آموزش زبان انگلیسی

نمونه اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

اسپیکینگ آیلتس در ایران بریتانیا

نمونه اسپیکینگ آیلتس   Speaking IELTS

این آزمون  در ۳ قسمت اصلی برگزار می شود که در قسمت اول به منظور ارزیابی توانایی شما در معرفی خودتان و صحبت درمورد موارد شخصی مانند شغل, محیط کارو تحصیلات و موضوعاتی از این قبیل می باشد.

در قسمت دوم این آزمون یک برگه به شما داده خواهد شد و  روی برگه یک سوال طرحی شده است که داوطلب باید ۲ دقیقه درباره سوال پرسیده شده صحبت کند. در بخش انتهایی داوطلب باید به چند سوال چالشی که تا به حال درباره این سوالات فکر نکرده است و حتی در این شرایط قرار نگرفته است صحبت کند.

 

برای دانلود نمونه سوالات و نمونه پاسخ های اسپیکینگ آیلتس جنرال و آکادمیک در این قسمت کلیک کنید.

 

در آزمون آیلتس بخش گفتاری در یک روز و بخش نوشتاری در یک روز دیگر برگزار می شود. لذا روز امتحان اسپکینگ در اختیار شما می باشد و شما در زمان ثبت نام آزمون می توانید روز و ساعت قسمت اسپکینگ آیلتس را خودتان مشخص نمایید. آزمون شفاهی SPEAKING آیلتس عموما در بازه ۷ روز قبل از آزمون کتبی برگزار می شود.

 

ساختار اسپیکینگ IELTS  :

این آزمون یک مصاحبه ی رو در رو است که بین داوطلب و اگزمینر(امتحان گیرنده) انجام می شود. .این آزمون چیزی بین ۱۱الی ۱۵ دقیقه زمان می برد و صدای این مکالمه دو نفره ضبط  می گردد. تا در صورت اعتراض داوطلب داور دیگری به این سوالات و پاسخ داوطلب گوش داده و نمره را دوباره بررسی نماید.

 

بخش های آزمون اسپیکینگ

Speaking  شامل سه قسمت اصلی می باشد:

قسمت اول:معرفی و مصاحبه در این قسمت ممتحن خود را معرفی می کند و از شما می خواهد خود را معرفی کنید و بعد معرفی از شما سوالاتی در مورد محل زندگی, تحصیلات , خانواده و علایق پرسیده خواهد شد

که  در ۴تا ۵ دقیقه باید پاسخ دهید. این بخش سوالات جنرال دیگری نیز پرسیده خواهد شد که همه آنها در محدوره سوالات شخصی خواهد بود مانند(استراحت، تفریح، بازی، خواب، خرید، عشق، مطالعه، اینترنت، راوابط، علایق. …)

 

شما می توانید تمامی این سوالات را به صورت کاملا حرفه ای در  ۲۰۲۰  Actual Test که مرکز آیلتس چاپ کرده است مشاهده بفرمایید. مرکز زبان ایران بریتانیا این فایل را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار داده است که می توانید از این بخش دانلود نمایید.

قسمت دوم: یک برگه شامل یک سوال تخصصی به داوطلب داده خواهد شد که روی آن ها سوالات و موضوعی نوشته شده است که در کنار آن یک کاغذ و خودکار برای نکته برداری در باره موضوع مورد نظر وجود دارد تا درمورد موضوعات فکر۱دقیقه فکر کرده و بعد در درباره موضوعات  ۱تا ۲ دقیقه صحبت کنید سپس از داوطلب در مورد موضوع یک و یا دو تا سوال پرسیده خواهد شد.

قسمت سوم:بحث کردن دو طرفه در این قسمت در مورد موضوعاتی که در قسمت دوم حرف زده اید  ۴الی ۵ دقیقه وقت داده می شود تا نظر ها و ایده هایتان را مطرح کنید.

 

مهارت هایی مورد نیاز آزمون اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

داوطلب شرکت در آزمون اسپکینگ آیلتس باید توانایی بیان عقاید و نظرات خود را داشته باشد. در مورد تجربیات, موضوعات روز مره, موقعیت هایی که نیاز به پاسخ دادن سوالات و صحبت کردن طولانی مدت می باشد با اصطلاح اکستنت کردن خوبی برای موضوعات داشته باشد و بتواند مسائل را به خوبی تجزیه و تحلیل کند.

 

نکات مهم در بدست آوردن نمره ۷ و ۸

۱_صحبت کردن روان و بدون وقفه و با آرامش کامل باعث لذت بردت ممحتن می شود و در گرفتن نمره به شما کمک به سزایی می کند.

باید دقت داشته باشید که در  مکالمات دونفره جواب های بلند نباید بدهید باید سعی کنید جواب های کوتاه و مختصر برای سوالات پیدا کنید.

۲_به کاربردن اصطلاحات رایج زبان انگلیسی

استفاده از فریزال ورب ها که یکی از مهمترین بخش های زبان انگلیسی و نشان دادن توانایی و قابلیت بالا صحبت کردن می باشد را فقط افراد کمی می دانند و مورد استفاده قرار می دهد که تاثیر شگفت انگیزی در بالا بردن نمره آیلتس خواهد داشت.

۳_نحوه پاسخ دهی سوالات:

شمادر پاسخ به سوالات ممحتن می توانید اگر سوالی را متوجه نشدید از او درخواست تکرار  سوال مورد نظر را بدهید و اگر سوالی را متوجه نشدید هرگز جواب بی ربط به سوال ندهید و بهتر است بخواهید برای شما بیشتر توضیح  بدهد.

نکته بسیار مهم:

شما دراین آزمون فقط براساس مهارت های خود در برقراری ارتباط سنجیده می شوید.

 

نمره دهی در آزمون اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

نمره دهی شما بر اساس معیار های آیلتس است که توسط ممتحن سنجیده می شود. معیار هایی که سنجیده می شود شامل: ۱_تسلط بر کلام, ۲_دایره واژگان گسترده,۳_ صحت و تنوع ساختار کلمات و۴_ تلفظ صحیح لغات خواهد بود.

مرکز زبان ایران بریتانیا با بهره گیری از اساتید برجسته و ماهر توانسته تا به امروز بالای ۴۰۰ نفر را به نمره بالای ۷ و ۸ در قسمت اسپیکینگ آیلتس برساند لذا دانستن تکنیک ها و داشتن استاد دلسوز و ماهر در این قسمت یک امتیاز بسیار بالا برای داوطلب خواهد بود.

همچنین داوطلب می تواند برای تهیه پکیج خودآموز آیلتس در این وب سایت اقدام نماید.

 

دیدگاه کاربران
  • سارا عبادی 30 مهر 1398

    بهترین روش برای تقویت اسپکینگ برای من که کسی را به عنوان پارتنر ندارم چیه؟

    • admin 21 اسفند 1399

      با سلام وقت بخیر گوش دادن پادکست های طبقه بندی شده زبان مبی باشد پادکست معجزه زبان انگلیسی می باشد که مرکز ایران بریتانیا برخی از پادکست های معروف زبان را به صورت کاملا رایگان در سایت قرار داده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *