مرکز تخصصی زبان انگلیسی و فروشگاه آنلاین محصولات زبان و همچنین دوره های ویژه زبان
0
02191017475

مهاجرت به استرالیا

 مهاجرت به استرالیا

استرالیا سومین کشور محبوب بین دانشجویان کشورهای غیر انگلیسی زبان می باشد .استرالیا و کانادا به دلایل متعدد در تمامی کشورها دنیا دو کشوری هستند که بیشترین  درخواست مهاجرت را دارند.

 دلیل مهاجرت به استرالیا

 مدرن،  پیشرفته، آرام،  نظام آموزشی قوی، امید به زندگی، امکانات رفاهی و تحصیلی، نظام سلامتی قوی و داشتن کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجرت است.

همچنین استرالیا چهارمین کشور در زمینه اقتصادی در جهان شناخته می شود و مردم از سطح زندگی  و درآمد خود رضایت دارند.

زبان اصلی در استرالیا زبان انگلیسی است اما به خاطر وجود فرهنگ های متفاوت و مهاجران مختلفی که از کشورهای گوناگون به این کشور مهاجرت کرده اند در این کشور مردم به زبان های دیگر مثل ایتالیایی, ماندارین و یونانی نیز صحبت می کنند اما زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد.

درآمد اصلی مردم استرالیا

مردم استرالیا بیشتر درآمد خود را از معادن، ساخت و ساز, بانکداری و تولید بدست می آورند. استرالیا در نیم کره جنوبی زمین قرار دارد و پایتخت استرالیا شهر کانبرا نام دارد و واحد پول در استرالیا دلار استرالیا ( AUD) است.

جمعیت این کشور حدود ۲۶ میلیون نفر است که اگر این جمعیت را نسب به مساحت این قاره بررسی نماییم بسیار جمعیت کوچکی می باشد.

نرخ بیکاری در این کشور پایین بود که این مورد نشان دهنده این است که پس از گذراندن دانشگاه دانشجویان وارد بازار کار می شود و در یافتن کار مناسب هیچ شکلی نخواهند داشت.

 

سه راه برای دریافت اقامت در استرالیا وجود دارد

۱_مهاجرت از طریق کار

۲_مهاجرت از طریق تحصیل

۳_مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مرکز زبان ایران بریتانیا از صفر تا ۱۰۰ شما را در زمینه نحوه ایجاد و عمل استرالیا بدون هیچ هزینه راهنمایی می کند تا هر چه سریع تر به هدف مد نظر خودتان برسید.

اقامت در استرالیا به دو شکل امکان پذیر است

۱_اقامت موقت

۲_ اقامت دائم

مهاجرت از طریق کار به استرالیا

یکی از راه هایی که کشور ها برای کمبود نیروی کار و متخصص خود در نظر گرفته اند جذب نیروی کار از طریق مهاجرت به آن کشور است . کشور ها با توجه به کمبود نیروی کار در هر زمینه ای با اولویت قرار دادن آن رشته نیروی کار خود را جذب می کنند.

به همین منظور استرالیا برای پذیرش مهاجر از طریق نیروی کار ماهر چندین ویزا مهم از قبیا ۱۸۹-۱۹۰-۴۸۹ و … را در نظر گرفته است که حداقل ۶۵ امتیاز برای  کسب ویزای استرالیا نیاز است. نیروی ماهر نیز می تواند با دریافت ویزای ماهرانه از طرف کارفرما دعوت نامه دریافت کند. با داشتن مدرک معتبر از سازمان های معتبر و داشتن حداقل ۹۰۰ ساعت کاردر آن زمینه باید داشته باشید تا نشان بدهد شما در آن زمینه مهارت لازم را دارید.

 

مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا

شاید یکی از ساده ترین و آسان ترین راه های مهاجرت برای عزیزانی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند این روش باشد.

دوره کارشناسی در استرالیا دوره ای ساله است و پیش نیاز مدرک دیپلم است.  برای ادامه در کارشناسی داوطلبان باید حتما مدرک زبان آیلتس ۶ را داشته باشند. در دوره کارشناسی داوطلبان اجازه ۱۰ الی ۱۵  ساعت کار در هفته را دارند.

دوره کارشناسی ارشد دوره ای بین ۱۵ تا ۱۸ ماهه است که داشتن حداقل نمره ۵/۶ آیلتس الزامی است و دانشجویان میتوانن ۲۰ ساعت از وقت آزاد خود را به کار نیمه وقت بپردازند.

دوره دکترا ۳ ساله بوده و بستگی به پژوهش های قوی داوطبان خواهد داشت و آیلتس ۷ و دانشجو هفته ای ۳۰ ساعت کار در هفته را دارند. میزان اعتبار ویزای تحصیلی بستگی به مدت زمان تحصیل داوطلبان دارد و قابل تمدید خواهد بود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا

یکی از راه های مهاجرت که پر هیزینه نیز خواهد بود سرمایه گذاری یا کار آفرینی در کشور مقصد است حداقل نمره موررد نیاز ۶۵ بود و داوطلب باید گردش مالی ۵۰۰هزار دلاری خود را اثبات نمایید. از انواع سرمایه گذاری می توان به سرمایه گذاری ویژه و معمولی اشاره کرد که هر کدام شرایط خاص برای خودشان را دارند.

 درکار آفرینی ویزای ۴ ساله داده خواهد شد و سن متقاضی باید زیر ۵۵ سال باشد و حداقل سرمایه ۸۰۰هزار دلاری و گردش مالی ۵۰۰ هزاری در ۲ سال از ۴ سال را داشته باشد.

سرمایه گذاری بالا, ۴   ساله مبلغ ۵ میلیون دلار نیاز است بدون گردش مالی.

سرمایه گذاری در بانک , با سرمایه ۲/۱ میلیون دلاری و سپرده ۷۵۰ هزار دلاری در بانک های استرالیا ,  ۴ ساله و قابل بازگشت پول .

معیار هایی که برای گرفتن شهروندی در کشور استرالیا به شما کمک خواهد کرد

۱_افرادی با گروه سنی بالای ۱۸ سال و پایین ۶۰ سال می توانند در آزمون تابعیت شرکت کنند. ۲_داشتن اقامت دائم و رعایت کردن شرایط اقامت و شهروندی.

۳_برسی شرایط اقامت و زندگی کردن ۴ سال در استرالیا و معتبر بودن مدت اقامت و خارج نشدن بیش از ۱۲ ماه از استرالیا .

 افراد با رعایت این موارد می توانند درخواست شهروندی بدهند.

موارد دیگری نیز وجود دارد که می توان از آن طریق اقامت دائم در استرالیا را کسب کنید

اقامت از طریق ازدواج

یکی از راه های اقامت موقت و بعد اقامت دائم ازدواج است اگر نامزد یا همسر شما از قبل اقامت دائم داشته باشد می توانید از طریق ویزای ازدواج استرالیا به عنوان نامزد یا همسر اقامت موقت را دریافت و کنار همسر خود باشید و قبل از اتمام مهلت ویزا می توانید برای اقامت دائم اقدام نماید.

 

اقامت از طریق والدین

اگر شما مجبوربرای اقامت دائم اقادم کرده اید ابتدا می توانید یک ویزای موقت دریافت کنید ویزای فرزند استرالیا به شما این امکان را می دهد تا آمدن نتیجه اقامت دائم در استرالیا فرزندان شما کنار شما در استرالیا زندگی کند.

اقامت از طریق فرزندان

اگر فرزندان شما دراسترالیا اقامت دارند شما نیز می توانید با گرفتن ویزای والدین  استرالیا به مدت ۲ سال  درکنار فرزند خود اقامت وبعد از آن برای اقامت دائم ویزا والدین اقدام کنید.

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی بر اساس کنوانسیون ژنو، تعریف خاص خود را دارد یعنی جان شما بدون انجام دادن جرمی و فقط به دلیل مسائل سیاسی و اجتماعی، قومی، قبیله ای، درکشور خودتان در خطر باشد. برای پناهندگی باید ابتدا خود را به کشور مقصد رسانده بعد ادعای خود را در مورد این که جانتان در خطر است در دادگاه مقصد ثابت کنید. فقط مسائل اقتصادی و سیاسی دلیل بر پناهندگی نمی شود.

مهاجرت از طریق تولد

استرالیا قبلا بر اساس اینکه فرد در خاک این کشور به دنیا بیاید تابعیت اهدا می کرد اما چند سالی است که این قانون تغییر کرده و در صورتی که یکی از والدین تابعیت داشته باشد به فرزند نیز تابعیت داده خواهد شد.

مهاجرت به کانادا بهتر است یا استرالیا

هر دو کشور از لحاظ مهاجرتی ازبهترین ها هستند که می توانند برای ادامه زندگی تحصیل یا کار بسیار مناسب باشند وتفاوت در مهاجرت به این دو کشور در راه های مهاجرتی برای شما باید باشد. هر دو کشور برای جذب نیروی کار سیستم امتیاز دهی را در نظر گرفته اند.

فاصله هر دو کشور از ایران زیاد است اما دمای هوا در شمال کانادا بسیار سرد و در استرالیا با تنوع محیطی رو به روست یعنی جنگل های بارانی گرمسیری در شمال تا بیابان های قرمز مرکزی،  ازمناطق برفی جنوب شرقی تا قلمرو قطب جنوب تشکیل شده است.

از مزایای مهاجرت تحصیلی در استرالیا می توان به کارکردن به صورت نیمه وقت در زمان تحصیل پرداخت و پس از اتمام تحصیل می توانید درخواست ویزای موقت یا دائم بدهید.

مدرک زبان معتبر که مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا است شامل مدرک های زبانی است که اعتبار جهانی دارند مانند

PTE ,IELTS,TOEFL است .

PTE  در طی سال های اخیر به مدرک مورد تایید سازمان مهاجرت استرالیا در آمده است و به دلیل شرایط راحت تر و آسان تر این آزمون نسبت به چند آزمون دیگر مورد استقبال و توجه بیشتری قرار گرفته است.

مدرک PTE به دلیل سادگی بین داوطلبان از محبوبیت بالایی برخوردار است و توسط سازمان مهاجرت استرالیا این آزمون برگزار می شود در این آزمون چهار مهارت اصلی مورد ارزیابی قرار می گیرد که شامل :

۱_ SPEAKING

۲_ WRITING

۳_ READING

۴_ LISTENING

 

 در کدام دانشگاه ها مدرک  PTE استرالیا پذیرفته می شود

اگر قصد ادامه تحصیل یا بورسیه در دانشگاه های استرالیا را دارید باید قبل از شرکت در این آزمون به اینکه آیا این آزمون مورد پذیرش دانشگاه مد نظر شما است یا خیر باید توجه کنید و با ورود به سایت رسمی این آزمون و وارد کردن نام شهر و دانشگاه متوجه این موضوع می شوید اگر این آزمون مورد تایید دانشگاه مد نظر شما بود باید به اینکه به چه نمره ای برای قبولی نیاز دارید نیز توجه کافی داشته باشید.

اگر بین دو آزمون آیلتس و  PTE دچار تردید شدید یا نمی دانید کدام کشور را برای مهاجرت یا ادامه تحصیل انتخاب کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که آزمون PTE مورد تایید کشور کانادا نبود و یکی دیگر از معایب این است که برای شرکت در این آزمون باید به کشور های همسایه سفر کنید.

مرکز زبان ایران بریتانیا در استرالیا

این مرکز بهترین مرکز ایرانی در کسب نمره بالای ۶۵ PTE  درتهران و تمامی نقاط ایران عزیز بوده است و همچنین نمره ۷ آیلتس را برای داوطلبانی که قصد مهاجرت کاری و یا تحصیلی دارند را فراهم کرده است.

تمامی داوطلبان می توانند بدون هیچ هزینه ای در این زمینه مشاوره کسب کرده و نمره دلخواه خود را برای مهاجرت بدست بیاورند.

مرکز ایران بریتانیا با ایجاد شرایطی بسیار عالی کلاس های زبان تخصصی PTE , IELTS را به صورت حضوری و آنلاین برای تمامی داوطلبین عزیز ایجاد کرده و آن دسته از داوطلبین که قصد حضور در کلاس ها را ندارند نیز می توانند با خرید بسته های خودآموز آیلتس و پی تی ای به راحتی در این امتحانات شرکت کرده و نمره خود را کسب نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *