سبد خرید
معرفی آزمون SBUTEP

معرفی آزمون SBUTEP

5/5 - (1 امتیاز)

در این صفحه توضیحات کاملی درباره آزمون SBUTEP و نحوه برگزاری این آزمون و تمامی سوالات مهم و کلیدی درباره آزمون SBUTEP و بسته های خودآموز آزمون SBUTEP و منابع جدید این آزمون به همراه برگزاری کلاس های حرفه ای این آزمون در مرکز زبان ایران بریتانیا توضیح داده شده است.

 آزمون ارزیابی سطح زبان دانشجویان رشته دکتری دانشگاه شهید بهشتی است. اما برای بسیاری از دانشگاه های پزشکی و غیر پزشکی در ایران معتبر می باشد.

دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند حتما باید مدرک زبان انگلیسی به دانشگاه مربوطه ارائه کنند یکی از مدارک معتبر سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان که بسیار ارزان نیز می باشد آزمون SBUTEP می باشد.

آزمون SBUTEP آزمونی نوپا بوده که در 10 مرداد 99 شروع به برگزاری کرده است.   این آزمون بخاطر جدید بودن منابع زیادی در دسترس نیست ولی از آن رو که به سطح دانش عمومی زبان انگلیسی می پردازد به آزمون تافل شباهت دارد.

مرکز زبان ایران بریتانیا برای اولین بار در ایران شروع به برگزاری کلاس های تخصصی و همچنین برای تمامی داوطلبان تهران و تمامی شهرستانهای ایران اقدام به ارائه پکیج آموزشی آزمون SBUTEP کرده است که شامل تدریس فوق العاده استاد نمونه سوالات سالهای گذشته و همچنین روش تست زدن در این آزمون را آموزش داده خواهد شد.

ساختار سوالات آزمون SBUTEP

 ساختار سوالات در این آزمون به سه بخش تقسیم می شود

بخش اول واژگان

در این بخش 30 سوال واژگان به دوشکل خواهد آمد که شکل اول به صورت جای خالی و شکل دوم به صورت سوالات مرتبط با واژگان و مترادف ها است.

بخش دوم گرامر

در این بخش 30 سوال گرامری به دوشکل خواهد آمد . شکل اول سوالات گرامری جای خالی شکل دوم به صورت اصطلاحات نوشتاری یا پیداکردن خطا درمتن می آید.

بخش سوم درک مطلب 

در این بخش 40 سوال درک مطلب وجود دارد.

مجموع سوالات 100 سوال بود و همه سوالات به تستی چهارگزینه ای است . داوطلبان تنها  90 دقیقه برای پاسخ گویی به سوالات زمان خواهند داشت.یعنی برای پاسخ گویی به هر سوال حدود 11/1 دقیقه زمان دارید پس باید بتوانید سوالات را سریع خوانده و پاسخ دهید که این کار با تمرین فراوان و سرعت عمل بالا به دست می آید پس تا می توانید تمرین و یادگیری خود را افزایش دهید.

تعداد دفعات برگزاری آزمون SBUTEP

این آزمون سالی 2 بار برگزار خواهد شد اما امکان دارد طبق اطلاعیه مرکز آزمون تعداد دفعات برگزاری به سالی 3 الی 4 بار نیز برسد که باز این مطلب بستگی به تعداد داوطلبان شرکت در آزمون دارد.

اعتبار آزمون SBUTEP

این آزمون چون زیر نظر دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود اعتبار خارجی ندارد و بیشتر برای این دانشگاه و برخی از دانشگاه های سراسری داخل کشور اعتبار دارد .

مدت زمان اعتبار آزمون 2 ساله بود و تا قبل از زمان پایان اعتبار آزمون باید در آزمون جامع شرکت کرد که اگر زمان دوساله آزمون SBUTEP تمام شود باید دوباره در آزمون شرکت کرده و مدرک کسب کنید.

نحوه ثبت نام آزمون SBUTEP

 برای ثبت نام آزمون باید به سایت دانشگاه شهید بهشتی مراجعه کرده و در قسمت امور آزمون و پذیرش مراجعه کنید و اطلاعات خواسته شده را پر کرده و در آزمون ثبت نام کنید.

هزینه ثبت نام آزمون SBUTEP

 ثبت نام آزمون 150 هزار تومان می باشد که الکترونیکی باید پرداخت کنید. نتیجه آزمون پس از یک هفته از زمان آزمون اعلام خواهد شد. برای اخذ مدرک آزمون SBUTEP باید به گروه زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه شهید بهشتی مراجعه کنید.

برای دریافت محصولات زبان انگلیسی از کتابهای زبان انگلیسی و یا جزوات و فیلم های آموزشی آزمونهای مانند تافل، آیلتس ، دولینگو، سلپیپ و درگر آزمونهای داخلی مانند MSRT، تولیمو و … می توانید به قسمت محصولات زبان انگلیسی در وب سایت ایران بریتانیا مراجعه کنید.

مشاوره با مرکز زبان ایران بریتانیا

شما عزیزان می توانید ما را در کانال تلگرامی ایران بریتیش که زبان آموزان مختلفی عضو هستن و انتقال تجربه در آزمون های مختلفی وجود دارد مشاهده کنید همچنین در  اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. حتما از کانال تلگرام ما درباره آموزش های رایگان دیدن کنید.

کانال تلگرامی ایران بریتانیا
کانال تلگرامی ایران بریتانیا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *