سبد خرید
بهترین روش های مهاجرت به کشور ترکیه

 مهاجرت به ترکیه

امتیاز post

 مهاجرت به ترکیه

یکی از کشور هایی که ایرانیان علاقه زیادی برای مهاجرت در چند سال گذشته نشان داده اند ترکیه می باشد که شاید دلایل زیادی باعث به وجود آمدن این علاقه شده باشد مانند

1_ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و راه های دسترسی مختلفش

 2_داشتن دین و فرهنگ مشترک و بسیار نزدیک با مردم ایران

3_قتصاد رو به رشد ترکیه در سال های اخیر

4_ قرار گرفتن بین کشورهای اروپایی و راه ارتباطی غرب و شرق

 5_عدم نیاز ویزا برای شهروندان ایرانی و سفر در کمترین زمان ممکنه

مورد توجه بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت یا ادامه تحصیل و حتی کار قرار گرفته است.

 

کشور زیبای ترکیه کشوری است که در آسیای غربی و شبه جزیره بالکان درجنوب شرق اروپا, دارای دو بخش اروپایی و آسیایی است. زبان رسمی مردم این کشور ترکی بود و دین رسمی این کشور اسلام است. پایتخت ترکیه آنکارا است. ترکیه علی رغم آن که در بخش اروپایی قرار دارد هنوز عضو رسمی اتحادیه اروپا محسوب نمی شود. واحد پول ترکیه لیر می باشد.

 

روش های اقامت در ترکیه

تحصیل در دانشگاه های ترکیه

یکی از راه هایی که می توانید در ترکیه اقامت بگیرید ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه است. نظام آموزشی ترکیه از روش بولونیا پیروی می کند. تحصیل در ترکیه از سن 6 سالگی با ورود به پیش دبستانی شروع می شود. تحصیل در مقطع دبستان تا سن 14 سالگی به صورت اجباری و برای عموم مردم رایگان است.

از سن 14 تا 18 سالگی دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان و هنرستان خواهند شد و از سن 18 سالگی وارد دانشگاه می شود. در ترکیه تحصیل زیر نظر آموزش عالی ترکیه YOK می باشد. میانگین هزینه دانشگاهای  دولتی در ترکیه بین 500 تا 2200دلار است که این رقم در دانشگاه خصوصی 4000 تا 20000 دلار خواهد بود .

در ترکیه سه نوع بورس  تحصیلی وجود دارد که بورسیه ویژه شهروندان کشور های آسیای مرکزی, خاورمیانه, آفریقا, شرق اروپا است و بورس دیگر بورسیه مربوطه برای دانشگاه های خصوصی است. و آخرین بورسیه، از طرف دولت ترکیه بین شهروندان ترکیه و ترکیه ای های اصیل که در خارج از کشور سکونت دارند ارائه خواهد شد.

 

اقامت ازطریق کار

یکی دیگر از راه های کسب اقامت ترکیه این است که از طریق کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید. شهروندان ایرانی به دلیل سفر بدون ویزا به ترکیه این امکان را دارند که حضوری در مراکز کارفرمایی برای کار اقدام کنند یا می توانند در داخل کشور به وسیله وب سایت ها اقدام به جست وجو کنند.

زمانی که کار از طریق کار فرما تایید شد کارفرما 10 روزکاری زمان خواهد داشت اطلاعات کارجو را در وبسایت وزارت کار و امنیت اجتماعی ثبت کند و پس از آن کارجو باید در مدت 90 روز با داشتن مدارک لازم به کنسولگری ترکیه تحویل بدهد و کارت اقامت و ویزای کار خود را دریافت کند. هزینه اقامت ترکیه از طریق ویزای کار 615 لیر می شود که هزینه کارت اقامت برای ایران نیاز نیست اما هزینه  کارت اقامت 72 لیر می شود.

میانگین حقوقی که کارگران بین المللی دریافت خواهند کرد 35000تا 105000دلار متغیر خواهد بود.

 

اقامت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه به چند روش امکان پذیر خواهد بود که موجب اخذ اقامت ترکیه نیز خواهد شد یکی از این سرمایه گذاری ها خرید ملک  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام وسرمایه گذاری دربانک های ترکیه خواهد بود. شرایطی که نیاز است برای سرمایه گذاری داشته باشید داشتن سن 18 سال تمام است و داشتن حداقل سرمایه 1 میلیون و 527 هزارو 57 لیر برای خرید ملک و حداقل 250 لیر برای سرمایه گذاری دیگر پروژه های مربوطه می باشد.

خرید ملک در ترکیه یکی از سریع و راحت ترین راه هایی است که پیشنهاد می شود با خرید ملک به ارزش حداقل 250  هزار دلار آمریکا شما می توانید پاسپورت کشور ترکیه را دریافت و از تمام حقوق شهروندی بهرمند شوید.

 

اقامت از طریق ازدواج

یکی از راه ها کسب اقامت ترکیه ازدواج با یکی از شهروندان ترکی است که خود قوانینی دارد. سن متقاضی باید بالای 18 سال باشد و از زمان ازدواجشان 3 سال گذشته باشد و باید ثابت کنند که با یکدیگر زندگی می کنند و توانایی مالی زندگی مشترک را دارند. در صورتی که موارد رعایت شده بود اقامت ترکیه را دریافت خواهند کرد و بعد از 5 سال می توانند درخواست شهروندی و پاسپورت ترکیه را بدهند.

 

اقامت از طریق پناهندگی

یکی از راه هایی که اصلا پیشنهاد نمی شود به دلیل ریسک بالا شهروندی با پناهندگی است یعنی فردی در کشور خودش احساس خطر جانی بکند و از آن کشور فرار کند. کشوری که به آن پناه می آورد طبق قوانین باید حداقل امکانات رفاهی را برای پناهندگاه فراهم کند اما به دلیل هزینه تحمیل شده به دولت ها دولت ها تمام تلاششان را می کنند تا شرایط بدی را برای پناهندگان فراهم کنند تا از پناهندگان جلوگیری کنند.

مرکز زبان ایران بریتانیا برای سهولت در یادگیری زبان انگلیسی برای تمامی عزیزانی که قصد مهاجرت دارند پکیج ها مخصوص مکالمه، لهجه زبان، و شرکت در آزمون های مختلف مانند آیلتس و تافل برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه تیه کرده سات که در اختیار غزیزان قرار داده خواهد شد.

 

میانگین هزینه ها ترکیه نسبت به ایران

مهم ترین فاکتور هایی که هزینه های زندگی را محاسبه می کند مثل خوراک پوشاک مسکن  هزینه رفت وآمد در ایران خیلی بیشتر از کشور ترکیه است به طور مثال هزینه مسکن در پایتخت ترکیه 56% کمتر از پایتخت ایران است و هزینه های خوردو خوراک در ترکیه 8% کمتر از پایتخت ایران خواهد بود. به طور میانگین هزینه هر فرد در ترکیه چیزی بین 400 تا 500 دلار خواهد بود.

 

برای اقامت دائم یا شهروندی ترکیه

1_مدارک هویتی معتبر

2_حداقل 5 سال در ترکیه زندگی کرده باشید.

3_تسلط بر زبان ترکی

4_سازگاری با فرهنگ و جامعه  ترکیه

5_گواهی سلامت روحی وجسمانی

6_توانایی مالی کافی

7_داشتن خانه در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *