مرکز تخصصی زبان انگلیسی و فروشگاه آنلاین محصولات زبان و همچنین دوره های ویژه زبان
0
02191017475

آزمون EPT منابع ای پی تی

 آزمون EPT

EPT مخفف کلمه ENGLISH PROFICENCY است. این آزمون زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. آزمون EPT یکی از آزمون های داخلی  می باشد که برای ارزیابی، سطح دانشجویان دکترایی که خواهان ورود به دانشگاه های آزاد اسلامی هستند و یا در مقطع دکتری برای آزمون جامع دکتری نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشد معتبر می باشد.مم

استارت آزمون EPT از سال ۸۶ زده شده و الان چند سالی است که هر ماه این آزمون  در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود یعنی در سال داوطلبان ۱۲ بار می توانند شرکت کنند.و محدودیتی در شرکت نخواهند داشت داوطلب  تا هنگامی که نمره مورد نظر خود را کسب نماید می تواند در آزمون شرکت کند.

آزمون EPT برای  بعضی از دانشگاه های سراسری کشور نیز معتبر می باشد. آزمون EPT را می توان با آزمون داخلی دیگر که در ایران برگزار می شود مانند TOEFL PBT  مقایسه کرد اما با این تفاوت مهم که در آزمون EPT بخش شنیداری و نگارش وجود ندارد.

 

ساختار سوالات در آزمون EPT

ساختار سوالات در آزمون EPT  به سه قسمت شامل

واژگان

۲۵ سوال تستی را شامل می شود. در این بخش باید واژگان صحیح و هم چنین داوطلب به مترادف و متضادهای کلمات آشنا باشد.

درک مطلب  

در این قسمت ۴ متن برای داوطلب در نظر گرفته شده است که موضوعات  علمی و متنوعی را شامل می شود با توجه به متن داوطلب ۲۰ سوال تستی و چهار گزینه ای برای پاسخ خواهد داشت.

 

گرامر EPT که شامل ۴۰ سوال دو قسمتی است

قسمت اول

سوالاتی که داوطلب باید از بین گرامر های داده شده گزینه نادرست را انتخاب نماید.

قسمت دوم

مجموعه سوالاتی که از لحاظ ساختاری نگارشی اشتباه بوده و داوطلب باید آن را پیدا کند. هیچ سوالی در آن آزمون نمره منفی ندارد.

نمره دهی در این آزمون از ۱۰۰ است داوطلب باید حداقل نمره ۵۰ را برای پذیرش در دانشگاه کسب کنند. نمره پذیرش  برای رشته های مختلف متفاوت می باشد.

مرکز زبان ایران بریتانیا با تهیه پکیج بینظیر آزمون EPT در ایران این قول را به شما می دهد که ۱۰۰ درصد تمامی منابع و تدریس و سوالات سالهای گذشته و همچنین تسلط کافی بدون نیاز به استاد در این امتحان خواهید داشت.

مدن زمان برای پاسخ گویی به سوالات ۱۴۰ دقیقه خواهد بود که به طور متوسط برای پاسخ گویی به هرکدام ۱ دقیقه و چهل ثانیه زمان خواهید داشت.

اعتبار آزمون EPT اعتبار این آزمون دوساله بوده و تا قبل از پایان یافتن زمان اعتبار آزمون اوطلب باید در مصاحبه دکترای در دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کند.این آزمون در خارج از کشور هیچ گونه اعتباری ندارد.

 

تفاوت آزمون EPT و  MSRT

یکی دیگر از آزمون هایی که برای  رشته های دکترا مورد استفاده دانشگاه های داخلی قرار می گیرد آزمون MSRT است . وجود این آزمون برخی از داوطلبان را به این فکر ئا می دارد که تفاوت این دو آزمون چیست و کدام را انتخاب کنند؟

از تفاوت های این دو آزمون می توان به زمان و مکان آزمون اشاره کرد که آزمون به صورت ماهانه و در دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی است برگزار می شود.

مورد دیگر که می شود به آن اشاره کرد وجود بخش شنیداری در آزمون MSRT است که در آزمون EPT وجود ندارد. یکی دیگر از تفاوت ها وجود نمره منفی در آزمون  MSRT است که در آزمون EPT  وجود ندارد.  شباهتی نیز به هم دارند که داشتن محتوا و تقریبا یکسان این دو آزمون است.

 

سهمیه ایثارگران برای داوطلبان  آزمون EPT

داوطلبانی که سهمیه ایثارگری دارند می توانند با کسب نمره ۲۸ در آزمون, آزمون خود را بگذرانند و با دریافت نمره ۳۵ نیز می توانند در این آزمون قبول شوند. این یک امتیاز بسیار مناسب برای تمامی داوطلبان ایثارگر و خانواده های محترم آنها ارائه می شود.

 

نحوه ثبت نام و شرایط  آزمون EPT

برای ثبت نام این آزمون باید به سایت دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کرده و اطلاعات دقیق خود را وارد کرد در آخر با پرداخت هزینه آزمون ثبت نام کامل می شود. کارت ورود به جلسه را دو روز قبل از زمان شروع آزمون می توانید دریافت کنید.

ساعت برگزاری آزمون ساعت ۹ صبح خواهد بود که نیم ساعت قبل از شروع آزمون بسته خواهد شد پس توجه داشته باشید قبل از بسته شدن درب حوزه آزمون باید در محل حضور داشته باشید. همراه داشتن هرگونه لوازم الکترونیکی تقلب محسوب می شود و با داوطلب برخورد خواهد شد.

 

هزینه ثبت نام آزمون EPT

هزینه شرکت در این آزمون ۸۰ هزارتومان است. و یکی از ارزانترین آزمون های زبان انگلیسی در ایران می باشد.

 

کسب نمره بالا در آزمون EPT

این آزمون نسبت به آزمون های معتبر دنیا بسیار آسانتر می باشد اما مانند تمام امتحان های زبان نیاز به اطلاعات عمومی و پایه ای زبان دارد داوطلب برای کسب نمره بالا در این آزمون باید دایره لغت گستره و با ساختار گرامری زبان آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند نمره بالا دراین آزمون  کسب کند.

تمامی این ها در پکیج بینظیر استاد رحمانی برای اولین بار در ایران ارئه شده است گنجانده شده و ۱۰۰ قبولی برای شماست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *