سبد خرید
گرامر how much در زبان انگلیسی با 5 مثال ساده

گرامر how much در زبان انگلیسی با 5 مثال ساده

امتیاز post

در این صفحه گرامر how much که یکی از گرامر های کاربردی و مهم زبان انگلیسی است به صورت کامل به همراه مثال های متنوع توضیح داده شده است. برای بالا بردن سطح زبانی خود هم در مکالمه هم در نوشتار حتما این گرامر را استفاده کنید. برای تسلط کامل بر گرامر how much تا انتهای این صفحه با ما همراه باشید.

گرامر how much

گرامر how much در زبان انگلیسی به معنای چقدر یا چه مقدار است. این عبارت برای پرسیدن از مقدار یک چیز یا دغدغهای که مرتبط با مقدار و حجم است، استفاده میشود. به عنوان مثال، ?How much does this book cost به معنای این کتاب چقدر هزینه دارد؟ است. همچنین از این عبارت برای پرسیدن از تعداد یا میزان چیزی نیز استفاده میشود، مثلاً ?How much water did you drink today به معنای امروز چه مقدار آب نوشیدهاید؟.

کاربرد گرامر how much در آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس، گرامر how much اغلب برای پرسش از مقدار چیزی استفاده میشود. در بخش Listening و Reading، شما به سؤالاتی در مورد تعداد، میزان و مقدار چیزها پاسخ خواهید داد. علاوه بر این، در بخش Writing و Speaking نیز ممکن است از شما بخواهند که در مورد مقدار چیزی صحبت کنید.

کاربرد گرامر how much در آزمون آیلتس
کاربرد گرامر how much در آزمون آیلتس

برای مثال، در بخش Speaking، شما ممکن است بخواهید درباره میزان غذایی که در هفته مصرف میکنید، صحبت کنید. همچنین، در بخش Writing، شما ممکن است بخواهید یک نامه به دوستی بنویسید و در آن به این موضوعات اشاره کنید که چه مقدار زمان در روز برای تفریح خود دارید یا چقدر پول برای خرید لباس و جزئیات دیگر دارید.

به علاوه، در بخش Reading و Listening نیز سؤالاتی در مورد مقدار و تعداد چیزها وجود دارند که شما باید به آنها پاسخ دهید. برای درست پاسخ دادن به این سؤالات، باید با استفاده از عبارت how much به درستی مقدار چیزهایی را که در سؤالات ذکر شده است، بیان کنید.

به همین دلیل، آشنایی با کاربرد گرامر how much در موضوعات مختلف در رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس بسیار مهم است.

اشتباهات رایج در کابرد گرامر how much

در کاربرد عبارت how much در زبان انگلیسی، برخی اشتباهات رایج وجود دارد که باید به آنها توجه شود. مهمترین این اشتباهات عبارتند از:

1. استفاده از how much برای اسامی قابل شمارش: عبارت how much برای اسامی غیر قابل شمارش استفاده میشود، در صورتی که با اسامی قابل شمارش مانند apple، book و car استفاده شود، نادرست است.

2. عدم استفاده از how much برای پرسیدن از قیمت: عبارت how much همچنین برای پرسیدن از قیمت چیزی استفاده میشود، در صورتی که برای پرسیدن از قیمت از عبارت how many استفاده شود، نادرست خواهد بود.

3. استفاده از how much به جای how many برای اسامی قابل شمارش در مواردی که تعداد دقیق مشخص است: برای مثال، جایی که میدانیم تعداد دقیق چیزی را میخواهیم بپرسیم و آن اسم قابل شمارش است، باید از how many به جای how much استفاده شود.

4. نادیده گرفتن قواعد گرامری: برای استفاده درست از عبارت how much در جملات، باید به قواعد گرامری زبان انگلیسی توجه کرد. به عنوان مثال، برای پرسیدن از مقداری که از یک چیزی استفاده شده، باید از ساختار How much of (something) did you use استفاده کرد.

با توجه به این موارد، باید به درستی استفاده از گرامر how much در زبان انگلیسی توجه کنید تا بتوانید به درستی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

واحد های اندازه گیری اسامی غیر قابل شمارش

اسامی غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی، به موادی گفته میشود که نمیتوان آنها را با شمارش تعریف کرد. برخی از این مواد عبارتند از:

1. Water (آب)
2. Milk (شیر)
3. Sugar (شکر)
4. Salt (نمک)
5. Butter (کره)
6. Cheese (پنیر)
7. Coffee (قهوه)
8. Tea (چای)
9. Bread (نان)
10. Rice (برنج)
11. Meat (گوشت)
12. Fish (ماهی)
13. Fruit (میوه)
14. Vegetable (سبزیجات)
15. Air (هوا)

برای این نوع از اسامی، از واحدهای اندازهگیری مانند a glass of water، a cup of coffee و a loaf of bread استفاده میشود. از عبارت some و any نیز برای اشاره به مقداری از این اسامی استفاده میشود. به عنوان مثال:

(میخواهید کمی پنیر برای کراکر خود داشته باشید؟)  Would you like some cheese with your crackers
(شکری در بطری باقی نمانده است.) There isn’t any sugar left in the jar
(لطفاً یک لیوان آب به من بدهید.) Could you please pass me a glass of water

همچنین، برای این نوع از اسامی، عبارت much به جای many به کار میرود. به عنوان مثال:

  (برای این دستور پخت چه مقدار شیر نیاز دارید؟) How much milk do you need for the recipe
(وقت زیادی برای تمام کردن این پروژه ندارم.) I don’t have much time to finish this project

امیدواریم از آموزش گرامر how much در زبان انگلیسی استفاده کامل را برده باشید و تمامی موارد و نکات کلیدی گرامر how much در انگلیسی را با دقت آموخته باشید. برای دسترسی رایگان به تمامی گرامر آموزش زبان انگلیسی حتما از این صفحه بازدید کنید. همچنین برای مطالعه گرامر had better اینجا کلیک کنید.

تست های مربوط به گرامر how much

در این قسمت ۱۰ تست چهارگزینه ای درباره گرامر how much آورده شده است لطفا با دقت این سوالات را بررسی کنید و با توجه به توضیحات گرامر how much که در بالا آورده شده است پاسخ درست را انتخاب کنید.

 How much sugar do you take in your coffee
a) One spoon
b) Two spoons
c) Three spoons
d) Four spoons

 How much time does it take to drive from New York to Los Angeles
a) 20 hours
b) 30 hours
c) 40 hours
d) 50 hours

 How much milk do we need to make a cake
a) Half a liter
b) One liter
c) Two liters
d) Three liters

 How much does this T-shirt cost
a) $10
b) $20
c) $30
d) $40

 How much water should we drink daily
a) One liter
b) Two liters
c) Three liters
d) Four liters

How much did the movie tickets cost
a) $5 each
b) $7 each
c) $9 each
d) $12 each

 How much experience do you have in this field
a) Less than a year
b) 1-3 years
c) 3-5 years
d) More than 5 years

How much weight can this elevator carry
a) 500 kg
b) 1000 kg
c) 1500 kg
d) 2000 kg

 How much do you earn per hour
a) $10
b) $15
c) $20
d) $25

 How much time do you spend studying every day
a) Less than an hour
b) 1-2 hours
c) 2-3 hours
d) More than 3 hours

پس از حل کردن گرامر how much تمامی پاسخ ها را بررسی کنید.

مشاوره با مرکز زبان ایران بریتانیا

شما عزیزان می توانید ما را در کانال تلگرامی ایران بریتیش که زبان آموزان مختلفی عضو هستن و انتقال تجربه در آزمون های مختلفی وجود دارد مشاهده کنید همچنین در  اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید.  حتما از فروشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی هم دیدن نمایید. همچنین حتما از مقاله های موجود برای آزمون سلپیپ استفاده کنید. مجموعه ایران بریتانیا بهترین امکانات و مجموعه های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان تدارک دیده است.  در ادامه میتوانید برای کسب بسته های خودآموز سلپیپ که پکیج سلپیپ می باشد و همچنین پکیج دولینگو به صفحه های مورد نظر مراجعه فرمایید. مرکز زبان ایران بریتانیا تمامی کتاب های زبان انگلیسی را به صورت کاملا رایگان در اختیار داوطلبین عزیز قرار می دهد. با بالاترین کیفیت آموزشی.

برای شرکت در کلاس های تخصصی آزمون های بیین المللی مانند آیلتس و یا تافل و دولینگو و غیره با مرکز زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمایید. مرکز زبان ایران بریتانیا برای تعیین سطح رایگان تمامی کاربران مواردی گنجانده شده است که به صورت کاملا رایگان میتوانید در آزمون آزمایشی شرکت کرده و همچنین برای مشاوره با مرکز ایران بریتانیا میتوانید با این مرکز تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی و مشاوره این مرکز و مشاوران دلسوز ما برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *