آموزش زبان انگلیسی

 رایتینگ دولینگو توضیح نوشتار حرفه ای Duolingo

فهرست مطالب

رایتینگ دولینگو Writing DUOLINGO

 

 

رایتنگ دولینگو در مرکز زبان ایران بریتانیا

 

 

رایتینگ دولینگو شامل بخش های مهمی می شود که در مجموع ۳۳ درصد نمره آزمون دولینگو را به خود اختصاص میدهد. مهم ترین بخش رایتینگ آزمون دولینگو شامل نوشتار یک متن ۵۰ کلمه ای بر اساس قوانین کاربردی و مهم زبان انگلیسی می باشد.

برای نوشتن این بخش به ۵ نکته بسیار مهم و اساسی باید دقت شود.

 

۱_از قوانین گرامری حتما استفاده درست شود

برای نشان دادن قدرت ساختاری گرامری خود به اگزمینر (داور آزمون) حتما باید از تنوع گرامری خوبی بهره برده شود. همچنین علاوه بر به کار بردن گرامرهای حرفه ای زبان انگلیسی باید تنوع چگالی گرامری را نیز برای این آزمون در بخش رایتینگ به درستی استفاده شود. 

 

۲_استفاده از تنوع لغات و کلمات چند قسمتی

به کاربردن صفات و قید های برجسته زبان انگلیسی به جای صفت ها و قید ها و حتی فعل های معمولی یکی از مهم ترین قسمت های است که به تمامی داوطلبین عزیز در تمامی کلاس های دولینگو توصیه می شود.

 

۳_ ساختار نویسی پیچیده

همان گونه که تمامی داوطلبین عزیز می داند در ساختار نوسی زبان انگلیسی ۳ نوع جمله وجود دارد. جمله ساده، جمله مرکب و جمله پیچیده

به کار بردن جمله پیچیده در قسمت های مختلف نوشتار این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو به تمامی داوطلبین توصیه می شود به جای به کاربردن جملات ساده از جملات حرفه ای و و ترکیبی از پیچیده و مرکب بهره ببرند تا نمره آنها در این بخش افزایش یابد.

 

به طور کلی بهتر است برای آمادگی بخش نوشتاری آزمون دولینگو نمونه مقالات زیادی را مشاهده بفرمایید و خودتان هم بسیار بنویسید. با نوشتن و تمرین فراوان می آموزید که چگونه پاراگراف بندی کنید و مهارت های گرامری خود را به چه نحو بین بخش های مختلف نوشتاری توزیع کنید.

با تهیه پکیج آمادگی آزمون دولینگو و همچنین شرکت در آزمون های آزمایشی دولینگو که در وبسایت ایران بریتانیا برایتان قرار داده شده است، می توانید توانایی خود را برای آزمون دولینگو بهبود بخشید.

در بخش نوشتاری باید توجه بفرمایید که نوشتار را باید سه پاراگراف مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری تقسیم کنید. رعایت این نکات به شما کمک خواهد کرد بتوانید بالاترین نمره را در بخش رایتینگ کسب کنید.

در بخش های دیگر این آزمون که از ادغام چند بخش مهم با یکدیگر منشاء گرفته می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱_پرکردن جای خالی یا پرکردن حروف گمشده (C_TEST)

همه داوطلبان حتما در دوران دبیرستان و یا دانشگاه و یا آموزشگاه های مختلف در سطح های پایین از آموزش زبان حتما با این قسمت از آزمون آشنا می باشند که درمتن جاهای خالی را پرکرده و یا واژگان های ناقص کلمه مناسب را انتخاب نمایند و آن را بنویسند. 

این بخش با جای تک جای خالی ۲ جای خالی و ۳ الی ۴ جای خالی و نهایتا با ۵ جای خالی به پایان می رسد. جای خالی ۱ عددی و ۵ عدید کمترین جای خالی که معمولا فقط یک بار تکرار می شود. بیشترین جای خالی ۲ الی ۳ عددی می باشد که بیشتر تکرار می شوند.

این بخش که در هیچ آزمون بین المللی دیگر یافت نمی شود دارای تکنیک های خاصی می باشد که به برخی از این موارد اشاره می شود.

 

 

قوانین رایتنگ دولینگو در مرکز زبان ایران بریتانیا

 

 

A_ به کارگیری قدرت تشخیص گرامری

برای این قسمت داوطلب می تواند با تشخیص نقش کلمه ناقص در جایگاه جمله درباره نحوه جایگزاری کلمات بعدی آن تشخیص درستی دهد. مثلا اگر کلمه صفت قید یا فعل و یا اسم باشد به نحوه های مختلف استفاده می شود.

 

B_استفاده تنکنیک رندوم شماری

یکی از تکنیک های پرکردن جای خالی تکنیک رندوم شماری که بهترین و کاربردی ترین تکنیک پر کردن جای خالی C_TEST می باشد. مرکز زبان ایارن بریتانیا به عنوان اولین اکادمی آموزشی پوشش دهنده این تکنیک آموزشی در ایران این مژده را به تمامی داوطلبین می دهد که با این روش می توان نمره بالایی در این بخش کسب کرد.

 

 

۲_توصیف یک تصویر Describe picture 

یک تصویر برای داوطلب نمایش داده خواهد شد که باید با بکار گیری واژگان و ساختار گرامری درست تصویر را توصیف کند و حس کامل تصویر را انتقال بدهد. تصویر داده شده همیشه بسیار ساده خواهد بود که برای آنالیز تصویر داوطلب حتما باید ۳ نکته را در نظر بگیرد:

 • چه اتفاقی افتاده است
 • چه اتفاقی در حال انجام است
 • چه اتفاقی در آینده نزدیک رخ خواهد داد.

 

قوانین اختصاصی برای توصیف تصویر که در آزمون دولینگو توسط اگزمینر آزمون بیان شده است به صورت زیر می باشد.

 

 • Start the description with your immediate impression of the picture.
 • Tell in a sentence what the picture is about.
 • Start writing as soon as you get the first impression, you only have one minute.
 • Discuss what is in the background and foreground. Discuss if the colors in the pictures are dull or sharp.
 • Talk about the expressions of people in the picture; discuss if they are happy, sad, bored, excited, etc.
 • Try to write at least three sentences and use punctuation accurately.
 • Use Adjectives to describe a person, object, or situation in the image.
 • A well-built person, a famous musician, a dense forest, a breath-taking.
 • Use predictions or judgments about the picture, for example, It looks like this is a historical building, It seems that the people are enjoying it very much. I believe that the picture has been taken in the evening etc.

 

۳_تایپ کلمات شنیداری

در این قسمت برای داوطلب کلماتی خوانده خواهد شد که او باید کلمات خوانده شده را تایپ کند . این قسمت به منظور تشخیص لهجه سرعت شنیداری و نوشتاری و درست نوشتن بکار می رود. داوطلب می تواند ۲ بار به متن رکورد شده گوش دهد و با دقت متن را بنویسد.

مرکز ایران بریتانیا برای تقویت گوش دادن و آشنایی داوطلب با لهجه انگلیسی پکیج لهجه انگلیسی که لهجه های کانادایی استرالیایی و هندی بریتانیایی و حتی آمریکایی غلیط گنجانده است که به داوطلب برای مطالعه بیشتر توصیه می شود.

 

 

رایتینگ مصاحبه آزمون دولینگو

 

 

 

بخش نوشتاری مصاحبه INTERVIEW

 

تسک اول

دو موضوع به داوطلب داده می شود و از او خواسته خواهد شد تا یک موضوع را به دلخواه انتخاب کرده و در مدت زمان ۱ تا ۳ دقیقه ای که مصاحبه ی او ضبط می شود، درمورد موضوع صحبت کند. عملکرد داوطلب در بخش های اول تعیین کننده سوالات بخش مصاحبه ویدئویی است.

یعنی هر چقدر در مراحل ابتدایی راحت تر و روان تر بنویسد در بخش های آتی سوالات ساده تری به صورت رندوم برای او انتخاب خواهد شد.

 

تسک دوم

در این بخش نیز مانند تسک اول دو موضوع داده خواهد شد که داوطلب بازهم موضوعی را به دلخواه انتخاب کرده و این بار درمورد موضوع در مدت زمان ۳ تا ۵ دقیقه بنویسد.

نکته: به داوطلب توصیه می شود تا حداکثر زمان ممکن برای نوشتن استفاده کرده و متن بلند تری بنویسد، نه اینکه در مدت زمان کوتاه دست از نوشتن بکشد.

در بخش نوشتاری باید به این موضوع توجه کرد که سوال چیست (تاپیک یا همان CORE اصلی درست انتخاب شود تا HIGHT تاپیک ننویسید) و با توجه به سوال به آن پاسخ داد یعنی نباید مطلبی اضافه تر از آنچه که خواسته شده بیان کرد. اگر داوطلب سوال را متوجه بشود و در راستای آن جواب بنویسد هم زمان کم نمی آورد و هم جواب خود را به صورت شفاف و واضح بیان خواهد کرد.

برای نوشتن این مقاله داوطلبان زمان ۵ دقیقه ای خواهند داشت که باید متنی با ۵۰ تا ۷۰ کلمه بنویسند.

نکته: حتما برای خواندن سوال و فکر کردن بر روی جواب به داوطلبان ۳۰ ثانیه زمان داده خواهد شد. در نوشتن عجله نکنید و سعی کنید ساختار نوشته ها در ذهن شما شکل گرفته و سپس شروع به نوشتن کنید.

برای نوشتن بخش نوشتاری داوطلب باید از مهارت نگارشی و نوشتاری درست بکار بگیرد و حتما باید از قبل با آن آشنایی کامل را داشته باشد تا بتواند در این قسمت موفق باشد.

این آزمون به دلیل اینترنتی بودن و بخش نوشتاری به خاطر نوشتن مقاله داوطلب باید حتما سرعت تایپ کلمات خود را افزایش دهد تا در آزمون بتواند به سوالات پاسخ سریع بدهد و زمان آزمون را از دست ندهد.

 

رایتینگ دولینگو همره با نمونه سوالات تشریحی

 

نکات مهم در رایتینگ دولینگو:

* قبل از شرکت در آزمون واقعی، حداقل  در دو یا سه آزمون آزمایشی شرکت کنید که آمادگی خود را بسنجید.

* در گروه های آنلاین انگلیسی زبان شرکت کنید و در مورد  وقایع روزانه و پرسش و پاسخ های متدوال را به انگلیسی یادداشت کنید.

* هر روز در مورد یکی از موضوعات دلخواه خود مثل ورزش، خرید، روابط اجتماعی و… حدود ۱۵ دقیقه وقت بگذارید و یادداشت کنید.

* با موارد مهم در آزمون آنلاین کامپیوتر محور اطلاعات کسب کنید.

* درمورد انواع نمونه سوالات رایتینگ دولینگو تحقیق کنید.

 

انواع مختلف سوالات رایتینگ دولینگو

به طور کلی سوالات دولینگو به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. توصیف تصویر: در این قسمت یک تصویر به شما نشان داده می شود. بهتر است به طور فرضی تصویر را به سه قسمت بالایی، میانی و پایینی تقسیم کنید و هر آنچه که در تصویر می بینید را شرح دهید.

۲٫ بخوانید و بنویسید (Read and Write):

در این بخش یک متن کوتاه به شما داده می شود و باید حداقل ۵۰ کلمه به عنوان جب مرتبط به متن داده شده را بنویسید.

معمولا در عنوان سوال خواهید دید که 

 • Write about a topic: to make an argument.
 • Write about a topic: to describe, discuss, or explain.
 • Write about a topic: to recount past experiences.
 • ۳٫ نمونه رایتینگ (Writing Sample):

 • نمونه رایتینگ قسمت آخر نوشتاری این بخش است که داوطلبان ۳ تا ۵ دقیقه فرصت دارند که به دو مورد موضوع انشا پاسخ دهند. البته سیستم به این بخش نمره نخواهد ولی تیم آزمون دولینگو پاسخ ها و ویدئوی ضبط شده انشای شما رابه اشتراک خواهند گذاشت تا حدی در نمره نهایی شما لحاظ خواهند کرد.

نمونه واقعی رایتینگ آزمون دولینگو

نمونه های مختلفی از رایتینگ دولینگو به صورت پیش فرض نوشته شده و کاملا حرفه ای در قالب بسته کامل زبان انگلیسی در اختیار واوطلبین عزیز قرار خواهد گرفت. در این قسمت به چند رایتینگ نمونه که دانش پژوهان مرکز زبان ایران بریتانیا نوشته و نمره بالایی در این آزمون کسب کرده اند قرار گرفته است.

 

۱٫ If you have children, What would you do differently from your parents while bringing them up.

Parenting can be a challenging responsibility. We cannot undermine the struggle and hard work of our parents who
brought us up. I am thankful to my parents for their unconditional love and care,
though I would like to change something for my kids, and that is making them more confident to meet the challenges of the changing world. My parents want me to choose a single field of study. While I think it is important for kids to be multi-skilled. Today’s world has more opportunities for people who are skillful in more than one field.

۲٫ Why some friendships last longer than others? Give your opinion

Friendship is all about trust, sincerity, and sharing. Many times people are together to share good times. After the fun time is over, they are never seen with each other again. Idiomatically, such friends are called fair-weather friends. Many people make friends as part of socializing but only a few friendships have the potential to last for a lifetime. People who genuinely like the other person want to have him or her in their lives for a long time. If two persons are equally sincere and mentally compatible, their friendship will last longer. It is also a good luck factor, in my opinion, to find sincere or long-lasting friends.

۳٫ What was the time when someone was treated unfairly? What happened?

I remember an incident from my school when a student was suspected of stealing other students’ notebooks. His name was Brian. He was a grade 9 student and was very sociable and outgoing. Some students complained about their missing notebooks. One also alleged that he witnessed Brian stealing someone’s notebook. The teachers and the principal launched an inquiry and Brian had to deal with many questions from the teachers and the principal. They could not find out anything but the teacher started keeping an eye on the students closely. One day he found one of the students hiding someone’s notebook in Brian’s drawer. That day the teacher realized that Brian might have been a victim of a conspiracy from a classmate and that the school has been unfair in his treatment.

۴٫ What is the importance of cars and airplanes in modern life? Explain

I would say that life is unimaginable without the fast modes of transport like cars and airplanes in today’s fast-paced world. Think of a place without personal cars. It would be extremely hard to get to work. Maybe public buses are an option but most of the commuters to work rely on personal vehicles. There would be no travel possible between the far-off places or countries if there are no airplanes. There would be no tourism and no trade. The economy of the world will decline to the earliest centuries of human civilization. All the progress that has been made in the world so far is mostly dependent on the means of transport that connect us to other regions.

ارسال دیدگاه