سبد خرید
آزمون FCE

آزمون FCE

امتیاز post

آزمون FCE

 آزمون FCE یکی از آزمون های دانشگاه کمبریج انگلستان است که سراسر دنیا در بیش از 20000 مرکز دولتی دانشگاهی موسسات برگزار می شود. این آزمون (FCE) مخفف کلمه ی FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH  می باشد و بسیار معتبرتر از آزمونهای آیلتس و تافل می باشد.

FCE به صورت اختصاصی برای داوطلبانی عزیزی طراحی شده است که سطح زبان انگلیسی بسیار بالاتری نسبت به دیگر داوطلبان داشته باشد و خواهان ورود به باشگاه تحصیلی و کاری و اداری مراکز مهم اروپا، امریکا و حتی استرالیا می باشند.

 

داوطلبانی که در آزمون FCE شرکت می کنند

1_پیام اصلی متن های مختلف علمی و فرهنگی اقتصادی و تخصصی زبان انگلیسی را به راحتی بخوانند و همچنین در مورد آن موضوع به بحث و گفت و گو بپردازند.

2_داوطلبان باید به راحتی بتوانند با افراد نیتیو انگلیسی به راحتی بدون مشکل در ارتباط و ساختار مفهومی  صحبت کرده و بحث و گفت وگو بپردازند.

3_درمورد موضاعات سیاسی اجتماعی و فرهنگی به راحتی درک کرده و نظرات خود را به راحتی بیان کند.

4_ برنامه های رادیوی و تلویزیونی  و حتی پادکست های زبان انگلیسی را به خوبی درک کند.

 

با شرکت در آزمون FCE و کسب نمره بالا در این آزمون توانایی داوطلب را نشان میدهد که می تواند به راحتی در گفت و گو های روز مره یا حتی موضوعات تخصصی مربوط به رشته خود شرکت کند.

 

از مزایای آزمون FCE

این آزمون2 مرتبه در ماه دوبار برگزار می شود و اگر داوطلب بتواند نمره قبولی آزمون FCE را کسب نماید سطح بالایی از زبان خود را نشان خواهد شد. مدرک آزمون تاریخ انقضاء ندارد و مادام العمر به صورت مستقیم از طرف دانشگاه کمبریج انگلستان به داوطلبان اعطا خواهد شد.

 

از معایب آزمون  FCE

هم می توان عدم برگزاری این آزمون در ایران نام برد که به خاطر تحریم های بین المللی مرکز رسمی آزمون در ایران فعالیتی ندارد و داوطلبانی که خواستار شرکت در این آزمون هستند باید به کشور های همسایه مثل ترکیه , امارات متحده عربی, ارمنستان  و آذز بایجان سفر کنند.

هزینه آزمون FCE 160 یورو است که این مبلغ در کشور های مختلف تفاوت دارد. ارزانترین کشور ارمنستان و گرانترین کشور برگزار کننده این آزمون امارات متحده عربی می باشد.

ساختار سوالات در آزمون FCE

این آزمون در زمان 4 ساعت برگزار خواهد شد و ساختار هر بخش به صورت زیر می باشد

1_ خواندن fce

اولین قسمت از آزمون FCE به مهارت خواندن می پردازد که شامل 52 سوال در 7 بخش مختلف سطح زبان انگلیسی داوطلب را ارزیابی خواهد کرد.

در این قسمت سوالات به شکل های پر کردن جای خالی با درک معنی , پاسخ به سوالات 4 گزینه ای , مرتب کردن متن بهم ریخته , پیدا کردن اشتباهات یک متن از نمونه سوالاتی است که درقسمت خواندن خواهد آمد. برای پاسخ گویی به بخش اول سوالات به داوطلبان 1 ساعت و 15 دقیقه زمان داده خواهد شد.

2_نوشتن fce

در قسمت دوم آزمون داوطلبان باید دو متن زبان انگلیسی بنویسند. موضاعات به داوطلبان داده خواهد شد در موضوع اول داوطلب حق تغییر موضوع را ندارد و باید براساس موضوع متن بنویسد اما در متن دوم سه موضوع داده خواهد شد که داوطلب به دلخواه می تواند یکی از سه موضوع اراعه شده را انتخاب کرده و بنویسید.

عموما موضوعات متن عمومی و روزمره است.

در این قسمت به داوطلبان 1 ساعت و 20 دقیقه زمان داده می شود تا متنی با 140 تا 190 کلمه بنویسند.

3_شنیداری fce

بخش شنیداری یکی از مهم ترین بخش ها درهر آزمون زبان است در این آزمون بخش شنیداری خود به 4 بخش کوتاه تر تقسیم می شودکه شامل موارد زیر است:

بخش اول 8 مونولوگ پخش خواهد شد که در پایان هر کدام باید به یک سوال چهار گزینه ای پاسخ دهید.

بخش دوم یک مونولوگ 10 دقیقه برای داوطلبان پخش خواهد شد که بعد از اتمام مونولوگ داوطلبان 10 جمله را بر اساس آنچه که شنیده است پر کند.

بخش سوم 30 مونولوگ خیلی کوتاه پخش خواهد شد و در پایان باید از بین سوالات چند گزینه ای بهترین پاسخ را برای جواب انتخاب کنند.

بخش چهام که بخش آخر قسمت شنیداری است یک مکالمه پخش می شود که در پایان 7 سوال از داوطلب پرسیده خواهد شد و داوطلب نیز باید به سوال پاسخ صحیح بدهند.

4_صحبت کردن fce (SPEAKING)

بخش اسپیکینگ  آزمون FCE متفاوت تر از آزمون های دیگر است به دلیل حضور دو داوطلب و یک ممتحن است در ابتدا ممتحن در مورد علایق شخصی هرکدام از داوطلبان میپرسد و بعد دو عکس به هرکدام می دهد تا در زمان یک دقیقه تصویر را توصیف کنند در بخش دیگر نیز باید با یکدیگر مکالمه کنند که ممتحن با پرسیدن سوالات مکالمه را هدایت می کند.

 

حتما بخوانید
50 لغات واصطلاحات انگلیسی تکنولوژی

محاسبه نمره آزمون FCE

هر بخش از آزمون نمره جدا گانه ای دارد که بخش ریدینگ 40 در صد از نمره و باقی بخش ها هرکدام 20 درصد از نمره را شامل می شوند.

کسب نمره در آزمون FCE به صورت A,B,C,D,E است که کسب نمره A  بالاترین نمره و نمرهE پایین ترین نمره است .  داوطلبان باید حداقل نمره C یا بالاتر را برای قبولی در آزمون باید بدست بیاورند.

توانایی هایی که برای قبولی در آزمون FCE نیاز دارید

خواندن: توانایی سریع خواندن سوالات به داوطلبان کمک خواهد کرد تا اطلاعات مورد نیاز متن را پیدا کنند و به سوالات سریع تر پاسخ بدهند.

نوشتن:با نت برداری از سخنرانی ها کتاب ها و مجلات انگلیسی می توانید توانایی نوشتن خود در نامه ها و متن هایی که در آزمون از شما می خواهند بالا ببرید.

گفت و گو حرف زدن با افردای که زبان انگلیسی قوی ای دارند یا کسانی که زبان مادریشان انگلیسی است به داوطلبان کمک می کند تا در بخش اسپیکینگ آزمون موفق تر باشند.

 

پکیج طلایی آزمون FCE

مرکز زبان ایران بریتانیا با تهیه پکیج طلایی آزمون FCE توانسته سیل کثیری از داوطلبان آزمون زبان انگلیسی را برای این آزمون آماده کرده در کسب نمره قبولی خود موفق باشند. توصیه مرکز زبان ایران بریتانیا به داوطلبان آزمون FCE تهیه این پکیج خودآموز و رسیدن به نمر بالای این آزمون بدون نیاز هیج استادی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پکیج طلایی FCE به این قسمت مراجعه کنید.

 

تفاوت آزمون تافل با آزمون FCE

در آزمون تافل مردودی معنایی ندارد و داوطلبان بر اساس پاسخ هایشان نمره دریافت خواهند کرد که نمره تافل کل آن ها می شود اما درآزمون FCE محدوده ای بین 60 تا 65 درصد کل امتیاز را باید داوطلبان دریافت کنند.

در آزمون تافل هر داوطلب با هر سطح از زبان مورد ارزیابی قرار می گیرد اما در آزمون FCE  داوطلبان براساس طبقه بندی است یعنی باید باید سطح بالاتر از متوسط و معادل B2 باشند.

در آزمون FCE باید پاسخ ها را در پاسخ نامه های جداگانه یاداشت کرد اما در آزمون تافل اینترنتی که یکی از پرطرفدارترین آزمون های زبان است فقط در مقابل رایانه نشسته و پاسخ ها را تایپ می نویسند.

یکی از بخش هایی که داوطلبان برای آن بسیار استرس دارند بخش اسپیکینگ هر آزمون است که به صورت مصاحبه انجام می شود و در آزمون FCE  با حضور دو داوطلب و یک ممتحن برگزار می شود اما در آزمون تافل اینترنتی داوطلب تنها با رایانه طرف است و راه ارتباطی بین داوطلب و ممتحن یک میکروفون است.

یکی دیگر از تفاوت های تافل و آزمون FCE  در  مدت زمان انقضاء آزمون است در آزمون تافل تاریخ انقضاء دو ساله است اما در آزمون FCE  تاریخ انقضاء وجود ندارد و مدام العمر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *