سبد خرید
رایتینگ سلپیپ در مرکز ایران بریتانیا

رایتینگ سلپیپ بهترین روش کسب نمره بالای Writing CELPIP

امتیاز post

رایتنگ آزمون سلپیپ

 

در آزمون سلپیپ رایتینگ یکی از بخش های مهم می باشد چرا که 25 درصد نمره کلی شما را به خود اختصاص می دهد. سومین بخش آزمون سلپیپ بخش رایتینگ می باشد. زمان کلی اختصاص داده شده برای رایتینگ سلپیپ 60 دقیقه که خود به 2 قسمت تقسیم می شود.

 

همین حالا برای مشاوره رایگان و تعیین سطح ما تماس بگیرید. 02144360378_02144360379

 

بخش اول رایتینگ سلپیپ نوشتن نامه یا ایمیل

 

 

تسک 1_ نوشتن یک ایمیل و یا یک نامه

 

مدت زمان اختصاص داده شده به این بخش 30 دقیقه و تعداد کلمات مورد نیاز برای این بخش 140 الی 210 کلمه می باشد. (البته مقدار متوسط آن 180 کلمه مناسب می باشد.)

موضوع نامه و یا ایمیل اکثرا درباره نامه نگاری به دوست و یا همکار و یا همسایه و یا ارسال نامه به یک مدیر و بیان مشکلات اساسی اتفاق افتاده می باشد.

نکات طلایی این بخش

 

1_حتما نوشته شما باید قالب بندی رایتینگ سلپیپ را حفظ کنید.

 

2_از دامنه کلمات متنوعی استفاده شود ( حتما از لغات مهمی که در کتاب vocab for Celpip ) اشاره شده است استفاده شود.

 

3_تنوع گرامری برای نوشتن متن را هرکز فراموش نفرمایید. (از لغات معروف و اشاره شده برای این آزمون در کتاب grammar for Celpip ) استفاده شود.

 

 در انتها برای تمرین بشتر و داشتن منابع کاملی در این آزمون می توانید بسته خودآموز آزمون سلپیپ که شامل نمونه سوالات سال های گذشته و به کارگیری تمامی کتاب ها و تدریس استاد می باشد بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بسته خودآموز سلپیپ اینجا کلیک کنید.

 

رایتینگ تسک 2 سلپیپ جواب منطقی به یک سوال

 

 

تسک 2_یک پاسخ منطقی به یک سوال 

در این قسمت یک سوال کاملا حرفه ای درباره دغدغه های اجتماعی که در تمامی کشورهای دنیا وجود دارد پرسیده خواهد شد و داوطلب باید به این سوالات پاسخ کاملا حرفه ای و دلایل منطقی ارائه دهد. مدت زمان پاسخ دهی به این قسمت 30 دقیقه و تعداد کلمات پیشنهادی برای این بخش 150 الی 210 کلمه می باشد. (پیشنهاد استاد برای این بخش نوشتن متن طولانی تر می باشد چرا که مشاهده شده است افرادی که متن طولانی تری نوشته اند نمره بالاتری کسب کرده اند).

گرامر زبان انگلیسی

موارد مهم در کسب نمره بالای رایتینگ سلپیپ

 

حتما بخوانید
60 از کلمات کاربردی در خرید و فروش به انگلیسی

1_ارتباط معنایی بین مطالب نوشته شده

 

ساختار نویسی در آزمون سلپیپ توسط داورها بسیار مورد اهمیت می باشد و نمره بالایی را به خود اختصاص می دهد لذا در نوشتن حتما باید از یک قالب حرفه ای برای نوسته های خود استفاده کنید. به صورت کلی یک استایل و یک سبک خاصی در نوشتار داشته باشید که انسجام نوشتاری شما را حفظ کند.

 

2_گستردگی لغات به کاربرده شده

 

استفاده از حداقل 15 کلمه که شامل فعل، صفت و اسم پر کاربرد آزمون سلپیپ که توصیه شده در کتاب معروف  CELPIP test  می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. چون که اگزمینر ( داور آزمون) کلمات حرفه ای شما را شمرده و به تعداد آن ها نمره می دهد.

 

3_تنوع ساختاری

 

استفاده از ساختار های اقتباسی و ربطی برای ارتباط معانی مابین جملات از اهمیت بالایی در این آزمون برخوردار می باشد، لذا کاربرد این ساختارها نمره آزمون شما را افزایش خواهد داد.

 

4_تنوع گرامری

 

تنوع گرامری 100 درصد نمره شما را در این آزمون افزایش خواهد داد. به کابردن زمانهای کامل، مجهول، جملات شرطی، USED TO و ساختار های مهم زبان دیگر بسیار ضروری می باشد و اگزمینر تعداد گرامر های مهم و اساسی شما را شمرده و به تعداد و چگالی آنها نمره خواهد داد.

 

5_ استفاده از کالوکیشن ها و فریزال ورب ها

 

کالوکیشن (Collocation) مبحث بسیار مهمی در زبان انگلیسی و به خصوص آزمون سلپیپ می باشد. فریزال ورب (Phrasal verb) یا همان افعال عبارتی از نکات بسیار مهمی هستند که تسلط بالای شما در دامنه لغات را نشان می دهند و تاثیر فراوانی در افزایش نمره شما دارند.

کالوکیشن ها عباراتی هستند که از ترکیب دو کلمه با هم معنای جدید ایجاد می کنند. به عنوان مثال در فارسی دو کلمه “دارو” و “خانه” هریک معنای مستقلی دارند، ولی هنگامی که با هم ترکیب می شوند کلمه “داروخانه” که معنای کاملا متفاوتی از دو کلمه قبلی دارند را ایجاد می کنند. در زبان انگلیسی نیز وقتی بخواهیم کلمه “داروخانه” را بسازیم از ترکیب “drug” و “house” استفاده نمی کنیم، بلکه داروخانه را “drug store” یا “pharmacy” ترجمه می کنیم. 

افعال عبارتی یا (Phrasal verbs) نیز افعالی هستند که معمولا با یک سری حروف اضافه خاصی معنای متفاوتی می دهند. به عنوان مثال واژه (look یعنی نگاه کردن) و (after یعنی بعدا). ترکیب این دو واژه (look after) به معنای (پرستاری کردن) می شود. 

مباحث بیشتر کالوکیشن ها و افعال عبارتی را در بحث گرامر سلپیپ و همچنین بسته هایی که در وب سایت ایران بریتانیا تهیه شده است، را بیشتر مطالعه خواهید کرد.

 

حتما بخوانید
تجربه آزمون دولینگو از 7 سال گذشته

6_استفاده از ساختار های پیچیده زبانی

 

ساختار پیچیده زبانی یا (Complex sentences) به ساختاری گفته می شود که شامل دو یا چند جمله ساده مستقل و وابسته است. به عبارت دیگر در رایتینگ آزمون سلپیپ (البته در رایتینگ همه آزمون ها)، باید از ساده نویسی و نوشتن جملات کوتاه اجتناب کرد. تا حد امکان باید از جملات پیچیده که در ساختار خود ترکیبی از چند عبارت مستقل و وابسته هستند و جملات را شرح و بسط می دهند استفاده کنید تا مهارت خود را در بخش نوشتن به داور آزمون نشان دهید.

 

وات ساپ مجموعه ایران بریتانیا

 

برای تهیه سوالات بخش رایتینگ سلپیپ همین حالا با وات ساپ مجموعه ایران بریتانیا در ارتباط باشید.  09355800444

 

دوره های تخصصی سلپیپ

 

تمامی موارد ذکر شده در بالا توسط بهترین مدرسین سلپیپ ایران به صورت کاملا حرفه ای و دسته بندی شده با به کارگیری جدیدترین منابع استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های تخصصی سلپیپ در مرکز زبان ایران بریتانیا اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *