سبد خرید
آزمون pte بهترین مرکز پی تی ای

آزمون PTE به همراه منابع (پی تی ای)

امتیاز post

آزمون PTE چیست؟

یکی از آزمون هایی سنجش زبان انگلیسی که در سطح دنیا معتبر می باشد آزمون PTE است که برای پذیرش دانشجو و همچنین مهاجرت به قاره استرالیا، و نیوزیلند مورد استفاده قرار می گیرد.

این آزمون توسط سازمان مرکزی آزمون ها PEARSON برگزار می شود. این آزمون مخفف PEARSON L TEST OF EN GLISH  است که نمونه های اولیه این آزمون در سال 1982 در دانشکاه لندن برگزار شده است. اما رفته رفته طرفداران خود را در تمامی کشور های دنیا به خصوص ایران عزیز پیدا کرد.

آزمون PTE شامل:

این آزمون هم همانند دیگر آزمون های زبان انگلیسی چهار مهارت اصلی زبان یعنی LISTENING, READING, SPEAKING,WRITING را مورد ارزیابی قرار می دهد. نمره این آزمون از 90 محاسبه می گردد.

این آزمون هم مانند آزمون  IELTSدر دو بخش GENERAL و ACADEMIC برگزار می شود.

غیر از چهار مهارت اصلی مهارت های GRAMMAR,ORAL FIUENCY,PRONUCIATION,SPELLING,VOCABULARY ,WRITTEN DISCOURSE نیز نمره داده می شود.

ویژگی هر بخش:

بخش های نوشتاری و صحبت کردن SPEAKING & WRITING:

77 تا 93 دقیقه در این بخش به داوطلب زمان داده خواهد شد

1_خود را معرفی نماید, 2_متنی را با صدای بلند بخواند, 3_تکرار جمله نوشته شده انجام دهد, 3_توصیف تصویر, 4_جواب به سوالات کوتاه, 5_خلاصه نویسی متن در یک جمله, 6_خلاصه نویسی یک متن در  یک پاراگراف .

بخش ریدینگ Reading :

31 تا 40 دقیقه زمان داده می شود تا به سوالات چند گزینه ای , چیدن پاراگراف ها و پرکردن جای خالی جواب بدهید. (10 دقیقه زمان استراحت به شما داده خواهد شد که اختیاری است)

بخش گوش دادن LISTENING:

در این بخش 45 تا 57 دقیقه زمان به داوطلب داده خواهد شد تا یک بخش LISTENING  را به صورت خلاصه گوش فرا دهد و به سوالاتی از قبیل چند گزینه ای و جاهای خالی و همچنین مشخص کردن ( HIGHLIGHT ) و انخاب جواب درست از نادرست را انجام دهد.

این آزمون کامپیوتری بوده وتوسط کامپیوتر و اینترنت انجام می شود. و در مراکز تعیین شده آن به صورت هر هفته برگزار می شود.

معایب آزمون PTE:

این آزمون همانند آزمون تافل و آیلتس مورد پذیرش تمامی دانشگاه های دنیا نمی باشد و فقط دانشگاه های استرالیا و نیوزیلند و تعدا کمی از دانشگاه های اروپایی و اداره مهاجرت استرالیا و نیوزیلند آین آزمون زبان انگلیسی را مورد پذیرش قرار داده اند.

متاسفانه موسسه  پیرسون در ایران نمایندگی ندارد و برای شرکت در این آزمون باید به کشور های همسایه  مانند آذربایجان , ترکیه,  امارات , عراق سفرکنید.

منایع دقیق این آزمون بسیار محدود می باشد لذا مرکز زبان ایران بریتانیا به عنوان اولین مرکز زبان ایرانی توانسته است تمامی منابع آزمون PTE را خریداری کرده و در اختیار داوطلبان عزیز قرار دهد.

مزایای آزمون PTE:

1_یکی از نکته های مثبت این آزمون نسب به آزمون های دیگر مانند آزمون آیلتس یا تافل نداشتن تاریخ انقضا برای مدرک کسب شده است لذا هر داوطلب با شرکت در این آزمون و کسب نمره مورد نظر برای همیشه مدرک زبان معتبر خواهد داشت.

2_مدت زمان برگزاری این آزمون بسیار کم می باشد همچنین جوابیه این آزمون PTE در 5 روز کاری آماده خواهد شد و برای مرکز مربوطه ارسال خواهد شد ولی در آزمون های تافل و آیلتس زمان اعلام نمرات مابین 10روز و 2 هفته به طول می انجامد.

3_تعداد دفعات برگزاری این آزمون بالا است و شما می توانید هر تاریخی را برای آزمون خود انتخاب کنید .

4_این آزمون به شکل کامپیوتری برگزار می شود و خطای انسانی در آن اتفاق نمی افتد. همچنین از استرس حضور اگزمینر برای پرسش سوالات که بسیاری از داوطلبان با آن رو به رو هستن خارج خواهید شد.

یکی از دلایل اینکه این آزمون مورد توجه خیلی از شرکت کنندگان قرار گرفته است به دلیل این است که اداره مهاحرت استرالیا این آزمون را به جای آزمون آیلتس نیز قبول می کند. و این آزمون به مراتب ساده تر از آزموهای تافل و آیلتس است. و داوطلبان به راحتی نمره مورد نظر خود را کسب خواهند کرد.

چنانچه شما تمایل به مهاجرت به استرالیا را دارید باید نمره 7 را در هر چهار بخش اصلی آزمون کسب کنید و به جای شرکت در آزمون آیلتس در آزمون PTE شرکت کنید. که نمره معادل 65 را کسب کنید.

هزینه ثبت نام آزمون PTE:

هزینه آزمونPTE در کشور های مختلف بر اساس نوع ارز همان کشور است و برخی از کشور های دیگه براساس دلار آمریکا در کشور امارات متحده عربی 980 درهم امارات است اگر ثبت نام با تاخیر انجام دهید این مبلغ به 1225 درهم افزایش می یابد. هزینه ثبت نام در ترکیه 456لیر ترکیه است که اگر با تاخیر ثبت نام کنید این مبلغ به 581.25 لیر افزایش می یابد. هزینه ثبت نام در آذربایجان 170 دلار آمریکا است که اگر با تاخیر ثبت نام کنید این مبلغ به 212.5 دلار افزایش می یابد.

آزمون ها آزمایشی PTE

برای شرکت در هر آزمون بین المللی داوطلب می تواند با شرکت در آزمون آزمایشی PTE  توانایی ها و نقاط ضعف و قوت خود آشنا شود  و آن را تقویت کنید  تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید همچنین این آزمون  های آزمایشی کمک می کند تا برای آزمون اصلی آماده شده و استرس و نگرانی نداشته باشید.

مرکز ایران بریتانیا به عنوان اولین مرکز ایرانی برگزار کننده آنلاین آزمون ماک PTE در ایران با کیفیت بالا و جدید ترین روش های آموزشی تمامی داوطلبان را سریع تر به هدف خود و نمره بالا برساند.

 

حتما بخوانید
ریدینگ PTE
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *