مرکز تخصصی زبان انگلیسی و فروشگاه آنلاین محصولات زبان و همچنین دوره های ویژه زبان
0
02191017475

رایتینگ سلپیپ بهترین روش کسب نمره بالای Writing CELPIP

رایتنگ آزمون سلپیپ

 

در آزمون سلپیپ رایتینگ یکی از بخش های مهم می باشد چرا که ۲۵ درصد نمره کلی شما را به خود اختصاص می دهد. سومین بخش آزمون سلپیپ بخش رایتینگ می باشد. زمان کلی اختصاص داده شده برای رایتینگ سلپیپ ۶۰ دقیقه که خود به ۲ قسمت تقسیم می شود.

 

همین حالا برای مشاوره رایگان و تعیین سطح ما تماس بگیرید. ۰۲۱۴۴۳۶۰۳۷۸_۰۲۱۴۴۳۶۰۳۷۹

 

بخش اول رایتینگ سلپیپ نوشتن نامه یا ایمیل

 

 

تسک ۱_ نوشتن یک ایمیل و یا یک نامه

 

مدت زمان اختصاص داده شده به این بخش ۳۰ دقیقه و تعداد کلمات مورد نیاز برای این بخش ۱۴۰ الی ۲۱۰ کلمه می باشد. (البته مقدار متوسط آن ۱۸۰ کلمه مناسب می باشد.)

موضوع نامه و یا ایمیل اکثرا درباره نامه نگاری به دوست و یا همکار و یا همسایه و یا ارسال نامه به یک مدیر و بیان مشکلات اساسی اتفاق افتاده می باشد.

نکات طلایی این بخش

 

۱_حتما نوشته شما باید قالب بندی رایتینگ سلپیپ را حفظ کنید.

 

۲_از دامنه کلمات متنوعی استفاده شود ( حتما از لغات مهمی که در کتاب vocab for Celpip ) اشاره شده است استفاده شود.

 

۳_تنوع گرامری برای نوشتن متن را هرکز فراموش نفرمایید. (از لغات معروف و اشاره شده برای این آزمون در کتاب grammar for Celpip ) استفاده شود.

 

 در انتها برای تمرین بشتر و داشتن منابع کاملی در این آزمون می توانید بسته خودآموز آزمون سلپیپ که شامل نمونه سوالات سال های گذشته و به کارگیری تمامی کتاب ها و تدریس استاد می باشد بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بسته خودآموز سلپیپ اینجا کلیک کنید.

 

رایتینگ تسک 2 سلپیپ جواب منطقی به یک سوال

 

 

تسک ۲_یک پاسخ منطقی به یک سوال 

در این قسمت یک سوال کاملا حرفه ای درباره دغدغه های اجتماعی که در تمامی کشورهای دنیا وجود دارد پرسیده خواهد شد و داوطلب باید به این سوالات پاسخ کاملا حرفه ای و دلایل منطقی ارائه دهد. مدت زمان پاسخ دهی به این قسمت ۳۰ دقیقه و تعداد کلمات پیشنهادی برای این بخش ۱۵۰ الی ۲۱۰ کلمه می باشد. (پیشنهاد استاد برای این بخش نوشتن متن طولانی تر می باشد چرا که مشاهده شده است افرادی که متن طولانی تری نوشته اند نمره بالاتری کسب کرده اند).

گرامر زبان انگلیسی

موارد مهم در کسب نمره بالای رایتینگ سلپیپ

 

۱_ارتباط معنایی بین مطالب نوشته شده

 

ساختار نویسی در آزمون سلپیپ توسط داورها بسیار مورد اهمیت می باشد و نمره بالایی را به خود اختصاص می دهد لذا در نوشتن حتما باید از یک قالب حرفه ای برای نوسته های خود استفاده کنید. به صورت کلی یک استایل و یک سبک خاصی در نوشتار داشته باشید که انسجام نوشتاری شما را حفظ کند.

 

۲_گستردگی لغات به کاربرده شده

 

استفاده از حداقل ۱۵ کلمه که شامل فعل، صفت و اسم پر کاربرد آزمون سلپیپ که توصیه شده در کتاب معروف  CELPIP test  می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. چون که اگزمینر ( داور آزمون) کلمات حرفه ای شما را شمرده و به تعداد آن ها نمره می دهد.

 

۳_تنوع ساختاری

 

استفاده از ساختار های اقتباسی و ربطی برای ارتباط معانی مابین جملات از اهمیت بالایی در این آزمون برخوردار می باشد، لذا کاربرد این ساختارها نمره آزمون شما را افزایش خواهد داد.

 

۴_تنوع گرامری

 

تنوع گرامری ۱۰۰ درصد نمره شما را در این آزمون افزایش خواهد داد. به کابردن زمانهای کامل، مجهول، جملات شرطی، USED TO و ساختار های مهم زبان دیگر بسیار ضروری می باشد و اگزمینر تعداد گرامر های مهم و اساسی شما را شمرده و به تعداد و چگالی آنها نمره خواهد داد.

 

۵_ استفاده از کالوکیشن ها و فریزال ورب ها

 

کالوکیشن (Collocation) مبحث بسیار مهمی در زبان انگلیسی و به خصوص آزمون سلپیپ می باشد. فریزال ورب (Phrasal verb) یا همان افعال عبارتی از نکات بسیار مهمی هستند که تسلط بالای شما در دامنه لغات را نشان می دهند و تاثیر فراوانی در افزایش نمره شما دارند.

کالوکیشن ها عباراتی هستند که از ترکیب دو کلمه با هم معنای جدید ایجاد می کنند. به عنوان مثال در فارسی دو کلمه “دارو” و “خانه” هریک معنای مستقلی دارند، ولی هنگامی که با هم ترکیب می شوند کلمه “داروخانه” که معنای کاملا متفاوتی از دو کلمه قبلی دارند را ایجاد می کنند. در زبان انگلیسی نیز وقتی بخواهیم کلمه “داروخانه” را بسازیم از ترکیب “drug” و “house” استفاده نمی کنیم، بلکه داروخانه را “drug store” یا “pharmacy” ترجمه می کنیم. 

افعال عبارتی یا (Phrasal verbs) نیز افعالی هستند که معمولا با یک سری حروف اضافه خاصی معنای متفاوتی می دهند. به عنوان مثال واژه (look یعنی نگاه کردن) و (after یعنی بعدا). ترکیب این دو واژه (look after) به معنای (پرستاری کردن) می شود. 

مباحث بیشتر کالوکیشن ها و افعال عبارتی را در بحث گرامر سلپیپ و همچنین بسته هایی که در وب سایت ایران بریتانیا تهیه شده است، را بیشتر مطالعه خواهید کرد.

 

۶_استفاده از ساختار های پیچیده زبانی

 

ساختار پیچیده زبانی یا (Complex sentences) به ساختاری گفته می شود که شامل دو یا چند جمله ساده مستقل و وابسته است. به عبارت دیگر در رایتینگ آزمون سلپیپ (البته در رایتینگ همه آزمون ها)، باید از ساده نویسی و نوشتن جملات کوتاه اجتناب کرد. تا حد امکان باید از جملات پیچیده که در ساختار خود ترکیبی از چند عبارت مستقل و وابسته هستند و جملات را شرح و بسط می دهند استفاده کنید تا مهارت خود را در بخش نوشتن به داور آزمون نشان دهید.

 

وات ساپ مجموعه ایران بریتانیا

 

برای تهیه سوالات بخش رایتینگ سلپیپ همین حالا با وات ساپ مجموعه ایران بریتانیا در ارتباط باشید.  ۰۹۳۵۵۸۰۰۴۴۴

 

دوره های تخصصی سلپیپ

 

تمامی موارد ذکر شده در بالا توسط بهترین مدرسین سلپیپ ایران به صورت کاملا حرفه ای و دسته بندی شده با به کارگیری جدیدترین منابع استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های تخصصی سلپیپ در مرکز زبان ایران بریتانیا اینجا کلیک کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *