سبد خرید
5 نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی کاربردی

5 نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی کاربردی

4.5/5 - (63 امتیاز)

در این مقاله درباره انواع نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی انگلیسی را معرفی شده است و تمامی روش های که بدون نیاز با استاد میتوان توقیت مکالمه به صورت خودخوان داشت تعریف شده است. برای کسب اطلاعات کامل درباره نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی به صورت رایگان و دانلود تمامی این اپلیکیشن ها می توانید تا انتهای این صفحه با ما همراه باشید.

نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی

نیاز به یادگیری زبان انگلیسی این روزها بیش از گذشته به چشم می‌آید. حتی اگر قصد مهاجرت یا سفر به خارج از کشور را نداشته باشید، باز هم به زبان انگلیسی نیاز دارید. قرن بیست و یکم قرن ارتباطات است. گسترش اینترنت، رشد فضای مجازی و افزایش تعاملات‌ بین‌المللی نیاز به یک زبان مشترک را افزایش داده است. این روزها دیگر لازم نیست سفر کنید تا بتوانید با دیگر مردمان دنیا ارتباط داشته باشید. کافیست وارد دنیای مجازی شوید تا هزاران فرد با زبان و فرهنگ‌های متفاوت را پیش روی خود ببینید. برای ارتباط با این افراد نیاز به یک زبان مشترک دارید.

نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی
نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی

زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی است و در اغلب کشورهای دنیا به عنوان زبان دوم شناخته می‌شود. اگر به این زبان مسلط باشید، به راحتی می‌توانید با انسان‌های مختلف در دیگر نقاط دنیا ارتباط برقرار کنید و به تبادل اطلاعات بپردازید. برای یادگیری زبان انگلیسی نیاز به تکرار و تمرین دارید. اگر فرصت شرکت در کلاس‌های آموزش زبان را ندارید، به راحتی می‌توانید با استفاده از یک نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی، مهارت‌های خود را تقویت کنید و با کمترین هزینه به این زبان مسلط شوید. در این مقاله بهترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی را معرفی می‌کنیم و اطلاعاتی در مورد هریک از آن‌ها در اختیارتان قرار می‎دهیم.

دلیل استفاده از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی

دنیای امروز دنیای تکنولوژی است. برای دستیابی به این تکنولوژی نیاز به تجهیزات خاصی ندارید. کافیست یک گوشی موبایل داشته باشید و به دنیای اینترنت وارد شوید. نرم افزار موردنظر را روی گوشی خود نصب کنید و کارتان را با فشردن تنها چند دکمه انجام دهید. نرم افزارها به ما کمک می‌کنند تا سریع‌تر، راحت‌تر و دقیق‎تر به کارهای خود برسیم و از زمانمان بهترین استفاده را داشته باشیم. ما برای بسیاری از کارهای خود از نرم ‌افزار استفاده می‌کنیم و آموزش یکی از آن‌هاست.

دیگر نیاز نیست مثل گذشته حتما در کلاس آموزش زبان انگلیسی حضور داشته باشید تا بتوانید این زبان را یاد بگیرید. کافیست یک نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی را بر روی گوشی خود نصب کنید و یک برنامه روزانه منظم برای استفاده از این نرم‌افزار داشته باشید. آن‌گاه می‌توانید به راحتی و در خانه انگلیسی را یاد بگیرید. استفاده از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی مزیت‌هایی دارد که عبارتند از:

استفاده از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی هزینه کمتری نسبت به حضور در کلاس دارد و مقرون‌ بصرفه ‎تر می‌باشد.

 • برای افرادی که مشغله زیادی دارند

بسیار مناسب است. لازم نیست روز و ساعت خاصی را به حضور در کلاس اختصاص دهید. هر زمان که فرصت داشتید، می‌توانید از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی برای یادگیری استفاده کنید.

 • جذابیت بیشتر

یادگیری با استفاده از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی بسیار جذاب‌تر و متنوع‌تر از حضور در کلاس است. برخی از نرم‌افزارها، مکالمه را با استفاده از بازی و سرگرمی به مخاطبان خود آموزش می‌دهند.

 • یادگیری بدون نیاز به هزینه

اگر زبان انگلیسی را در خانه و با مطالعه کتاب یاد می‌گیرید، حتما به یک نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی نیاز دارید. با کتاب نمی‌توانید نحوه صحیح تلفظ کلمات را یاد بگیرید. نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی به شما کمک می‌کند تا با تلفظ درست کلمات آشنا شوید و با تکرار و تمرین لهجه خود را بهبود بخشید.

 • دسترسی آسان و  قابل حمل

نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی همه‌جا و در هر زمانی در دسترس شماست. با نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی این امکان را دارید که از فرصت‌های از دست رفته، مانند زمانی که در اتوبوس یا مترو هستید، استفاده کنید و هرچه سریع‌تر به هدف موردنظرتان برسید.

نحوه استفاده از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی

اگر قصد دارید از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی برای یادگیری کمک بگیرید، باید نحوه استفاده از آن را بدانید و نکاتی را رعایت نمایید. بسیاری از افراد، نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی را بر روی گوشی خود نصب می‌کنند و ماه‌ها از آن استفاده  می‌کنند، اما به نتیجه نمی‌رسند.

در اغلب موارد دیده می‌شود که فرد پس از مدت‌ها حتی نمی‌تواند یک جمله انگلیسی بگوید. همین مسئله باعث می‎شود تا نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی را بی‌فایده بداند و آن را کنار بگذارد. در این‌جا نکاتی را برای استفاده بهتر از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی بیان می‌کنیم. این نکات را رعایت نمایید تا نتیجه آن را ببینید.

اغلب نرم افزارهایی که در حال حاضر وجود دارند، معمولا تمرکز خود را روی یک بخش قرار می‌دهند. به عنوان مثال یک نرم ‌افزار بیشتر روی لغات تأکید دارد و نرم‌ افزار دیگر آموزش‌های خود را در جهت یادگیری گرامر قرار می‌دهد. شاید بهتر باشد از ترکیب چند نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی استفاده کنید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

به خودتان فشار وارد نکنید. زمان مطالعه‌تان را تقسیم کنید و سعی کنید هر قسمت را به یک مهارت اختصاص دهید. در بخش‎هایی که ضعف دارید خود را به چالش بکشید و زمان بیشتری را برای یادگیری آن بخش در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر در گرامر ضعیف هستید، وقت بیشتری روی تمرین گرامر بگذارید.

استفاده از نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی، همان‌طور که از نامش پیداست، بیشتر بر روی صحبت کردن و تلفظ تأکید دارد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای یادگیری مکالمه باید در نظر داشته باشید، صحبت کردن و گفتگوست. تا زمانی که گفتگو نداشته باشید، نمی‌توانید مکالمه زبان انگلیسی را یاد بگیرید. سعی کنید نرم افزاری را انتخاب کنید که فرصت مکالمه با افراد انگلیسی زبان را در اختیار شما قرار دهد. برخی از نرم افزارها فضای چت دارند و برخی دیگر امکان برقراری ارتباط تصویری را نیز در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند.

بهترین اپلیکیشن آموزش مکالمه انگلیسی اندروید

 • اپلیکیشن رزتا استون (Rosetta Stone)

رزتا استون یک نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی قدیمی است. این نرم افزار از سال ۱۹۹۲ کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر برای هر دو گوشی اندروید و آی او اس در دسترس می‌باشد. این نرم افزار زبان‌های مختلفی را پوشش می‎دهد و به صورت آنلاین و آفلاین قابل استفاده است.

رزتا استون یادگیری زبان را یک پروسه طولانی مدت می‌داند. از این رو، آموزش‌های خود را بر پایه تکرار، تمرین و یادآوری طراحی کرده و قدم به قدم پیش می‌رود. این اپلیکیشن کاربر را در فضای زبان دوم قرار می‌دهد و با این روش مهارت‌های زبان انگلیسی او را بهبود می‌بخشد. برخی از افراد رزتا استون را بهترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی معرفی می‌کنند و آن را مناسب‌ترین انتخاب برای مبتدیان می‌دانند.

 • اپلیکیشن بابل (Babbel)

بابل را می‌توان به عنوان معروف‌ترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی معرفی کرد. دروس آموزشی این نرم افزار به صورت تعاملی طراحی شده‌اند و در موضوعات مختلف ارائه می‎شوند. کاربران می‌توانند بر اساس نیاز خود یکی از بخش‌های  زندگی روزمره، سفر، محل کار و غیره را انتخاب کنند.

بهترین اپلیکیشن آموزش مکالمه انگلیسی اندروید
بهترین اپلیکیشن آموزش مکالمه انگلیسی اندروید

اصطلاحات کاربردی در هر بخش را یاد بگیرند. بابل بهترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی است. این برنامه به شما کمک می‌کند تا مهارت مکالمه خود را بهبود بخشید و در آن تسلط پیدا کنید.

 • اپلیکیشن هلو تاک (Hello Talk)

بهترین راه برای یادگیری مکالمه، گفتگو با افرادی است که به زبان انگلیسی مسلط هستند. هلو تاک شرایطی را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند با افراد مختلف در دیگر نقاط دنیا مکالمه واقعی داشته باشند.

اپلیکیشن هلو تاک (Hello Talk)
اپلیکیشن هلو تاک (Hello Talk)

کاربران هلو تاک می‎توانند تماس‌های ویدیویی و صوتی برقرار کنند و در چت‌های گروهی شرکت نمایند. با نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی هلو تاک فرصت کافی برای تمرین و تکرار دارید و می‌توانید زودتر از آن‌چه که فکرش را می‌کنید، مکالمه را یاد بگیرید. اگر به دنبال بهترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی هستید، هلو تاک را نصب کنید و از آموزش خود لذت ببرید.

 • اپلیکیشن ماندلی (Mondly)

ماندلی نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی دیگری است که برای تقویت مهارت‎های زبان انگلیسی پیشنهاد می‌شود. این نرم افزار یک ربات چت دارد که می‌توانید به آن پیام ارسال کنید و پاسخ خود را دریافت نمایید. در واقع امکان مکالمه با یک ربات را برای کاربر فراهم می‌آورد. نرم افزار ماندلی برای افرادی که از صحبت کردن با صدای بلند می‎‎ترسند و استرس دارند، بسیار مناسب است.  نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی ماندلی برای مبتدیان  طراحی شده و برای هر دو نسخه اندروید و آی او اس قابل نصب است.

 • اپلیکیشن بوسو (Busuu)

بوسو تنها یک نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی نیست، بلکه یک شبکه اجتماعی است. با این برنامه می‌توانید مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و  آموخته‌هایتان را بسنجید. بوسو این فرصت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که با افراد بومی انگلیسی‌زبان ارتباط برقرار نمایند و با آن‌ها به صورت آنلاین مکالمه داشته باشند.

5 نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی کاربردی
5 نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی کاربردی

مکالمه آنلاین یکی از بهترین روش‌ها برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی است. نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی بوسو به صورت رایگان در دسترس است و برخی از خدمات خود را نیز با دریافت هزینه در اختیار کاربران قرار می‎دهد.

 • اپلیکیشن  Preply

Preply را می‌توان جدیدترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی معرفی کرد. این نرم افزار امکان برقراری ویدئو چت را برای کاربران فراهم می‌کند و اجازه می‌دهد زبان‌آموز با یک معلم متخصص ارتباط آنلاین داشته باشد. شما می‌توانید بر اساس مواردی چون کشور مبدا، هزینه و … معلم خصوصی مربوط به خود را داشته باشید و زبان انگلیسی را به صورت آنلاین بیاموزید. معلم از همان جلسه اول به زبان انگلیسی با زبان‌آموز صحبت می‎کند و با توجه به سطح زبان کاربر، آموزش‌های خود را ارائه می‎دهد. Preply به شما کمک می‌کند به طور زنده و مستقیم با معلمتان صحبت کنید و مکالمه خود را بهبود بخشید.

بهترین اپلیکیشن آموزش مکالمه انگلیسی رایگان

 • اپلیکیشن ممرایز (Memrise)

قبل از این‎که بخواهید به سراغ مکالمه بروید، باید دایره لغات خود را تقویت کنید. ممرایز بهترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی است که به شما کمک می‌کند واژگان زبان انگلیسی را از سطح مبتدی تا پیشرفته دنبال کنید و لغات بیشتری به ذهن خود بسپارید.

این نرم افزار کاملا رایگان است و دارای نسخه اندروید و آی او اس می‌باشد. اپلیکیشن ممرایز دوره های آموزشی مختلفی نیز دارد که در صورت نیاز می‌توانید از آن استفاده نمایید. اگر اشتراک پولی این اپلیکیشن را داشته باشید، می‎توانید از قابلیت تشخیص گفتار نرم افزار استفاده کنید و تلفظ خود را نیز تقویت نمایید.

اپلیکیشن ۶۰۰۰ واژه زبان انگلیسی (Learn Langauges – 6000 Words): اگر به دنبال بهترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی هستید، پیشنهاد می‌کنیم اپلیکیشن ۶۰۰۰ واژه زبان انگلیسی را بر روی گوشی خود نصب کنید. این اپلیکیشن تعداد بسیار زیادی لغات را به صورت تصویری برای کاربران در نظر گرفته است. آموزش تصویری باعث می‌شود تا لغات را راحت‌تر به ذهن بسپارید و دایره واژگانتان را افزایش دهید. نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی  ۶۰۰۰ واژه برای گوشی‌های اندروید در دسترس بوده و کاملا رایگان است. این نرم افزار بخش مکالمه نیز دارد و مکالمه زبان انگلیسی را به صورت کاربردی به مخاطبانش آموزش می‌دهد.

 • اپلیکیشن دولینگو (Duolingo)

دولینگو بهترین نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی است و طرفداران بسیار زیادی دارد. این اپلیکیشن دو سطح  مبتنی و متوسط را شامل می‎شود و به صورت رایگان در  دسترس می‌باشد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های دولینگو نوع آموزش آن است. این نرم افزار آموزش‌های خود را بر پایه بازی و سرگرمی طراحی کرده و مخاطب را خسته نمی‌کند. اگر در سطح مبتدی هستید و به دنبال یک نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی می‌گردید، دولینگو بهترین انتخاب برای شماست. با دولینگو می‌توانید اصول مکالمه را از پایه بیاموزید و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

 • اپلیکیشن ای اف هلو (EF Hello)

ای اف هلو یک نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی است. این برنامه بر پایه چت می‌باشد و به طور اختصاصی به آموزش مکالمه می‌پردازد. اپلیکیشن ای اف هلو تمامی سطوح از مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهد و آموزش‌هایی جامع و کاربردی دارد. این اپلیکیشن به صورت رایگان برای دو نسخه اندروید و آی او اس در دسترس است.

 • اپلیکیشن هلو انگلیش (Hello English)

هلو انگلیش نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی دیگری است که به صورت رایگان در اختیار افراد قرار دارد. این نرم افزار محیطی ساده و دوست داشتنی دارد و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند. برای شروع کافیست یکی از سطوح مبتدی، متوسط یا پیشرفته را انتخاب کنید و کار خود را با نرم افزار آموزش مکالمه انگلیسی هلو انگلیش آغاز نمایید. این نرم افزار دروس خود را در 4 مهارت واژگان، گرامر، درک مطلب و اسپیکینگ  طبقه‌بندی کرده و آموزش و تمریناتی را برای تقویت مهارت زبان‌آموزان در اختیار آنان قرار می‌دهد.

سوالات متداول

1- دلیل استفاده از اپلیکیشن های آموزشی چیست؟ بالا بردن سرعت یادگیری، آموزش دقیق تر و سرعت یادگیری بیشتر می باشد.

2- چند ساعت در روز باید از اپلیکیشن ها باید استفاده شود؟ روزانه 2 ساعت برای زمان مطالعه کافی می باشد.

3- چه نرم افزارهای آموزشی زبان مناسب هستند؟ نرم افزارهای آموزشی لغات و گرامر و حتی پادکست بسیار مناسب می باشند.

شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. همچنین حتما از مقاله های موجود برای آزمون سلپیپ استفاده کنید. مجموعه ایران بریتانیا بهترین امکانات و مجموعه های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان تدارک دیده است. حتما از فروشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی هم دیدن نمایید. در ادامه شما عزیزان همچنین می توانید پکیج خودآموز آزمون سلپیپ را برای آموزش خود خوان آزمون سلپیپ را تهیه نمایید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله تردید شما در انتخاب آزمون تافل یا آیلتس برطرف شده باشد ولی اگر بازهم در انتخاب دو آزمون تافل یا آیلتس دچار تردید هستید با مرکز زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمایید تا با مشاوره دقیقی که اساتید برجسته زبان خدمت شما ارائه میدهند انتخاب درستی مابین تافل یا آیلتس داشته باشد.

5 comments

 1. خیلی عالی

  1. با درود به شما. با تشکر از بیان نظر

   1. فرهاد اسدی

    من از سایت شما خیلی از لغات کاربردی را آموختم مرسی از شما که رایگان خدمات آموزشی زبان میدین.

    1. درود به شما. با تشکر بیان نظر شما. حتما عضو کانال تلگرامی ایران بریتانیا به نشانی IRANBRITISH شوید

 2. فقط بابل رو دانلود کردم. بد نبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *