سبد خرید
ریدینگ آزمون سلپیپ در ایران بریتانیا

ریدینگ سلپیپ Reading CELPIP

امتیاز post

ریدینگ سلپیپ

 

در این قسمت تمامی بخش های ریدینگ آزمون بین الملی سلپیپ را بررسی می کنیم. آزمون سلپیپ در بخش ریدینگ شامل 4 بخش اصلی و مهم است. در هر بخش داوطلب باید بسته به نوع سوال یک متن کوتاه و یا متوسط و بلند را بخواند و به سوالاتی که در بخش مختلف از متن آمده است پاسخ دهد.

 

تسک یک ریدینگ سلپیپ

 

تسک اول ریدینگ خود شامل 2 بخش می شود. داوطلب باید ابتدا یک نامه نوشته شده به صورت رسمی و یا غیر رسمی را بخواند و به 4 سوالی که در ادامه درباره نامه از او پرسیده می شود پاسخ دهد. در قسمت دوم تسک یک ریدینگ جواب به نامه اماده است که بعد از مطالعه این بخش نیز 4 سوال اساسی  و مهم پرسیده خواهد شد که باید به این سوالات پاسخ داده شود.

کل زمان اختصاص داده شده به تسک یک 22 دقیقه می باشد که بین هر دو قسمت تقسیم می شود.

چه موضوعاتی درباره تسک 1 سلپیپ مورد استفاده خواهد شد؟

تمامی موضوعات جامعه مانند مسافرت، اداره، خرید، سالگرد ازدواج، خانواده و … می تواند در این نامه نگاری باشد نکته مهم و اساسی این می باشد که به تکنیک های پاسخ دادن این امتحان باید نگاه اساسی شود.

 

حتما بخوانید
راهنمایی برای تقویت دایره واژگان در آزمون دولینگو

تسک  دوم ریدینگ سلپیپ

تحلیل نمودار

 

نمودار میله ای و یا استوانه ای به همراه یک ایمیل که درباره این نمودار توضیحات مختصری داده است، در این بخش آورده می شود.  شما باید دقت داشته باشید این قسمت هر دوشکل نمودار به صورت کامل به هم ربط داشته اند و جداناپذیر از یکدیگر می باشند. داوطلب باید در زمان محدود 9 دقیقه ای هم متن را مطالعه کرده و هم به 8 سوال در این قسمت پاسخ دهد.

 

تسک  سوم  ریدینگ سلپیپ

ارتباط بین پاراگراف ها

 

در مدت زمان 9 دقیقه 9 پاراگراف متن به شما داده خواهد شد که شما باید ارتباط بین پاراگراف ها را پیدا کرده و به صورت اصولی نمایش دهید.

متن مورد استفاده در این بخش شامل تنوع زیادی است. امکان دارد از سری متن های علمی و فرهنگی و یا سیاسی و اجتماعی و یا متنهای ورزشی و تفریحی باشد. پس داشتن دامنه لغت مناسب در این بخش کمک شایانی به شما خواهد کرد.

 

تسک چهارم ریدینگ سلپیپ

خواندن یک متن از دیدگاه اعلام شده

 

یک متن نسبتا بلند از دیدگاه یک نفر درباره موضوع خاصی را مطالعه خواهید کرد و در انتهای بحث انجام شده به 10  سوال در این قسمت که خود شامل 5 سوال در بخش اول و 5 سوال در بخش دوم خواهدبود، در زمان 13 دقیقه  پاسخ خواهید داد.

 

تسک پنج READING CELPIP

 

این تسک یک بخش بسیار عجیب آزمون سلپیپ می باشد چون که هیچ نمره ای به آن تعلق نمیگیرد و جواب دادن به آن نیز اجباری میباشد لذا تمامی داوطلبان باید به آن پاسخ دهند. گر چه این تسک در آخر بخش ریدینگ آورده می شود اما درصورتی که داوطلبان به آن جواب ندهند نمره منفی برای آنها لحاظ می شود.

 

حتما بخوانید
58 لغات و اصطلاحات پزشکی در زبان انگلیسی

چند نکته کلیدی درباره ریدینگ سلپیپ

  • زمان خودتان را مدیریت کنید.
  • از عجله در پاسخ دهی پرهیز کنید.
  • قبل از شرکت در آزمون مطالب زیادی مطالعه کنید.
  • استاد مناسب و عالی برای کمک به خودتان انتخاب کنید.
  • با ساختار امتحان کاملا آشنا شوید.

 

یکی از راه های کسب آمادگی در بخش Celpip Reading این است که شما هرروز مقالات و روزنامه ها و داستان های انگلیسی را مطالعه بفرمایید. علاوه بر این در طول مطالعه تلاش کنید که چگونه به صورت سریع متن را (scan  مرور اجمالی) کنید. این نکات و سایر مواردی که به موفقیت شما در بخش reading سلپیپ کمک خواهد کرد، در بسته های خودآموز سلپیپ مرکز ایران بریتانیا آورده شده است.

 

تمامی داوطلبین با خرید بسته خودآموز سلپیپ از مرکز زبان ایران بریتانیا، تمامی دروس و منابع و تدریس فوق العاده استاد را به دست خواهند آورد. همچنین می توانید با تهیه بسته لهجه زبان انگلیسی لهجه کانادایی خود را برای این آزمون کاملا خودآموز تقویت بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *