مرکز تخصصی زبان انگلیسی و فروشگاه آنلاین محصولات زبان و همچنین دوره های ویژه زبان
0
02191017475

آزمون GRE

آزمون GRE  چیست؟

آزمون GRE مخفف کلمه ( GRADUATE  RWCORD EXAMINATION) است.

یک آزمون جامع برای فارغ التحصیلانی می باشد که هدف ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی در کشور های اروپایی و به خصوص ایالات متحده را دارند این آزمون توانایی ها و اطلاعات ریاضی و هوش تخصصی داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهد.

آزمون GRE مورد پزیرش چه دانشگاه ها و چه کشورهای می باشد؟

اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا شرکت در این آزمون و گرفتن نمره بالا ۹۰ را شرط پزیرش در دانشگاه های معتبر خود قرار داده اند. این آزمون توسط سازمان ETS برگزار می شود و بیش از نیم میلیون نفر از ۱۶۰ کشور دنیا در آزمون  جنرال جی ار ای شرکت می کنند.

انواع آزمون GRE:

در ایران آزمون GRE   به دو صورت

۱_عمومی GENERAI

آزمون جنرال در ایران به دو صورت کتبی PAPER_DELIVERED و به صورت کامپیوتری COMPUTER_DELIVERED برگزار می شود.

۲_تخصصی  SUBJECT  برگزار می شود.

بر خلاف آزمون های مانند آیلتس و تافل و سلپیپ و …  که یک نمره ثابتی را برای پذیرش در دانشگاه مشخص می باشد اما در آزمون GRE نمره  در هر دانشگاه و هر رشته به صورت اختصاصی خودآن مرکز می باشد.

آزمون  جی آی ای جنرال یا عمومی GRE general

این بخش از آزمون همانطور که از اسمش پیداست عمومی است و بیشتر دانشگاه ها نمره این بخش را از شما می خواهند. این قسمت به سه قسمت تقسیم می شود که شامل موارد زیر است.

۱_ نگارش تحلیلی

این بخش قسمت اول آزمون شماست که به صورت نوشتاری است .در این بخش شما باید دو انشاء بنویسد که  درانشاء اول به شما ۴۵ دقیقه و در انشاء دوم ۳۰ دقیقه زمان داده می شود.

A: در انشاء اول به شما دو موضوع داده می شود که شما باید یکی را بدلخواه انتخاب کرده و به صورت کامل درباره آن بنویسید. موضوع انشاء اول به مراتب سخت تر ازانشاء دومی است که شما در تافل می نویسید.

نکته:

برای افزایش نمره در نگارش انشاء قسمت اول حتما به نکات زیر دقت کنید که نمره کامل از این بخش را دریافت کنید:

در این بخش هرچه دقت در استفاده ازکلمات ,واژگان ها و دستور زبان , گرامرنسبتا (کلمات پیچیده گرامر تحلیلی تر و ساختار جمله حرفه ای )استفاده کنید در نمره شما تاثیر مثبتی دارد. برای بالا بردن نمره گرامری و ساختار نویسی خود به قسمت پکیج GRE مراجعه بفرمایید.

B: در انشاء دوم به شما متنی داده می شود که به ظاهر منطقی و درست است اما با کمی توجه می توانید ایرادات را پیدا می کنید و چیزی هم که از شما می خواهند همین است ایرادات متن را بگویید.

نمره  بخش نگارش تحلیلی از ۰ تا ۶ است که اگر بتوانید نمره ۴ را بدست بیاورید یعنی نمره خوبی کسب کرده اید.

۲_استدلال کیفی یا درک زبانی

تمام این امتحان در بخش واژه خلاصه می شود که باید دانش زیادی در دایره لغات پیچیده داشته باشید چرا که بعضی از واژه ها معنی هایی در فارسی دارند که تا بحال به گوش شما نخورده است. برای بالا بردن دانش لغت و زبانی خود به بخش دانلود رایگان لغات آزمون GRE  مراجعه بفرمایید:

سوالات ۵ گزینه ای است و نمره منفی ندارد که شامل دو سری سوال ۲۵ تایی است و کسب امتیاز بالای۴۰۰تا ۸۰۰در این امتحان واقعا خوب است.

۳_استدلال کمی و ریاضیات

در این امتحان دو سری سوال ۲۵ تایی در ۳۵ دقیقه به شماداده خواهد شد که امکان انتخاب اشتباه سوالات بیشتر مربوط به بخش نموداری است در این قسمت یک نمودار داده می شود و چند سوال از شما پرسیده خواهد شد نمرات این بخش از ۸۰۰ است و در آزمون نوع جدید استفاده از ماشین حساب ساده که خود سازمان سنجش در اختیار داوطلبین قرار می دهد مجاز است.

کل زمان آزمون GRE 3.45 دقیقه می باشد که داوطلب برای هر سوال تقریبا ۴۵ ثانیه زمان دارد.

آزمون GENERAL GRE مناسب چه کسانی است؟

این آزمون مناسب دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ,کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار را دارند و دکترا را دارند .برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد باید ریز نمرات کارشناسی,  توصیه نامه ها و دیگر مدارک  لازم را داشت تا شانس متقاضیان در اخذ پذیرش تحصیلی بالا رود.

زمان و مکان برگزاری آزمون GENERAL GRE

این آزمون در بیش از ۱۰۰۰ مرکز آموزش در ۱۶۰ کشور دنیا برگزار می شود.  در اکثر کشور ها در طول سال به طور مداوم برگزار می شود.داوطلبین می توانند هر ۲۱ روز یکبار در این آزمون شرکت کنند و تا ۵ بار در سال حق شرکت در آزمون را دارند.

قابلیت  آزمون GENERAL GRE

.امکان جلو عقب رفتن به هر بخش از سوالات که می خواهیم

.قابلیت نشانه گذاری یک سوال برای مرور آن

.وجود ماشین حساب بر روی صفحه نمایش سوالات ریاضی

جی آر ای تخصصی  SUBECT GRE

این آزمون به کسانی پیشنهاد می شود که معدل پایینی دارند یا در مقطع فوق لیسانس تغییر رشته داده اند.

چرا که با گرفتن نمره بالا در این آزمون و نشان دادن توانایی بالای خود را در رشته مورد نظر را نشان بدهند.

این آزمون سالانه سه بار توسط سازمان سنجش کشور در ایران برگزار می شود که اغلب در ماه های مهر,آبان و فروردین است. حداق زمان ممکنه برای ثبت نام در این آزمون دوماه و نیم قبل ازآن اعلام می شود.

این آزمون در سراسر دنیا به صورت کاغذی انجام می شود.امتحان شامل ۱۰۰سوال ۵ گزینه ای است و نمره منفی به ازای هر ۴ سوال اشتباه حذف ۱ پاسخ صحیح می باشد. سوالات به مباحث دوره لیسانس  هر رشته مربوط می شود .

زمینه هایی که به آزمون SUBJECT نیاز دارد موارد زیر است.

۱_دانشگاه های سطح بالا و موسساتی که برا ورود به آن رقابت تنگاتنگی وجود دارد.

۲_آن دسته از دانشجویانی که موفق به کسب نمره مناسب درس های تخصصی خود نشده اند.

۳_برای دانشجویانی که قصد تغییر رشته خود را دارند.

رشته هایی که نیاز به شرکت در آزمون GRE SUBJECT دارند.

.بیوشیمی

.بیولوژی

.شیمی

.ریاضی

.ادبیات انگلیسی

.فیزیک

.روانشناسی

هزینه شرکت در آزمون GRE در ایران:

این آزمون توسط سازمان سنجش برگزار می شود و هزینه شرکت در آزمون ۲ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان است. اما با توجه به نوسان قیمت دلار این آزمون نیز در ایران قیمت کنونی پیش بینی می شود قیمت فعلی تا روزهای آینده دچار نوسان شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *