سبد خرید
تفاوت Speak و Talk

4 تفاوت Speak و Talk

3.2/5 - (4 امتیاز)

در این صفحه سعی بر این شده است تا تمامی موارد درباره کاربرد تفاوت speak و talk به همراه نحوه کاربرد کاربرد تفاوت speak و talk در آزمون های بین المللی مانند تافل و آیلتس و دولینگو را توضیح دهیم. برای داشتن اطلاعات کامل درباره تفاوت speak و talk با ما همراه باشید.

بیان تفاوت Speak و Talk

Speak و talkهمه دو افعالی هستند که برای انتقال اطلاعات و ارتباط با دیگران استفاده می‌شوند، اما ممکن است در مواقع مختلف به صورت متفاوت استفاده شوند. این تفاوت‌ها به عنوان زیر مطرح می‌شوند:

Speak

  • Speak به معنی گفتگو کردن یا بیان کردن به زبانی خاص است. این فعل بیشتر به معنی ارتباط برقرار کردن با استفاده از کلمات یا زبان معینی استفاده می‌شود.
  • می‌توانید با استفاده از speak در مورد صحبت کردن به زبان‌های خاصی مانند انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و غیره اشاره کنید. مثلاً: I can speak English fluently (من می‌توانم به انگلیسی به خوبی صحبت کنم.)
بیان تفاوت Speak و Talk
بیان تفاوت Speak و Talk

Talk

  • Talk به معنی گفتگو کردن، برقرار کردن ارتباط و بیان کردن نظرات، افکار یا دیدگاه‌ها به صورت عمومی استفاده می‌شود.
  • ممکن است از talk در مواقعی استفاده کنید که می‌خواهید به کسی پیامی را منتقل کنید، یا در مواقع گفتگوی عمومی به کار ببرید. مثلاً: Let’s talk about our plans for the weekend (بیا برنامه‌های آینده ما را بگوییم.)

به علاوه، این تفاوت‌ها در برخی مواقع انتزاعی تر هم می‌توانند معنی دقیق‌تری داشته باشند. به عنوان مثال:

 • Speak:
  • وقتی از  speak استفاده می‌کنید، ممکن است به معنای انجام دادن یک سخنرانی یا ارائه خاصی باشد. مثلاً: He will speak at the conference tomorrow (او فردا در کنفرانس سخنرانی می‌کند.)
 • Talk:
  • واژه talk می‌تواند به معنای بحث کردن یا گفتگو کردن در مورد موضوعات مختلف استفاده شود. مثلاً: We need to talk about our future plans (ما باید در مورد برنامه‌های آینده‌امان بحث کنیم.)

بنابراین، در انتخاب بین speak و talk باید به سیاق جمله و مفهوم مورد نظر توجه کنید تا از کلمه مناسبی استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که در برخی موارد این دو واژه قابل تعویض هستند، اما در مواقع دیگر تفاوت‌های جزئی در معنی واژه‌ها وجود دارد

خلاصه و پایان مقاله 

امیدواریم از مطالعه مقاله تفاوت Speak و Talk استفاده لازم را برده باشید. اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، تمرین، مطالعه و آمادگی می‌تواند به شما کمک کند تا نتایج مثبتی کسب کنید و به دستاوردهای آینده‌ی خود در کشورهای انگلیسی‌زبان دست پیدا کنید.

در کانال تلگرامی مرکز زبان ایران بریتانیا آموزش های رایگان به صورت ویدئو و فایل های تصویری و حتی پادکست های حرفه زبان انگلیسی آورده شده است. برای اینکه تمامی لغات ضروری را به صورت رایگان دانلود کنید در کانال تلگرام ایران بریتانیا مشاهده کنید. امیدواریم که مقاله تفاوت Speak و Talk را برده باشید و در صورت هر گونه سوال درباره آزمون با ما در ارتباط باشید. برای مطالعه گرامر افعال ربطی در انگلیسی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *