مرکز تخصصی زبان انگلیسی و فروشگاه آنلاین محصولات زبان و همچنین دوره های ویژه زبان
0
02191017475

آزمون تافل TOEFL در تهران

آزمون تافل چیست؟

تافل  TOEFL توسط  سرویس سنجش تحصیلی   (ETS)دانشگاه پرینستون  (Princeton)برگزار می شود.

مدرک تافل یکی از مهم ترین و معتبر ترین تست سنجش زبان انگلیسی در دنیا است. آزمون تافل را میتوان یک آزمون جامع دانست برای ورود به دانشگاه های ایالت متحده و کانادا و افردا غیر بومی ای که می خواهند برای مهاجرت و کار به این کشور ها سفر کنند.

این مدرک علاوه بر دانشگاه های آمریکا به دانشگاه های دیگر مانند دانشگاه های امریکای شمالی و همچنین اروپایی مانند انگلستان  و حتی قاره اقیانوسیه استرالیا نیوزلند مورد استفاده قرار می یگیرد. برای اعطای بورسه تحصیلی و پذیرش در دانشگاه متعبر باید حد نصاب  قبولی درتافل را کسب کرد.

بیش از  ۴۴۰۰ کالج و مرکز معتبر دانشگاهی در کشور امریکای شمالی وجود دارد که مدرک تافل را به عنوان مدرک مورد پذیرش در مقاطع بالا تر تحصیلی و ورودیه خود قرار داده اند.

آزمون تافل درگذشته به صورت کاغذی PBT  برگذار می شد اما با پیشرفت فناوری و کامپیوتر  CBTکامپیوتری جایگزین آزمون کاغذی شد وپس از مدتی آزمون کامپیوتری نیز از کار افتاد و حالا فقط آزمون اینترنتی IBT و آزمون کاغذی برگذار می شود.

آمارها مرکز بین المللی تافل نشان دهنده این می باشد که حدود ۹۶% درصد داوطلبین درآزمون تافل اینترنتی هستند زیرا اکثر دانشگاه ها  ساسر دنیا خواهان مدرک اینترنتی IBT تافل هستند.

مدرک تافل چند سال اعتبار دارد؟

مدرک تافل ۲سال از دریافت مدرک معتبر می باشد همچنین افراد غیر بومی برای دریافت بورسیه یا استخدام درمراکز دولتی یا بازرگانی مرتبا به یک رتبه تافل نیاز دارند. اگر شما داوطلب گرامی بخواهید بعد دوسال مدرک خود را به دانشگاهی ارسال کنید باید مجددا در آزمون شرکت کرده و مدرک جدید را ارائه نمائید زیا مررک گذشته باطل گشته است.

تافل به دو بخش اکادمیک و عمومی دسته بندی می شود.

بخش اکادمیک :

مربوط به کسانی است که قصد گرفتن بورسیه و ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج را دارند.

بخش عمومی :

مربوط به افردای است که قصد مهاجرت و کار در خارچ را دارند.

آزمون تافل شامل ۴ بخش اصلی می باشد:  شنیداری,گفتاری,درک مطلب,گفتاری تشکیل می شود.

تافل اینترنتی IBT چه تفاوتی با تافل کتبی IBT و کامپیوتری CBT دارد؟

تافل اینترنتی شامل بخش بسیار مهم گفتاری یا همان SPEAKING  می باشد ولی در آزمون های کتبی کامپیوتری و آزمون های کتبی این قسمت حذف شده است.

آزمون اینترنتی سخنرانی ها و گفتگوها طولانی تر است در بخش شنیداری خلاصه نویسی مجاز گنجانده شده  در بخش درک مطلب نوع سوالات متنوع تر و تایپ کردن هم در بخش نوشتاری الزامی می باشد.

تافل اینترنتی (IBT) و تافل کامپیوتری (CBT) با یکدیگر تفاوتی ندارند:

در بخش درک مطلب اکادمیک  شامل ۳ بخش اصلی می باشد و هرکدام چندین سوال مطرح شده است متن حدود ۶۵۰تا ۷۵۰ کلمه ای می باشد و داوطلب باید جدولی را پرکرده و یا یک نتیجه کلی از متن گرفته و به صورت مختصر  بنویسد.

بخش درک مطلب تافل (اینترنتی):

یکی از ویژگی هایی که منحصر به فرد  فهرست لغات است که با رجوع به آن معنی کلمه راپیدا می کنیم همچنین از ویژگی بارز دیگر، امکان تجدید نظر در جوابی که داده ایم می باشد یعنی می توانیم برگردیم و نوشته ی خود را اصلاح کنیم.

بخش شنیداری تافل:

توانایی درک مکالمه ی امریکای شمالی شما سنجیده می شود که  این بخش خود شامل ۲ مکالمه و ۴ سخنرانی است که همراه آن پرسشهای متعددی را شامل می شود در این قسمت  که توانایی شما را در تسلط برنوشتن برای برقراری ارتباط با دیگران سنجیده می شود. قسمت شنیداری یا listening  شامل ۲ بخش که یک بخش تلفیقی دو بخش مستقل که نوشتن هر دو بخش ضروری است.

۱_بخش تلفیقی

باید متن ۲۵۰تا ۳۰۰کلمه ای  ای را خوانده و یک متن مرتبط با نوشته خوانده شده گوش بدهیم و به یک پرسش پاسخ بدهیم که ۲۰ دقیقه برای این سوال زمان دارید تا پاسخی بدهید که یک متن بین ۱۵۰تا ۲۲۵ کلمه باشد.

۲_بخش مستقل

داوطلب ۲۰ دقیقه زمان  داشته که  انشاء کوتاهی تقریبا  حدود۳۰۰ الی ۳۵۰کلمه درمورد موضوع خاصی که به او داده می شود بنویسد.

بخش گفتاری:

این بخش جدیدا دارای ۶ تکلیف شده که دو تکلیف آن به صورت مستقل و ۴تای آن به صورت تلفیقی شده می باشد. دو تکلیف مستقل براساس خواندن و شنیدن یک متن کوتاه و یک صحبت کوتاه است که شرکت کننده باید اطلاعاتی را که از هر دو طریق بدست می اورد باهم تلفیق کند و درپاسخ خودش بکارببرد.

دو تکلیف تلفیقی براساس شنیدن یک سخنرانی یا گفت و گوی کوتاه شرکت کنندگان باید نکات مهم درمتن که می شنود را در خلاصه پاسخ خود مورد استفاده قرار دهد. مدت زمان پاسخگویی هرتکلیف ۴۵تا ۶۰ ثانیه است.

نمرات در نظر گرفته شده برای هر بخش به شرح زیر است:

بخش نوشتاری ۳۰-۰

بخش درک مطلب۳۰-۰

بخش گفتاری۳۰-۰

بخش شنیداری۳۰-۰

بارم کل نمره ۱۲۰

حداقل نمره دریافتی۸۰تا۸۵است که این نمره برای پذیرش  هر دانشگاه متفاوت می باشد.

آزمون تافل در تهران

تفاوت ایلتس و تافل:

درآزمون تافل توانایی شرکت کننده و کاربرد زبان انگلیسی به لهجه امریکای شمالی مورد سنجش قرار می گیرد ولی در آیلتس اینگونه نیست و زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی سنجیده می شود و در یخش مهارت شنیداری تنها به لهجه امریکای شمالی دقت نمی شود بلکه از لهجه های مختلف استفاده می شود.

به این صورت که در آیلتس لهجه از اهمیت زیادی برخوردار نمی باشد بلکه تمامی مهارت های زبانی از قبیل صحبت کردن خوان و گوش دادن و نوشتن در چهارچوب قوانین مشخص شده از قبل سنجیده می شود.

نحوه ثبت نام آزمون تافل:

برای ثبت نام آزمون تافل ابتدا باید وارد سایت ETS  شوید واطلاعات کاربری را وارد و در پایان هزینه آزمون را پرداخت می کنید. پرداخت هزینه آزمون به دو صورت انجام می شود:

شامل پرداخت حضوری در مراکز امتحان تافل که سنتر برای شما این کار را انجام خواهد داد و یا طور مستقیم با داشتن یک کارت ارزی نسبت به پرداخت هزینه آزمون اقدام کنید.

اگر از ویزا کارت شخصی استفاده می کنید درصفحه ثبت نام آزمون حتما باید دقت داشته باشید زمان کشور و شهری را که میخواهید آزمون را بدهید را به درستی انتخاب کنید برای تکمیل اطلاعات هویتی باید اطلاعات گذر نامه و  یا گواهینامه بین المللی و سایر اسناد هویتی که معتبر را باید به همراه داشته باشید .

نتیجه آزمون تافل:

بعد از ۱۰ روز می توانید نمره آزمون را برروی سایت EST و با ورود با نام کاربری خود مشاهده کنید. و اگر نسبت به سوالات و نمره خود اعتراضی داشته باشید مستقیما از پنل کاربری خود آن را ارائه نمایید.

توجه  هر داوطلب باید توجه داشت که مدرک تافل را فقط میتوان به چهار دانشگاه مورد نظر خود ارسال نماید و اگر بخواهید به پنجمین دانشگاه مدرک خود را ارسال کند باید مابع تفاوت هزینه را به ازای هر دانشگاه پرداهت نماید.

زمان برگزاری آزمون تافل:

این آزمون هر دو هفته یک بار در ایران و تمامی مراکز تافل برگزار میشود و هیچ محدودیتی درشرکت کردن در آزمون تافل وجود ندارد و هر ۱۲ روز یکبار میتوان در آزمون شرکت کرد.

هزینه آزمون تافل آزمون تافل در تهران :

هزینه ثبت نام آزمون بستگی به مکان برگزاری آزمون  در کشورهای مختلف دنیا متغیر می باشد. در ایران حدودا ۲۵۵دلار می باشد و این مبلغ ممکن است درکشور های دیگر این مقدار متفاوت باشد.

منابع آزمون تافل :

به دلیل اینکه آزمون تافل یک آزمون جامع و شناخته شده در سطح دنیاست منابع زیادی برای یادگیری تافل وجود دارد که باشناخت آنها میتوانید هم در زمان و هم در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

با شرکت در کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی ایران بریتانیا میتوتنید با بهرمندی از پکیج های آموزشی تافل وارتیاط مستقیم با استاد مربوطه در زمان کمتر برای شرکت در آزمون امادگی کامل را کسب کنید.

برای خریداری پکیج خودآموز تافل ابنجا کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *