سبد خرید
آزمون ETPNU

جدیدترین تغییرات آزمون ETPNU

امتیاز post

آزمون ETPNU آزمون سنجش زبان انگلیسی داوطلبان مخصوص دانشگاه های پیام نور سراسر کشور است. داوطلبان دکتری در هر رشته ای که مدرک معتبر زبان ندارند الزامی است که در آزمون ETPNU  شرکت کرده و این مدرک را دریافت کنند.

ETPNU  در همه دانشگاه ها دارای اعتبار می باشد اما به دلیل اینکه این آزمون زیر نظر دانشگاه پیام نور برگزار می شود بهتر است فقط زمانی که می خواهید در رشته دکتری در دانشگاه پیام نور شرکت کنید این آزمون را بدهید.

آزمون ETPNU بخش شنیداری ندارد.

این آزمون شباهت زیادی به آزمون تافل کاغذی دارد. داوطلبان قبل از شرکت در آزمون جامع باید برای دریافت مدرک زبان اقدام کنند. آزمون  ETPNU  آزمونی است که زیر نظر مرکز سنجش و آزمون برنامه ریزی و برگزار می شود. مراحل برگزاری این آزمون 3 الی 4 بار در هر سال برگزار می شود داوطلبان می توانند تا زمانی که نمره دلخواه خود را کسب کنند درآزمون شرکت کنند. محدودیتی برای شرکت در این آزمون وجود ندارد.

مکانهای برگزاری آزمون ETPNU

آزمون ETPNU  اکثرا در 6 استان برگزار می شود که شامل شهر های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، کرمانشاه، خراسان رضوی است .البته قبل از هر آزمون اطلاعیه ای صادر خواهد شد که شهر های اضافه شده و حذف شده از آزمون و محل و زمان آزمون ذکر شده است.

ساختار سوالات ETPNU

سوالات آزمون ETPNU شباهت زیادی به آزمون MSRT  داشته و شامل

گرامر

30 سوال گرامری که بیشتر ساختار کلی وارونگی ها جملات شرطی و جمله واره ها بیشتر در آزمون بکار گرفته می شوند و صفات فاعلی و مفعولی ساختار های مجهول نیز از نمونه سوالاتی است که در آزمون می آید. به طور کلی می توان گفت سطح سوالات در این آزمون نسبت به آزمون های معتبر دیگر راحت تر است.

واژگان

30سوال که  واژگان لغات نسبتا دشوار استفاده خواهد شد باید قبل از شرکت در آزمون زمان زیادی را برای یادگیری لغات بگذارید هرچه مطالعه در این قسمت بیشتر باشد امکان موفقیت نیز بیشتر خواهد شد.

درک مطلب : 40 سوال در چهار متن با موضوعات مختلف به داوطلبان داده خواهد شد سطح سوالات این قسمت متوسط و استاندارد است و باید بتوانید متن را درک کرده وبه سوالات پاسخ صحیح بدهید.

نمره قبولی در آزمون 50 از 100 است که داوطلبان باید قبل از شرکت در آزمون خود را برای کسب نمره بالاتر از 50 آماده کنند. آزمون ETPNU نمره منفی نداشته و با پاسخ اشتباه دادن به چند سوال سوال درست شما از بین نخواهد رفت. 120 دقیقه زمان برای پاسخ گویی به سوالات دارید آزمون از ساعت 10 صبح تا 12 ظهر برگزار خواهد شد.

مرکز زبان ایران بریتانیا با تهیه بسته خودآموز آزمون ETPNU از صفر تا 100 این آزمون را در اختیار شما قرار خواهد داد. این بسته شامل تدریس بینظیر استاد و تمامی منابع رایگان ETPNU خواهد بود.

نحوه ثبت نام آزمون ETPNU

برای شرکت در این آزمون به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه کرده و در قسمت ثبت نام آزمون ETPNU ثبت نام کنید و مدارک کورد نیاز را پر کنید.

توجه داشته باشید در ساعات اولیه ثبت نام خود را کامل کنید چون اگر ظرفیت پر شود اگر از زمان ثبت نام هم مانده باشد امکان ثبت نام ندارید. چنانچه قصد انصراف از آزمون را داشته باشید اگر پول آزمون را پرداخت نکرده باشید می توانید انصراف بدهید و اگر پول را پرداخت کرده باشید مبلغی بازگردانده نخواهد شد.

اعتبار این آزمون 2 ساله بوده و تا قبل از تمام شدن اعتبار باید در آزمون جامع شرکت کنید. آزمون ETPNU در خارج از کشور فاقد اعتبار بوده و فقط از این مدرک می توانید  دانشگاه های داخل کشور مثل  دانشگاه پیام نور یا حتی برخی از دانشگاه های سراسری و آزاد استفاده  کنید.

هزینه ثبت نام آزمون ETPNU

 هزینه ثبت نام آزمون در سال جدید 90 هزار تومان است.

چند نکته که به داوطلبان کمک خواهد کرد تا در آزمون نمره دلخواه خود را کسب کنند

یک هفته قبل از زمان آزمون شروع کنید به مرور کردن مطالب درسی .زمان آزمون را مشخص کرده تا بدانید چندر روز زمان دارید برای مرور درس ها.

مطالب مفید را یاداشت کرده و همراه خود داشته باشید تا هرچند وقت مطالب مهم را مرور کنید.

هر روز زمانی را برای مطالعه اختصاص دهید تا  این کار برای شما یک عادت همه روزه شود.

ازنوع سوالات و چگونگی برگزاری امتحان اگاه باشید تا استرس کمتر داشته باشید.

روش های مختلف برای یادگیری را امتحان کنید تا به روشی که با آن راحت تر هستید یا زودتر یاد می گیرید برسید.

همیشه دیکشنری همراه داشته باشید تا زمانی که به آن نیاز دارید سریع به دیکشنری مراجعه کنید و دایره لغات خود را نیز افزایش می دهید.

تمامی داوطلبین می توانند با تهیه بسته های خودآموز زبان انگلیسی از صفر و برای تقویت گوش دادن خود از پکیج پادکست زبان انگلیسی و همچنین برای تقویت لهجه زبانی خود از پکیج لهجه زبان انگلیسی استفاده کنند.

مشاوره با مرکز زبان ایران بریتانیا

امیدواریم که از آزمون ETPNU نهایت استفاده را برده باشید. شما عزیزان می توانید ما را در کانال تلگرامی ایران بریتیش که زبان آموزان مختلفی عضو هستن و انتقال تجربه در آزمون های مختلفی وجود دارد مشاهده کنید همچنین در  اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. حتما از کانال تلگرام ما درباره آموزش های رایگان دیدن کنید.

کانال تلگرامی ایران بریتانیا
کانال تلگرامی ایران بریتانیا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *