آموزش زبان انگلیسی

نمونه ریدینگ آیلتس Reading IELTS

ریدینگ آیلتس ایران بریتانیا

نمونه ریدینگ آیلتس Reading IELTS

یکی از بخش های مهمی که داوطلبان شرکت در آزمون آیلتس به راحتی می توانند نمره ۷ یا ۸ و حتی ۹ را کسب کنند بخش Reading می باشد اما متاسفانه اکثر داوطلبان با این قسمت مشکل اساسی دارند. READING برای آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک کاملا متاوت برگزار می شود.

 

برای تقویت ریدینگ خود و افزایش سطح لغات در ریدینگ آیلتس اینجا کلیک کنید.

 

با وجود اینکه خیل عظیمی از داوطلبان شرکت در آزمون زمان زیادی را برای یاد گیری صرف می کنند  اما باز هم در بخش خواندن سوالات به مشکل بر خواهند خورد که از مهم ترین اشتباهات داوطلبان در موضوع چگونه یادگیری مطالب است. چگونه بخش یادگیری را بیاموزیم تا نمره بالاتری کسب کنیم؟

 

دلایلی اصلی مشکل داوطلبان در ریدینگReading  آیلتس:

۱_فقدان دایره لغات کافی

۲_درست درک نکردن معنی لغات و کاربرد صحیح آن در جمله

۳_سرعت پایین درک مطلب و خواندن متن توسط داوطلب

مرکز زبان ایران بریتانیا به به کارگیری روش های آموزشی به روز و آبدیت توانسته است نمره داوطلبان را از ۲ یا ۳ به ۷ و ۸ ارتقاع دهد. یکی از راهکار های مهم و کاربردی تقویت نگارش و پوشش نقاط ضعف داوطلب می باشد تا در این بخش از آزمون آیلتس نمره بالایی کسب نمائید.

 

 تقویت ریدینگ Reading آیلتس

۱_همیشه مطالعه زبان انگلیسی را جزو برنامه های روزانه خود قرار دهید تا با خواندن مطالب جدید (از قبیل اخبار_روزنامه ها به روز و مطالب علمی و فرهنگی و سیاسی گوناگون) دامنه لغات خود را برای خواند افزایش دهید.

 

۲_ این که شما زمان انجام آزمون در آرامش به سوالات پاسخ بدهید بسیار با اهمیت است. احتمالا شما در یک قسمت و موضوعی کار کرده اید ولی متاسفانه به دلیل اینکه استرس دارید آن قسمت را فراموش خواهید کرد. پس بر باید سعی کنید بر روی استرس خود مسلط شوید.

 

۳- روش درست مطالعه: مطالعات خود را به صورت اصولی نجام دهید و فقط با خواندن ساده متن از روی کلمات رد نشوید در متنی که می خوانید برای خود سوال مطرح کنید و در درک مطلب و اینکه منظور متن از بیان لغات در آن چه می باشد.

 

۴_مدیریت زمان: در هنگام خواندن متن زمان شروع  و پایان خود را در نظر بگیرید تا بتوانید در خواندن متن و مدیریت زمان مسلط شوید.

برای کسب نمره ۷ و ۸  در ریدینگReading  آیلتس حتما باید سرعت در خواندن متن خود را بالا ببرید به نحوه ای که در هر دقیقه ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه را بتوانید بخوانید از دیگر تکنیک ها خواندن درک مطلب هنگام خواند می باشد که یکی از مهارت ها مهم در خواندن و ذخیره زمان می باشد.

 

 ریدینگ آیلتس جنرال و آکادمیک

در بخش READING  آیلتس داوطلب ۶۰ دقیقه زمان برای پاسخ گویی ۴۰ سوال در ۳ قسمت دسته بندی شده دارد. برای جواب به هر سوال تقریبا ۹۰ ثانیه زمان پاسخ گویی خواهید داشت که زمان نسبتا کافی و مناسبی می باشد.

 

تفاوت ریدینگ Reading آیلتس جنرال و آکادمیک

موضوع متن آیلتس آکادمیک یک موضوع  واقعی است که در کتاب ها و مجلات چاپ شده است.که موضوعات شامل موضوعات واقعی و استدلالی است برگرفته ازمتن های علمی و دامنه لغات به کار رفته در متن های اکادمیک بسیار بیشتر از جنرال می باشد. هر متن ریدینگ آکادمیک به صورت متوسط شامل ۹۰۰ کلمه می باشد.

متن های ریدینگ جنرال به صورت کلی شامل متن هی عمومی تر با دامنه لغات بسیار کمتر و عامیانه تر می باشد لذا دانستن سبک این دو بخش بسیار مهم می باشد.

 

ساختار ریدینگ آیلتس Reading IELTS جنرال

این بخش شامل سه قسمت می باشد:

در بخش اول دو یا سه متن کوتاه که بهم مرتبط بوده  و موضوع روزمره و کلی می باشد.

در بخش دوم که شامل دو متن با موضوعات و مسائل کاری مطرح می شود.

بخش سوم شامل یک متن طولانی و سخت است که موضوع ان نیز عمومی است.

تفاوت این آزمون با آزمون آیلتس آکادمیک در موضوع متن آن هاست یعنی متن آکادمیک متنی تخصصی بود ولی متن سوال جنرال عمومی است.

 

محاسبه نمره ریدینگ جنرال یا آکادمیک

پاسخ به  ۳۰ سوال  از ۴۰ در READING جنرال برابر است با کسب نمره ۷ در ریدینگ. اما اگر بخواهیم تفاوت ریدینگ آکادمیک و جنرال را بررسی نماییم.

تمامی داوطلبان می توانند با تهیه پکیج آیلتس زبان انگلیسی ایران بریتانیا را تهیه کرده و به صورت خود خوان مطالعه نماییند در این پکیج یک بخش مهم برای آموزش ریدینگ آیلتس Reading IELTS قرار گرفته شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *