مرکز تخصصی زبان انگلیسی و فروشگاه آنلاین محصولات زبان و همچنین دوره های ویژه زبان
0
02191017475

آزمون تولیمو TOLIMO

آزمون تولیمو TOLIMO  چیست

تولیمو (Tolimo) مخفف کلمه The Test of Language By the Iranian Measurement Organizatio) است.

یکی آزمون های تعیین سطح  زبان انگلیسی که در ایران برای سنجش توانایی سطح زبان انگلیسی داوطلبان وجود دارد و توسط سازمان سنجش و آموزش کشور ایران سوالات طراحی و برگزار می شود.

برای کسانی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از کشور و در دانشگاه های دنیا را دارند یک آزمون معتبر است. دریافت نمره  در این آزمون کمک زیادی در قبولی در مقطع دکتری می کند.

آزمون TOLIMOو آزمون  MSRTاز آزمون های بزرگ ایران هستند که هر ماه توسط سازمان سنجش برای ارزش یابی دانشجویان مقطع دکترا و بمنظور اهداف اموزشی برگزار می شود.

 

برگزاری آزمون تولیمو

این آزمون شامل دودفترچه است که یک دفترچه سوالات تستی و یک دفترچه سوالات تشریحی است. در دفترچه سوالات تشریحی یک سوال وجود دارد که ۳۰ دقیقه زمان پاسخگویی این سوال است و باید در داخل دفترچه نوشته شود و برای ان پاسخنامه جداگانه داده نمی شود

۱_این سوال بمنظور نشان دادن مهارت نوشتن متن و مقاله شما در زبان انگلیسی است.

۲_دفترچه بعدی شامل سوالات تستی است که در بخش ساختارو نوشتاری زبان ۴۰ سوال زمان پاسخگویی ۳۰ دقیقه

۳_خواندن و درک مطلب ۵۰سوال زمان پاسخگویی ۵۵ دقیقه

۴_درک مطلب شفاهی ۵۰ سوال که زمان پاسخگویی ۳۵ دقیقه است

۵_متن شفاهی سوالات با بلند گو بلند پخش می شود و قابل تکرار نیست.

کسب نمره بالاتراز ۶۰۰ درآزمون یعنی سطح شما عالی است کسب نمره بین ۵۲۰تا۵۹۹ یعنی سطح شما خوب می باشد کسب نمره ۴۸۰تا ۵۱۹ یعنی در سطح متوسط قرار دارید وکسب نمره کمتر از ۴۷۹یعنی سطح زبان داوطلب ضعیف می باشد.

جواب آزمون ۳۰ الی ۴۰ روز بعد از آزمون برروی سایت سنجش قرار میگیرد و قابل مشاهده است این آزمون هر ساله  ۱۰ بار برگزار می شود که برنامه برگزاری آن را می توانید ابتدای سال روی سایت سازمان سنجش مشاهده بفرمایید.

برای شرکت در این آزمون باید مهارت هایی مثل نوشتاری مهارت خواند شنیداری خود را تقویت کنید و دایره لغوی خود را گسترش دهید و درک مطلب را به خوبی بیاموزید که همه اینا نیازمند تکرار و تمرین و داشتن برنامه ریزی دقیق و داشتن استادان مجرب دراین حوزه است که به شما  کمک کند ما در ایران بریتانیا با داشتن سابقه طولانی  به شما کمک میکنیم تا در کمترین زمان بهترین خروجی را داشته باشید و باکسب نمره عالی مدرک خود را دریافت کنید.

آزمون تولیمو محدوده سنی ندارد و همه می توانند شرکت کنند حتی کسانی که مدرک دیپلم دارند.

مزایای آزمون تولیمو

یکی دیگر از مزایای این آزمون نداشتن نمره منفی است که باعث می شود داوطلب با خیال راحت به تمام سوالات پاسخ بدهد زمانی نمره منفی حساب می شود که به یک سوال دو جواب بدهید این آزمون محدودیت تعداد دفعات شرکت ندارد و تا دوسال از زمان آزمون هم مدرک معتبر و قابل استفاده قرار می گیرد.

 

نحوه محاسبه نمره آزمون تولیمو

درآزمون تولیمو  محدوده نمره بین ۳۱۰و ۶۷۷ است پس از حساب نمره ب دست امده آن نمره را ۱۰برابر میانگین نمره میکنن و نمره به دست امده نمره کل درنظر می گیرند.

 

منابع آزمون تولیمو

منابع آزمون تولیمو کتاب هایی می باشند که به یادگیری و گسترش دامنه لغوی و درک مطلب به شما کمک می کند کتاب هایی مثل  ۵۰۴ واژه ضروری و لغات ضروری تافل ومنابع دیگری که به سختی یافت می شود ولی درمرکز آموزش بریتانیا به شما کمک میکنیم به راحتی نکات دستوری و لغات را به آسانی یاد بگیرد و درآزمون تولیمو موفق باشید.

آزمون تولیمو در ایران بریتانیا

 ثبت نام آزمون تولیمو

زمان برگزاری آزمون رو می توانید روی سایت سنجش مشاهده کنید اگر قبلا در این آزمون ثبت نام کرده اید نیاز به ثبت نام مجدد نیست فقط با وارد شدن نام کاربری و زدن گزینه شرکت درآزمون  سیستم با پیدا کردن موقعیت مکانی شما زمان و محل برگزاری را به شما میگوید.

یکی از مزایای آزمون تولیمو این است که اگر برای شرکت درآزمون به امادگی کافی نرسیده بودید میتوانید با نوشتن درخواست کتبی و فرستادن ۱۵ روز قبل از برگزاری آزمون آزمون را به زمان دیگری انتقال دهد باید توجه داشت اگه هزینه آزمون را پرداخت کنید و کلا از آزمون دادن منصرف بشوید هزینه ای که کرده اید به هیچ وجه باز گرداننده نمیشود .

هر داوطلب برای شرکت درآزمون باید فقط به همان مرکزی که زمان امتحان انتخاب کرده است مراجعه کند در غیر این صورت آزمون از او به عمل نمی آید.

 

هزینه ثبت نام تولیمو برای سال ۹۹

هزینه ثبت نام آزمون سال ۱۳۹۹ صد تومان است که داوطلبان هزینه آزمون خود را بصورت پرداخت اینترنتی در سایت سازمان سنجش باید پرداخت کنند.

ایا آزمون تولیمو به صورت اینترنتی برگزار می شود؟

باید گفت بله بصورت اینترنتی نیز برگزار می شود اما برای شرکت درآزمون باید درمراکز برگزاری حضور پیدا کرد نمی توانید این آزمون را در منزل بدهید. به دلیل اینترنتی بودن آزمون نیاز به کارت ورود به جلسه نیست و آزمون اینترنتی تنها تفاوتش با آزمون کاغذی بخش نوشتاری بجای دست خط خود داوطلب باید متن را تایپ کنید و در بخش شنیداری بجای بلندگوی عمومی از هدفون برای هر داوطلب استفاده می شود.

 

مدارک مورد نیاز برای حضور در آزمون تولیمو

داوطلب شرکت در آزمون باید دو کارت شناسایی معتبر همراه خود داشته باشد (کارت ملی هوشمند شناسنامه عکس دار.گواهینامه رانندگی .کارت پایان خدمت.) تا بتواند سرجلسه آزمون شرکت داده شود.

داوطلبان عزیز میتونند می توانند برای تقویت زبان انگلیسی خود برای شرکت در آزمون تولیمو TOLIMO پکیج های مرکز زبان ایران بریتانیا و استاد رحمانی عزیز را تهیه نمایید.

 

نتایج آزمون تولیمو

نتایج آزمون تولیمو پس از ییک هفته کاری منتشر می شود و در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار داده خواهد شد که داوطلبی برای مشاهده نشایج می توانند بر روی این قسمت کلیک کنند.

 

نمونه سوالات آزمون تولیمو TOLIMO

برای تهیه نمونه سوالات سالهای گذشته آزمون تولیمو که مطمعنا در سالهای آینده نیز در این آزمون تکراری خواهد بود و کمک زیادی به کسب نمره بالا به داوطلبین عزیز خواهد کرد را در وب سایت ایران بریتانیا و در قسمت پکیج آموزشی TOLIMO مشاهده بفرمایید همچنین استاد گرامی توضیحات تشریحی درباره نحوه پاسخدهی به سوالات و برگزاری آزمون تولیمو کسب نمره بالای در آزمون تولیمو کرده است که با توجه به کیفیت بالای استاد و نمره کسب شده توسط شاگردان استاد این مجوعه ۱۰۰ درصد تضمینی می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *