سبد خرید
اسپیکینگ آیلتس در ایران بریتانیا

نمونه اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

امتیاز post

نمونه اسپیکینگ آیلتس   Speaking IELTS

این آزمون  در 3 قسمت اصلی برگزار می شود که در قسمت اول به منظور ارزیابی توانایی شما در معرفی خودتان و صحبت درمورد موارد شخصی مانند شغل, محیط کارو تحصیلات و موضوعاتی از این قبیل می باشد.

در قسمت دوم این آزمون یک برگه به شما داده خواهد شد و  روی برگه یک سوال طرحی شده است که داوطلب باید 2 دقیقه درباره سوال پرسیده شده صحبت کند. در بخش انتهایی داوطلب باید به چند سوال چالشی که تا به حال درباره این سوالات فکر نکرده است و حتی در این شرایط قرار نگرفته است صحبت کند.

در آزمون آیلتس بخش گفتاری در یک روز و بخش نوشتاری در یک روز دیگر برگزار می شود. لذا روز امتحان اسپکینگ در اختیار شما می باشد و شما در زمان ثبت نام آزمون می توانید روز و ساعت قسمت اسپکینگ آیلتس را خودتان مشخص نمایید. آزمون شفاهی SPEAKING آیلتس عموما در بازه 7 روز قبل از آزمون کتبی برگزار می شود.

 

ساختار اسپیکینگ IELTS  :

این آزمون یک مصاحبه ی رو در رو است که بین داوطلب و اگزمینر(امتحان گیرنده) انجام می شود. .این آزمون چیزی بین 11الی 15 دقیقه زمان می برد و صدای این مکالمه دو نفره ضبط  می گردد. تا در صورت اعتراض داوطلب داور دیگری به این سوالات و پاسخ داوطلب گوش داده و نمره را دوباره بررسی نماید.

 

بخش های آزمون اسپیکینگ

Speaking  شامل سه قسمت اصلی می باشد:

قسمت اول:معرفی و مصاحبه در این قسمت ممتحن خود را معرفی می کند و از شما می خواهد خود را معرفی کنید و بعد معرفی از شما سوالاتی در مورد محل زندگی, تحصیلات , خانواده و علایق پرسیده خواهد شد

که  در 4تا 5 دقیقه باید پاسخ دهید. این بخش سوالات جنرال دیگری نیز پرسیده خواهد شد که همه آنها در محدوره سوالات شخصی خواهد بود مانند(استراحت، تفریح، بازی، خواب، خرید، عشق، مطالعه، اینترنت، راوابط، علایق. …)

 

حتما بخوانید
تعیین سطح آزمون دولینگو با جدیدترین سوالات 2023

شما می توانید تمامی این سوالات را به صورت کاملا حرفه ای در  2020  Actual Test که مرکز آیلتس چاپ کرده است مشاهده بفرمایید. مرکز زبان ایران بریتانیا این فایل را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار داده است که می توانید از این بخش دانلود نمایید.

قسمت دوم: یک برگه شامل یک سوال تخصصی به داوطلب داده خواهد شد که روی آن ها سوالات و موضوعی نوشته شده است که در کنار آن یک کاغذ و خودکار برای نکته برداری در باره موضوع مورد نظر وجود دارد تا درمورد موضوعات فکر1دقیقه فکر کرده و بعد در درباره موضوعات  1تا 2 دقیقه صحبت کنید سپس از داوطلب در مورد موضوع یک و یا دو تا سوال پرسیده خواهد شد.

قسمت سوم:بحث کردن دو طرفه در این قسمت در مورد موضوعاتی که در قسمت دوم حرف زده اید  4الی 5 دقیقه وقت داده می شود تا نظر ها و ایده هایتان را مطرح کنید.

 

مهارت هایی مورد نیاز آزمون اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

داوطلب شرکت در آزمون اسپکینگ آیلتس باید توانایی بیان عقاید و نظرات خود را داشته باشد. در مورد تجربیات, موضوعات روز مره, موقعیت هایی که نیاز به پاسخ دادن سوالات و صحبت کردن طولانی مدت می باشد با اصطلاح اکستنت کردن خوبی برای موضوعات داشته باشد و بتواند مسائل را به خوبی تجزیه و تحلیل کند.

 

نکات مهم در بدست آوردن نمره 7 و 8

1_صحبت کردن روان و بدون وقفه و با آرامش کامل باعث لذت بردت ممحتن می شود و در گرفتن نمره به شما کمک به سزایی می کند.

باید دقت داشته باشید که در  مکالمات دونفره جواب های بلند نباید بدهید باید سعی کنید جواب های کوتاه و مختصر برای سوالات پیدا کنید.

2_به کاربردن اصطلاحات رایج زبان انگلیسی

استفاده از فریزال ورب ها که یکی از مهمترین بخش های زبان انگلیسی و نشان دادن توانایی و قابلیت بالا صحبت کردن می باشد را فقط افراد کمی می دانند و مورد استفاده قرار می دهد که تاثیر شگفت انگیزی در بالا بردن نمره آیلتس خواهد داشت.

3_نحوه پاسخ دهی سوالات:

شمادر پاسخ به سوالات ممحتن می توانید اگر سوالی را متوجه نشدید از او درخواست تکرار  سوال مورد نظر را بدهید و اگر سوالی را متوجه نشدید هرگز جواب بی ربط به سوال ندهید و بهتر است بخواهید برای شما بیشتر توضیح  بدهد.

نکته بسیار مهم:

شما دراین آزمون فقط براساس مهارت های خود در برقراری ارتباط سنجیده می شوید.

 

حتما بخوانید
واژگان و کلمات کاربردی موسیقی در زبان انگلیسی

نمره دهی در آزمون اسپیکینگ آیلتس Speaking IELTS

نمره دهی شما بر اساس معیار های آیلتس است که توسط ممتحن سنجیده می شود. معیار هایی که سنجیده می شود شامل: 1_تسلط بر کلام, 2_دایره واژگان گسترده,3_ صحت و تنوع ساختار کلمات و4_ تلفظ صحیح لغات خواهد بود.

مرکز زبان ایران بریتانیا با بهره گیری از اساتید برجسته و ماهر توانسته تا به امروز بالای 400 نفر را به نمره بالای 7 و 8 در قسمت اسپیکینگ آیلتس برساند لذا دانستن تکنیک ها و داشتن استاد دلسوز و ماهر در این قسمت یک امتیاز بسیار بالا برای داوطلب خواهد بود.

همچنین داوطلب می تواند برای تهیه پکیج خودآموز آیلتس در این وب سایت اقدام نماید.

 

2 comments

  1. سارا عبادی

    بهترین روش برای تقویت اسپکینگ برای من که کسی را به عنوان پارتنر ندارم چیه؟

    1. با سلام وقت بخیر گوش دادن پادکست های طبقه بندی شده زبان مبی باشد پادکست معجزه زبان انگلیسی می باشد که مرکز ایران بریتانیا برخی از پادکست های معروف زبان را به صورت کاملا رایگان در سایت قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *