سبد خرید
بهترین مرکز اسپیکینگ PTE

اسپیکینگ PTE

امتیاز post

 اسپیکینگ آزمون PTE

 دومین بخش از آزمون PTE بخش بسیار مهم اسپیکینگ است. اسپیکینگ PTE  توسط کامپیوتر ضبط می شود و توسط اگزمینر آزمون بررسی خواهد شد نکات مهمی که داوطلبان برای موفقیت در این بخش بایدحتما در نظر داشته باشد 1_ بدون استرس و مکث متن هایی که ارائه می شود را بخوانند و بیان کلمات شمرده شمرده و با صدای بلند واضح  در کسب نمره در این بخش از آزمون می تواند  کمک زیادی بکند.

تمامی داوطلبان می توانند برای تقویت لهجه و تلفظ صحیح کلمات پکیج خودآموز لهجه زبان انگلیسی که توسط تیم ایران بریتانیا تهیه و با کمترین قیمت در اختیار داوطلبان قرار گرفته است را خریداری کرده و بدون نیاز به استاد به نمره دلخواه خود برسند.

در نهایت برای اینکه آزمونی موفق داشته باشید باید با تکرار و تمرین مستمر قبل از شرکت در آزمون داشته باشید زمانی که کاملا برای آزمون آماده بودید با اعتماد بنفس کاملا وارد آزمون شودید به نحوه ای که در این بخش از آزمون شرکت کنید که اگزمینر  کاملا متوجه لهجه درست و قابل درک شما شوند.

 

اسپیکینگ PTE شامل 6 قسمت

1_  روخوانی متن

یک پاراگراف برای رو خوانی به داوطلب داده خواهد شد داوطلب 30 ثانیه برای مرور متن زمان خواهد داشت که بیشتر زمان را برروی تلفظ لغاتی که با آن آشنا نیستید بگذارید و پس از صدا بوق بدون مکث و تپق شروع به خواندن متن کنید.

نکته: روان خواندن، تلفظ درست کلمات، استرس بر روی کلمات و یا لغات تکراری و چندید نکات دیگر در این قسمت حائز اهمیت می باشد.

 

2_ تشریح تصویر

یک تصویر برای داوطلب نمایش داده خواهد شد که باید در مدت زمان 25 ثانیه برای توصیف تصویر خود را آماده کرده در 40 ثانیه در مورد آن صحبت کند. استفاده از لغات و گرامر پیشرفته و ساختار های موازی از نمره بسیار بالایی برخوردار می باشد.

 

حتما بخوانید
 مهاجرت به ترکیه

3_خواندن کلمات

در این قسمت یک جمله برای داوطلب خوانده خواهد شد و داوطلب باید به همان ترتیب خوانده شده کلمات را بیان کند. این سوال بیشتر بر روس حافظه کوتاه مدت سرو کار دارد باید سعی شود تا همان گونه که به خاطر می آورید جملات را بیان کنید. بررای تمرین این بخش داوطلب می تواند لغات زبان انگلیسی قبل از امتحان مرور کرده و توسط کارت های حافظه مرور کند.

 

4_بررسی سخنرانی

در این قسمت یک متن سخنرانی را خواهید شنید که باید در مدت زمان 25 ثانیه خود را آماده کرده تا در مورد سخنرانی شنیده شده صحبت کنید زمانی هم که برای صحبت کردن در مورد سخنرانی خواهید داشت 40 ثانیه است. توجه داشته باشید زمان برای پاسخ گویی به سوالات کم است و باید بیشتر به دنبال کلمات کلیدی و اصلی باشید تا بتوانید بهترین پاسخ را بدهید.نت برداری در این قسمت می تواند کمک خوبی به داوطلبان بکند. تماشای فیلم های آموزشی رایگان که در وب سایت ایران بریتانیا قرار شده است می تواند کمک بسیاری به داوطلب در بخش کند.

 

5_جواب کوتاه

در این بخش  سوالات کوتاه از داوطلب پرسیده خواهد شد که باید جواب کوتاه نیز بدهد جوابی با حداقل 3 کلمه که آسان ترین بخش اسپیکینگ PTE می باشد.

 

6_سوال

در این قسمت سوالی پرسیده خواهد شد که تصویر همراه خود دارد جواب سوال در تصویر وجود دارد که با توجه کردن به تصویر باید جواب سوال را بدهید.

توجه داشته باشید سیستم به دنبال یک جمله کاملا درست همراه با گرامر درست  است پس اگر حتی درتلفظ لغات اشتباه کردید به هیچ وجه برنگردید یا اگر اگر جمله را کاملا اشتباه خوانید سعی کنید جمله را به پایان ببرید  اگر جمله خود را به پایان نبرید سیستم این کار را برای داوطلب ضعف قلمداد می کند و باعث کسر نمره می شود. برای اصلاح جمله اشتباه  می توانید از OR , AND استفاده کنید.

نکات

1_در پاسخ گویی به سوالات توجه داشته باشید که بیش از 3 ثانیه مکث نکنید مکث بیش از 3 ثانیه باعث می شود سیستم مکث شما را بمنظور پایان جواب بداند و دیگر ضبط نکند.

به دلیل کاملا آکادمیک بودن متن اسپیکینگ PTE لغاتی که بکار رفته شده کاملا علمی است بهتر است داوطلبان از نمونه سوالات قبل  آزمون PTE استفاده کنند چون امکان تکرار سوالات در این آزمون وجود دارد و با تمرین و تکرار نمونه سوالات بهتر با لغات آشنا می شوید.

مرکز ایران بریتانیا با تهیه پکیج کاملا اختصاصی آزمون PTE توانسته است نیاز تمامی داوطلبان عزیز را برطرف نماید و کمک شایان ذکری به آنها در رسیدن به نمره بالا بدون نیاز به هیچ استادی داشته باشد.

در طول آزمون PTE باید به چند توجه داشته باشید به خاطر سرو صدا های اطرافتان در مهم آزمون با صدای بلند و رسا  در میکروفون صحبت کنید و نکته مهم دیگر این است که تا زمانی که سیستم شروع به ضبط نکرده نباید داوطلب شروع به صحبت کردن نماید در غیر این صورت بخش های اول حرف ها توسط سیستم ضبط نخواهد شد.

 

حتما بخوانید
تافل یا آیلتس با 9 کلید طلایی

راه کارهای تقویت اسپکینگ آزمون PTE 

برای تقویت انگلیسی خود به انگلیسی فکر کنید حرف بزنید هر چیزی که در اطرافتان وجود دارد را به انگلیسی توصیف کنید. این روش باعث روانی صحبت شما که همان FLOW  شدن صحبت می باشد

سخنرانی های انگلیسی با هر زمینه ای وجود دارند شما می توانید برای تقویت اسپیکینگ خود سخرانی هایی که در زمینه مورد علاقه خودتان است را گوش کرده و از آن تقلید کنید و حرف بزنید. روش سایه زدن در زبان انگلیسی معروف می باشد.

دایره واژگان خود را تقویت کنید تا بتوانید بهتر با مخاطب خود در مورد موضوعات گوناگون صحبت کنید.  در پکیج های زبان انگلیسی ایران بریتانیا 500 لغات پرکاربرد در آزمون های مختلف مانند PTE آورده شده است.

از افرادی که زبان مادری انگلیسی دارند بخواهید تا با شما حرف بزنند. اگر نتوانستید شخصی با این مشخصات پیدا کنید هیچ نگران نباشید مرکز ایران بریتانیا با ارائه نرم افزار هوش مصنوعی زبان انگلیسی شما را با یک پارتنر همیشگی زبان که همیشه در دسترس خواهد بودآشنا خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *