مرکز تخصصی زبان انگلیسی و فروشگاه آنلاین محصولات زبان و همچنین دوره های ویژه زبان
0
02191017475

رایتینگ PTE

رایتینگ آزمون PTE

 یکی از مهم ترین قسمت ها و شاید برای بسیاری از داوطلبان جزو سخترین بخش های امتحانی بخش نوشتاری آزمون می باشد.

 

رایتینگ آزمون PTE به ۲ شکل

۱_خلاصه نویسی

در این قسمت از سوال آزمون به داوطلب متنی داده خواهد شد تا با خواندن متن خلاصه ای از متن را در ۵۰ تا ۷۵ کلمه بنویسند مدت زمانی که داوطلب برای نوشتن متن فرصت خواهد داشت ۱۰ دقیقه خواهد بود. مهارت های که به داوطلب در نوشت این بخش کمک خواهد کرد تا در این قسمت نمره مناسب را در یافت نماید ۲ مهارت WRITING,READING می باشد.

داوطلب باید دقت داشته باشد، متنی که خلاصه نویسی خواهد شد شامل کمتر از ۵۰ کلمه و بیشتر از ۷۵ کلمه نباشد در غیر این صورت نمره ای به شما تعلق نمی گیرد باید در متنی که مینویسید تمام نکات کلیدی و مهم متن ( به صورت خلاصه و پارافریض شده ) را در متن خود بیاورید و سعی کنید از کلمات پیچیده تر و گرامر مهم و اساسی زبان در خلاصه نویسی خود استفاده کنید این کار باعث کسب نمره برای شما خواهد شد.

چون امتحان آنلاین و کامپیوتری می باشد برای راحتی داوطلب در پایین صفحه شمارش گر کلمات وجود دارد و شما می توانید تعداد کلمات نوشته خود را ببینید.

امکان کپی پیست و کات در متن نیز در اختیار داوطلب گذاشته شده است. همین امکان باعث بالا رفتن سرعت نوشتن نسبت به سایر آزمونهای کاغذی خواهد شد.

مهارت هایی که داشتن آن به داوطلبان به نمره گیری در این قسمت کمک خواهد کرد مهارت تندخوانی و درک صحیح مفهومی   متن مورد نظر می باشد که داوطلب با درک صحیح از متن می تواند یک خلاصه نویسی درست داشته باشد و نمره بهتری در این قسمت کسب کند.

 

۲_ WRITE ESSAY مهارت انشا نویسی

در این قسمت از آزمون به داوطلب یک موضوع عمومی داده خواهد شد که باید در مورد آن موضوع یک مقاله ۲۰۰تا۳۰۰ کلمه ای بنویسد.

برای نوشتن متن باید با توجه به موضوع داده شده حتما باید تاپیب یا CORE اصلی را به درستی درک کرده و فقط درمورد آن موضوع خواسته شده نظر موافق یا مخالف خود را بیان کنیم. برای پاسخ گویی به این سوال ۲۰ دقیقه زمان خواهید داشت که زمان باقی مانده گوشه صفحه ی کامپیوتر برای داوطلبان نمایش داده خواهد شد.

 

دکمه های کپی پیست و کات در پایین صفحه برای داوطلب وجود دارد. به بسیار در صرف جویی زمان و بالا بردن سرعت نوشتن متن کمک خواهد کرد. در این آزمون به داوطلبان این امکان داده شده تا با نت برداری مطلب داخل متن در جواب هایشان از آن استفاده کنند.

مهارت هایی که برای جواب گویی این بخش نیاز دارید توانایی محتوا نویسی است یعنی محتوایی که می نویسید با موضوعی که به شما داده شده است همخوانی داشته باشد یک متن خوب یک مقدمه یک بدنه و یک نتیجه گیری کلی خواهد داشت. نباید متن نوشته شما کمتراز ۲۰۰ و بیشتر از ۳۰۰ کلمه باشد در غیر این صورت نمره ای به شما تعلق نخواهد گرفت.

استفاده از گرامر های پیچیده تر و کلمات دشوار در متن و رساندن معنا و مقصود کلمه نداشتن غلط املایی و ساختار نگارشی درست در متن باعث افزایش کسب نمره شما خواهد شد.

مرکز زبان ایران بریتانیا سعی بر این داشته است که با تهیه پکیج طلایی آزمون PTE  برای داوطلبان عزیز تمامی نکات مربوط به تست زدن و همچنین نوشتن رایتینگ خوب و کاربردی و همچین بهترین تدریس استاد ایرانی را بهره مند شوید.

 در برخی از آزمون های رایتینگ آزمون PTE ممکن است فایل های صوتی قسمت های اسپیکینگ  و ریدینگ را به شکل متن در آورند.

متن هایی که در قسمت اول آزمون رایتینگ می آید متن هایی با موضوع آکادمیک است.

۱_در آزمون PTE سوالات می تواند ۲ خلاصه و یک ESSAY  ۴۰ دقیقه ای باشد.(شبیه به تسک ۲ آیلتس)

۲_خلاصه و یک ESSAY 50 دقیقه ای باشد.( ترکیبی از آیلتس و تافل اکادمیک)

۳_دو خلاصه و دو ESSAY 60 دقیقه ای باشد. (شبیه به آزمون سلپیپ در کانادا)

 

تفاوت رایتینگ PTEو IELTS

 متن رایتینگ PTE200 کلمه و در مدت زمان ۲۰ دقیقه است ولی در آزمون IELTS 250 کلمه و در مدت زمان ۴۰ دقیقه  تفاوت زمانی این دو آزمون در کلمات نیست بلکه در نحوه ی برگزاری آزمون است آزمون PTE به صورت اینترنتی و توسط کامپیوتر برگزار می شود و باید بخش رایتینگ آزمون را تایپ کرد اما آزمون  IELTS  به صورت کاغذی برگزار می شود که باید بخش رایتینگ را در آزمون با خودکار نوشت.

در بخش اول آزمون IELTS بسیار پیچیده تر و سخت تر از آزمون PTE است و داوطلب باید در آیلتس آکادمیک به تحلیل نمودار را انجام دهد اما آزمون PTE فرمولی دارد که با یاد گیری فرمون به راحتی می توانید این بخش را حل کنید. چند قالب آماده را داوطلب حفظ خواهد کرد و از یکی ازآنها با توجه به کی ورد های مورد نظر و اشاره شده استاد مورد استفاده قرار خواهد داد.

بخش خلاصه ساز متن آزمون  PTEشاید راحت تراز آزمون IELTS  باشد اما این نکته را در نظر داشته باشید که برای خلاصه سازی نیاز دارید به خوبی با ساختار زبان انگلیسی آشنا باشید و گرامر ها را بشناسید تا بتوانید یک خلاصه درست و خوب ارائه دهید. در کلاس های تخصصی PTE توسط تیم ایران بریتانیا به شما این مهارت را مانند آب خوردن آموزش خواهند داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *