سبد خرید
نمونه سوالات آزمون سلپیپ در 15 سال

نمونه سوالات آزمون سلپیپ در 15 سال

1/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله توضیح کاملی درباره نمونه سوالات آزمون سلپیپ در سال های گذشته و هنچنین انواع نمونه سوالات آزمون سلپیپ بر اساس دسته بندی و اهمیت و نمره داده شده است و تمامی قسمت های آزمون سلپیپ به همراه توضیح کامل هر بخش در این مقاله آورده شده است.

آزمون سلپیپ چیست؟

آزمون سلپیپ پرکاربرد ترین آزمون آنلاین برای مهاجرت به کشور کانادا می باشد اکثر افرادی که از آزمون های آیلتس و یا تافل ناامید شده اند به سمت آزمون سلپیپ روی می آورند و ای کاش روز اول تحقیق بیشتری درباره آزمون سلپیپ می کردند و اطلاعات کاملی درباره این آزمون کسب می کردند.

آزمون سلپیپ برپایه کامپیوتر و ساختار بسیار آسانتر و بدون سختگیری نسبت یه آزمون آیلتس داشته و اکثر داوطلبین این آزمون با یک بار شرکت در آزمون سلپیپ نمره مورد نظر خود را در این آزمون کسب می کنند.

خرید پکیج سلپیپ
خرید پکیج سلپیپ

داشتن نمونه سوالات آزمون سلپیپ از سال های گذشته می تواند کمک بسیار شایانی به داوطلبین عزیز داشته باشد چونکه این آزمون یک آزمون آنلاین است و احتمال تکرار نمونه سوالات آزمون سلپیپ از گذشته در این آزمون بسیار زیاد است لذا داشتن منابع معتبر و کاملی از آزمون سلپیپ می تواند نمره خوبی را برای کاربران به همراه داشته باشد.

در این قسمت به برخی از نمونه سوالات آزمون سلپیپ در هر بخش به صورت مختصر شاره میکنیم.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش اسپیکینگ

نمونه سوالات آزمون سلپیپ در بخش اسپیکینگ در 8 بخش مختلف زبان کاربر را مورد سنجش قرار می دهد که هر یک از بخش ها را با نمایش تصویر توصیح داده می شود.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش اسپیکینگ
نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش اسپیکینگ

بخش اول اسپیکینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در بخش اول سوالی مبنی بر استفاده از تجربه شخصی کاربر در یک موضوعی که در گذشته تجربه شده است مورد استفاده قرار میگیرد. در این قسمت سوالاتی مطرح می شود که تمامی کاربران در سال های گذشته تجربه کرده باشند و این سوال یکی از مسايل روتین روزانه یک فرد باشد. تاپیک های که در این بخش مورد سوال قرار می گیرد به صورت زیر می باشد.

 • غذا
 • مطالعه
 • تحصیلات
 • مهاجرت
 • نفریح
 • مشاجره
 • خرید

و بسیار از این عنوان های مشابه این موراد که در زندگی روزمره هر فردی به کرار تکرار می شود. برای کسب اطلاعات از عنوان های این بخش کتاب focus Celpip  را با دقت مطالعه کنید.

بخش دوم اسپیکینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در بخش دوم نمونه سوالات اسپیکینگ درباره علاقه های شخصی و آرزوهای داوطلب در زمان گذشته و یا حال و حتی آینده پرسیده خواهد شد. دامنه سوالات درباره موارد زیر خواهد بود.

 • شغل
 • تحصیل
 • محل زندگی
 • سرگرمی ها
 • انتخاب های مهم زندگی
 • والدین و بسیاری از موارد مشابه می باشد.

برای تسلط کافی در این بخش حتما باید نمونه سوالات سال های گذشته و همچنین تدریس بی نظیر استاد رحمانی در زمینه بیان تجریبات شخصی با گرامر و ساختار مناسب را مطالعه بفرمایید.

بخش سوم اسپیکینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

بخش سوم مربوط به توصیف تصویر انیمیشنی که در شرایط مختلف داده می شود مربوط می باشد. برای کسب اطلاعات کافی درباره اینکه چطور می توانیم یک تصوصیر را با قوانین درست توصیف کنیم توضیحات استاد رحمانی برگرفته از کتاب توصیف عکس برای آزمون سلپیپ را تهیه کنید. در این قسمت از نمونه سوالات آزمون سلپیپ در سال های گذشته کمک شایانی به شما خواهد کرد. موضوعات توصیف تصویر به صورت زیر می باشد.

 • تصویر های خانوادگی
 • محیط های اداری
 • محیط های گردشی
 • محیط های کاری
 • محیط های ورزشی

و تمامی موقیعیت های مشابه که در آزمون سلپیپ طراحی شده است را می توان با توجه به تمامی موقعیت های کاربردی نمونه سوالات سال های گذشته کپی برداری کرد.

بخش چهارم اسپیکینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

بخش چهارم مربوط به پیش بینی تصویر می باشد. تصویری که در بخش سوم کاربر توصیف کرده است باید در بخش چهارم اتفاقات قابل پیش بینی را با توجه به ساختار بیان شده در کتاب و همچنین گرامری های ضروری در آزمون بیان کند. بهترین روش برای بالا بردن نمره در این بخش کوش دادن به ویس های استاد رحمانی برای ارتقا نمره و کاهش درصد خطا در این بخش می باشد.

توصیف در این بخش باید بر اساس 2 قسمت واقعی و غیر واقعی باشد که در قسمت واقعی گرامرهای خاص خود در در قسمت غیر واقعی گرامری های مربوط به خود باید استفاده شود. برای کسب تسلط بیشتر بر این بخش به نمونه سوالات آزمون سلپیپ تیهه شده در زبان ایران بریتانیا مراجعه کنید.

بخش پنجم اسپیکینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در این بخش مقایسه 2 تصویر داده شده برای کاربر رخ میدهد. مقایسه بر اساس ساختار های تشابهی و ساختار های تضادی می باشد. یعنی اینکه داوطلب باید تشابهات دو عمس را براساس گرامر اعلام شده در کتابب سلپیپ و همچنین تفاوت های دو عکس را با توجه به بیان تضاد در عکس ها باید بیان کند.

سوالاتی مقایسه ای که از کاربر در این بخش پرسیده خواهد شد به ترتیب زیر می باشد.

 • مقایسه دو جسم و یا دو فرد در فضای متفاوت
 • مقایسه دو مسیر متفاوت
 • مقایسه دو قیمت متفاوت
 • مقایسه خرید متفاوت

و تمامی ساختارهای شبیه به این می توان در این قسمت آزمون استفاده شود. داوطلب باید به قدری باهوش باشد که با استفاده از نمونه سوالات آزمون سلپیپ سال های گذشته و قالب های آماده توصیه شده توسط استاد تمامی این موارد را هندل کند.

بخش ششم اسپیکینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در این بخش کاربر در 2 شرایط دشوار قرار میگیرد که یکی را باید یکی را بر دیگری اولویت دهد و دلایل قانع کننده ای برای اینکه شرایط را نپذیرفته بیان کند. بنابراین تمامی اهداف و قالب های بیان شده در این بخش باید هدف مند باشد. شرایطی که داوطلب در آن قرار خواهد گرفت شامل:

 • قرارگرفتن در موقعیت انتخاب دو کالا
 • قرارگرفتن در موقعیت انتخاب دو مسیر
 • قرار گرفتن در موقعیت دو موقعیت عمل

تمامی مواردی که در بالا ذکر شده است را در نمونه سوالات آزمون سلپیپ می توان یافت و تدریس استاد رحمانی تمامی موارد اشاره شده را با دقت تدریس کرده اند.

بخش هفتم اسپیکینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در این بخش نظر شخصی داوطلب را درباره موضوع مورد نظر پرسیده می شود. تمامی نکات کلیدی برای به دست آوردن این قسمت به همراه گرامر های ضروری را در این بخش در نمونه سوالات آزمون سلپیپ مشاهده بفرمایید.

بخش هشتم اسپیکینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

این بخش عکسی غیر معمولی به کاربر داده می شود از داوطلب خواسته می شود که این عکس غیر معمولی را توصیف کند. در این بخش عکس های با مشخصات زیر داده می شود.

 • عکس حیوانات محتلف
 • عکس مناظر مختلف
 • عکس اشیاء مختلف
 • عکس موقعیت های غیر معمولی

تمامی موارد بالا به صورت کامل و دقیق و نحوه توصیف تصویر توسط استاد در فیلم های آموزشی توصیف تصویر توضیح داده شده است. برای اطلاعات کافی درباره منابع آزمون سلپیپ اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش رایتینگ

بخش اول رایتینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

بخش اول رایتینگ شامل نوشتن نامه یا ایمیل به یک ارگان و یا موسسه و یا حتی به یک فرد می باشد که نحوه نگارش برای هر یک متفاوت است. کاربر برای کسب نمره بالا در این بخش باید وارد زیر را رعایت کند.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش رایتینگ
نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش رایتینگ
 • سبک نوشتن نامه
 • استفاده از گرامرهای مفید در بخش نگارش نامه
 • استفاده از کلمات تاثیر گذار برای نوشتن نامه
 • لحن بیان نامه برای شخص و ارگان ها

تمامی موار بالا به همراه رعایت قوانین نگارش در کتاب های آزمون سلپیپ آورده شده است.

بخش دوم رایتینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در این بخش 2 شرایط مختلف را به داوطلب داده می شود. کاربر با توجه به دلایل و علایق خود یکی از دو حالت را انتخاب میکند. سه سبک برای نوشتن این قسمت وجود دارد.

سبک اول: مطلق درباره یک موضوع انتخابی صحبت کردن.

سبک دوم: درباره هر دو موضوع صحبت شود و معایب و نقاط قوت هر دو بخش بیان شود.

سبک سوم: جهتگری به یک سمت و بیان نقطه ظعف مقابل

هر کدام از این سبک ها را انتخاب بفرمایید می توانید با استفاده از ساختار های موازی و ساختارهای تقاطع که در کتاب سلپیپ به صورت کامل توضیح داده شده است و با استفاده از حل کردن نمونه سوالات آزمون سلپیپ سال های گذشته می توان کمک خوبی به کسب نمره بالا داوطلب کند.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش ریدینگ

بخش اول ریدینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

ریدینگ آزمون سلپیپ در بخش اول شامل 11 سوال چهار گذینه ای می باشد لذا در در قالب یکمتن چهار پاراگرافه پرسیده می شود. از این رو درک مطلب بالا به همراه دامنه لغت مناسب و سرعت عمل و همچنین به کارگیری از تکنیک های این قسمت میتواند در کسب نمره کامل این بخش به داوطلبین کمک کند.

موضوع اصلی این بخش درباره اتفاقات کانادا و تمامی شرایط ایجاد شده درباره کانادا می باشد. به همین دلیل مطالعه کتاب های ریدینگ مربوط به کانادا و وقایع و اتفاقات کانادا می تواند کمک شایانی به داوطلبین عزیز در این بخش نماید.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش ریدینگ
نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش ریدینگ

بخش دوم ریدینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

تست شماره دو ریدینگ عکسی یا نمودار یا جدولی داده می شود با اطلاعات بسیار گسترده و داده های متنوع که داوطلب باید به 8 سوال مربوطه پاسخ دهد. تمامی نکاتی که در این بخش می توان باعث بالا رفتن نمره شود شامل:

 • استفاده از روش حل مسله یه روش انحلالی
 • ربط دادن مفهوم جدول یا داده مربوطه به سوال
 • گرفتن نتیجه از داده کلی برای حل کردن سوالات

تمامی این موارد در کنار به کارگیری از تکنیک های کتاب های سلپیپ و روش تدریس بی نظیر استاد رحمانی عزیز برای کسب نمره بال میسر خواهد  بود.

بخش سوم ریدینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

این بخش بسیار شبیه به تستک ریدینگ آیلتس در بخش true-false   می باشد.  یک متن چهار پاراگرفه با کاربر داده می شود و درخواست می شود که سوال پرسیده شده این سوال مبنی به کدام پاراگراف می باشد. تکنیک های این بخش اسکنینگ و اسکیمینگ می باشد که با تکرار زیاد بر روی نمونه سوالات آزمون سلپیپ سال های گذشته می توان درصد نمره بالایی در این قسمت کسب کرد.

بخش چهارم ریدینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در بخش چهارم که جزو سخت ترین قیمت های آزمون می باشد به دلیل اینکه هم موتون علمی و سخت تری استفاده شده است و هم اینکه سوالات به کاررفته مفهومی می باشند و کاربر باید با توجه به مفهوم متن گذینه مورد نظر را انتخاب کند.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش لیسنینگ

بخش اول لیسنینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در بخش اول از نمونه سوالات سلپیپ در بخش لیسینینگ یک ویس در مرحله اول پخش می شود و بعد از شندیدن ویس اگزمینر 8 سوال درباره این تسک از شما می پرسد. موضوع ویس مکالمه دو نفر یک خانم و یک آقا است که درباره موضوعات عمومی  با هم صحبت میکنند.لغت های بکه کاررفته لغت های سختی نمی باشد لذا انتضار می رود از 8 سوال اکثر کاربران به همه سوالات پاسخ درست دهند.

نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش لیسنینگ
نمونه سوالات آزمون سلپیپ بخش لیسنینگ

بخش دوم لیسنینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

نمونه سوالات سلپیپ در بخش لیسنینگ نیز یک مکالمه بین دو نفر می باشد که پس از شنیدن مکالمه 5 سوال متنوع از کاربر پرسیده خواهد شد. موضوع مکالمه بسیار ساده است و 2 در محیط اداری و یا محیط رسمی مانند اداره و یا شبیه این موارد با هم صحبت میکنند. سوالات این بخش نیز به توجه به این که سرعت صحبت کردن متعادل است و لغات عمومی می باشد پاسخ به این سوالات نیز بسیار آسان است.

بخش سوم لیسنینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

کاربر ابا شنیدن یک ویس تقریبا طولانی باید به 6 سوال پاسخ دهد. در تمامی سوالات گوش دادنی باید تکنیک نوت بردی و خلاصه نویسی را انجام دهیدو این سوال کمی سخت تر از 2 تسک قبلی می باشد چون موضوع دیگر عمومی نیست و موضوع بحث کمی رسمی تر و لغات کمی به سمت سخت تر شد پیش

بخش چهارم لیسنینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در این بخش فیلم 2 الی 3 دقیقه ای پخش می شود که مکالمه مابین 3 نفر دوست یا همکار که 2 مرد و یک زن و یا 2 زن و یک مرد می باشد. سرعت صحبت کردن بسیار بالا و لهجه های افراد بسیار سخت و همچنین موضوع مورد مکالمه در چند بخش تغییر پیدا می کند. استفاده از روش جمله نویسی مرکب و یاداشت برداری از کلمات مهم و جدول بندی موضوعات در این قسمت میتوان کمک بسیار زیادی به کاربر داشته باشد.

بخش پنجم لیسنینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

در بخش پنجم نمونه سوالات سلپیپ برای لیسنینگ برای شما یک خیر پخش می شود. این خبر می تواند از چند موضع مختلف تشکیل شده باشد برای مثال اخبار ورزشی سیاسی اقتصادی و یا فرهنگی می باشد. سوال این بخش بسیار سخت و مفهمومی می باشد. لغات به کار رفته در این بخش می تواند بسیار متنوع و سخت باشد و سبک سوالات نیز مفهمومی باشد. لذا این بخش به اشاره اکثر کاربران سخت ترین بخش آزمون می باشد.

بخش ششم لیسنینگ از نمونه سوالات آزمون سلپیپ

بخش آخر و ششم از سری بخش لیسنینگ آزمون سلپیپ دارای 6 سوال تخصصی می باشد که کاربر یه یک ویس 1 الی 1.30 ثانیه ای گوش می دهد و به این شش سوال باید پاسخ دهد. این سوالات تقریبا سوالات ساده ای می باشند داستانی مطرح می شود و سوالات درباره اتفاقات در این داستان می باشد.

مقاله بررسی و دلایل انتخاب آزمون سلپیپ یا آیلتس را مطالعه کردیم. در آخر سخن پایانی برای تمامی عزیزانی که قصد شرکت در آزمون سلپیپ را دارند این است که لطفا با بررسی دقیق و مشاوره درست اتخاب درستی مابین آزمون سلپیپ یا آیلتس و یا دیگر آزمون ها داشته باشند تا هر چه سریع تر به هدف خود برسند.

آخرین تغییرات آزمون سلپیپ چیست؟

آزمون CELPIP همانند سایر آزمون‌ها و در جهت بهبود روزافزون خود، تلاش می‌کند تا با اعمال تغییرات و بهبودهای لازم، بهترین خدمات را به داوطلبان ارائه کند. اخرین تغییراتی که برای آزمون CELPIP اعمال شده است، به شرح زیر می‌باشد:

 1. افزایش زمان آزمون: در حال حاضر، CELPIP-General Test به مدت 3 ساعت و CELPIP-General LS Test به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه برگزار می‌شود. این تغییر باعث ایجاد زمان بیشتر برای تکمیل بخش‌های مختلف آزمون شده است.
 2. تغییر در بخش شنیداری: در بخش شنیداری آزمون CELPIP، تعداد پرسش‌ها افزایش یافته و پرسش‌هایی با محتوای مختلف به آزمون اضافه شده است.
 3. تغییر در بخش خواندن: در بخش خواندن آزمون CELPIP، تعداد پرسش‌ها و نوع سوالات بهبود یافته و پرسش‌های جدیدی به آزمون اضافه شده است.
 4. تغییر در بخش نوشتاری: در بخش نوشتاری آزمون CELPIP، سوالات جدیدی به آزمون اضافه شده است و برای ارزیابی مهارت‌های نوشتاری داوطلبان، سوالات مختلفی مطرح می‌شود.

تغییرات دیگری نیز در طول زمان برای آزمون CELPIP اعمال شده است و ممکن است در آینده تغییرات جدیدی نیز برای این آزمون صورت گیرد. بهترین راه برای آشنایی با تغییرات جدید آزمون CELPIP، مراجعه به وب‌سایت ایران بریتانیا و قوانین آزمون سلپیپ مراجعه کرده و مطالعه دقیق راهنما و منابع آموزشی موجود می‌باشد.

تغییرات آزمون سلپیپ سختر شده یا آسانتر

تغییرات اخیر در آزمون CELPIP شامل تغییرات در نوع سوالات بخش شنیداری نیز شده است. برای مثال گذشته در بخش شنیداری CELPIP، سه نوع سوال به داوطلبان پرسیده می شد: سوالات تشریحی، سوالات گزینه‌ای و سوالات پرسش و پاسخ کوتاه.

با توجه به تغییرات اخیر در بخش شنیداری CELPIP، سوالات گزینه‌ای به شکل جدیدی طراحی شده‌اند. در این نوع سوالات، داوطلبان باید به یک فایل صوتی گوش کنند و پس از شنیدن آن، به سوالاتی که در قالب گزینه‌های چندگزینه‌ای مطرح می‌شوند، پاسخ دهند. این سوالات شامل سوالات تشریحی و سوالات گزینه‌ای هستند.

علاوه بر این، تعداد سوالات در بخش شنیداری نیز افزایش یافته است. این تغییرات با هدف بهبود ارزیابی مهارت‌های شنیداری داوطلبان در آزمون CELPIP انجام شده است. بهترین راه برای آماده شدن برای بخش شنیداری آزمون CELPIP، مطالعه دقیق راهنما و منابع آموزشی موجود است که شرح تغییرات جدید را نیز در بر می‌گیرند.

هدف تمامی این موراد بررسی دقیق سطح زبانی داوطلب می باشد. و همچنین آشنا کردن داوطلب با ساختار و فرهنگ کشور کانادا و قرار گرفتن در جامعه کانادای است.

لذا برای حل تمامی این بخش ها برای هر چهار مهارت توصیه های خوبی مطرح شده است که به شما اطلاع داده می شود:

بخش اسپیکینگ:

داشتن نمونه سوالات سال های گذشته بسیار تکرار پذیری بالایی در این بخش وجود داشته و حتما نمونه سوالات کامل را تهیه کنید.

بخش ریدینگ:

متن های که درباره کشور کانادا می باشد و توسط مرکز زبان ایرن بریتانیا تهیه شده و به داوطلبین عزیز داده می شود میتواند کمک بالایی در این قسمت داشته باشد.

بخش رایتینگ:

5000 نمونه سوال به همراه پاسخ عالی به این سوالات داده شده است. داشتن یک قالب آماده کمک بالایی در کسب نمره بالای 9 در آزمون سلپیپ به شما خواهد کرد.

بخش لیسنینگ:

در این بخش گوش دادن به پادکست های حرفه ای که استاد به شما معرفی کرده است و همچنین گوش دادن به بخش خبری CBC NEWS نمره شما را تضمین خواهد کرد.

منابع آزمون سلپیپ و آزمون سلپیپ یا آیلتس و هزینه آزمون سلپیپ مطالب بسیار مفیدی را به عزیزان خواهند داد. تمامی مقالات مربوط به سلپیپ را نیز می توانید در این بخش مطالعه نمایید.

شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. همچنین حتما از مقاله های موجود برای نمونه سوالات آزمون سلپیپ استفاده کنید. مجموعه ایران بریتانیا بهترین امکانات و مجموعه های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان تدارک دیده است. حتما از فروشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی هم دیدن نمایید. در ادامه شما عزیزان همچنین می توانید پکیج خودآموز آزمون سلپیپ را برای آموزش خود خوان آزمون سلپیپ را تهیه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *