سبد خرید
تفاوت a lot of و lots of

تفاوت a lot of و lots of

امتیاز post

در این مقاله سعی بر این شده است که تمامی تفاوت a lot of و lots of به همراه شباهت و کاربرد این 2 کلمه در جملات مختلف به همراه مثال های کاربردی مورد ارزیابی قرار گیرد. برای کسب اطلاعات کامل درباره تفاوت a lot of و lots of تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد عبارت a lot of

عبارت a lot of در زبان انگلیسی به معنای (بسیاری از)، (زیادی از) یا (خیلی از) استفاده می‌شود و برای اشاره به تعداد زیادی از چیزها یا افراد به کار می‌رود. این عبارت به طور گسترده در مکالمات روزانه، مکالمات رسمی و نوشتاری استفاده می‌شود. در زیر نمونه‌هایی از کاربرد (a lot of) آمده است:

بنر خودآموز سلپیپ
بنر خودآموز سلپیپ

در مکالمات روزانه

  • There are a lot of cars on the road today (امروز تعداد زیادی از خودروها در جاده هستند.)
  • I have a lot of work to do this weekend (این آخر هفته من کار زیادی برای انجام دارم.)

در مکالمات رسمی

  • The company has a lot of employees from different backgrounds (این شرکت تعداد زیادی از کارمندان با پس‌زمینه‌های مختلف دارد.)
  • There is a lot of research that supports this theory (تعداد زیادی از تحقیقات این تئوری را پشتیبانی می‌کند.)

در نوشتار رسمی

  • A lot of attention has been given to the environmental impact of the project (توجه زیادی به تأثیرات محیطی این پروژه داده شده است.)
  • The report contains a lot of valuable information (گزارش حاوی اطلاعات مفید زیادی است.)

در کل، a lot of یک عبارت متداول و کاربردی در زبان انگلیسی است که به راحتی در مکالمات و نوشتار مختلف می‌توانید از آن استفاده کنید تا تعداد زیادی از چیزها یا افراد را بیان کنید.

معرفی تمامی تفاوت a lot of و lots of

A lot of و lots of دو اصطلاح در زبان انگلیسی هستند که به معنای (بسیاری از) یا (زیادی از) استفاده می‌شوند. تفاوت اصلی بین این دو عبارت در استفاده از آنها در متن و جمله به شکل زیر است:

A lot of

 • A lot of یک عبارت نسبتاً معمول‌تر و معمولاً مناسب‌تر در مکالمات رسمی و نوشتاری استفاده می‌شود. این عبارت به طور کلی مناسب‌تر در موقعیت‌های رسمی و مکالمات مهارتی است.

مثال:

  • There are a lot of books on the shelf (بسیاری از کتاب‌ها روی قفسه وجود دارد.)
  • He has a lot of experience in this field (او تجربه زیادی در این حوزه دارد.)
معرفی تمامی تفاوت a lot of و lots of
معرفی تمامی تفاوت a lot of و lots of

Lots of

 • Lots of نسبت به a lot of در مکالمات غیررسمی و مکالمات روزمره رایج‌تر است. این عبارت برای بیان میزان زیادی از چیزها یا موارد در مکالمات روزانه و غیررسمی مناسب‌تر است.

مثال:

  • There are lots of people at the party (بسیاری از افراد در مهمانی حضور دارند.)
  • I have lots of things to do today (امروز بسیاری از کارها برای انجام دارم.)

در کل، هر دو عبارت a lot of و lots of معنای مشابهی دارند و برای بیان میزان زیادی از چیزها یا افراد استفاده می‌شوند، اما a lot of مناسب‌تر در مکالمات رسمی و نوشتاری است و lots of در مکالمات غیررسمی و روزمره رایج‌تر است.

خلاصه و پایان مقاله درباره مالکیت در زبان انگلیسی

امیدواریم از مطالعه مقاله تفاوت a lot of و lots of استفاده لازم را برده باشید. اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، تمرین، مطالعه و آمادگی می‌تواند به شما کمک کند تا نتایج مثبتی کسب کنید و به دستاوردهای آینده‌ی خود در کشورهای انگلیسی‌زبان دست پیدا کنید.

در کانال تلگرامی مرکز زبان ایران بریتانیا آموزش های رایگان به صورت ویدئو و فایل های تصویری و حتی پادکست های حرفه زبان انگلیسی آورده شده است. برای اینکه تمامی لغات ضروری را به صورت رایگان دانلود کنید در کانال تلگرام ایران بریتانیا مشاهده کنید. امیدواریم که مقاله تفاوت a lot of و lots of را برده باشید و در صورت هر گونه سوال درباره آزمون با ما در ارتباط باشید. برای مطالعه گرامر تفاوت among و between در انگلیسی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *