سبد خرید
قیود نامعین در زبان انگلیسی

قیود نامعین در زبان انگلیسی

4/5 - (5 امتیاز)

در این مقاله به قیود نامعین در زبان انگلیسی به همراه تمامی نکات کلیدی برای درک بهتر این گرامر و همچنین ساختار های متنوعی از قیود نامعین در زبان انگلیسی با مثال های کاربردی بیان شده است.

معرفی قیود نامعین در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی، “قیود نامعین” به عبارت‌هایی اشاره دارد که برای بیان امور نامعین، تعداد ناشناخته یا غیرمشخصی استفاده می‌شوند. این نوع قیود به طور عمومی شامل واژه‌ها یا عباراتی هستند که تعداد یا میزان چیزها را مشخص نمی‌کنند. در زیر چند نمونه از قیود نامعین در انگلیسی آورده شده است:

 • Some

واژه some برای اشاره به تعدادی از چیزها یا افراد بدون تعیین دقیق تعداد استفاده می‌شود. مثلاً “I have some apples” به معنای “من چند تا سیب دارم است.

 • Any

واژه any نیز برای اشاره به تعداد نامعین چیزها یا افراد استفاده می‌شود. به عنوان مثال، “Do you have any questions?” به معنای “آیا سوالی دارید؟” است.

 • Many

Many برای نشان دادن تعداد زیادی از چیزها یا افراد بدون ارائه تعداد دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلاً There are many books on the shelf به معنای (تعداد زیادی کتاب در قفسه وجود دارد) است.

معرفی قیود نامعین در زبان انگلیسی
معرفی قیود نامعین در زبان انگلیسی
 • Few

Few برای اشاره به تعداد کمی از چیزها یا افراد بدون تعیین دقیق تعداد استفاده می‌شود. به عنوان مثال، There are few people in the room به معنای (تعداد کمی از افراد در اتاق هستند) است.

 • Several

Several برای اشاره به تعداد معقولی از چیزها یا افراد بدون تعداد دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلاً I have several friends به معنای (من تعدادی دوست دارم) است.

 • A few

A few نیز برای اشاره به تعداد کمی از چیزها یا افراد استفاده می‌شود. مثال: I have a few dollars به معنای (من تعداد کمی دلار دارم) است.

 • Several

Several برای اشاره به تعداد معقولی از چیزها یا افراد بدون تعداد دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلاً “I have several friends به معنای من تعدادی دوست دارم است.

این نمونه‌ها تنها چند مثال از قیود نامعین در زبان انگلیسی هستند. این قیود به زبان‌آموزان کمک می‌کنند تا اطلاعات نامعین و تعداد نامعین را به صورت دقیق و مطمئن بیان کنند.

کاربرد قیود نامعین در زبان انگلیسی

کلمات some, any, و no به عنوان قیود نامعین (indefinite determiners) در زبان انگلیسی برای نشان دادن تعداد نامعین یک چیز یا میزان نامعینی از چیزی استفاده می‌شوند. هر یک از این قیود نامعین دارای کاربردهای خاصی هستند:

Some

این قیود نامعین برای نشان دادن تعداد نامعینی از چیزها یا وجود چیزهایی معین در یک مجموعه یا مکان به کار می‌رود. Some معمولاً برای اظهار اطمینان یا اشیاء موجود در موقعیتی خاص استفاده می‌شود. مثال‌ها:

  • I need some milk (من نیاز به یک مقدار شیر دارم.)
  • There are some books on the shelf (چند کتابی روی قفسه هست.)
  • Would you like some cake (آیا دوست دارید یک کیک بخورید؟)

Any

Any” برای نشان دادن تعداد نامعین یا وجود هر چیزی در یک مجموعه یا در جمله منفی و سؤالی به کار می‌رود. این قید نامعین معمولاً در جملات منفی، سؤالی، و بیان عدم اطمینان به کار می‌رود. مثال‌ها:

  • I don’t have any money (من پولی ندارم.)
  • Do you have any plans for the weekend (برنامه‌ای برای آخر هفته دارید؟)
  • I can’t find any keys (نمی‌توانم کلیدی پیدا کنم.)

No

این قیود نامعین برای نشان دادن عدم وجود چیزی یا نیازی به چیزی در جمله به کار می‌رود. مثال‌ها:

  • There is no water in the bottle (آبی در بطری نیست.)
  • I have no time for that (من برای اون وقت ندارم.)
  • There are no cookies left (شیرینی‌ای باقی نمونده.)

موارد استفاده از این قیود نامعین در زبان انگلیسی به ساختار جمله و معنی جمله وابسته است. انتخاب بین some, any, و no به متن و مفهوم مورد نظر بستگی دارد.

مشاوره با مرکز زبان ایران بریتانیا

امیدواریم که از مقاله قیود نامعین در زبان انگلیسی نهایت استفاده را برده باشید. شما عزیزان می توانید ما را در کانال تلگرامی ایران بریتیش که زبان آموزان مختلفی عضو هستن و انتقال تجربه در آزمون های مختلفی وجود دارد مشاهده کنید همچنین در  اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. حتما از کانال تلگرام ما درباره آموزش های رایگان دیدن کنید.

کانال تلگرامی ایران بریتانیا
کانال تلگرامی ایران بریتانیا

برای مطالعه مقالات بیشتر حتما مقاله روزهای هفته به انگلیسی را مطالع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *