آموزش زبان انگلیسی

ریدینگ PTE

ریدینگ آزمون  PTE

ریدینگ  آکادمیک آزمون PTE  دارای ۱۵ تا ۲۰ سوال از مستقل یا ترکیبی است که پاسخ گویی به هر سوال شیوه منحصر به خود را دارد.

مدت زمانی که برای پاسخ گویی به سوالات ریدینگ PTE به داوطلبان اختصاص داده می شود متغیر ۳۲ الی ۴۱ دقیقه خواهد بود که نسبت به تعداد سوالات این زمان کم یا زیاد می شود.

 

 نمونه سوالات آزمون ریدینگ PTE  

۱_سوال چند گزینه ای که داوطلب باید یک گزینه صحیح را بین تمامی گزینه ها انتخاب نماید.

در این سبک سوال به داوطلبان یک متن (۱۱۰کلمه ای ) داده خواهد شد که چند گزینه برای پاسخ گویی به سوال گذاشته می شود که ممکن است جواب ها به هم نزدیک باشند اما داوطلبان باید پاسخ صحیح را انتخاب کنند.  نمره این بخش فقط به سوالاتی که پاسخ آن را داده اید تعلق می گیرد.

 

۲_سوال چند گزینه ای با داشتن یک یا چند گزینه ی صحیح

در این بخش متن بلندی به همراه سوالی با ۳۰۰ کلمه به داوطلبان داده خواهد شد که بعد از خواندن سوال چند گزینه جواب داده خواهد شد داوطلبان باید هر چند گزینه که پاسخ درست دارد را انتخاب کنند.

  در این قسمت از سوالات ریدینگ نمره منفی وجود دارد یعنی با هر سوالی که اشتباه پاسخ بدهید باعث از بین رفتن یک سوال صحیح می شوید پس دقت داشته باشید تا زمانی که از درستی سوال مطمئن نبودید به آن پاسخ ندهید.

 

۳_قرار دادن متن در تصویر در پاراگراف ها :

تصویری داده خواهد شد که در آن متن هایی وجود دارد که داوطلبان باید متن در تصویر را که حدود ۱۵۰ کلمه است در جای خودشان قرار دهند. این بخش از سوالات کمانند قسمت قبل دارای نمره منفی است پس در پاسخ گویی توجه بیشتری کنید.

 

۴_پرکردن جاهای خالی

در یک متن جاهای خالی  ای داده خواهد شد که داوطلبان با توجه به متن جملات صحیح را در متن قرار دهند. برای پاسخ گویی به سوالات این قسمت از آزمون باید دایره واژگان گسترده و مهارت گرامری قوی ای داشته باشید. نمره این بخش بر اساس پاسخ های شما محاسبه می شود و نمره منفی نخواهد داشت.

۵_ ریدینگ و رایتینگ

این سوالات شباهت زیادی به سوالات قسمت قبل دارد با این تفاوت که برای هر جای خالی چند گزینه داده خواهد شد که از بین آن گزینه ها یکی را به عنوان جواب درست  باید انتخاب کنید.

در این قسمت متن ۳۰۰ کلمه ای داده خواهد شد که باید بتوانید با سرعت بخوانید و مفهوم متن را برای پیدا کردن جواب درست جاهای خالی بفهمید.داوطلبان زمانی می توانند پاسخ صحیح به سوالات این بخش بدهند که موضوع متن را متوجه شوند و بر اساس آن جاهای خالی را پرکنند. نمره دهی بر اسا پاسخ های شما محاسبه خواهد شد و نمره منفی ندارد.

چگونه در ریدینگ آزمون PTE موفق باشیم

ریدینگ آزمون PTE توسط کامپیوتر ضبط می شود باید توجه داشت با صدای نرمال بخوانید نه زیاد تند و نه زیاد کند . مکث زیاد در خواندن باعث پایین آمدن نمره خواهد شد. در آزمون های آزمایشی ای که می دهید مدت زمان هر بخش از آزمون خود را مدیریت کنید تا در زمان آزمون اصلی مشکل کمبود زمان  نداشته باشید.

سوال هایی که بلد نیستید وقت خود را روی آن نگذارید چون باعث کمبود وقت در بقیه قسمت ها خواهید شد و نمی توانید به سوالات دیگر پاسخ دهید.

سعی کنید در خواندن لغات از لهجه های غیر متعارف استفاده نکنید و خیلی ساده شروع به خواندن متن کنید .

پکیج خودآموز امتحان PTE به صورت کاملا خودآموز توسط مرکز ایران بریتانیا تهیه شده و تمامی نیازان داوطلبان عزیز را در آموزن PTE  برطرف خواهد کرد.

 

ارسال دیدگاه