مرکز تخصصی زبان انگلیسی

میدان ولیعصر روبه رو سفارت عراق کوچه شهید ولدی پلاک ۲۴ 

تلفن: 44360378 

منابع آیلتس IELTS

منابع آزمون آیلتس

آزمون آیلتس از ۴ بخش مهم لیسینیگ, ریدینگ, اسپیکیینگ و رایتینگ تشکیل می شود. داوطلبینی که در آزمون آیلتس IELTS شرکت می کنند از سطح بالایی از زبان برخوردارند و با اعتماد بنفس کامل وارد جلسه آزمون می شود. اما گاهی این افراد به دلیل آشنا نبودن با تکنیک های آزمون و یا مطالعه نکردن منابع درست در آزمون به نتیجه دلخواه خود نمی رسند.

پیدا کردن منابعی که در کمترین زمان مطالب مفید را به داوطلب آموزش بدهد بسیار با اهمیت است. مرکز زبان ایران بریتانیا تمامی منابع را به صورت دسته بندی شده یعنی اینکه داوطلب باید چه منابعی  را ابتدا و چه منابعی را در زمان چند روز به امتحان بخواند در اختیار داوطلبین این آزمون قرار میدهد.

از دو طریق می توان در آزمون آیلتس نمره ۷ را بدست آورد:

۱_استفاده از منابع آموزشی (استفاده از پکیج های آموزشی IETS ایران برینتانیا و یا یا استفاده از کلاس ها و دوره های آموزشی آنلاین و حضوری)

۲_استفاده از منابع آزمون تست و ارزیابی

 

بهترین کتاب های که برای آزمون آیلتس

کتاب MINDSET کتابی با چهار جلد است که جلد آخر کتاب می تواند منبع مناسبی برای گرفتن نمره بالا کافی باشد.

کتاب THE OFFICIAL CAMBRIDE GUIDE TO IELTS  که دارای ۵ بخش به شرح زیر می باشد

۱_ لیسنینگ: دارای ۸ فصل است که انواع سوالات و نکات بخش لیسینیگ را شامل می شود.

۲_ریدینگ : ۸ فصل دارد و انواع سوالات و نکات لازم برای یادگیری ریدینگ را شامل می شود.

۳_رایتینگ: ۸ فصل دارد که هم نکان رایتینگ آکادمیک و هم جنرال را پوشش می دهد.

۴_اسپیکینگ : دارای ۳ بخش اسپیکینگ می باشد و نکات ضروری برای یادگیری اسپیکینگ را در بر می گیرد.

کتاب COMPLETE IELTS است . این کتاب شامل سه جلد است که جلد اول برای نمره ۴تا ۵ جلد دوم برای نمره ۵تا ۶ و جلد سوم نمره ۶ تا ۷٫۵ طراحی شده است . بخش آخر بخش تمرین است که ۸ نمونه سوال دارد و دو سال آخربرای آیلتس جنرال است.

 

منابع دیگر آیلتس IELTS

غیر از منابع کتابی وب سایت های آموزش نیز وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن ها مطالب مفید و جامعی را کسب کنید مانند سایت های ز

وبسایت آموزشی IELTS ELIXIR است در این وب سایت داوطلبان با ویدیو های آموزشی اسلاید های مختلف و رنگی تمرین ها و فعالیت هایی که به آمادگی افراد برای شرکت در آزمون کمک خواهد کرد.

وبسایت IELTSLIZ خانم لیز از جمله کسانی بود که به تدریس دوره های آموزشی برای آمادگی در آزمون آیلتس پرداخت . این خانم به صورت سنتی و با استفاده از وایت برد بهتهیه ویدیو های  آموزشی می پردازد. آموزش تصویری رایتینگ به صورت ویدیو و بخش های دیگر غیر ویدیویی است که در سایت وجود دارد و می توانید از آن استفاده کنید.

وبسایت IELTS SIMON  آقای سایمون یکی از ممتحن های قبلی آزمون IETS EXAMINER است که محتوای زیادی را آموزش داده است و ویدیوهایی برای فروش تهیه کرده و در اختیار داوطلبان قرار داده است.

 

نمونه سوالات سالهای گذشته آیلتس

یکی از بهترین نمونه سوالات برای دانشگاه کمبریج است دانشگاه کمبریج یکی از سه دانشگاه طراح سوالات آیلتس می باشد. همچنین سایت های مانند IELTS BODY و همچنین IELTS ONLINE که شامل رایتینگ های نمونه و همچنین ریدینگ ها و لغات پرتکرار و مفهوم زبان انگلیسی می باشند قرار داده شده است.

آیلتس کمبریج ( CAMB RIDGE IELTS ) هر چند وقت اقدام به انتشار برگه های امتحان آزمون های آیلتس می کند که بهترین منبع برای آشنایی با سوالات می باشد تا کنون ۱۴ عدد از کتب را ارائه داده اند.

تمامی منابع که در بالا به آنها اشاره شده است در قالب یک پکیج زبان انگلیسی توسط مرکز زبان ایران برتانیا به همراه تدریس بهترین استاد آیلتس ایران قرار داده شده است که نمره ۷ به بلای ایلتس را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

به اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاه