آموزش زبان انگلیسی

آزمون PTE به همراه منابع (پی تی ای)

آزمون PTE چیست؟

یکی از آزمون هایی سنجش زبان انگلیسی که در سطح دنیا معتبر می باشد آزمون PTE است که برای پذیرش دانشجو و همچنین مهاجرت به قاره استرالیا، و نیوزیلند مورد استفاده قرار می گیرد.

این آزمون توسط سازمان مرکزی آزمون ها PEARSON برگزار می شود. این آزمون مخفف PEARSON L TEST OF EN GLISH  است که نمونه های اولیه این آزمون در سال ۱۹۸۲ در دانشکاه لندن برگزار شده است. اما رفته رفته طرفداران خود را در تمامی کشور های دنیا به خصوص ایران عزیز پیدا کرد.

آزمون PTE شامل:

این آزمون هم همانند دیگر آزمون های زبان انگلیسی چهار مهارت اصلی زبان یعنی LISTENING, READING, SPEAKING,WRITING را مورد ارزیابی قرار می دهد. نمره این آزمون از ۹۰ محاسبه می گردد.

این آزمون هم مانند آزمون  IELTSدر دو بخش GENERAL و ACADEMIC برگزار می شود.

غیر از چهار مهارت اصلی مهارت های GRAMMAR,ORAL FIUENCY,PRONUCIATION,SPELLING,VOCABULARY ,WRITTEN DISCOURSE نیز نمره داده می شود.

ویژگی هر بخش:

بخش های نوشتاری و صحبت کردن SPEAKING & WRITING:

۷۷ تا ۹۳ دقیقه در این بخش به داوطلب زمان داده خواهد شد

۱_خود را معرفی نماید, ۲_متنی را با صدای بلند بخواند, ۳_تکرار جمله نوشته شده انجام دهد, ۳_توصیف تصویر, ۴_جواب به سوالات کوتاه, ۵_خلاصه نویسی متن در یک جمله, ۶_خلاصه نویسی یک متن در  یک پاراگراف .

بخش ریدینگ Reading :

۳۱ تا ۴۰ دقیقه زمان داده می شود تا به سوالات چند گزینه ای , چیدن پاراگراف ها و پرکردن جای خالی جواب بدهید. (۱۰ دقیقه زمان استراحت به شما داده خواهد شد که اختیاری است)

بخش گوش دادن LISTENING:

در این بخش ۴۵ تا ۵۷ دقیقه زمان به داوطلب داده خواهد شد تا یک بخش LISTENING  را به صورت خلاصه گوش فرا دهد و به سوالاتی از قبیل چند گزینه ای و جاهای خالی و همچنین مشخص کردن ( HIGHLIGHT ) و انخاب جواب درست از نادرست را انجام دهد.

این آزمون کامپیوتری بوده وتوسط کامپیوتر و اینترنت انجام می شود. و در مراکز تعیین شده آن به صورت هر هفته برگزار می شود.

معایب آزمون PTE:

این آزمون همانند آزمون تافل و آیلتس مورد پذیرش تمامی دانشگاه های دنیا نمی باشد و فقط دانشگاه های استرالیا و نیوزیلند و تعدا کمی از دانشگاه های اروپایی و اداره مهاجرت استرالیا و نیوزیلند آین آزمون زبان انگلیسی را مورد پذیرش قرار داده اند.

متاسفانه موسسه  پیرسون در ایران نمایندگی ندارد و برای شرکت در این آزمون باید به کشور های همسایه  مانند آذربایجان , ترکیه,  امارات , عراق سفرکنید.

منایع دقیق این آزمون بسیار محدود می باشد لذا مرکز زبان ایران بریتانیا به عنوان اولین مرکز زبان ایرانی توانسته است تمامی منابع آزمون PTE را خریداری کرده و در اختیار داوطلبان عزیز قرار دهد.

مزایای آزمون PTE:

۱_یکی از نکته های مثبت این آزمون نسب به آزمون های دیگر مانند آزمون آیلتس یا تافل نداشتن تاریخ انقضا برای مدرک کسب شده است لذا هر داوطلب با شرکت در این آزمون و کسب نمره مورد نظر برای همیشه مدرک زبان معتبر خواهد داشت.

۲_مدت زمان برگزاری این آزمون بسیار کم می باشد همچنین جوابیه این آزمون PTE در ۵ روز کاری آماده خواهد شد و برای مرکز مربوطه ارسال خواهد شد ولی در آزمون های تافل و آیلتس زمان اعلام نمرات مابین ۱۰روز و ۲ هفته به طول می انجامد.

۳_تعداد دفعات برگزاری این آزمون بالا است و شما می توانید هر تاریخی را برای آزمون خود انتخاب کنید .

۴_این آزمون به شکل کامپیوتری برگزار می شود و خطای انسانی در آن اتفاق نمی افتد. همچنین از استرس حضور اگزمینر برای پرسش سوالات که بسیاری از داوطلبان با آن رو به رو هستن خارج خواهید شد.

یکی از دلایل اینکه این آزمون مورد توجه خیلی از شرکت کنندگان قرار گرفته است به دلیل این است که اداره مهاحرت استرالیا این آزمون را به جای آزمون آیلتس نیز قبول می کند. و این آزمون به مراتب ساده تر از آزموهای تافل و آیلتس است. و داوطلبان به راحتی نمره مورد نظر خود را کسب خواهند کرد.

چنانچه شما تمایل به مهاجرت به استرالیا را دارید باید نمره ۷ را در هر چهار بخش اصلی آزمون کسب کنید و به جای شرکت در آزمون آیلتس در آزمون PTE شرکت کنید. که نمره معادل ۶۵ را کسب کنید.

هزینه ثبت نام آزمون PTE:

هزینه آزمونPTE در کشور های مختلف بر اساس نوع ارز همان کشور است و برخی از کشور های دیگه براساس دلار آمریکا در کشور امارات متحده عربی ۹۸۰ درهم امارات است اگر ثبت نام با تاخیر انجام دهید این مبلغ به ۱۲۲۵ درهم افزایش می یابد. هزینه ثبت نام در ترکیه ۴۵۶لیر ترکیه است که اگر با تاخیر ثبت نام کنید این مبلغ به ۵۸۱٫۲۵ لیر افزایش می یابد. هزینه ثبت نام در آذربایجان ۱۷۰ دلار آمریکا است که اگر با تاخیر ثبت نام کنید این مبلغ به ۲۱۲٫۵ دلار افزایش می یابد.

آزمون ها آزمایشی PTE

برای شرکت در هر آزمون بین المللی داوطلب می تواند با شرکت در آزمون آزمایشی PTE  توانایی ها و نقاط ضعف و قوت خود آشنا شود  و آن را تقویت کنید  تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید همچنین این آزمون  های آزمایشی کمک می کند تا برای آزمون اصلی آماده شده و استرس و نگرانی نداشته باشید.

مرکز ایران بریتانیا به عنوان اولین مرکز ایرانی برگزار کننده آنلاین آزمون ماک PTE در ایران با کیفیت بالا و جدید ترین روش های آموزشی تمامی داوطلبان را سریع تر به هدف خود و نمره بالا برساند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *