سبد خرید
نمونه اسپیکینگ آیلتس

نمونه اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

امتیاز post

در این مقاله به معرفی تمامی نمونه اسپیکینگ آیلتس به همراه مثال های کلیدی پرداخته شده است. تمامی نکاتی که باید در نمونه اسپیکینگ آیلتس در صحبت کردن رعایت کنیم تا نمره بالایی در آزمون کسب شود در مقاله آورده شده است. برای کسب اطلاعات کافی درباره نمونه اسپیکینگ آیلتس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی بخش های از نمونه اسپیکینگ آیلتس

این آزمون در 3 قسمت اصلی برگزار می شود که در قسمت اول به منظور ارزیابی توانایی شما در معرفی خودتان و صحبت درمورد موارد شخصی مانند شغل, محیط کارو تحصیلات و موضوعاتی از این قبیل می باشد.

کلاس آیلتس
کلاس آیلتس

در قسمت دوم این آزمون یک برگه به شما داده خواهد شد و  روی برگه یک سوال طرحی شده است که داوطلب باید 2 دقیقه درباره سوال پرسیده شده صحبت کند. در بخش انتهایی داوطلب باید به چند سوال چالشی که تا به حال درباره این سوالات فکر نکرده است و حتی در این شرایط قرار نگرفته است صحبت کند.

در آزمون آیلتس بخش گفتاری در یک روز و بخش نوشتاری در یک روز دیگر برگزار می شود. لذا روز امتحان اسپکینگ در اختیار شما می باشد و شما در زمان ثبت نام آزمون می توانید روز و ساعت قسمت اسپکینگ آیلتس را خودتان مشخص نمایید. آزمون شفاهی SPEAKING آیلتس عموما در بازه 7 روز قبل از آزمون کتبی برگزار می شود.

ساختار اسپیکینگ IELTS

این آزمون یک مصاحبه ی رو در رو است که بین داوطلب و اگزمینر(امتحان گیرنده) انجام می شود. .این آزمون چیزی بین 11الی 15 دقیقه زمان می برد و صدای این مکالمه دو نفره ضبط  می گردد. تا در صورت اعتراض داوطلب داور دیگری به این سوالات و پاسخ داوطلب گوش داده و نمره را دوباره بررسی نماید.

بخش های آزمون اسپیکینگ

آزمون Speaking آیلتس شامل 4 بخش است که به توانایی های شفاهی زبان انگلیسی شما می‌پردازد. این 4 بخش به شرح زیر هستند:

بخش اول: معرفی (Introduction)

  • در این بخش، شما باید خودتان را معرفی کنید. اطلاعات شخصی خود را اعلام کنید، مثل نام، محل زندگی، شغل و سایر جزئیات کوتاهی.

بخش دوم: سخنرانی کوتاه (Cue Card)

  • در این بخش، شما یک تصویر یا سوال (cue card) می‌گیرید که موضوع یا موضوعی را شامل می‌شود. شما یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد این موضوع صحبت کنید و تا یک دقیقه زمان دارید تا در مورد آن توضیحات بیشتری ارائه دهید.

بخش سوم: مصاحبه (Follow-up Questions)

  • پس از اتمام بخش دوم، ممکن است برخی سوالات تکمیلی از شما پرسیده شود تا بتوانید در مورد موضوع گفتگو کنید. این سوالات بر مبنای موضوعی هستند که در بخش دوم بیان کرده‌اید.
بخش های آزمون اسپیکینگ
بخش های آزمون اسپیکینگ

بخش چهارم: بحث عام (Discussion)

  • در این بخش، شما با بررسی مسائل عام و مرتبط با موضوع اصلی گفتگو می‌کنید. ممکن است سوالات اضافی پرسیده شوند تا نظرات و دیدگاه‌های شما را در مورد موضوع مورد بحث بیان کنید.

همچنین باید توجه داشته باشید که ممکن است در هر یک از این بخش‌ها تغییرات و تنوع‌هایی وجود داشته باشد و سوالات بر اساس سناریوهای مختلفی پرسیده شوند. برای آمادگی بهتر برای این بخش‌ها، تمرین و تماشای نمونه‌های ویدیویی و صوتی از آزمون Speaking آیلتس می‌تواند مفید باشد. همچنین مربی‌ها و منابع آموزشی آیلتس نیز به شما کمک خواهند کرد تا توانایی‌های Speaking خود را بهبود دهید.

مهارت هایی مورد نیاز آزمون اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

نمونه اسپیکینگ آیلتس یکی از چهار مهارت اصلی آزمون آیلتس است و بر اساس این مهارت ارزیابی می‌شود که چقدر شما قادر به ارتباط زبانی و صحبت کردن به زبان انگلیسی هستید. در این بخش از آزمون، شما با یک ممتحن زبان انگلیسی در مورد موضوعات مختلف صحبت می‌کنید و به سوالات و دستورات مختلف پاسخ می‌دهید.

برای موفقیت در آزمون اسپیکینگ آیلتس، مهارت‌های زیر بسیار مهم هستند:

درک سوالات

مهم است که سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود را به درستی درک کنید تا بتوانید به صورت صحیح پاسخ دهید.

پاسخگویی به سوالات به طور کامل

در پاسخ به سوالات، سعی کنید جواب خوب و کاملی بدهید و از اطلاعات و نمونه‌های مرتبط استفاده کنید.

انعطاف‌پذیری در موضوعات

شما باید قادر باشید در مورد موضوعات مختلف صحبت کنید و نه تنها در مورد موضوعات محدود خاص.

توانایی توضیح دادن نظرات و دیدگاه‌ها

شما باید قادر باشید نظرات خود را با دلیل و مثال‌های مناسب توضیح دهید.

توانایی استفاده از واژگان مناسب و متنوع

استفاده از واژگان دقیق و متنوع به شما کمک می‌کند تا پاسخ‌هایتان را با جزئیات بیشتری توضیح دهید.

تلفظ و ادای صحیح

تلفظ صحیح و ادای دقیق کلمات انگلیسی بسیار مهم است. از تلفظ صحیح و نمایان استفاده کنید.

توانایی ارتباط مکرر

در برخی مراحل آزمون، ممکن است ممتحن از شما خواسته باشد که نظرات یا پاسخ‌های خود را گسترش دهید. باید توانایی ارتباط مکرر داشته باشید و جزئیات بیشتری اضافه کنید.

مدیریت زمان

زمان در آزمون آیلتس محدود است. باید بتوانید در مدت زمان معین، پاسخ‌های خود را به طور کامل و جامع ارائه دهید.

آمادگی بهتری برای این آزمون می‌تواند از طریق شرکت در کلاس‌های آموزشی یا مشاوره از مربی‌های تخصصی زبان باشد. همچنین، تمرین مکرر با نمونه اسپیکینگ آیلتس و دریافت بازخورد از افراد ماهر در این زمینه نیز می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های اسپیکینگ خود را بهبود ببخشید.

نکات مهم در بدست آوردن نمره 7 و 8

1_صحبت کردن روان و بدون وقفه و با آرامش کامل باعث لذت بردت ممحتن می شود و در گرفتن نمره به شما کمک به سزایی می کند.

باید دقت داشته باشید که در  مکالمات دونفره جواب های بلند نباید بدهید باید سعی کنید جواب های کوتاه و مختصر برای سوالات پیدا کنید.

2_به کاربردن اصطلاحات رایج زبان انگلیسی

استفاده از فریزال ورب ها که یکی از مهمترین بخش های زبان انگلیسی و نشان دادن توانایی و قابلیت بالا صحبت کردن می باشد را فقط افراد کمی می دانند و مورد استفاده قرار می دهد که تاثیر شگفت انگیزی در بالا بردن نمره آیلتس خواهد داشت.

3_نحوه پاسخ دهی سوالات:

شمادر پاسخ به سوالات ممحتن می توانید اگر سوالی را متوجه نشدید از او درخواست تکرار  سوال مورد نظر را بدهید و اگر سوالی را متوجه نشدید هرگز جواب بی ربط به سوال ندهید و بهتر است بخواهید برای شما بیشتر توضیح  بدهد.

نکته بسیار مهم:

شما دراین آزمون فقط براساس مهارت های خود در برقراری ارتباط سنجیده می شوید.حتما نمونه اسپیکینگ آیلتس سال های گذشته را تهیه کرده و مطالعه کنید.

نمره دهی در آزمون اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

نمره دهی شما بر اساس معیار های آیلتس است که توسط ممتحن سنجیده می شود. معیار هایی که سنجیده می شود شامل: 1_تسلط بر کلام, 2_دایره واژگان گسترده,3_ صحت و تنوع ساختار کلمات و4_ تلفظ صحیح لغات خواهد بود.

بسته خودآموز آیلتس
بسته خودآموز آیلتس

مرکز زبان ایران بریتانیا با بهره گیری از اساتید برجسته و ماهر توانسته تا به امروز بالای 400 نفر را به نمره بالای 7 و 8 در قسمت اسپیکینگ آیلتس برساند لذا دانستن تکنیک ها و داشتن نمونه اسپیکینگ آیلتس و استاد دلسوز و ماهر در این قسمت یک امتیاز بسیار بالا برای داوطلب خواهد بود.

مشاوره با مرکز زبان ایران بریتانیا

امیدواریم که از مقاله نمونه اسپیکینگ آیلتس نهایت استفاده را برده باشید. شما عزیزان می توانید ما را در کانال تلگرامی ایران بریتیش که زبان آموزان مختلفی عضو هستن و انتقال تجربه در آزمون های مختلفی وجود دارد مشاهده کنید همچنین در  اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. حتما از کانال تلگرام ما درباره آموزش های رایگان دیدن کنید.

کانال تلگرامی ایران بریتانیا
کانال تلگرامی ایران بریتانیا

برای مطالعه مقالات بیشتر حتما مقاله تفاوت a و an و one در انگلیسی را مطالعه کنید.

9 comments

 1. سارا عبادی

  بهترین روش برای تقویت اسپکینگ برای من که کسی را به عنوان پارتنر ندارم چیه؟

  1. با سلام وقت بخیر گوش دادن پادکست های طبقه بندی شده زبان مبی باشد پادکست معجزه زبان انگلیسی می باشد که مرکز ایران بریتانیا برخی از پادکست های معروف زبان را به صورت کاملا رایگان در سایت قرار داده است.

 2. مجتبی علمدار

  thanks

 3. نوشین رهنما

  محتوا جذابی بود. مرسی

 4. احمد مبارکی

  لطفا از این نوع مقالات بیشتر در سایت قرار بدین.

  1. با درود به شما. بله حتما

 5. علی مردانی

  نمونه بیشتر تو سایت هست؟

  1. با درود به شما بله در قسمت ها بلاگ سایت

 6. روزبه مهربان

  عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *