مرکز تخصصی زبان انگلیسی

میدان ولیعصر روبه رو سفارت عراق کوچه شهید ولدی پلاک ۲۴ 

تلفن: 44360378 

آزمون دولینگو

دولینگو چیست؟

دولینگو آزمون بین المللی اینترنتی می باشد که توسط مرکز ENGLISH TEST Duolingo در کشور ایالات متحده راه اندازی شده  و اخیرا نیز به دلایل متعدد طرفداران زیادی پیدا کرده است.

این آزمون یک آزمون ۱۶۰ امتیازی در ۶ بخش مهم که شامل اسپیکینگ_ رایتینگ_دیسکرایب تصویر(توصیف تصویر) کلمات واقعی انگلیسی و همچنین C_TEST ( جای خالی) برگزار می شود.

 

دلیل اهمیت آزمون دولینگو

۱_ سهولت در برگزاری آزمون دولینگو

در آزمون دولینگو تمامی داوطلبین میتوانندبا لب تاب و یا کامپیوتر شخصی منزل خود در این آزمون شرکت کنند از این رو بدون  اینکه نیازی داشته باشند در مرکز آزمون شرکت مراجعه کنند و استرس حضور در یک محل جدید و رودر رو شدن با اگزمینر را داشته باشند در این آزمو نمره بالایی کسب کنند.

آزمون دولینگو در ایران بریتانیا

۲_ اعلام نتایج سریع DUOLINGO

نتایج دولینگو پس از یک روز کاری تصحیح و پس از ۲ روز کاری اعلام می شود که این آزمون را جزو سریع ترین آزمون های بین المللی در اعلام نتایج قرار داده است. همچنین در مورد اعتراض دولینگو فقط و و فقط ۱ روز کاری پس از اعتراض توسط داوطلب به اعتراض را مرکز دولینگو بررسی کرده و نتایج را اعلام می کنند.

 

۳_سوالات آزمون دولینگو

سوالات آزمون دولینگو نسب به آزمون های داخلی و حتی دیگر آزمون های خارجی دیگر بسیار آسانتر و روانتر است به همین دلیل سهولت سوالات و زمان کم آزمون( زمان برگزاری آزمون دولینگو فقط یک ساعت می باشد) که نسب به آزمون های دیگر جزو کوتاه ترین آزمون های بین المللی محسوب می شود.

 

۴_احتمال قبولی بالا DUOLINGO

طبق برآوردی که موسسه دولینگو انجام داده است از هر ۱۰ نفر شرکت کننده در این آزمون ۸ نفر نمره قبولی را کسب می کنند که این خود یک نمره بالا در این آزمون محسوب می شود. 

 

۵_ هزینه پایین آزمون DUOLINGO

تمامی داوطلبینی که قصد شرکت در دولینگو را دارند باید هزینه ۴۹ دلار آمریکا را پرداخت نمایند که این خود در مقایسه با قیمت آزمون آیلتس(۲۸۰ دلار آمریکا) و آزمون تافل  (۲۴۰ دلار آمریکا) بسیار ناچیز است.

 

کسب نمره بالا در آزمون دولینگو توسط مرکز ایران بریتانیا

 

با توجه به موارد ذکر شده در بالا آزمون دولینگو مشکلات بسیار زیادی برای داوطلبین به خصوص داوطلبین ایرانی ایجاد کرده بود که به صورت دسته بندی بیان می شود.

 

۱_ کمبود منابع آزمون دولینگو 

دولینگو به دلیل تازگی و ن آوری منابع کمی در بدو ورد داشته است که یکی از مشکلات اصلی این آزمون می توان برشمرد. خوشبختانه مرکز زبان ایران بریتانیا برای اولین بار تمامی منابع آزمون دولینگو را به صورت حرفه ای و کاملا دسته بندی شده تهیه کرده و در اختیار داوطلبین عزیز قرار می دهد. برای اطلاع از منابع کامل آزمون دولینگو اینجا کلیک کنید.

 

آزمون آزمایشی دولینگو در مرکز ایران بریتانیا

 

۲_آزمون آزمایشی duolingo

مشکل اساسی دیگری که در سر راه داوطلبین عزیز قرار داست این بود که بعد از مطالعه منابع دولینگو و آمادگی کافی برای این آزمون از کجا متوجه شود که نقاط قوت و ضعف آنها چیست؟ راه حل شرکت در آزمون آزمایشی دولینگو می باشد.

اما آزمون آزمایشی که سایت دولینگو طراحی کرده است پر مشکل است؟؟

۱_اولین دلیل اینکه آزمون اصلی یک ساعت ولی آزمون آزمایشی ۱۵ دقیقع است پس این زمان کم نمیتواند شبیه سازی آزمون اصلی باشد.

۲_در آزمون آزمایشی قسمت اسپیکینگ و رایتینگ تصیح نمی شود ولی در آزمون اصلی تصحیح می شود پس این ۲ قسمت مهم را از کجا داوطلب بنداند که فقط قوت و ضعفش چیست؟

۳_آزمون اصلی نمره منفی داشته ولی آزمون آزمایشی نمره منی ندارد و کلی اسکال دیگری که برآزمون آزمایشی سایت دولینگو میتوان گرفت.

اما مرکز زبان ایران بریتانیا برای اولین بار اقدام به تهیه و تولید آزمون آزمایشی بینظیر دولینگو کرده است که در ایران و حتی در دنیا بینظیر است که تمامی مشکلات آزمون آزمایشی سایت دولینگو را برطرف کرده است. برای اطلاع از آزمون آزمایشی دولینگو ایران بریتانیا کلیک کنید.

 

دوره های تخصصی آزمون دولینگو

برای اولین بار در ایران مرکز زبان ایران بریتانیا اقدام به برگزاری دوره های تخصصی دولینگو با بالاترین کیفیت و بیشترین راندمان کرده است. برگزاری این کلاس های توسط اساتید حرفه ای دوره دیده و تخصصی دولینگو می باشد.

این کلاس های در ۲ سطح فشرده ( که به صورت ۵ جلسه حرفه ای ) و در سطح متوسط ( در ۱۵ جلسه فشرده) برگزار می شود. داوطلبینی که سطح زبانی متوسط به خوبی برخوردار هستند در ۵ جسله بله فقط در ۵ جلسه توسط بهترین اساتید ایرانی دولینگو آماده آزمون می شوند. این کلاس های به صورت آنلاین و حضوری در مرکز زبان ایران بریتانیا برگزار می شود. برای اطلاع از نحوه برگزاری کلاس ها و شرکت در کلاس های تخصصی دولینگو اینجا کلیک کنید.

 

بسته آموزشی دولینگو

 

 

بسته خودآموز دولینگو

شاید برخی از داوطلبین علاقه و یا زمان کافی برای شرکت در کلاس های را نداشته باشند به این دسته از عزیزان توصیه می شود بسته های خودآموز دولینگو که می تواند بسیار کارآمد برای این داوطلبین باشد را تهیه نمایند.

این بسته های شامل نمونه سوالات سالهای گذشته آزمون دولینگو و همچنین تدریس استاد درباره نحوه پاسخ دهی به سوالات این آزمون می باشد که بسیار می تواند به کسب نمره بالا در این آزمون به داوطلبین عزیز کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بسته خودآموز دولینگو اینجا کلیک کنید.

 

 بخش های مختلف دولینگو تست را به صورت مختصر و کوتاه در زیر به بررسی می پردازیم.

 

بخش اسپیکینگ دولینگو

در این بخش که خود شامل ۲ بخش مهم می شود که اخیرا نیز در آزمون دولینگو دچار تغییر اساسی شده است شامل بخش اول کیو کارت که ۴ سوال حرفه ای به داوطلب داده خواد شد و داوطلب باید درباره این بخش ۲ دقیقه که ۱ دقیقه آزن ازامی می باشد صحبت کند.

بخش دوم در قسمت اسپیکینگ که اخیرا به دولینگو اضافه شده است بخش سوالات چالشی یا CHALENGING QOUSTION معروف است. در این بخش از دولینگو داوطلب باید ۱ دقیقه درباره موضوعی که به صورت ویس برای او پخش می شود صحبت کند. اهمیت این بخش در این است که این سوال داوطلب را در محیطی قرار خواهد داد که هرگز داوطلب در این محیط قرار نگرفته است.

برای اطلاع از تمامی مباحث مهم بخش اسپیکینگ دولینگو اینجا کلیک کنید.

 

بخش رایتینگ دولینگو

در این بخش مهم آزمون که ۳۳ درصد نمره آزمون را به تنهایی به خود اختصاص می دهد یک سوال کاملا حرفه ای از داوطلب پرسیده خواهد شد و داوطلب باید درباره سوال ۵۰ کلمه که در ۵ دقیقه برای او تعیین شده است بنویسید.

نکته مهم در این بخش این است که داوطلب نباید ۵۰ کلمه بنویسد حتما و حتما باید بیش از ۶۰ و یا ۷۰ کلمه حداقل دامنه لغات استفاده کند. این یکی از نکات کلیدی می باشد که همه داوطلبین باید در این بخش رعایت کنند برای اطلاع از نکات کلیدی بخش رایتینگ دولینگو اینجا کلیک کنید.

 

بخش توصیف تصویر

این بخش یکی از مهم ترین و ساده ترین بخش دولینکو می باشد که به تنهایی ۱۳ درصد نمره دولینگو را به خود اختصاص داده است. این بخش شامل ۲ قسمت و ۲ عکس مجزا می باشد. یک قسمت یک تصویر (از منظره_ محیط واقعی_خانواده_ و یا محیط کار) به داوطلب داده خواهد شد و داوطلب باید حداقل ۳۰ ثانیه و حداکثر در مدت زمان یک دقیقه و ۳۰ ثانیه این عکس را دسکرایب کند. 

در بخش دوم عکس با جزئیات محدود به داوطلب داده خواهد شد و داوطلب باید درباره این عکس در مدت زمان ۲۰ ثانیه نهایتا یک یا دوجمله بنویسد. برای اطلاع از تمامی موارد ذکر شده و نحوه درست توصیف تصویر به این قسمت مراجعه کنید.

 

بخش کلمات واقعی انگلیسی و بخش C_TEST

این بخش از آزمون دولینگو شامل جای خالی می باشد که داوطلب باید جاهای خالی را با توجه به کلمات مناسب پرکند.

نکات کلیدی برای این قسمت را میتوان به موارد زیر تقسیم کرد:

 

۱_توجه به بخش گرامری:

یعنی اینکه چه لغاتی با توجه به ساختار گرامری به کار رفته است و چه کلماتی در چه نقشی در جمله کم می باشد مانند فاعل یا فعل یا حرف اضافه و …

۲_توجه به قانون صداهای صامت و مصوت در زبان انگلیسی 

این قوانین بسیار به داوطلبین کمک می کند که بتوانند در قسمت c test نمره بالایی کسب کنند. تمامی این قوانین در کلاس های حرفه ای استاد رحمانی بیان می شود.

۳_توجه به نمونه سوالات ساهای گذشته 

اکثر سوالات این بخش بسیار تکراری می باشند و در سالهای پیش رو چندین بار تکرار شده اند.

 

بخش ریدینگ و لیسنینگ دولینگو

این بخش از آزمون توسط استاد رحمانی عزیز گرد آوری شده است و در قسمت پکیج دولینگو قرار داده شده است. 

قوانین مورد نیاز برای تلفظ

قوانین گرامری 

قوانین تنیشن کلمات

نحوه تقویت گوش دادن دولینگو

 

سوالات متداول دولینگو

۱_مدرک دولینگو چند سال معتبر می باشد؟

مدرک زبان دولینگو ۲ سال پس از دریافت معتبر می باشد.

۲_چه مراکزی مدرک دولینگو را قبول دارند؟

بیش از ۳۰۰۰ هزار مرکز و سفارت دانشگاه مدرک دولینگو را قبول داشته و میپزیرند.

۳_در چه بازه زمانی میتوان آماده آزمون دولینگو شد؟

تنها در بازه  زمانی ۱ ماهه میتوان آماده شرکت در آزمون دولینگو بشوید.

۴_بهترین کلاس خصوصی دولینگو کجاست؟

بهترین کلاس خصوصی دولینگو توسط استاد رحمانی با سابقه تدریس بیش از ۱۰ سال دولینگو با بهترین کیفیت آزموشی برگزار میگردد.

به اشتراک گذاری :

ارسال دیدگاه