آموزش زبان انگلیسی

لیسنینگ آزمون سلپیپ Listening CELPIP

لیسنینگ آزمون سلپیپ

 

لیسنینگ آزمون سلپیپ برای سنجش قابلیت درک مفاهیم در زبان انگلیسی در چند مرحله بررسی می کند.

 لیسنینگ این آزمون در ۸ بخش مختلف سطح زبانی داوطلب را از نظر کلمات مترادف و متضاد درک مفهوم کلی یک متن، پیش بینی در مورد موضوع مورد نظر، انتخاب راه حل درست برای موضوع، مکالمه روزمره بین دونفر(دیالوگ)، مختصر نویسی درباره موضوع، گوش دادن به یک چالش و اخبار، و در اخر اظهار نظر دقیق و غیردقیق درباره یک موضوع به چالش اساسی می کشد که در زیر به آن اشاره شده است:

 

بخش اول:

تفهیم کلمات مترادف در متن

 

در قسمت اول یک ویس ۲۵ ثانیه ای که بیشتر به صورت مونولوگ یا صحبت یک نفره می باشد، توسط داوطلب گوش داده خواهد شد و سپس چهار گزینه فعال می شود که شما باید تشخیص دهید کدام توضیح در ۴ گزینه شباهت و یا نزدیکی بیشتری به صدایی که شما گوش دادید، دارد. این اتفاق ۸ بار رخ می دهد و داوطلب باید ۸ بار به مدت ۲۵ الی ۳۰ ثانیه به یک متن گوش داده برای پاسخ به هر سوال داوطلب ۴ دقیقه زمان کافی برای فکر کردن و تحلیل دارد.

 

نکات کلیدی در این قسمت

به خاطر سپردن کلمات کلیدی و مهم از اهمیت زیادی در این بخش برخوردار است. همچنین برای تقویت این قسمت شما می توانید به پادکست های مهم زبان انگلیسی گوش داده و نکته برداری را آغاز کنید که اثر بسیار مهمی در تقویت شما در این قسمت از لیسنینگ آزمون سلپیپ دارد.

 

 

بخش دوم:

جواب به سوال

 در این قسمت لیسنینگ آزمون سلپیپ یک سوال ۲۰ الی ۲۷ ثانیه که بسیار کوتاه است از داوطلب پرسیده خواهد شد و با توجه به سوال، داوطلب باید یکی از ۴ گزینه را اننتخاب کند.

این سوالات کوتاه ۸ بار پرسیده خواهد شد و داوطلب  ۴ دقیقه برای تفکر و انتخاب گزینه مناسب وقت دارد.

 

نکته کلیدی برای این قسمت

داوطلبانی که می خواهند آمادگی خود را در این بخش افزایش دهند، توجه فرمایند که در بخش پادکست حرفه ای این سایت نمونه سوالات و جواب هایی وجود دارد که شما را برای این بخش آماده خواهد کرد.

 

 

بخش سوم:

دیالوگ برای حل مشکل

در این بخش مکالمه بین ۲ نفر که اکثرا زن و مرد می باشند اتفاق می افتد. یکی از این دو دچار مشکلی شده است که درخواست راه حل از نفر دوم را می کند.

در این بخش نیز ۸ سوال کوتاه به مدت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه پرسیده خواهد شد و داوطلب برای هر سوال ۴ دقیقه وقت دارد که از بین چهار گزینه انتخاب مورد نظر را انجام بدهد.

 

پیشنهاد این بخش

گوش دادن به کتاب صوتی ایران بریتانیا برای بالا بردن و تقویت درک مطلب در بخش مکالمه دونفره. این کتاب صوتی شامل نکات و همچنین نمونه سوالاتی است که مهارت شما را برای تقویت حافظه و درک موضوع مکالمه و پاسخگویی به سوالات این چنینی بهبود می بخشد.

 

 

بخش چهارم:

مکالمه عادی

در این قسمت یک مکالمه بین چند نفر (که به صورت عامیانه) پخش می شود. ۶ مکالمه پشت سر هم پخش می شود و داوطلب باید به ۵ سوال اساسی که در این قسمت از او پرسیده خواهد شد پاسخ دهد.

 

نکات این بخش:

برای تقویت سطح گوش دادن و درک مطلب در این بخش بهترین روش انتخاب یک فیلم مناسب که سطح وسیعی از مکالمات روزمره در آن بیان شده است که با مراجعه به کتابخانه آنلاین ایران بریتانیا این قسمت را به صورت رایگان دریافت خواهید یافت.

 

بخش پنج :

مکالمه کاملا طولانی بین و نفر با دولهجه مختلف

در این قسمت یک مکالمه نسبتا طولانی برای داوطلب پخش خواهد شد و داوطلب قدرت تشخیص لهجه های مختلف را باید از هم داشته باشد.

زمان اختصاص یافته برای این بخش ۶ دقیقه می باشد.

 

 نکته کلیدی:

برای آمادگی در این بخش به فیلم آموزشی فرندز و یا learning English بسیار کمک اساسی به تشخیص لهجه ها از یکدیگر خواهد کرد.

 

 

بخش ششم:

یک متن نسبتا بلند درباره مسائل اقتصادی و یا سیاسی و… می باشد. در این قسمت قابلیت دامنه لغت داوطلب سنجیده خواهد شد. مدت زمان پاسخگویی به این سبک سوالات لیسینیگ ۵ دقیقه می باشد.

 

 

بخش هفتم:

شما به یک مذاکره ۳ نفره گوش خواهید داد که هیچ کدام در مسائل مورد نظر با یکدیگر اتفاق نظر نداشته و در مذاکره صورت گرفته جرو بحث ایجاد می شود. داوطلب باید به ۸ سوال مطرح شده در این قسمت به مدت زمان ۵ دقیقه پاسخ دهد.

 

 

بخش هشتم:

در این بخش داوطلب به اظهار نظر اشخاص مختلف از کشورهای مختلف درباره یک موضوع خاص که اساسا یک مشکل اجتماعی بین همه کشورها هست گوش می دهند و به ۶ سوال مطرح شده در این قسمت پاسخ خواهند داد.

 

نکات مهم وکلیدی درباره لیسنینگ آزمون سلپیپ:

  • داوطلب باید آشنایی کامل با لهجه های مختلف زبان انگلیسی به خصوص بریتانیایی و امریکن و کانادایی آشنا باشند. برای تقویت لهجه شما را  به لینک تهیه پکیج لهجه زبان انگلیسی دعوت می کنیم.
  • دامنه لغت داوطلب باید بیش از حد روزمره و عادی باشد.

همه داوطلبین می توانند با تهیه پکیج طلایی سلپیپ  ، بدون نیاز به استاد در منزل در آزمون سلپیپ کسب آمادگی کرده و نمره مورد نظر را کسب نمایند.

ارسال دیدگاه