آموزش زبان انگلیسی

نمونه رایتینگ آیلتس writing IELTS

نمونه رایتینگ آیلتس writing IELTS

آخرین بخش از آزمون آیلتس آزمون رایتینگ می باشد که به صورت کتبی در مدت زمان ۱ ساعت برگزار خواهد شد. این بخش به اظهار  داوطلبانی که دراین آزمون شرکت کرده اند سخت ترین بخش آزمون آیلتس می باشد.

 

برای دانلود نمونه رایتینگ های نوشته شده  تسک ۱ و تسک ۲ که نمره بالایی کسب کرده اند در این قسمت کلیک کنید.

همیشه با یادگیری استراتژی ها و تکنیک ها  و همچنین استمرار درنوشتن و تلاش مستمر  با هدایت و راهنمایی یک استاد دلسوز می توانید در این آزمون موفق باشید.

در این بخش هرچه شما توانایی داوطلب در یادگیری مقاله نویسی و مفهوم گرامری و آشنایی با لغات آیلتس بیشتر شود  در بخش رایتینگ آیلتس نمره بالاتری نیز کسب خواهد کرد.

 

مهارت در نوشتن رایتینگ به دو بخش تقسیم می شود که شامل:

TASK1

در بخش اول  از شما خواسته خواهد شد اطلااعات مهم یک متن را استخراج و در مورد آن توضیح دهید.

TASK2

در بخش دوم به داوطلب یک ایده داده می شود که داوطلب باید اطلاعات آن را دسته بندی و و دلیل برای آن موضوع ارائه دهد.

ارزیابی بخش راستینگ:

هردو  بخش در این آزمون بر اساس معیارهای چهارگانه ای که وجود دارد ارزیابی می شود که می توان به واژگان و گرامر ساختار بندی جملات نوشته شده، ارتباط کلمات با هم، استفاده از نوشته یونیک و بدون کپی  اشاره کرد. پس در نوشتن متن باید به جزئیات دقت شود.

معیار های ارزیابی متن شما در رایتینگ آزمون آیلتس:

TAST RESPONSE

بر اساس این معیار داوطلب باید به تمام بخش هایی که مورد سوال قرار گرفته شده  پاسخی کاملا واضح و گویای و با توجه به معیارهای درست دهد.

COHERENCE ANB COHESION

انسجام کلمات باید در جمله ها به خوبی حفظ شود ومتن شما باید یک متن منطقی و با توضیح و تفسیر کامل باشد. به زبان فارسی ساده نوشته ما بخشی از یمین و بخشی از یسیار نباشد همه نوشته ها در یک چهار چوب و یک بخش تعرف شده باشد.

LEXICAI RESOURCES

براساس این معیار داوطلب باید از کلمات منحصر به فرد و یونیک که بیشتر جنبه آزمون آیلتس را دارد و کمتر به صورت روزمره استفاده می شود در متن خود مورد استفاده قرار دهد و متن را با کمترین یا حتی بدون داشتن غلط املایی بنویسیم.

 

چه نکاتی را باید قبل از نوشتن رایتینگ آیلتس writing IELTS توجه کنیم؟

۱_قبل از شروع به نوشتن حتما باید درمورد موضوع داده شده فکر کنید:

برای پاسخگویی به این دو بخش رایتینگ آزمون به شما ۶۰ دقیقه زمان داده می شود که ۲۰ دقیقه مربوط به آزمون اول و ۴۰ دقیقه برای پاسخگویی به آزمون دوم است.

شما باید قبل از شروع کردن به نوشتن چیز هایی که درمورد متن به ذهنتان می آید را یاداشت کرده و از آن در متن خود استفاده کنید.

 

مدیریت زمان : در این بخش شما باید بتوانید زمان خود را مدیریت کنید.

۲_دقیقا به آنچه که سوال از شما خواسته پاسخ بدهید:

باید توجه کنید به سوالی که متن از شما خواسته شده پاسخ دهید . چند بار جواب خود را در ذهنتان مرور کنید تا مطالب اضافه را بتوانید حذف کرده و یک متن جواب کامل و واضح به سوال دهید.

 

۳_فاصله گذاری پاراگراف بندی درست:

کسی که متن شما را تصیح می کند به ساختار متن شما نیز توجه دارید و برای آن نمره ۲۵% در نظر گرفته شده است پس باید به این قواعدکه بسیار ساده و پیش پا افتاده است دقت بالایی داشته باشید. شروع و پایان متن خود را همیشه مشخص کنید. و در قسمت های که موضوع متن دچار تغییر می شود پاراگراف را متوقف کرده و به ادامه سطر بروید.

۴_بیشتر از تعداد کلمات خواسته شده بنویسید

در تسک ۱ باید حداقل  طول متن شما ۱۵۰ کلمه باشه که بهتره شما بیشتر از ۱۵۰ را در نظر بگیرید که کلمات شما دچار خطای ۵۰۱ که مربوط به کم نوشتن متن می باشد نشود.

درتسک ۲ باید حداقل طول متن شما ۲۵۰ کلمه باشد در این متن هم مانند تسک ۱ باید متن بیشتر در نظر گرفته شود تا طول متن شما کمتر از ۲۵۰ کلمه نشود.

 

نکته بسیار مهم:

باید این نکته بسیار مهم را نیز  را در نظر بگیرید که اگه طول متن شما از اعداد گفته شده در بالا کمتر باشد احتما  ۲۵% را از دست می دهید و همچنین اگر بیشتر از این تعداد کلمات بنویسید زمان زیادی تلف می کنید. لذا مدیریت زمان برای این آزمون بسیار مهم و اساسی می باشد.

 

۵_ هیچ وقت صورت سوال را در جواب کپی نکنید:

در ازای کپی کردن صورت سوال هیچ نمره ای به شما تعلق نمی گیرد و مصحح عبارت کپی شده شما را از کلمات کم میکند. به اصطلاح زبان انگلیسی از پارافریز کردن درست برای دوباره نویسی خود حتما استفاده کنید.

 

۶_آزمون آیلتس  به منظور نشان دادن توانایی شماست:

باید توجه داشت که این آزمون به منظور نشان دادن توانایی شما در زمینه های مختلف را نشان می دهد شما بجای یادگیری موضوع های مختلف و کسب اطلاعات درباره موارد مختلف که برای شما هیچ گونه کمکی در بالا بردن نمره شما نخواهد کرد بهتر است روی توانایی های خود بر روی نوشتن کار کنید.

 

مرکز ایران بریتانیا به عنوان اولین مرکز ایرانی توضیحی و تشریحی آزمون ایلتس (رایتینگ آیلتس writing IELTS) به صورت کاملا حرفه ای و دقیق و با وسواس خواصی تولید پکیج استثنایی آیلتس را ایجاد کرده و در اختیار داوطلبان قرار داده است.

 

آموزش رایتینگ تسک ۱ و ۲

برای تسلط کافی به رایتینگ تسگ ۱ و ۲ خواندن و دانستن اینکه چه گرامر های را برای این آزمون استفاده شود بسیار مهم و حائذ اهمیت می باشد.

یکی از راههای مهم و اساسی استفاده از رایتینگ های نمونه سالهای گذشته و سمپل تست هایی که سالهای گذشته نمره بالایی را کسب کرده اند می باشد از رو تمامی داوطلبین که دارای مهارات بالایی در زبانی ندارند و تصمیم دارند در زمان محدود به نمره بالایی کسب نمایند می توانند با توجه به لغات، گرامرها و ساختارهای نوشته شده در سال های گذشته نمره بالایی کسب نمایند.

 

دیدگاه کاربران
 • مریم خدامرادی 30 مهر 1398

  من و خواهرم تو امتحان آیلتس نمره ۵٫۵ بدست اوردیم و نمیدونم چرا نمیتونیم نمره بالای ۷ بدست بیاریم بسته های آموزشی شما آیا میتونه این کمک به ما بکنه؟

  • جواد مرادی 30 مهر 1398

   من چند بار تو امتحان ایلتس شرکت کردم اما نمره دلخواه خودم را در رایتینگ کسب نکردم لطفا راهنماییم میکنید چکار کنم

  • مهدی حسنی 25 دی 1398

   من درحال گذراندن کلاس های آنلاین این مجموعه هستم و از استاد رحمانی عزیز بسیار راضی هستم

  • admin 21 اسفند 1399

   بله حتما این بسته به نحوه ای طراحی شده که تدریس تمامی بخش های آزمون شامل می شود و همچنین نمونه سوالات سالهای گذشته به همراه ساختار بندی و باید ها و نباید های آزمون را به داوطلبین عزیز بیان میکند به همراه آزمون آزمایشی بی نظیر می باشد.

 • جواد مرادی 30 مهر 1398

  من شنیدم امتحان دولینگو خیلی سادست و میشه سریع نمره دلخواه کسب کرد میشه بیشتر راهنماییم کنید.

  • admin 21 اسفند 1399

   با سلام بله آزمون دولینگو بسیار آسان هست ولی مهم ترین نکته تسلط بر نموه سوالات سال های گذشته و همچنین دانستن غالب کلی این آزمون به بهترین شکل است که مرکز ایران بریتانیا این کار را با وسواس زیادی انجام داده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *