آموزش زبان انگلیسی

آیلتس جنرال در ۷ سال اخیر

در این مقاله درباره آیلتس جنرال کاربردهای مدرک آیلتس جنرال در ایران و خارج از ایران و نحوه کسب کرده نمره بالای ۷ و ۸ در آیلتس جنرال را بررسی می کنیم. همچنین در انتهای این صفحه تمامی منابع آیلتس جنرال به صورت رایگان معرفی شده است و شما را به صفحه برای دانلود تمامی منابع آزمون آیلتس هدایت خواهید شد.

تعریف آیلتس جنرال

آیلتس جنرال یکی از ۲ فرم آزمون آیلتس می باشد یعنی آکادمبک و جنرال که در آیلتس جنرال سوالات کمی متفاوت تر از آزمون آیلتس می باشد و سوالات مطرح شده جنبه روزمره دارد و از بحث علمی و آکادمیک کمی دور می باشد. آیلتس جنرال جهت مهاجرت و اقامت های غیر تحصیلی مورد استفاده قرار میگیرد و این سوالی که بسیاری از کاربران میپرسند که آیلتس جنرال بهتر است یا آیلتس آکادمیک و یا کدام قابلیت کسب نمره ۷ یا ۸ برای آن راحتر است دقیقا سوالی اشتباه می باشد به دلیل اینکه هر کسی بر اساس دلایل مهاجرت آزمون آیلتس جنرال یا آکادمیک را انتخاب میکند.

فرمت آیلتس جنرال

آزمون آیلتس جنرال دارای ۴ بخش مهم می باشد که در بسیاری از بخش ها شبیه به آزمون آیلتس آکادمیک می باشد ولی در برخی از بخش ها نیز با آیلتس آکادمیک متفاوت است آیا آزمون در هر بخش سطح زبان داوطلب را مورد ارزیابی قرار میدهد که به صورت زیر می باشد:

فرمت آیلتس جنرال
فرمت آیلتس جنرال
 • اسپیکینگ آیلتس جنرال

در بخش اسپیکینگ آیلتس جنرال دارای ۳ بخش است که دقیقا این ۳ بخش با آیلتس آکادمیک یکسان می باشد و هیچ تفاوتی ندارد. در بخش اول سوالات عمومی از احوال پرسی گرفته تا سوالات درباره تحصیل و یا شغل و غیره می باشد. تسک شماره ۲ درباره یکی از بزرگترین مشکلاتی که هر داوطلب در زندگی خود با آن مواجه شده است پرسیده می شود که داطلب باید به این سوال در مدت زمان ۲ دقیقه پاسخ دهد. در قسمت سوم اسپیکینگ آیلتس جنرال مربوط به سوالات تکمیلی که ۲ الی ۴ دقیقه به طول خواهد انجامید و سوالات چالشی خواهد بود.

 • رایتینگ آیلتس جنرال

در رایتینگ آیلتس جنرال که شامل ۲ تسک می باشد. تسک ۱ این آزمون با آزمون آکادمیک کاملا متفاوت خواهد بود به این صورت که در تسک اول کاربر در آیلتس جنرال باید نامه یا ایمیلی در قالب مشکل به وجود آمده بنویسد که بسیار ساده و طبق قوانین کتاب کمبریج می باشد.اما در تسک ۱ آزمون آکادمیک داوطلب باید درباره تحلیل نمودار و یا رود داده شده بر اساس تحلیل های حرفه ای که در کتاب های کمبریج و کتاب های دیگر آورده شده است انجام دهد.

تسک ۲ آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک با هم یکسیان می باشد و داوطلب باید درباره موضوع داده شده که قالب درباره تحلیل ۲ دیدگاه موافق و مخالف درباره موضوعی می باشد نظر شخصی خود را بیان کند. مدت زمان این تسک ۴۰ دقیقه و مقدار حداقل ۲۵۰ کلمه برای این قسمت تعریف شده است.

 • ریدینگ آیلتس جنرال

قسمت ریدینگ آیلتس جنرال با اکادمیک از نظر ساختار سوالات هیچ تفاوتی وجود ندارد و تعداد سوالات و نوع سوالات دقیقا یکسان می باشند اما در در آیلتس جنرال نوع متن عمومی و از کلمات سخت و آکادمیک استفاده نمی شود اما در آیلتس آکادمیک متن ها کاملا اختصاصی و سخت می باشند و نیاز به دامنه لغت بسیار بالایی برای کسب نمره ۷ و یا نمره بالاتر از ۷ خواهد داشت.

 • لیسنینگ آیلتس جنرال

بخش لیسنینگ آیلتس جنرال با آیلتس آکادمیک کاملا یکسان می باشد و هیچ تفاوتی وجود ندارد. این بخش شامل ۴ بخش ۴۰ سوال تخصصی که روند سوال از سوالات آسان شروع میشه و تا سوالات سخت در تسک ۳ و ۴ ادامه پیدا میکنه. برای تقویت بخش گوش دادن آزمون  آیلتس جنرال چند پشنهاد میشه که یکی از آنها گوش دادن به پادکست های تخخص آزمون است. برای تقویت حتما از بخش پادکست های رایگان زبان انگلیسی دیدن فرمایید. تقویت بخش گوش دادن در آزمون آیلتس بسیار مهم و ضروری می باشد لذا مرکز زبان ایران بریتانیا با توجه به تکنیک های بی نظیر خود توانسته است در این آزمون راه گشایی بسیار از افراد باشد.

هزینه آیلتس جنرال

هزینه آزمون آیلتس و جنرال در بسیار کشورها با یکدیگر متفاوت می باشد و دلایل بسیار زیادی خواهد بستگی دارد. کشور آزمون دهنده، نرح هزینه دلار در آن کشور، کیفیت برگزاری آزمون در مرکز مربوطه و همچنین امکاناتی که مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس برای داوطلبین ایجا میکنند متغییر می باشد این هزینه آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک از ۱۴۰ دلار در برخی از کشور های آفریقایی تا ۳۴۰ دلار در بسیار از کشور های پیشرفته می رسد.

هزینه آیلتس جنرال در ایران و اطراف ایران حدودا ۲۳۵ دلار می باشد. برای اطلاع از قیمت هرزنه های آیلتس در تمامی کشورها و مقایسه تمامی این مبالغ با یکدیگر میتوانید وارد سایت آیلتس شوید. در بخش ریجستر تمامی شرایط و مکان آزمون و قیمت آزمون را در جدول ارائه شده مشاهده کنید.

تفاوت نمره دهی آیلتس جنرال

نحوه محاسبه نمره در آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک در ۲ جدول زیر آورده شده است لطفا با دقت به این ۲ جدول نگاه کنید.

academic Reading
Band scoreRaw score out of 40
۵۱۵
۶۲۳
۷۳۰
۸۳۵

جدول زیر نیز برای قسمت ریدینگ آیلتس جنرال می باشد..

General Training Reading
Band scoreRaw score out of 40
۴۱۵
۵۲۳
۶۳۰
۷۳۴
۸۳۸

در بخش اسپیکینگ ملاک نمره دهی به داوطلب به بخشهای تقسیم می شود که شامل:

 • انسجام صحبت کردن
 • روان بودن صحبت
 • به کاربردن گرامر متوع
 • به کاربردن لغات قوی و غیر تکراری
 • استفاده از اصطلاحات و فریزال ورب ها

تمامی موارد اشاره شده در قسمت بالا میتواند نمره بالاییرا برای شما در آزمون آیلتس جنرال و یا آکادمیک به ارمغان بیاورد. اگزمینر برای نمره دادن در هر قسمت یک جدول معینی از ساختارها را پیش روی خود دارد و هرچه داوطلب طبق آن جدول عمل کند نمره بالا تری کسب می کند و هر چه از آن جدول فاصله بگیرد نمره پایین تری را کسب خواهد کرد.

در بخش رایتینگ نیز اگزمینر یا داور آزمون برای تصحیح برگه داوطلب موارد زیر را در نظر میگیرد که شامل:

 • انسجام نوشتاری
 • درک درست موضوع
 • تنوع گرامر
 • تنوع لغت
 • استفاده از ساختار های پیچیده
 • نوآوری و غیر کپی بودن نوشته

یکی از بخش هایی که برای اگزمینر بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است بخش زایتنگ است که در اکثر کش.رها با وسواس خاصی در رایتینگ آزمون آیلتس جنرال و یا اکادمیک تصحیح می شود. موارد اشاره شده در بالا را تمامی افرا باید رعایت کنند هر چقدر از سطح مشخص شده استاندارد اولیه فاصله بگیرند نمره آنها پایین ر خواهد بود.

موارد کاربرد آیلتس جنرال

آیلتس جنرال در بسیار از کشورها به عنوان دروازه ورد به آن کشور می باشد. موارد کاربر آزمون آیلتس جنرال به صورت زیر می باشد.

 1. اقامت دائم و یا موقت برخی از کشورها
 2. اقامت کاری
 3. ارتباطات با کشورهای مختلف
 4. کسب ویزاهای خاص و ویژه برخی از کشورها
 5. اقامت سرمایه گذاری

در تمامی موارد اشاره شده بالا نمره آزمون آیلتس جنرال متفاوت می باشد برای مثال برای کسب اقامت سرمایه گذاری در کشور کانادا کسب نمره آزمون آیلتس جنرال برای حتی هر ایالت نیز متوافت می باشد برای مثال برای ایالت های ساسکاچوان نمره ۵ آیلتس کافی است ولی برای اقامت کاری برای ایالت های معروف دیگر نیز کسب نمره ۶ یا ۷ ضروری می باشد. کشور کانادا آزمونی زبانی را برای کشور خود طراحی کرده است به نام سلپیپ که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون سلپیپ اینجا کلیک کنید.

نحوه کسب نمره بالا در آیلتس جنرال

کسب نمره بالا در آزمون آیلتس جنرال یکی از بزرکترین آرزوهای بسیاری از افراد است که شبانه روز در تلاش هستند و بسیار کتاب و یا کلاس رفته اند. در اینجا چند نکته کوتاه برای کسب نمره ۷ یا بالاتر آزمون آیلتس جنرال به شما معرفی می شود.

نحوه کسب نمره بالا در آیلتس جنرال
نحوه کسب نمره بالا در آیلتس جنرال
 • برنامه منظم

منظور از برنامه ریزی منظم این است که حداقل ۳ ساعت در روز را باید برای مطالعه زبان انگلیسی به خصوص ریدیدنگ، رایتنگ، لیسنینگ و اسپیکینگ هر کدام حداقل ۴۵ دقیقه تعلق گیرد. برای بالا بردن نمره آزمون شما باید بدانید که در کدام مهارت ضعیف تر می باشد و رمان بیشتری را به آن مهارت اختصاص دهید.

 • مطالعه منابع دقیق

داشتن منابع دقیقی از آزمون آیلتس جنرال میتواند کمک بسیار زیادی برای کسب نمره شما داشته باشد. مرکز زبان ایران بریتانیا منابع دقیقی از کتاب های آیلتس که به صورت خودخوان در منزل بدون نیاز استاد میتوان مطالعه کرد به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهید. همچنین برای مطالعه تمامی کتاب های آموزش زبان انگلیسی و برای دانلود مجموعه کتاب های آزمون آیلتس حتما از دسته کتاب آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید.

 • استفاده از مشاور استاد دلسوز

داشتن استاد دلسوز و با تجربه که خود در آزمون آیلتس شرکت کرده باشد و نمره بالا نیز کسب کرده باشد میتواند کمک بسیار خوبی به شما داشته باشد. مرکز زبان ایران بریتانیا با مشاوره کاملا رایگان برای آزمون آیلتس و برنامه ریزی دقیق توسط اساتید برجسته توانسته است نمره آزمون آیلتس جنرال شما را تضمین کند حتما با مرکز تماس حاصل فرمایید و از مشاوره اساتید ما بهره مند شوید.

 • استفاده از تکنیک های به روز

همان ظور که همه شما میدانید آزمون آیلتس هر ۶ ماه یک بار دچار تغییر می شود و در برخی از قسمت ها تغییر جزئی و در برخی از موارد تغییر بسیار گشترده می باشد. لذا آشنا بودن با منابع دقیق و تکینیک های جدید تست زدن در لیسنینگ و اسپیکینگ می تواند کمک بسیاری برای کسب نمره بالا در این آزمون داشته باشد.

آزمون آزمایشی آیلتس جنرال

هر داوطلب آزمون آیلتس برای اینکه مطلع شود آمادگی کافی در آزمون آیلتس را دارد بسیار مهم است که در آزمون آزمایشی آزمون آیلتس شرکت کند. شرکت در آزمون آزمایشی برای اکثر ایرانی ها به چند دلیل مشکل می باشد که در این قسمت اشاره شده است.

آزمون آزمایشی آیلتس جنرال
آزمون آزمایشی آیلتس جنرال
 • هزینه بالای آزمون آزمایشی
 • پر شدن سریع آزمون
 • دسترس نبودن آزمون های آزمایشی برای افرادی که در شهرستان هستند.
 • دقیق نبودن آزمون های آزمایشی مراکز مختلف

مرکز زبان ایران بریتانیا آزمون های آزمایشی أیلتس جنرال را هم به صورت آنلاین در وب سایت ایران بریتانیا و هم به صورت حضوری برای تمامی داوطلبین عزیز برگزار می شود.

منابع خودخوان آیلتس جنرال

برای آزمون آیلتس منابع گسترده ای معرفی  شده است که بسیاری از این منابع در دسترس نیست و یا اینکه بسیار گران قیمت می باشند. به دلیل این که آزمون آیلتس توسط ۳ مرکز تخصصی آزمون یعنی IDP  بریتیش کانسیل و حتی دانشگاه کمبریج بگزار می شود داشتن منابع دقیق میتواند نمره آزمون شما را تضمین کند. به غیر از این کتاب ها هر کتاب دیگری شما مطالعه کنید مسیر رسیدن به همره بالا در آزمون را برای شما می کاهد.

مرکز ایران بریتانیا تمامی کتاب های رایگان زبان انگلیسی از ۳ منبع مهم آیلتس را در قسمت کتاب های آموزشی زبان انگلیسی به صورت رایگان قرار داده است و شما میتوانید به صورت رایگان آن را دانلود بفرمایید.

مرکز آموزش تخصصی آیلتس جنرال

برای شرکت در کلاس های تخصصی آیلتس جنرال باید حتما درباره مرکزی که انتخاب میکنید ملاک های مهمی را به عنوان میعیار اصلی در نظر بگیرید.

 • قیمت کلاس های تخصصی آیلتس جنرال

مرکز ایران بریتانیا کلاس های خصوصی و نیه خصوصی آزمون آیلتس جنرال را طبق طعرفه آموزش و پرورش با قیمت معقول برگزار میکند تا تمامی داوطلبین عزیز بتوانند در همه جای ایران از کسفیت آموزشی برابری برخوردار شوند.

مرکز آموزش تخصصی آیلتس جنرال
مرکز آموزش تخصصی آیلتس جنرال
 • استاد مدرس

انتخاب مدرس مناسب و با تجربه برای تدریس آیلتس جنرال یکی از بزرگترین مشکلات اساسی همه داوطلبین می باشد. ما با انتخاب استاد بزرگ ایران استاد رحمانی که سابقه تدریس دانشجویان خارج از ایران و یکی از اساتید بین المللی زبان انگلیسی می باشند توانسته ایم دغدغه تمامی داوطلبین برای انتخاب استاد را بطرف کنیم.

 • برگزاری آزمون های آزمایشی 

آزمون های آزمایشی آیلتس به ماک تست معروف است. در ایران مراکز مختلفی به برگزاری آزمون آیلتس جنرال دست زده اند اما کیفیت این آزمون های آزمایشی گاهی اصلا با آزمون اصلی برابر نیست. مرکز زبان ایران بریتانیا با خریداری نمونه سوالات به روز و آبدیت شده توانسته است آزمون های به روز و کاربردی برای داوطلبین عزیز داشته باشد و کیفیت آموزشی را در برگزاری ماک تست به بالاترین کیفیت برساند.

نمونه سوالات آزمون آیلتس جنرال

داشتن نمونه سوالات سال های گذشته مکم شایاینی برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس خواهد کرد. در این قسمت به برخی از کتاب های مهم زبان انگلیسی که دارای نمونه سوالات سال های گذشته هستند و باعث بالا رفتن نمره شما میشوند اشاره خواهیم کرد.

 • کتاب های کمبریج آیلتس

مجموعه سری کتاب های کمبریج از شماره ۱ الی ۱۶ تا به امروز برای داوطلبین عزیز جمع آپری شده است. در واقع نمونه آزمون های سال های گذشته می باشد که در قالب کتاب های کمبریج است. این کتاب ها هر چهار بخش آزمونرا شامل می شود و به همراه فایل صوتی و پاسخ نامه کلی آزمون می باشد. برای کسب اطلاعات کافی درباره این کتاب ها دسته کتاب های آموزشی زبان دیدن بفرمایید.

مشاوره ثبت نام آزمون آیلتس

برای آمادگی آزمون آیلتس حتما نیازمند مطالعه منابع دقیق و کتاب های با ارزشی هستید. همچنین داشتن برنامه دقیق برای رسیدن به هدف شما را یاری خواهد کرد. برای این منظ.ر حتما با مرکز آزمون آیلتس ایران بریتانیا تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کاملا رایگان و نظر اساتید این مجموعه درباره ازمون آیلتس مطالع شوید. همچنین برای انتخاب بهترین مرکز آزمون با ما در تماس باشید.

مشاوره ثبت نام آزمون آیلتس
مشاوره ثبت نام آزمون آیلتس

داشتن مشاور خبره برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس و کسب مدرک آزمون آیلتس کمک بسیار زسادی به شما خواهد داشت. ما همراه شما هستین تا نمره ۶ الی ۷ شما را تضمین کنیم.

شما عزیزان می توانید ما را در اینستاگرام ایران – بریتیش جستجو نمایید. همچنین حتما از مقاله های موجود برای آزمون سلپیپ استفاده کنید. مجموعه ایران بریتانیا بهترین امکانات و مجموعه های آموزش زبان انگلیسی را برای شما عزیزان تدارک دیده است. حتما از فروشگاه دوره های آموزش زبان انگلیسی هم دیدن نمایید. در ادامه شما عزیزان همچنین می توانید پکیج خودآموز آزمون سلپیپ را برای آموزش خود خوان آزمون سلپیپ را تهیه نمایید

یکی از بهترین نمونه سوالات برای دانشگاه کمبریج است دانشگاه کمبریج یکی از سه دانشگاه طراح سوالات آیلتس می باشد. همچنین سایت های مانند IELTS BODY و همچنین IELTS ONLINE که شامل رایتینگ های نمونه و همچنین ریدینگ ها و لغات پرتکرار و مفهوم زبان انگلیسی می باشند قرار داده شده است.

آیلتس کمبریج ( CAMB RIDGE IELTS ) هر چند وقت اقدام به انتشار برگه های امتحان آزمون های آیلتس می کند که بهترین منبع برای آشنایی با سوالات می باشد تا کنون ۱۴ عدد از کتب را ارائه داده اند.

تمامی منابع که در بالا به آنها اشاره شده است در قالب یک پکیج آیلتس توسط مرکز زبان ایران برتانیا به همراه تدریس بهترین استاد آیلتس ایران قرار داده شده است که نمره ۷ به بلای ایلتس را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *