سبد خرید

ریدینگ PTE

امتیاز post

ریدینگ آزمون  PTE

ریدینگ  آکادمیک آزمون PTE  دارای 15 تا 20 سوال از مستقل یا ترکیبی است که پاسخ گویی به هر سوال شیوه منحصر به خود را دارد.

مدت زمانی که برای پاسخ گویی به سوالات ریدینگ PTE به داوطلبان اختصاص داده می شود متغیر 32 الی 41 دقیقه خواهد بود که نسبت به تعداد سوالات این زمان کم یا زیاد می شود.

 

 نمونه سوالات آزمون ریدینگ PTE  

1_سوال چند گزینه ای که داوطلب باید یک گزینه صحیح را بین تمامی گزینه ها انتخاب نماید.

در این سبک سوال به داوطلبان یک متن (110کلمه ای ) داده خواهد شد که چند گزینه برای پاسخ گویی به سوال گذاشته می شود که ممکن است جواب ها به هم نزدیک باشند اما داوطلبان باید پاسخ صحیح را انتخاب کنند.  نمره این بخش فقط به سوالاتی که پاسخ آن را داده اید تعلق می گیرد.

 

2_سوال چند گزینه ای با داشتن یک یا چند گزینه ی صحیح

در این بخش متن بلندی به همراه سوالی با 300 کلمه به داوطلبان داده خواهد شد که بعد از خواندن سوال چند گزینه جواب داده خواهد شد داوطلبان باید هر چند گزینه که پاسخ درست دارد را انتخاب کنند.

  در این قسمت از سوالات ریدینگ نمره منفی وجود دارد یعنی با هر سوالی که اشتباه پاسخ بدهید باعث از بین رفتن یک سوال صحیح می شوید پس دقت داشته باشید تا زمانی که از درستی سوال مطمئن نبودید به آن پاسخ ندهید.

 

3_قرار دادن متن در تصویر در پاراگراف ها :

تصویری داده خواهد شد که در آن متن هایی وجود دارد که داوطلبان باید متن در تصویر را که حدود 150 کلمه است در جای خودشان قرار دهند. این بخش از سوالات کمانند قسمت قبل دارای نمره منفی است پس در پاسخ گویی توجه بیشتری کنید.

 

حتما بخوانید
قیمت آزمون آیلتس در 7 سال گذشته

4_پرکردن جاهای خالی

در یک متن جاهای خالی  ای داده خواهد شد که داوطلبان با توجه به متن جملات صحیح را در متن قرار دهند. برای پاسخ گویی به سوالات این قسمت از آزمون باید دایره واژگان گسترده و مهارت گرامری قوی ای داشته باشید. نمره این بخش بر اساس پاسخ های شما محاسبه می شود و نمره منفی نخواهد داشت.

5_ ریدینگ و رایتینگ

این سوالات شباهت زیادی به سوالات قسمت قبل دارد با این تفاوت که برای هر جای خالی چند گزینه داده خواهد شد که از بین آن گزینه ها یکی را به عنوان جواب درست  باید انتخاب کنید.

در این قسمت متن 300 کلمه ای داده خواهد شد که باید بتوانید با سرعت بخوانید و مفهوم متن را برای پیدا کردن جواب درست جاهای خالی بفهمید.داوطلبان زمانی می توانند پاسخ صحیح به سوالات این بخش بدهند که موضوع متن را متوجه شوند و بر اساس آن جاهای خالی را پرکنند. نمره دهی بر اسا پاسخ های شما محاسبه خواهد شد و نمره منفی ندارد.

چگونه در ریدینگ آزمون PTE موفق باشیم

ریدینگ آزمون PTE توسط کامپیوتر ضبط می شود باید توجه داشت با صدای نرمال بخوانید نه زیاد تند و نه زیاد کند . مکث زیاد در خواندن باعث پایین آمدن نمره خواهد شد. در آزمون های آزمایشی ای که می دهید مدت زمان هر بخش از آزمون خود را مدیریت کنید تا در زمان آزمون اصلی مشکل کمبود زمان  نداشته باشید.

سوال هایی که بلد نیستید وقت خود را روی آن نگذارید چون باعث کمبود وقت در بقیه قسمت ها خواهید شد و نمی توانید به سوالات دیگر پاسخ دهید.

سعی کنید در خواندن لغات از لهجه های غیر متعارف استفاده نکنید و خیلی ساده شروع به خواندن متن کنید .

پکیج خودآموز امتحان PTE به صورت کاملا خودآموز توسط مرکز ایران بریتانیا تهیه شده و تمامی نیازان داوطلبان عزیز را در آموزن PTE  برطرف خواهد کرد.

 

حتما بخوانید
منابع آزمون دولینگو Duolingo در 2023
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *