مرکز تخصصی زبان انگلیسی و فروشگاه آنلاین محصولات زبان و همچنین دوره های ویژه زبان
0
02191017475

لسینیگ آزمون PTE

لسینیگ آزمونPTE

در لسینیگ یا مهارت شنیداری آزمون PTE داوطلب باید به یاد داشته باشیم این قسمت از یادگیری زبان نیازمند تمرین و تلاش مستمر است تا گوش آدم به لهجه های مختلف عادت کند و بتواند لغات را تشخیص دهد و لهجه مناسب هر منطقه را بشناسد. شناسایی لهجه های مختلف کمک خواهد کرد تا زمانی که یک لغت را با لهجه ها ی مختلف شنیدیم دچار سردرگمی نشویم.

مرکز زبان ایران بریتانیا برای بهبود کار دست به تولید پکیج آموزشی لهجه زبان انگلیسی کرده است تا داوطلبین با لهجه های مختلف و نحوه گویش در زبان انگلیسی چه بریتانیای و چه امریکن آشنا شوند و بتوانند نمره بالایی در در لهجه انگلیسی کسب کنند.

راه هایی که به ما کمک خواهد کرد تا به راحتی لسینیگ زبان را بیاموزیم دیدن فیلم های خارجی با زیر نویس فارسی یا دیدن اخبار است دیدن و شنیدن این ها باعث آشنایی با لغات و طرز تلفظ صحیح آن ها می شود. تماشا و شنیدن لغات به طور همزمان کمک خواهد کرد تا لغات در ذهن راحت تر ثبت شود از این این رو پکیج لهجه انگلیسی شامل فیلم ها و کلمات پرکاربرد زبان انگلیسی می باشد.

 

شرایط آزمون لسینیگ PTE

آزمون لسینیگ ۴۵ تا ۵۷ دقیقه زمان خواهید داشت تا به سوالات مطرح شده پاسخ بدهید این زمان ارائه شده نیز بستگی به تعداد سوالات دارد که در هر آزمون ممکن است متفاوت باشد. بیشترین سوالاتی که در آزمون PTE مورد استفاده قرار می گیرد مربوط به بخش لسینیگ است.

 

۱_SUMMARIE  خلاصه نویسی متن یک سخنرانی

 بخش اول

داوطلب ۱۰ دقیقه زمان برای پاسخ گویی خواهید داشت داوطلبان باید به یک سخنرانی کوتاه گوش بدهند و خلاصه ای بین ۵۰ تا ۷۰ کلمه بنویسید که اگر از ۵۰ کلمه بیشتر یا از ۷۰ کلمه بیشتر شود نمره ای دریافت نخواهید کرد. افزایش مهارت خلاصه نویسی در این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است. سرعت نت برداری و حافظه کوتاه مدت داوطلبان به آنان برای پاسخ گویی این بخش بسیار مهم است به دلیل اینکه متن سخنرانی فقط یک بار ارائه خواهد شد و امکان تکرار مجدد وجود نخواهد داشت.

 

۲_HIGHLIGHT هایلایت کردن خلاصه

 بخش دوم

داوطلب باید به فایل صوتی ای که خوانده خواهد شد با دقت گوش داده تا بهترین خلاصه ای که به صورت چهارگزینه ای مطرح می شود را انتخاب کند در این بخش از آزمون یکی از ساده ترین بخش های آزمون است اما باید توجه داشت که این قسمت نمره منفی دارد. دقت داشته باشید کلمات مهم اسامی خاص و همچنین به خاطر سپردن گرامر مهم در این بخش برای یافتن بهترین خلاصه به شما کمک شایانی خواهد کرد.

 

۳_WRITE  نوشتن جمله خوانده شده

 مهم ترین بخش آزمون لسینیگ PTE نیز این بخش است که بالاترین امتیاز رادارد یک جمله خوانده خواهد شد که باید عینا ان را تایپ کنید. این قسمت از سوالات معمولا تکراری است و داوطلب با مراجعه به نمونه سوالات گذشته آزمون و مرور آن می تواند تسلط لازم را بر این بخش پیدا کند.

 

۴_MUITIPIE CHOICE سوال چند گزینه ای بیش از یک پاسخ

 در این قسمت نیز بعد از پخش یک کلیپ صوتی داوطلب باید به چند سوال پاسخ بدهد جواب سوالات به صورت چند گزینه ای خواهند آمد که پاسخ صحیح بیش از یک مورد خواهد بود درواقع چند گزینه صحیح در پاسخ ها وجود دارد که داوطلب باید چندگزینه را انتخاب نماید.

 

۵_SEIECT MISSING WORD انتخاب کلمات حذف شده

 یک کلیپ صوتی پخش خواهد شد که بعضی از کلمات آن حذف شده و به جای کلمه از صدای بیب استفاده خواهد شد در گزینه هایی که مطرح می شود باید مناسب ترین گزینه را برای جاهای خالی انتخاب کرد. تمامی داوطلبین می توانند با تهیه پکیج کاملا خودآموز PTE از مرکز ایران بریتانیا بدون نیاز استاد می توانند نمره بالایی کسب نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *