سبد خرید
لهجه آمریکایی با 4 ترفتد ساده

لهجه آمریکایی با 4 ترفند ساده

امتیاز post

در این مقاله درباره تمامی راه های به دست آوردن و تسلط کامل لهجه آمریکایی و همچنین آموزش متدهای جدید و به روز دنیا که در اکثر دانشگاه های دنیا در حال اجرا می باشد برای ارتقا زبان انگلیسی به خصوص لهجه آمریکایی و حتی بریتانیایی توضیح کامل داده شده است. لطفا ما را تا اخر این مقاله همراهی کنید.

انواع لهجه زبان انگلیسی

زبان انگلیسی نیز مانند دیگر زبان‌های دنیا، لهجه‌های مختلفی دارد. بریتانیایی، آمریکایی، کانادایی، استرالیایی، اسکاتلندی، ایرلندی، هندی، آفریقایی و غیره از جمله لهجه‌های زبان انگلیسی هستند که در بین مردم کشورها رواج دارند.

انواع لهجه زبان انگلیسی
انواع لهجه زبان انگلیسی

در میان این لهجه‌ها، دو لهجه آمریکایی و بریتانیایی متداول‌تر هستند. از این رو، افرادی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند یکی از این دو لهجه را برای آموزش انتخاب می‌کنند و سعی می‌کنند به لهجه آمریکایی یا بریتانیایی مسلط شوند. در این مقاله در مورد لهجه آمریکایی صحبت می‎کنیم و اطلاعاتی در مورد انواع لهجه آمریکایی، روش‌های یادگیری و نکات مهم برای تقویت آن را در اختیارتان قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

لهجه در زبان انگلیسی چیست؟

به چگونگی ادای کلمات در زبان، لهجه گفته می‌شود. افرادی که در نقاط مختلف دنیا هستند، زبان انگلیسی را با لهجه‌های مختلف صحبت می‌کنند. دلیل شکل‌گیری لهجه، تفاوت آواها در زبان‌های مختلف می‌باشد. در واقع لهجه افراد با توجه به زبان مادری‌شان شکل می‌گیرد و تفاوت‌هایی را ایجاد می‌کند. وقتی در ایران زندگی می‌کنید و زبان انگلیسی را یاد می‌گیرید، لهجه ایرانی دارید و برای تغییر آن باید تمرین بسیاری داشته باشید.

کشورهای زیادی در دنیا هستند که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و جزو کشورهای انگلیسی زبان محسوب می‌شوند. از این رو می‌توان گفت، زبان انگلیسی لهجه‌های مختلفی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به اسکاتلندی، ایرلندی، استرالیایی، نیوزلندی و سنگاپوری اشاره کرد.

بنر آزمون دولینگو
بنر آزمون دولینگو

دو لهجه بریتیش و آمریکن از جمله رایج‌ترین لهجه‌های زبان انگلیسی هستند. انگلیسی‌ها با لهجه بریتیش صحبت می‎کنند و افرادی که در ایالات متحده آمریکا زندگی‌ می‌کنند، لهجه آمریکایی دارند. هریک از این لهجه‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و قابل تمایز از دیگر لهجه‌ها می‌باشند. این تفاوت‌ها هم در املای کلمات و هم در تلفظ آن‌ها دیده می‌شود.

اگر قصد یادگیری لهجه را دارید، باید تلفظ صحیح کلمات را از همان ابتدا به خوبی یاد بگیرید و تن صدای خود را در بخش‌های مختلف آن کنترل کنید. در واقع باید سعی کنید کلمات را به درستی ادا کنید تا بتوانید لهجه خود را به افراد بومی نزدیک‌تر کنید.

دلیل یادگیری لهجه در زبان انگلیسی

لهجه در زبان انگلیسی مانند لهجه‌ در شهرهای مختلف ایران است. فرض کنید شما اهل مشهد هستید و با یک فرد اصفهانی گفتگو می‌کنید. هر دوی شما به زبان فارسی صحبت می‌کنید، اما لهجه متفاوتی دارید. داشتن لهجه باعث نمی‌شود نتوانید باهم ارتباط برقرار کنید یا منظور یکدیگر را متوجه نشوید. لهجه تنها باعث تفاوت گفتاری شما می‌شود و در واقع اصالت شما را مشخص می‌کند.

در زبان انگلیسی نیز همین‌طور است. حتی اگر با لهجه صحبت نکنید، باز هم می‌توانید با تلفظ درست کلمات و قرار دادن آن‌ها در جای خود، منظورتان را به دیگران برسانید. در واقع لازم نیست حتما با لهجه صحبت کنید. تنها مشکلی که ممکن است برایتان ایجاد شود، حس خجالت و عدم اعتماد بنفس در هنگام مکالمه است. در غیر این صورت مشکلی برای ارتباط برقرار کردن وجود ندارد.

البته، این به این معنی نیست که یادگیری لهجه را به طور کامل کنار بگذارید. بهتر است از همان ابتدای آموزش لهجه موردنظرتان را انتخاب کنید و سعی کنید یادگیری خود را در آن مسیر قرار دهید. توصیه می‌کنیم یک لهجه را برای یادگیری انتخاب کنید، اما سعی کنید به لهجه‌های مختلف گوش دهید و آن‌چه می‌شنوید را درک کنید. در این صورت می‌توانید ارتباط راحت‌تری با افراد بومی داشته باشید. کافیست لهجه آمریکایی را یاد بگیرید و با این لهجه مکالمه کنید، اما در کنار آن فایل‌های صوتی با لهجه‌های بریتیش، کانادایی و غیره را نیز گوش دهید تا با لهجه‌های دیگر آشنا شوید.

لهجه آمریکایی چیست؟

آمریکا قبل از رسیدن به استقلال، یکی از مستعمرات انگلیسی‌ها بوده است. از این رو، انگلیسی رایج‌ترین زبان مردم این کشور محسوب می‎شود. اغلب مردم آمریکا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما لهجه متفاوتی دارند. جالب است بدانید که لهجه آمریکایی کمی قدیمی‌تر از  لهجه بریتانیایی است. از این رو، آمریکایی‌هایی که از ابتدا در این کشور زندگی می‌کرده‌اند و اغلب مهاجران این کشور، لهجه آمریکایی دارند.

لهجه آمریکایی چیست؟
لهجه آمریکایی چیست؟

لهجه بریتانیایی زمانی رواج پیدا کرد که طبقات مرفه انگلستان ترجیح دادند متفاوت از طبقه ضعیف این کشور باشند و خود را از آنان متمایز کنند. این تمایز در لهجه آن‌ها نیز نفوذ پیدا کرد و باعث ایجاد تفاوت‌هایی شد. از آن‌جایی که مردم عادی همیشه سعی می‌کنند از ثروتمندان و طبقات مرفه جامعه تقلید نمایند، لهجه‌ی خود را با آنان هماهنگ کردند. در نتیجه، لهجه بریتانیایی کم کم رواج پیدا کرد و جایگاه امروزی خود را به دست آورد.

انواع لهجه آمریکایی

تا این‌جا در مورد لهجه آمریکایی و نحوه به وجود آمدن آن صحبت کردیم، اما در مورد انواع آن چیزی نگفتیم. لهجه آمریکایی انواع مختلفی دارد و شاید تعداد آن به بیش از 50 مورد نیز برسد. در واقع مردم هر ایالت آمریکا لهجه خود را دارند و به شیوه‌ای متفاوت صحبت می‌کنند. البته این تفاوت آن‌قدر گسترده نیست که نتوانید متوجه منظور افراد شوید. علاوه بر این، درک این تفاوت برای غیربومی‌ها بسیار سخت بوده و اصلا قابل درک نیست. به این معنی که، مردم آمریکا متوجه تفاوت لهجه خود می‌شوند، اما غیر آمریکایی‌ها این تفاوت را احساس نمی‌کنند.

لهجه آمریکایی انواع مختلفی دارد، اما یک استاندارد کلی برای آن وجود دارد. اگر قصد یادگیری لهجه آمریکایی را دارید، کافیست تفاوت‌های آن با لهجه بریتیش را بشناسید و طبق این استاندارد صحبت کنید. انواع دیگر لهجه‌های آمریکایی به نوع تولید صدا و ادای حروف برمی‎گردد و از محل زندگی افراد نشئت می‌گیرد، اما تغییری در کلیت آن ایجاد نمی‎کند. اگر تلفظ کلمات با لهجه آمریکایی را به درستی یاد بگیرید، به راحتی می‌توانید با بومیان این کشور ارتباط برقرار نمایید.

روش یادگیری لهجه آمریکایی

در هر کشور یک لهجه استاندارد وجود دارد. شما ابتدا باید لهجه استاندارد را یاد بگیرید تا بتوانید تفاوت‌های لهجه‌های منطقه‌ای را درک کنید و با تمرین و پشتکار مانند بومی‌ها صحبت کنید. برای یادگیری لهجه آمریکایی به موارد زیر توجه کنید:

 • نکته اول:

تفاوت‌های لهجه آمریکایی از دیگر لهجه‌ها را بشناسید. در لهجه آمریکایی برخی از حروف تلفظ نمی‌شوند یا به گونه‌ای متفاوت ادا می‌شوند. آمریکایی‌ها معمولا جملات را کوتاه‌تر می‌کنند و برخی از کلمات را جا می‌اندازند. این تفاوت‌ها در قواعد دستوری و استفاده از حروف اضافه نیز به چشم می‌آید.

 • نکته دوم

نحوه تلفظ حروف را یاد بگیرید. برخی از حروف در لهجه آمریکایی متفاوت از دیگر لهجه‌ها تلفظ می‎شوند. حروف R، T و D از این دست حروف هستند. تفاوت تلفظ علاوه بر حروف، در برخی لغات نیز دیده می‌شود.

 • نکته سوم:

در یادگیری لهجه‌ آمریکایی علاوه بر تلفظ، استفاده از واژه مناسب نیز مهم است. گاهی اوقات دیده می‎شود که برای اشاره به گزینه‌های یکسان از دو واژه متفاوت استفاده می‌شود. به عنوان مثال آمریکایی‌ها از لغت Elevator برای آسانسور استفاده می‌کنند، اما انگلیسی‌ها لغت Lift را به کار می‌برند.

بنر آموزش زبان
بنر آموزش زبان

یادگیری عبارات و کلمات عامیانه به شما کمک می‌کند تا لهجه آمریکایی را راحت‌تر یاد بگیرید و مکالمات غیر رسمی را نیز بهتر درک کنید.

بهترین روش برای یادگیری لهجه آمریکایی گوش دادن به فایل‌های صوتی و تماشای برنامه‌های تلویزیونی آمریکا است. فیلم‌ آمریکایی زیاد ببینید و به مکالمه افراد توجه کنید. سعی کنید مکالمه‌ها را با لهجه آمریکایی تکرار کنید و تمرین زیادی داشته باشید.

تفاوت لهجه آمریکایی و بریتانیایی

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، قبل از این‌که بخواهید لهجه آمریکایی را یاد بگیرید، باید تفاوت آن با لهجه بریتانیایی را بشناسید. لهجه آمریکایی و بریتانیایی در تلفظ، املا و گرامر باهم متفاوت هستند و حتی در برخی مواقع در بکار بردن لغات نیز تفاوت‌هایی باهم دارند. برخی از این تفاوت‌ها عبارتند از:

 • تلفظ Th در لهجه آمریکایی:

ترکیب دو حرف T و h  را در بسیاری از لغات می‌بینیم. ترکیب این دو لغت صدایی ایجاد می‌کند که در زبان فارسی وجود ندارد. از این رو، تلفظ این ترکیب برای بسیاری از زبان‌آموزان مشکل است. برای تلفظ این ترکیب نوک زبان به دندان‌های بالایی می‌چسبد و صدایی بین دو حرف “ف” و “و” تولید می‏شود.

تفاوت لهجه آمریکایی و بریتانیایی
تفاوت لهجه آمریکایی و بریتانیایی
 • تلفظ حرف R در لهجه آمریکایی:

تلفظ صدای R در لهجه‌ آمریکایی با دیگر لهجه‌ها متفاوت می‎باشد. آمریکایی‌ها R را محکم و با فشار ادا می‌کنند. برای این کار زبان را در میان دهانتان نگه دارید و به سمت بالا بلند کنید. سپس صدا را از  گلوی خود خارج نمایید. در واژه‌هایی که R دارند، تأکید بر روی این حرف می‌باشد.

 • تلفظ tt در لهجه آمریکایی:  

اگر در لغت دو t پشت هم وجود داشته باشد، تلفظ آن در دو لهجه آمریکایی و بریتانیایی متفاوت می‌باشد و بستگی به جای قرارگیری این ترکیب دارد. به عنوان مثال لغت Butter و watt را در نظر بگیرید. در لهجه آمریکایی ترکیب tt  در لغت Butter صدای D می‎دهد، اما اگر مانند واژه watt در انتهای لغت بیاید،  همان صدای “ت” را دارد.

 • تلفظ حرف t بین دو حرف صدادار در لهجه آمریکایی:

اگر حرف t بین دو حرف صدادار قرار گیرد،  با صدای D تلفظ می‎شود.  به عنوان مثال لغت Water در لهجه آمریکایی به صورت “وادر” تلفظ می‎شود.

 • تلفظ حرف t بین n و حرف صدادار در لهجه آمریکایی: 

در لهجه آمریکایی زمانی که حرف t بین n  و یک حرف صدادار قرار گیرد، t تلفظ نمی‌شود. به عنوان مثال در لغت international  حرف t تلفظ نمی‎شود وinter به صورت iner خوانده می‌شود.

در این‌جا تنها به بخشی از تفاوت‌های لهجه آمریکایی با دیگر لهجه‌ها اشاره کردیم. همان‎طور که پیش‌تر گفتیم، تفاوت‌های بین دو لهجه تنها در  تلفظ واژه‌ها نیست، بلکه لغات، املا و کاربردهای گرامری را نیز شامل می‌شود. اگر می‌خواهید لهجه آمریکایی را به طور دقیق‌تر یاد بگیرید و مانند بومی‌ها صحبت کنید، باید همه این موارد را در نظر داشته باشید و لغات را در جای درست و صحیح آن به کار ببرید.

روش‌های تقویت لهجه آمریکایی

برای این‌که لهجه آمریکایی خود را تقویت کنید، نکات زیر را رعایت نمایید:

 • استمرار هر روزه:

تمرین یکی از مهم‌ترین کارهایی است که برای تقویت لهجه آمریکایی می‌توانید انجام دهید. لغات سخت که در تلفظ آن‌ها مشکل دارید را لیست کنید و چندین بار در طول روز تمرین نمایید. قبل از این‌که کلمه را به صورت کامل بیان کنید، تلفظ هجاها را یاد بگیرید. یک لغت را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید و هر بخش را به طور جداگانه تکرار نمایید. سعی کنید بخش‌ها را به صورت واضح و کامل با صدای بلند بیان کنید تا به خوبی یاد بگیرید.

روش‌های تقویت لهجه آمریکایی
روش‌های تقویت لهجه آمریکایی
 • سیستم سایه زنی:

حروف صدادار در لهجه آمریکایی در قسمت جلوی دهان شکل تولید می‌شوند و به صورت آزادانه  تلفظ می‌گردند. اگر دقت کنید می‌بینید که آمریکایی‌ها دهان خود را زیاد تکان نمی‌دهند، اما مصوت‌ها را واضح بیان می‌کنند. به حرکات دهان آمریکایی‌ها توجه کنید و سعی کنید تلفظ حروف را مانند آن‌ها انجام دهید.

 • استفاده از پارتنر انگلیسی یا فیلم :

با بومی‌های آمریکایی تمرین کنید. اگر دوست آمریکایی دارید ساعاتی را به گفتگو با او اختصاص دهید. در حین حرف زدن به حالت‌های چهره و دهان او توجه کنید و رفتارهایش را مورد بررسی قرار دهید.

بنر آزمون سلپیپ
بنر آزمون سلپیپ

اگر دوست آمریکایی ندارید، از تماشای فیلم‌ آمریکایی غافل نشوید. می‌توانید نمایش‌های تلویزیونی را دنبال کنید یا به تماشای ویدیو در یوتیوب بنشینید. لغات و کلمات پر تکرار را یادداشت کنید و چندین بار تکرار کنید. این کار را به صورت منظم و روزانه انجام دهید.

 • موسیقی و سخنرانی:

گوش دادن به موسیقی یکی از بهترین راه‌های تقویت لهجه آمریکایی است. در موسیقی کلمات با ریتم خاصی تکرار می‌شوند و معمولا بهتر در حافظه می‎‌مانند. کلمات را به خوبی گوش دهید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، لهجه آمریکایی نیز انواع مختلفی دارد. برای یادگیری بهتر لهجه آمریکایی پیشنهاد می‌کنیم با گویش‌های مختلف آشنا شوید و گوش خود را به لهجه‌های دیگر نیز عادت دهید. این کار کمک می‌کند تا درک بهتری داشته باشید و زودتر یاد بگیرید.

در این مقاله در مورد لهجه آمریکایی صحبت کردیم و اطلاعاتی در  مورد آن در اختیارتان قرار دادیم. انگلیسی لهجه‌های مختلفی دارد که رایج‌ترین آن‌ها لهجه آمریکایی و بریتانیایی می‌باشد. بومیان آمریکا با لهجه آمریکایی صحبت می‌کنند. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید، بهتر است انگلیسی را با لهجه آمریکایی یاد بگیرید تا بتوانید مانند بومیان صحبت کنید و منظور آن‌ها را نیز بهتر درک کنید.

اگر قصد مهاجرت ندارید و انگلیسی را تنها برای تجارت، تحصیل یا غیره یاد می‌گیرید، نیاز نیست روی لهجه تأکید داشته باشید. بهتر است بیشتر وقت خود را به یادگیری لغات و گرامر اختصاص دهید تا بتوانید جملات درست و بامعنی بسازید. حتی اگر لهجه خاصی نداشته باشید، می‌توانید با انگلیسی زبان‌ها ارتباط برقرار کنید و منظور آن‌ها را درک نمایید.

دانلود فیلم های آموزش لهجه آمریکایی

یکی از بهترین روش هایی که تمامی اساتید برای تقویت لهجه آمریکایی پیشنهاد میکنند مشاهده فیلم های آموزش زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی می باشد. در اینجا به برخی از فیلم های معروف آموزشی که برای تقویت لهجه آمریکایی بسیار موثر می باشند اشاره میکنم.

 • فیلم آموزشی Accent Video Training Program 

این فیلم آموزشی سعی کرده است از صفر تا 100 برای داش آموزان لهجه آمریکایی رت به زبان مادری آموزش دهد و تلفظ هر کلمه را به صورت دقیق بیان کند و مکالماتی که در این سری فیلم های آموزشی آورده شده است برای تقویت زبان انگلیسی کاربران بسیار موثر می باشد.

 • فیلم آموزشی Dialogue

این فیلم آموزشی برای تقویت زبان انگلیسی و همچنین لهجه آمریکایی تهیه شده است که در 2 سطح مقدماتی و حرفه ای در 180 قسمت مختلف تمامی تکنیک های صحبت کردن درست در قالب مکالمه مابین افراد بیان می شود.

مشاوره با مرکز زبان ایران بریتانیا

شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. حتما از فروشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی هم دیدن نمایید. همچنین حتما از مقاله های موجود برای آزمون سلپیپ استفاده کنید. مجموعه ایران بریتانیا بهترین امکانات و مجموعه های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان تدارک دیده است.  در ادامه میتوانید برای کسب بسته های خودآموز سلپیپ که پکیج سلپیپ می باشد و همچنین پکیج دولینگو به صفحه های مورد نظر مراجعه فرمایید. مرکز زبان ایران بریتانیا تمامی کتاب های زبان انگلیسی را به صورت کاملا رایگان در اختیار داوطلبین عزیز قرار می دهد. با بالاترین کیفیت آموزشی.

برای شرکت در کلاس های تخصصی آزمون های بیین المللی مانند آیلتس و یا تافل و دولینگو و غیره با مرکز زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمایید. مرکز زبان ایران بریتانیا برای تعیین سطح رایگان تمامی کاربران مواردی گنجانده شده است که به صورت کاملا رایگان میتوانید در آزمون آزمایشی شرکت کرده و همچنین برای مشاوره با مرکز ایران بریتانیا میتوانید با این مرکز تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی و مشاوره این مرکز و مشاوران دلسوز ما برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *