سبد خرید
آزمون تخصصی UTEPT

آزمون UTEPT

امتیاز post

آزمون UTEPT

UTEPT مخفف کلمه ی UNIVERSITY OF TEHRAN”S ENGLISH PROFICIENCY  می باشد . این آزمون در مقطع دکتری برای دانشگاه های سراسر ایران مثل دانشگاه تهران, دانشگاه خوارزمی, دانشگاه اصفهان,  دانشگاه مازندران, دانشگاه صنعتی شریف و  تمامی دانشگاه های معروف و به نام ایرانی مورد قبول و پذیرش می باشد.

به آزمون UTEPT آزمون تافل دکتری دانشگاه تهران نیز گفته می شود که برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان دانشجویی دکترا است.

 

مجری آزمون UTEPT

آزمون UTEPT توسط مرکز آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران برای پذیرش شدگان مقطع دکترا برگزار می شود.  این آزمون در سال 6 بار برگزار می شود شرکت در این آزمون برای کسانی که می خواهد آزمون جامع دکترا را بدهند اجباری است و بدون داشتن این مدرک قادر به شرکت کردن در این آزمون نخواهند بود.

 

ساختار سوالات آزمون UTEPT

این آزمون شامل 100 سوال چهار گزینه ای است که داوطلبان برای پاسخ به سوالات  100 دقیقه زمان خواهند داشت. شاکله اصلی شامل سه بخش ساختاری تشکیل شده است که 1_ واژگان زبان انگلیسی ,2_ گرامر زبان انگلیسی و 3_ درک مطلب یا ریدینگ زبان انگلیسی است.

از 100 سوال آزمون 30 سوال از قسمت گرامر زبان انگلیسی, 35 سوال از قسمت واژگان و 35 سوال نیز از قسمت درک مطلب یا ریدینگ زبان انگلیسی برای داوطلبان مطرح خواهد شد.

 

نمره قبولی آزمون UTEPT

نمره قبولی در این آزمون برای دانشگاه تهران 60 از 100 است و برای رشته هایی مانند زبان و ادبیات فارسی, زبان و ادبیات عرب, فقه و مبانی حقوق اسلامی, علوم قرآن و حدیث و فقه شافعی نمره 50 از 100 می باشد.

سوالات در این آزمون نمره منفی نخواهد داشت. بنابرین به تمامی داوطلبین توصیه می شود به تمامی سوالات پاسخ دهند هرچند هیچ اطلاعی دربار سوال نداشته باشند.

 

 

اعتبار آزمون  UTEPT

مدرک آزمون UTEPT از تایخ برگزاری به مدت دوسال معتبر خواهد بود. این مدرک مورد تایید اکثر دانشگاه های تهران و شهرستان ها می باشد. نحوه ثبت نام در آزمون  UTEPT برای ثبت نام باید به سامانه آزمون زبان دانشگاه تهران مراجعه کرده و در قسمت ثبت نام اقدام به شرکت در این آزمون بکنید.

معمولا یک ماه قبل از آزمون ثبت نام آن شروع می شود که شما می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه تهران از زمان دقیق برگزاری آزمون و ثبت نام مطلع شوید.

آزمون تخصصی UTEPT

هزینه ثبت نام آزمون UTEPT

در حال حاضر هزینه شرکت در این آزمون 150 هزارتومان می باشد. که در حال حاضر ارزانترین آزمون زبان انگلیسی در ایران می باشد. در دسترس ترین و سریع ترین آزمون داخلی نیز محصوب می شود.

 

حتما بخوانید
آموزش زبان انگلیسی BBC با 6 روش

 

منابع آزمون UTEPT

منابعی که توسط سامانه آزمون زبان دانشگاه تهران , اعلام شده منابع آزمون تافل می باشد. اگر چه طراحان این آزمون سعی کرده اند این آزمون را به نحوه ای طراحی کنند که سوالات بسیار ساده و کاربردی باشد و تمامی داوطلبان بتوانند به آنها پاسخ دهند.

استاد رحمانی با جمع آموری تمامی منابع و تدریس اصولی و منطقی تمامی مباحث را در قالب پکیج استثنایی آزمون UTEPT  با در صد قبولی 100 درصد برای داوطلبین تهیه کند و این تضمین به شما داده خواهد شد درصورتی که این پکیج را تهیه نمایید و در آزمون قبول نشوید تمامی هزینه های پکیج عودت خواهد شد.

 

 

کلاس خصوصی UTEPT

برای شرکت در کلاس های خصوصی استاد رحمانی به صورت آنلاین و یا حضوری که در بالاترین کیفیت ممکنه انجام می شود می توانید ابتدا ببا قسمت مشاوران زبان انگلیسی مرکز ایرن بریتانیا و استاد رحمانی تماس حاصل کرده و سپس یک جلسه رایگان آموزشی در آزمون UTEPT را در کلاس استاد سپری کرده و با نحوه تدریس استاد و کیفیت بالای آموزشی ایشان آشنا شوید. سپس در صورت تمایل در کلاس های استاد ثبت نام به عمل آورید.

 

دفترچه سوالات آزمون دانشگاه تهران

تمامی دفترچه های نمونه سوالات سالهای گذشته آزمون UTEPT  که تسط دانشگاه تهران برگزار میگردد در بایگانی مرکز زبان ایران بریتانیا وجود دارد که به صورت کاملا رایگان میتون در اختیار داوطلبان عزیز قرار داده شود برای تهیه نمونه سوالات سالهای گذشته با مرکز تخصصی زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمایید و پس از ثبت درخواست خود همه این نمونه سوالات کلیدی را دانلود فرمایید.

 

حتما بخوانید
تمرین و تکنیک‌های مهارت خواندن با سرعت در آزمون دولینگو

قبولی تضمینی در آزمون UTEPT

 سوال اکثر داوطلبان عزیز از مجموعه زبان ایران بریتانیا و استاد عزیز این است که آیا می توان بخ صورت تضمینی در این آزمون موفق بود و نمره بالایی کسب کرد؟

بله حتما تمامی داوطلبین میتوانند در این آزمون سرکت کرده و نمره بالایی را کسب نمایند اما در ابتدا باید ساختار زبانی خود را شکل دهند و از نظر زبانی تقویت شوند. این مرکز در کوتاه ترین زمان ممکنه در مدت 1 الی 2 ماه شما را آماده این آزمون جذاب خواهد کرد اگر چه ساختار این آزمون را نیز میتوانید با خرید پکیج بی نظیر صفر تا 100 زبان انگلیسی استاد رحمانی دریافت کرده و موفق شوید.

 

در این بسته های آموزشی دقیقا مانند کلاس های استاد رحمانی موارد مختلف این آزمون مورد ارزیابی قرار گرفته است و سوالات به صورت طبقه بندی شده و کاربردی مورد استفاده قرار میگیرد. نحوه پاسخ دهی به سوالات مدیریت زمان بندی آزمون UTEPT  راه کارهای کسب نمره بالای 90 در آزمون UTEPT  را نیز استاد عزیز به صورت دلسوزانه در کلاس ها بیان میکند و راندمان کلاس های ایشان بسیار بالا می باشد.

 

یرای دسترسی به اخرین نمونه سوالات زبان دانشگاه تهران به این قسمت کلیک کنید.

روش های قبولی در آزمون دانشگاه تهران

یکی از روش های مهم قبولی در این آزمون دانستن گرامر های مهم زبان انگلیسی می باشد که مرکز زبان ایران بریتانیا برای اولین برا در ایران اقدام به تهیه گرامر های دسته بندی شده زبان انگلیسی به صورت کاملا حرفه ای که در چندین سال گذشته در این آزمون مکرر تکرا شده است کرده است. همچنین دانستن لغات مهم و پرکاربرد این آزمون یکی دیگر از روش های مهم در قبولی این آزمون می باشد که یک فایل PDF  کاربردی از 2000 لغات حیاتی این آزمون تهیه شده و در قسمت لغات کاربردی زبان انگلیسی برای این آزمون قرار داده  شده است.

همچنین درک مطلب یکی دیگر از قسمت های مهم این آزمون می باشد که توسط اساتید برجسته زبان ارائه شده و در اختیار داوطلبین عزیز قرار خواهد گرفت. در این شرایط تمامی داوطلبین با تهیه این موارد ذکر شده می توانند نمره بالایی در آزمون مورد نظر کسب کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *