سبد خرید
منابع آزمون سلپیپ در 10 سال

منابع آزمون سلپیپ در 10 سال

1/5 - (1 امتیاز)

در این مقاله به طور کلی تمامی منابع آزمون سلپیپ را به صورت کلی معرفی می شود و بیان می شود که چه منابعی از منابع آزمون سلپیپ کاربردی تر و چه منابعی کاربرد کمتری در این آزمون دارند. همچنین راهنمای کلی درباره این آزمون و کاربرد منابع آزمون سلپیپ و نحوه مطالعه برای کسب نمره بالا در این آزمون توضیح داده شده است.

خرید پکیج سلپیپ
خرید پکیج سلپیپ

تعریف جامع درباره آزمون سلپیپ

آزمون سلپیپ یکی از آزمون های آنلاین بین المللی می باشد که برای مهاجرت و اقامت دائم کانادا طراحی شده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا مسئول برگزاری آزمون سلپیپ در کانادا می باشد. تمامی ساختار این آزمون به صورت کامپیوتری و در یک مرکز از پیش تعیین شده برگزار میگردد. ساختار این آزمون به همراه منابع آزمون سلپیپ و همچنین بهترین برنامه ریزی که برای این آزمون میتوان داشت در این مقالعه توضیح داده شده است.

ساختار آزمون سلپیپ

آزمون سلپیپ مانند آزمون آیلتس و یا تافل در چهار بخش مختلف سطح زبان کاربر را مورد سنجش قرار می دهد. بخش های اسپیکینگ ریدینگ رایتینگ و لیسنینگ که هر چهار بخش تعداد متنوعی سوال مطرح می شود که داوطلب باید با دقت به آنها پاسخ دهد.

ساختار آزمون سلپیپ با بررسی منابع آزمون سلپیپ
ساختار آزمون سلپیپ با بررسی منابع آزمون سلپیپ

بخش اسپیکینگ آزمون سلپیپ

در بخش اسپیکینگ 8 نوع سوال مختلف که 4 بخش مربوط به تصویر و چهار بخش نیز مربوط به سوالی است که کاربر در طول زندگی با آن مواجه شده است مانند قرار گرفتن در شرایط عجیب و قریب- بیا تجربه شخصی و همچنین پاسخ به موقعیت دشوار که باید با توجه دلایل و استدلال درست تمامی سوالات را پاسخ دهد.

بخش ریدینگ آزمون سلپیپ

در بخش ریدینگ آزمون که دارای 4 بخش مجزا و پاسخ به سوالات چهارگذینه ای می باشد سطح درک مطب کاربر را در ساختارهای بلند و کوتاه ساختارهای موازی مورد ارزیابی قرار می دهد. در قسمت منابع آزمون سلپیپ به صورت کلی منابع بخش ریدینگ آزمون سلپیپ اشاره شده است و توضیحات کاملی درباره هر بخش داده شده که در انتهای همین مقاله مشاهده بفرمایید.

بخش رایتینگ آزمون سلپیپ

بخش رایتینگ آزمون شامل 2 قسمت می باشد نوشتن نامه و یا ایمیل به یک ارگان رسمی که طبق قوانین خاص نامه نگاری انجام می شود و در بخش دوم مربوط به تعیین یک شرایط مابین 2 شرایط سخت و دشوار می باشد که تمامی کاربر  باید با توجه به قوانینی که از پیش تعیین شده است و در منابع آزمون سلپیپ نیز بیان شده است رایتینگ خود را بنویسند.

بخش لیسنینگ آزمون سلپیپ

بخش لیسنینگ آزمون سلپیپ شامل 6 بخش مجزا که هم شامل ویس و هم فیلم می باشد و سطح درک مطلب و تفهیم لغات برای کاربر های مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهد از این رو با داشتن منابع آزمون سلپیپ به صورت کامل و جامع میتوان در این بخش نمره بالایی کسب کرد و تسلط در این بخش را بالا برد.

به صورت کلی تمامی منابع آزمون سلپیپ به سه بخش تقسیم می شوند که به ترتیب اهیمیت می توان به آنها اشاره کرد. البته منابعی از منابع آزمون سلپیپ دقیق و معتبر می باشد که توسط خود مرکز آزمون توصیه شده باشد نه اینکه منابع آزمون سلپیپ به صورت متفرقه در سایت های غیر معتبر یافت شوند. مرکز زبان ایران بریتانیا با خریداری کردن منابع آزمون سلپیپ به صورت کاملا آبدیت شده توانسته سهم بالایی در کسب نمره عالی کاربران در این آزمون داشته باشد.

کتاب های مرجع برای منابع آزمون سلپیپ

مرکز آزمون سلپیپ منابعی کتابی را به عنوان منابع آزمون سلپیپ به صورت مرکزی معرفی کرده است که به چند دسته تقسیم می شوند.

 • منابع آزمون سلپیپبه صورت معرفی آزمون سلپیپ
 • منابع آزمون سلپیپ به صورت تدریس
 • منابع آزمون سلپیپ به صورت بیان تکنیک

اگر بخواهیم کتاب های فوق را معرفی کنیم می توانیم کتاب های را بر اساس دسته بندی منابع آزمون سلپیپ به صورت زیر به ترتیب اهمیت به صورت اجمالی معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود کتاب مربوطه به صفحه مورد نظر وارد شوید.

کتاب READIN YOU WAY از سری منابع آزمون سلپیپ
کتاب READIN YOU WAY از سری منابع آزمون سلپیپ

کتاب READIN YOU WAY

این کتاب جزو منابع آزمون سلپیپ و دسته بندی کتاب های آموزشی می باشد و تمامی نکات کلیدی آزمون را به صورت صفر تا 100 در 10 فصل به صورت مفصل توضیح داده شده است. برای دسترسی کامل به کتاب READIN YOU WAY کلیک کنید.

کتاب FOCUS CELPIP از سری منابع آزمون سلپیپ
کتاب FOCUS CELPIP از سری منابع آزمون سلپیپ

کتاب FOCUS CELPIP

این کتاب به صورت بی نظیری تمامی شرایط آزمون را توضیح داده است و نکات کلیدی که تمامی کاربران باید در آزمون رعایت کنند به صورت دسته بندی شده در هر قسمت آورده شده است. لذا تمامی کاربرانی که قصد مطالعه کتاب های منابع آزمون سلپیپ را دارند توصیه می شود که این کتاب را مطالعه بفرمایند.

کتاب CELPIP READIN

این کتاب جزو کتاب های توصیه شده توسط مرکز سلپیپ می باشد شامل نکات کلیدی در قسمت ریدینگ و ریدینگ های فعال برای بالا بردن قدرت یادگیری ریدینگ کاربران در آزمون سلپیپ می باشد و جزو منابع آزمون سلپیپ در قسمت توضیحی و تستی می باشد. اهمیت این کتاب از انجایی که یکی از کتاب های تست مناسب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کتاب CELPIP READIN اینجا کلیک کنید.

کتاب CELPIP WRITING

این کتاب جزو منابع آزمون سلپیپ برای تقویت قسمت رایتینگ می باشد که شامل منابع بسیار گسترده و ساختاری و نمونه های حل شده و توضیح نمونه مشابهات بسیار زیادی است که در سال های گذشته به شدت تکرار شده است و تمامی کاربران از این کتاب استقبال کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع آزمون سلپیپ در بخش رایتینگ و تهیه کتاب CELPIP WRITING اینجا کلیک کنید.

کتاب CELPIP LISTENING

این کتاب جزو منابع آزمون سلپیپ در بخش لیسنینگ می باشد که تمامی تکنیک های آزمون را به همراه 200 نمونه سوال سال های گذشته و طراحی شده برای تقویت آزمون بیان کرده است. از این رو داشتن کتاب CELPIP LISTENING  برای تقویت و بالا بردن مهارت گوش کردن آزمون بسیار مفید می باشد.

کتاب CELPIP GUIDE

این کتاب جزو آن دسته از منابع آزمون سلپیپ است که فقط توضیح آزمون را داراست و تکنیک و نمونه سوال در آن مشاهده نمی شود. از این رو این کتاب جزو کتاب های توضیحی منابع آزمون سلپیپ معرفی شده است اما از این جهت مهم است که بخش بخش آزمون سلپیپ را با جزيیات بسیار ریز توضیح داده شده و انتظارات اگزمینر را در هر بخش بیان کرده است چه برای مثال کاربر چه کارهای را انجام دهد که اگزمینر نمره بالای در این آزمون دهد.

کتاب VOCAB از سری منابع آزمون سلپیپ
کتاب VOCAB از سری منابع آزمون سلپیپ

کتاب VOCAB از سری منابع آزمون سلپیپ

برای تقویت لغات ضرری در آزمون سلپیپ 3 دسته لغات به تمامی کاربر ها معرفی می شود. دسته اول کتاب های لغت برای بالا بردن لغات عمومی کاربر که کتاب 4000 لغات ضروری یکی از این کتاب ها می باشد. سری دوم کتاب های ضروری برای تست زدن می باشد که کتاب لغات ضروری آزمون سلپیپ یکی از این کتاب های می باشد. و دسته سوم کتاب های کتا بهای هستند که اصطلاحات و لغات کالوکیشن را برای کاربر توصیف  می کنند.

نمونه سوالات سال های آزمون سلپیپ

برای کسب نمره بالا در آزمون سلپیپ باید یکی از منابع آزمون سلپیپ که نمونه سوالات سال های گذشته می باشند را تهیه کرد و مطالعه کرد. به دلیل اینکه آزمون سلپیپ یک آزمون کاملا آنلاین می باشد لذا داشتن منابع کاملی از نمونه سوالات سال های گذشته که احتمال تکرار آن در سال های آینده نیز بسیار زیاد است می تواند کمک بسیار بالایی به کاربران آزمون سلپیپ داشته باشد.

همچنین به همراه این نمونه سوالات برخی از نمونه سوالات طراحی شده و مشابه آزمون اصلی می باشد که به داوطلب کمک میکند تستلط کافی در تمامی نمونه سوالات پیدا کند.

فیلم های آموزشی آزمون سلپیپ

مرکز زبان ایران بریتانیا به عنوان اولین مرکز ایرانی اقدام به خریداری تمامی منابع آزمون سلپیپ کرده است و همجنین برای هر قسمت آزمون سلپیپ فیلم های آموزشی بیار جذاب به همراه توضیحات بی نظیر استاد اماده کرده است. لذا داشتن فیلم آموزشی آزمون سلپیپ همانند داشتن یک معلم خصوصی در آزمون می باشد که به شما کمک میکند نمره بالایی در این آزمون کسب نمایید.

تمامی فیلم های آموزشی در هر چهار قسمت با کیفیت بالایی تهیه شده است و تمامی کاربران میتوانند با مشاهده این فیلم های آموزشی تکنیک های آزمون به همراه نکات گرامری و لغتی که باید هر کاربر در این آزمون رعایت کند را آگاه شوند. لذا برای تهیه این فیلم های آموزشی آزمون سلپیپ اینجا کلیک کنید.

منابع آزمون سلپیپ برای تقویت ریدینگ

برای تقویت بخش ریدینگ آزمون سلپیپ چند منبع کلی مرفی شده است که به برخی از این منابع اشاره می کنیم. در بخش تقویت سرعت خواند برای بالا بردن قدرت اسکن کلمات و بالا بردن تفهیم جملات از مجلات معروف زبان انگلیسی در کانادا چاپ می شوند و منبع اصلی ریدینگ این آزمون نیز می باشند می تواند مجله معروف READERS  را اشاره کرد.

منابع آزمون سلپیپ برای تقویت ریدینگ
منابع آزمون سلپیپ برای تقویت ریدینگ

برای بالا بردن قدت لغات برای درک هر چه بهتر متون انگلیسی در بخش ریدینگ آزمون سلپیپ میتوان کتاب reading in CELPIP  اشاره کرد. همچنین برای بالا بردن قدرت درک مطلب و تقویت بخش ریدینگ آزمون میتوان مقاله ریدینگ آزمون سلپیپ نوشته شده را مطالعه کرد.

در مقاله آزمون سلپیپ یا آیلتس برتری های آزمون سلپیپ نسبت له آزمون آیلتس بیان شده است که لطفا مطالعه بفرمایید.

منابع آزمون سلپیپ برای تقویت مکالمه

منابع کلی برای تقویت مکالمه آزمون سلپیپ تنها کتاب های می باشند که در بالا اشاره شده است. تنها را بالا بردن قدرت مکالمه و از بین بردن استرس در مکالمه آزمون سلپیپ را می توان تمرین و تکرار نمونه سوالات سال های گذشته و استفاده از قالب آماده که برخی از بخش های سوالات را کاربر حفظ میکند و برخی دیگر از قسمت ها را با کلمات دیگر جایگزین می کند. این روش در سال های گذشته بسیار مثمر ثمر بوده و نتیجه بسیار بی نظیری داشته است.

استراتژی بعدی برای بالا بردن قدرت مکالمه در آزمون سلپیپ بدون تپق زدم و مکث های کوتاه در این آزمون تمرین تمامی ساختار هایی است که قرار است در آزمون اصلی تکرار شود برای مثال تفریح وسرگرمی اکثرا در آزمون سلپیپ در بخش دوم تکرار می شود بنابراین با تمرین این بخش و ایجاد ساختار و تمرین آن در منزل می توان در این بخش تسلط بالایی کسب کرد.

بهترین منابع آزمون سلپیپ برای تقویت نمره

برای دانستن اینکه کدام بخش از آزمون سلپیپ را با تسلط بالایی انجام دهیم نمره کامل و بالایی کسب خواهیم کرد این بخش را با دقت مطلعه فرمایید. برای کسب نمره بالا در آزمون سلپیپ تنها داشتن منابع آزمون سلپیپ کافی نیست و باید یک استراتژی برای حل کردن سوال داشته باشید. ه کدام قیمت نمره بیشتر برای شما به ارمغان خواهد آورد. مرکز زبان ایران بریتانیا در کنار تهیه منابع آزمون سلپیپ  به صورت کامل برای داوطلبین عزیز با راهنمایی کامل و آموزش استراتژی های مورد نظر برای کسب نمره بالای در آزمون توانسته است عده زیادی از کاربران را به نمره بالای 7 در این آزمون برساند.

لذا با تهیه فیلم های آموزشی و یا منابع و کتاب های و حتی شرکت در کلاس های تخصصی آزمون سلپیپ می توانید راه های کسب نمره بالا در آزمون سلپیپ را تمرین کنید.

نمونه آزمون آزمایشی سلپیپ

برای تمامی داوطلبانی که در کلاس های مجموعه ایران بریتانیا شرکت کنند آزمون های آزمایشی سلپیپ به صورت کاملا حر فه ای به صورت آنلاین و همچنین حضوری برگزار می شود.

نمونه آزمون آزمایشی سلپیپ
نمونه آزمون آزمایشی سلپیپ

مقاله بررسی و دلایل انتخاب آزمون سلپیپ یا آیلتس را مطالعه کردیم. در آخر سخن پایانی برای تمامی عزیزانی که قصد شرکت در آزمون سلپیپ را دارند این است که لطفا با بررسی دقیق و مشاوره درست اتخاب درستی مابین آزمون سلپیپ یا آیلتس و یا دیگر آزمون ها داشته باشند تا هر چه سریع تر به هدف خود برسند.

کتاب های ضروری برای مطالعه آزمون سلپیپ

برای آماده شدن برای آزمون CELPIP، مطالعه منابع آموزشی مناسب بسیار مهم است. داشتن منابع دقیق و کاملی از کتاب ها می تواند به شما در کسب نمره بالا کمک خوبی داشته باشد. در ادامه، به برخی از کتاب‌های ضروری برای مطالعه آزمون CELPIP اشاره خواهیم کرد:

 1. CELPIP-General Study Guide

این کتاب شامل راهنمایی‌های جامعی برای هر یک از بخش‌های آزمون CELPIP است. این کتاب شامل نمونه سوالات و راه‌حل‌های آن‌ها، تمرین‌های فراوان، تمرین‌های شبیه‌سازی آزمون و نکات مفیدی برای آزمون CELPIP می‌باشد. مطالعه این کتاب برای آشنایی با ساختار های جدید و آخرین تغییرات آزمون توصیه می شود.

 1. The CELPIP Speaking Test – Practice Test 1

این کتاب شامل تمرین‌هایی برای بخش صحبت کردن آزمون CELPIP و نمونه سوالاتی است که در این بخش مطرح می‌شوند. با داشتناین کتاب میتوانید به بسیاری از تکنیک های جدید آزمون آشنا شوید و بتوانید تکنیک های آزمون را آشنا شوید. همچنین تست های که در این کتاب موجود است جدیدترین تست های تمرینی که احتمال در سال های آینده استفاده شود بسیار زیاد است.

 1. The CELPIP Writing Test – Practice Test 1

این کتاب شامل تمرین‌هایی برای بخش نوشتاری آزمون CELPIP و نمونه سوالاتی است که در این بخش مطرح می‌شوند. نمونه ها و قالبهای بسیارخوبی در این کتاب معرفی شده است و همچنین لغات کاربردی در این کتاب معرفی شده است که می توان با داشتن آنها نمره بالایی در رایتینگ کسب شود.

 1. The CELPIP® Reading Test – Practice Test 1

این کتاب شامل تمرین‌هایی برای بخش خواندن آزمون CELPIP و نمونه سوالاتی است که در این بخش مطرح می‌شوند. تمرین های عالی از قبیل متن های طولانی برای بالا بردن درک مطلب برای افرادی که سطح زبانی متوسطی دارند بسیار کاربردی می باشد.

 1. The CELPIP Listening Test – Practice Test 1

این کتاب شامل تمرین‌هایی برای بخش شنیداری آزمون CELPIP و نمونه سوالاتی است که در این بخش مطرح می‌شوند. منابع محدودی در بخش شنیداری در آزمون سلپیپ موجود است داشتن منابع کامل از لیسنینگ آزمون سلپیپ در این کتاب جمع آوری شده است.

 1. Official CELPIP Practice Materials Volume 1 and 2

این دو کتاب شامل تمرین‌هایی برای هر یک از بخش‌های آزمون CELPIP است. هر کتاب شامل سوالات و راه‌حل‌های آن‌ها، تمرین‌های فراوان، تمرین‌های شبیه‌سازی آزمون و نکات مفیدی برای آزمون CELPIP می‌باشد.

 1. Official CELPIP Online Course

این دوره آموزشی آنلاین شامل تمرین‌هایی برای هر یک از بخش‌های آزمون CELPIP است و در آموزش مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتاری و صحبت کردن به داوطلبان کمک می‌کند.

توصیه می‌شود قبل از خرید هر یک از کتاب‌ها، به دقت بررسی کنید که آیا منابع آموزشی مورد نیاز شما را پوشش می‌دهند یا خیر. همچنین، کتابهای مطرح شده تنها چند نمونه از منابع آموزشی هستند و هنوز منابع بسیاری دیگر نیز برای مطالعه آزمون CELPIP در دسترس هستند. پیشنهاد می‌شود قبل از خرید کتاب‌ها و منابع آموزشی، با مراجعه به وب‌سایت رسمی آزمون CELPIP و یا مشاوران آموزشی معتبر، اطمینان حاصل کنید که منابع خریداری شده، مطابق با نیازهای شما هستند.

شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. همچنین حتما از مقاله های موجود برای آزمون سلپیپ استفاده کنید. مجموعه ایران بریتانیا بهترین امکانات و مجموعه های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان تدارک دیده است. حتما از فروشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی هم دیدن نمایید. در ادامه شما عزیزان همچنین می توانید پکیج خودآموز آزمون سلپیپ را برای آموزش خود خوان آزمون سلپیپ را تهیه نمایید.

11 comments

 1. کیوان اکبری

  این معرفی که انجام دادین جدید هست؟

  1. با درود به شما همراه گرامی. بله

 2. نیلوفر

  با سلام پکیج آموزش سلپیپ بصورت بسته ی اینترنتی هست یا فیزیکی؟

  1. با درود به شما. بسته به صورت دانلود می باشد.

 3. رضا مرادی

  من بین آزمون سلپیپ و pte مردد هستم. کدوم شرکت کنم؟

  1. درود به شما کاربرد گرامی. تمامی موراد بستگی به سطح زبانی شما داره. برای مشاوره حتما با مرکز زبان ایران بریتانیا در تماس باشید.

 4. دکتر بابایی

  ببخشید منابع سلپیپ از کجا دانلود کنم؟

  1. با دورد به شما. از کانال تلگرامی ایران بریتانیا

 5. امیر علی محبی

  توضیحات کاملی بود مرسی

 6. سهیلا جلالی

  مطالب خوبی بود. مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *