهمی که می بایست به آن اشاره کنیم داشتن نمونه سوالات آزمون دولینگو می باشد. شما عزیزان با داشتن نمونه سوالات آزمون دولینگو می توانید بالاترین نمره را در این آزمون کسب نمایید. علت این امر این است که شما می توانید سوالات بسیاری را تمرین کرده و با نحوه و اجرای آزمون دولینگو کامل آشنا شوید.

نمونه سوالات آزمون دولینگو 100 سوال
نمونه سوالات آزمون دولینگو 100 سوال

مجموعه ایران بریتانیا و تیم نویسندگان حرفه ای آن توانسته اند مقاله بسیار مناسب و کاملی را در خصوص نمونه سوالات آزمون دولینگو تهیه و گردآوری نمایند. شما عزیزان می توانید با مطالعه کامل این مقاله با نمونه سوالات آزمون آشنا شده و آنان را بیاموزید. سعی کنید حتی الامکان از این سوالات استفاده کرده و آنان را تمرین نمایید. هر چه بیشتر با این نمونه سوالات کار نمایید یقینا نمره بالاتری در این آزمون کسب خواهید نمود.

قوانین جدید آزمون دولینگو

قوانین جدید آزمون دولینگو هر ساله اول ماه می تغییر پیدا میکند. برخی از اصلاحات و تغییرات اعمال شده در آزمون دولینگو در آخرین تغییرات این آزمون عبارتند از:

 1. تغییر در نحوه بررسی مهارت های گفتاری: در آزمون جدید، بخش گفتاری شامل سه بخش مستقل برای تست کردن مهارت های مکالمه، گوش دادن و پاسخ به سؤالات صوتی خواهد بود.
 2. حذف بخش شنیداری کوتاه: در آزمون قبلی دولینگو، یک بخش شنیداری کوتاه وجود داشت که در آزمون جدید حذف شده است.
 3. اضافه شدن بخش درک مطلب خوانده شده: بخش جدید درک مطلب خوانده شده در آزمون جدید اضافه شده است تا مهارت های خواندن و درک مطلب را بررسی کند.
 4. تغییر در نحوه سوالات چند گزینهای: در آزمون جدید، سوالات چند گزینهای معمولاً با تصاویر و ویدیوها همراه شده و به دانشجویان زمان تمرکز بر این بخش را برای استدلال به این سوالات خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز برای آزمون دولینگو

برای شرکت در آزمون ، مدارک زیر را نیاز دارید:

 1. ایمیل: برای ثبت نام در آزمون ، شما نیاز به یک ایمیل معتبر دارید.
 2. هویت شناسی: شما باید مدارک هویتی معتبری مانند کارت شناسایی ملی یا پاسپورت داشته باشید.
 3. پرداخت هزینه آزمون: شما باید هزینه آزمون را پرداخت کنید تا بتوانید در آزمون شرکت کنید.
 4. ارتقای حساب کاربری: برای شرکت در آزمون دولینگو، بهتر است حساب کاربری خود در وبسایت دولینگو را ارتقا دهید تا به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید.
 5. آمادگی و تسلط بر زبان انگلیسی: برای شرکت در آزمون دولینگو، باید به میزان کافی تسلط بر زبان انگلیسی داشته باشید و مهارت های لازم برای قبول شدن در آزمون را دارا باشید.

اعلان نتایج آزمون دولینگو

نتایج آزمون دولینگو به صورت خودکار و پس از تکمیل آزمون در سایت دولینگو به شما نشان داده میشود. بعد از اتمام آزمون، نتایج به صورت آنی و قابل دسترس در حساب کاربری شما در سایت دولینگو قرار میگیرد.

در صورتی که شما از طریق یک مرکز آزمون درخواست ثبت نام دادهاید، ممکن است با تاخیری کوتاه نتایج به شما اعلام شود. با این حال، میتوانید از محل اقامت خود با ورود به حساب کاربری خود در سایت دولینگو نتیجه آزمون را بررسی کنید.

در نتیجه، بهترین راه برای بررسی نتایج دولینگو، ورود به حساب کاربری خود در سایت دولینگو است.

سوالات متداول

در اینجا به برخی از سوالات متداول درباره دولینگو پاسخ داده شده است که شامل:

1-آیا نتیجه آزمون دولینگو مورد تایید بین‌المللی است؟

 • بله، نتایج آزمون‌های دولینگو مورد تایید بین‌المللی است و می‌توانند برای اهداف تحصیلی، شغلی یا مهاجرت به کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

2-چه نوع سوالاتی در آزمون دولینگو وجود دارد؟

 • سوالات آزمون دولینگو شامل سوالات چندگزینه‌ای، سوالات تشریحی، سوالات مکمل، و سوالات تصحیح متنی است که به منظور ارزیابی مهارت‌های زبانی مختلف طراحی شده‌اند.

3-چگونه می‌توانم در آزمون دولینگو شرکت کنم؟

 • برای شرکت در آزمون دولینگو، باید ابتدا در وب‌سایت دولینگو ثبت‌نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد کنید. سپس می‌توانید به بخش آزمون‌های زبان دسترسی پیدا کنید و آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سخن پایانی در آزمون دولینگو

برای موفقیت در این آزمون همانطور که در بالا ذکر کرده ایم بایستی نمونه سوالات بسیاری را تمرین نمایید و همچنین از بسته های آموزشی مناسب در این خصوص استفاده نمایید. نکته بسیار مهم که قبل از هر چیز باید بدانید این است که شما عزیزان قطعا می توانید در این آزمون موفق شوید و از این مرحله عبور خواهید کرد. پس سعی کنید با برنامه ریزی دقیق و حساب شده ورود نمایید. بسته های آموزشی مناسب و نمونه سوالات سالهای گذشته قطعا کمک شایانی در پیروزی و موفقیت شما عزیزان خواهد داشت.

کانال تلگرامی ایران بریتانیا
کانال تلگرامی ایران بریتانیا

شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. همچنین حتما از مقاله های موجود برای دولینگو استفاده کنید. مجموعه ایران بریتانیا بهترین امکانات و مجموعه های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان تدارک دیده است. حتما از فروشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی هم دیدن نمایید. در ادامه شما عزیزان همچنین می توانید پکیج دولینگو بسته خودآموز DUOLINGO را برای آموزش خود خوان دولینگو تهیه نمایید.

2 comments

 1. معصومه محمدی

  من تو آزمون 1 بار شرکت کردنم نمرم خوب نشده چکار کنم؟

  1. با درود به شما. حتما بسته خودآموز دولینگو را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *